Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

Gość Lotka86
Mageliza ja mialam ost miesiacze w tyn samym dniu co ty tzn 13 .10. Termin na 19-20 lipca. Co do bety to w 27 dniu cyklu (po tym jak zobaczylam druga blada czerwona kreske na tesnie) zrobilam i wyszla 31. Potem powtorzylam dopiero za tydzien tj 34 dzien cyklu i wzrosla do 666. A potem mialam wizyte u gin 18.11 . zobaczyla pechwrzy, pwiedziala ze cytologia nienajlepsza i jajnik niezabardzo dala mi ten duphaston i inne leki i w sumie tyle, nastepna wizyte mam na2.12. Pozdrawiam. Ps. Bety mowila zebym juz nie robila, chyba ze chce mi sie tak wydawać pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewbela
Gratuluje Arina:) te badania ktore zlecil ginekolog mialam wypisac to: morfologia,glukoza,tsh,antygen HBS,VDRL,ogolne badanie moczu,oznaczenie do kart z gr krwi,Cytomegalia IgC, Cytomegalia IgM, Anty-HCV,HIV,rozyczka,toksoplazmoza gondii IgG i IgM. Wyslalam zaproszenie mamie Antka jak mnie przyjmnie bede pisac na fb;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igaaaaaa
To i ja bym się dołączyła :). Mam na imię Iga, mam 23 lata i synka Filipa, w styczniu skończy 3 lata ;). Termin wypada mi na 19 lipca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje Iga :) dziewczyny a czy któraś z was bierze euthyrox ?? Ja przed ciąża miałam ponad 3 wynik i endo przepisał mi dawkę 50, wcześniej miałam 25 ale wiedział ze planuje ciąże. Jak robiłam betę to i TSH i ładnie spadło bo mam 1.4 póki co bd brać dalej bo wizytę u endo mam dopiero na 4 grudnia :/ tylko nie wiem cZy to nie za wysoka dawka teraz, jak myślicie ? Zobaczę co moj gin powie w tym tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igaaaaaa
Ja mam niedoczynność tarczycy i biorę 125mg euthyroxu, z tym ze wczoraj miałam robione badanie tsh i wyszło mi 0,33 czyli poniżej normy, jutro mam wizytę u endokrynologa, zobacze co powie :). I mam takie pytanie, mój ginekolog ani nie założył mi karty ciąży, ani nie zlecił usg, tylko wypisał skierowanie na badanie krwi i kazał zjawic się za miesiąc, to nie za długo? Jutro i tak idę do innego, bo w wynikach wyszło mi zapalenie pęcherza, a do tego mojego lekarza zapisy są dopiero na 3 grudnia wiec zapytam czy nie umówić się już na to usg ale widzę ze większość z Was już miała :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ula05
Hej Arina ja biorę eutyrox 25, i przed ciążą miałam 2, 79 edno zleciła brać 25 a jak zajdę w ciąże to miała mi zwiększyć, ale jak robiłam badania też miałam 1, 4 i zastanawiałam się czy to nie za dużo a jak byłam u niej to zleciła mi zwiększyć dawkę 2 razy w tyg do 50, a też myślałam, że zostanę przy 25 skoro tak ładnie spadło,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Ula za odp , ale to bierzesz tylko dwa razy w tyg ta 50 dawkę czy codziennie ?:) a była któraś kobietka w 5-6 tyg ciazy u gin ?? Ja mam w czwartek wizytę to bd prawie 6 tydzień , wiadomo inaczej liczy sie tyg ciazy a inaczej zapłodnienie ( skomplikowane ) :P to moja pierwsza ciąża i chciałabym zeby było wszystko dobrze , jak każda z Nas :) póki co nie zauważyłam by np piersi sie powiększyły ale bolą po bokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja tez biore euthyrox. Od 6 lat. Dawka 25 aczkolwiek moj endokrynolog do ktorego chodze od roku ,uwaza ze moglibysmy sie pokusic o odstawienie leku (oczywiscie po ciazy). Robilam TSH w tygodniu i mam 0,97 wiec poki co raczej nie ma potrzeby zwiekszania dawki. Lekarz mowil ze w ciazy wazniejszy jest wynik ft4. Poki co mam brac 25 codziennie i przyjsc na wizyte w polowie stycznia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja z takim innym pytaniem tylko na mnie nie naskoczcie.Nie wiem czy to hormony czy zmiana sytuacji bo ciążę planowaliśmy ale teraz zaczynam mieć takie myśli że już nie będę taka wolna jak do tej pory. Teraz na początku same zakazy.Jest jesień i okres depresyjny a ja nie mogę ćwiczyć (to mi zawsze poprawiało nastrój) a