Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamaroczniakazonatrzydziestaka

co robicie jutro na obiad?

Polecane posty

Gość gość
Podlej kwiatki serio???? Robisz taki z******ty rosol i dodajesz kostke rosolowa???? Litosci. Dziewczyno. Nad soba i swoimi bliskimi. Na prawde. Skoro tyle dajesz miesa i warzyw to kostka nie potrzebna. Toz to chemia. U nas jutro.... mielone :)) hell yeah!! Ostatnio zamrozilam zmielona wolowine i lopatke i bede szalec :) do tego buraczki :) mniamii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sarne mam od szwagra jest myśliwym i z tego co wiem nie musi być badana, bada się tylko dziki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem że chemia :( ale ona jest we wszystkim a u mnie wszyscy zawsze dawali kostkę więc daje i ją . ot już takie przyzwyczajenie raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poproszę przepis na zupę dyniowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jutro nie dodawaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic nie robie. Wybywamy rano i wracamy wieczorem , szkoda czasu na stanie przy garach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sarniny się nie bada pod względem wlosnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn tak ta zupę nazywa moja babcia a jak się naprawdę zwie to nie wiem. Raczej zwykłą zupa jarzynowa z tyz że jest z makaronem zacierka ale razem. Wszystkie warzywa w kostkę czyli marchew pietr**** ziemniaki por . gotuje to na małym ogniu dodaje zacoerke i doprawiam słodka papryka ostrą, zielem angielskim, liściem laurowym, sól pieprz curry i moja babcia na koniec daje podsmazony boczek pokrojony w kostkę. Ją robię bez boczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja teściowa ostatnio robiła rosół i zabrakło jej vegeta, rosół wyszedł 100 razy lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro spróbuje bez Vegety i kostki z tymmze ją doprawiam solą pieprzem odrobiną curry aby miał lekko słodkawy posmak ziele angielskie i kość laurowy czasami daje pietruszke ale nie za dużo bo mąż nie lubi i córka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepiórki pieczone w piekarniku, sos kurkowy (z grzybów). Dzis były rolady ze schabu, ziemniaki i czerwone buraki. A na poniedziałek wymyśle cos jutro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to ladnie szalejecie, szkoda ze,mnie nie stac na wolowine, tylko swinia i kura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rosol bez vegety i kostki nie bedzie mial tego dmaku chyba ze,dasz maggi a to tez chemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba dać lubczyk i seler naciowy i nie trzeba vegety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jutro robię pieczone warzywa - ziemniaki zwykłe i bataty, korzeń pietruszki, czerwona cebulka z oliwą nieco soli,pieprzu i zioła. cudo! piecze się godzinę i trzeba mieszać, ale warto. można "maznąć" pietruszkę odrobiną miodu... do tego brokuł i kalafior gotowany . dziś mieliśmy curry z dynią, groszkiem, szpinakiem, cebulą, papryczką chilli i mlekiem kokosowym. na poniedziałek planuję zrobić jutro wieczorem grochówkę dla wszystkich. a i co do rosołu - rosół bez kostki / vegety jest super. ja robię "rosół" wegetariański, brzmi dziwnie ale to po protu taki bulion z warzyw gotujący się wolno, świetny z domowymi kluseczkami/makaronem. miłej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Curry z dynia tzn. Co curry? Przyprawe curry? Czy co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jutro robię zupę-krem z brokuła pora i selera (korzen) i główne danie to mielone z indyka z kaszą i ziołami (tzn kasza jest w mielonych). pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
curry to ogólna nazwa na potrawy z Indii i także innych krajów Azji, moga być mięsne lub wege, duszone w sosie z mieszanką przypraw nazywaną curry (stąd nazwa dania). w skład takiej mieszanki wchodzi wiele przypraw i mieszanki się sobą róźnią np ostrością, ja lubię takie gdzie dominuje kurkuma, ziarna kolendry, papryczki chilli, kumin, imbir, fenkuł i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ją niestety nie lubię selera naciowego dlatego daje kilka gałązek działowego lubczyku ale to na sam koniec gotowania bo w przeciwnym razie traci smka zapach i właściwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki za wyjasnienie z tym curry;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sobote wieczorem mozna tu fajnie pogadac bo siedza tylko porzadne i fajne kobitki. Reszta daje ciala na imprezach i tu nie marudza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma za co (ta od curry) ;) dobrej nocy idę jeszcze się wyprysznicować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja,juz sie prysznicowalam:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaroczniakazonatrzydziestaka
No to super. Pochwal sie pozniej jak wam smakowal;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Podlej kwiatki : mam nadzieje, że Twój rosół wyjdzie pycha. Ja też latami ( a mam już 40 na karku ) nie mogłam pozbyć się z rosołu kostki albo vegety. Na szczęście od kilku lat nie dodaję tego paskudztwa. Smak można przyprawami poprawić ( u nas głownie pieprz, pieprz ziarnisty, sól, ziele ang, listki laurowe) no i wiadomo mnóstwo warzyw , w tym kapusta . Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×