dopóki lekarz nie da zgody to nic nie robię co może zaszkodzić.Na basen pójść na chwilę obecną też nie mogę.O saunie nie wspomnę a uwielbiałam w okresie jesienno-zimowym się wygrzać. Patrzę w lustro i widzę że jestem blada zwykle chodziłam na solarium albo stosowałam samoopalacze a teraz wiadomo Zakaz! Myślicie że można chociaż tych samoopalaczy używać ?choć jak czytam to wszędzie pisze że to chemia i szkodzi. Już się naczytałam o lakierach do paznokci że szkodliwe,lakiery do włosów,niektóre szampony,kremy antycellulitowe.I przeczy jedno drugiemu.Piszą że pojawia się na nogach celulit w ciąży a nie można stosować balsamów do tego przeznaczonych.Nie wspomnę o farbowaniu bo nie będę chodziła zaniedbana w ciąży i muszę się ufarbować.W jedzeniu też zakazy i nakazy.Moje ulubione ryby wędzone,sushi i inne potrawy są na liście zakazanej.W zimę już nie pojeżdżę ani na nartach ani desce.Latem nie odpocznę w ciepłych krajach ani nawet nad Bałtykiem bo akurat poród wypada w lipcu czyli ani w jedną ani w drugą :( Czuję że czeka mnie tylko siedzenie w domu . Czy któraś z was też ma takie chwilowe załamanie nastroju ? :( Mini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ula05
Arina tylko 2 razy w tyg 50 trochę dziwnie, ale jak kazała, Wanilia ja też gdybym nie starała się o dziecko tez bym nie brała eutyroxu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze chciałam zapytać jak to jest z seksem we wczesnej ciąży ? Zapomniałam zapytać się lekarza czy można. Może któraś z was pytała ? Mini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no własnie ja tez bym chciała wiedziec co z sexem w pierwszym trymestrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juli27
Witajecie :) Dołączam się do was :) Dziś zobaczyłam dwie kreski na teście ciążowym to będzie początek 6 według kalkulatora . Trapi mnie jedna sprawa . Rano gdy wracałam z pracy zacięły mi się drzwi z mieszkania i musiałam z 3 razy popchnąć je z barku by się otworzyły , tak walnąć . Czy myślicie ze to może zaszkodzić maleństwu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewbela
Hej. Dziewczyny Mini mi tez szkoda bo tez prowadze aktywne zycie i np wakacje bez roweru beda dla mnie smutne. Ale nie ma co po 1 trymestrze bede chodzic na basen i spacery. Z fryzjerki i paznokci nie zamierzam rezygnowac. Co do bronzerow nie wiem. Arina ja bylam na usg w 5tyg i ginekolog mi potwierdzi wczesna ciaze;) zrobie badania krwi i moczu i ide zobaczyc czy jest serduszko. A ja juz pytalam tutaj na forum i czytalam troche o przytulaniu podczas poczatku ciazy ze mozna chyba ze ginekolog zabroni. Ja z moim mezem bardzo delikatnie sie kochamy a jak tylko kuje cos brzch zmieniamy pozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ebwela chyba właśnie jakiś chwilowy kryzys mnie dopadł bo do tej pory się cieszyłam a teraz zaczynam szukać problemów.Właśnie że moja życie też jest dość aktywne i to cały rok a teraz chyba to siedzenie mnie przytłacza zwłaszcza że pogoda nieciekawa i niem co robić.Mini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanilia- Tez bralam wlasnie 25 , teraz 50 zobaczymy co moj endo powie, ale mowil ze w ciazy trzeba brac obowiazkowo ;) Mini- Myśle ze każda z Nas musi z czegos zrezygnowac, ale wydaje mi sie ze jesli jest to planowana ciąża to jestesmy tego swiadome :) ja tez chodzilam przed na silownie, lubie winka sie napic, itp itd, ale teraz jest dla mnie nawazniejsze to aby ciaza przebiegala dobrze i bylo wszYtsko w porzadku. ale naewno sa kryzysowe momenty bo jednak musi sie poswiecic i to my rezygnujemy ze wszytskiego i przechodzimy zmiany wygladu itp , ale ciaża jest tego warta :) Ewbela- ja tak samo z paznokci i fryzjera rezygnowac nie bd:) ja mysle ze jak w czwartek pojde to bd ok 6 tydzien to tez lekarz potwierdzi i bd widziec co tam sie dZIeje :)tak samo sport mozna uprawiac sa specjanle zajecia dla aktywnych mama w ciazy :) jesli tylko wszytsko przebiega prawidlowo to nie ma zadnych przeciwskazan :) Juli27-Gratulacje!! :)Mysle ze nic malenstwu to nie zaszkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewbela
Hej. Zaprosilam mame Antka ona mnie przyjela i nie wiem gdzie znalesc u niej ta grupe?? Jakies podpowiedzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mam takie pytanie odnosnie niedoczynnosci tarczycy czy jak tsh wyszedł mi niski ale th4 mam w normie to nie musze nic brac lekarz mi nic nie przepisał a baaadania mam zrobic na 9 grudnia napiszcie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka myśle Że skoro lekarz nic Ci nie przepisał to nie musisz nic brać. Chodzisz do endokrynologa czy ogólnego lekarza ?? A jesteś w ciazy ? Miałaś kiedyś podwyższone TSH i brałaś leki ? Jeśli tak to w tym wypadku bym to skonsultowała jeszcze bo w ciazy tarczyca rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również mam problemy z tarczycą i jestem pod opieką endokrynologa. Przed ciążą moja tarczyca wynosiła 1,3.. a trzy tyg. póżniej już 2,7.. , brałam euthyrox 50 ale jak podskoczyła to moja endokrynolog zwiększyła mi do 75. Mówiła jeszcze że dla ciąży najlepszy jest wynik koło 1 max do 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie miałam nigdy tarczyccy jestem w ciazy i mj lekarz ginekolog nic mi nie przepisał ale sie martwie dzieeki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ula05
Justynka86 to zależy jaki masz wynik bo jeżeli tsh masz niski to możesz mieć nadczynność, mi tak hormony skakały przed ciąża raz miałam 0, 20 a za 3 msc 2, 79 zarówno nadczynność w ciąży jak i niedoczynność jest niedobra, choć mój gin twierdzi, że gorsza niedoczynność, a bardzo niskie masz tsh,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Dzień dobry! Lotka wiem że najbezpieczniej dla mnie byłoby nie powtarzać bety i już tego nie zrobię dziś. Mam 4 wyniki : 9 ;92;290;685 które sugerują że ciąża rozwija się prawidłowo.. Robienie badania to dla mnie duży stres. Straciłam cztery ciąże.. jestem przewrazliwiona.. Bardzo bym chciała by teraz było inaczej.. Martwi mnie ciągły brak objawów.. Nawet piersi raz bolą, raz mniej co mnie też stresuje.. Dziś mam ginekologa to się okaże.. :-( Trzymajcie za mnie kciuki :-* Jak z waszymi objawami? Gratuluję kolejnym mamom!!! Dbajcie o siebie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ula09
Magaliza87 ja tez nie mam typowych objawów piersi mnie tylko troszkę bolą, lekkie mdłości, i tym się bardzo stresuję, no ale zobaczymy co dalej bety nie robiłam, za tydz, we wtorek usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1988
Ula :-) kurczę no musi być dobrze.. Ja już mam nerwy przed dzisiejszą wizytą.. marzę by okazało się że jest wszystko w porządku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
U mnie wg om 6 tydzień, ale owulacja potwierdzona późna więc obstawiam na 5.. Mam się spodziewać choć pęcherzyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ula05
hej ja też miałam późną owulację w pt jak byłam na usg widziałam pęcherzyk a miałam 5 tydz i 1 dzień, może zobaczysz już zarodek choć jak czytam na forach nie ma reguły, może nie być nic widać, daj znać po wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mageliza1987 a kiedy miałaś ostatni @? Daj koniecznie znać co lekarz powiedział i co było juz widać :) Kobietki a smarujecie czymś brzuszek by go uelastycznić ? Ja dzis kupiłam z babydream oliwkę dla kobiet w ciazy, koleżanka smarowała sie nim odkąd sie dowiedziała i nie miała żadnego rozstępu, wiem ze to tez od genetyki zależy ale zawsze moze cos pomoc , napewno nie zaszkodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ula a kiedy masz następna wizytę ? Założył Ci juz kartę ciazy czy za wcześnie jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Om 13.10 , owulacja w 21-22 dc z lewego jajnika. Po prawej stronie brak jajowodu po ciąży pozamacicznej.. Mój brzuch wygląda jakby ktoś mnie bił, taki siny.. zastrzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×