Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

AmarJoa

kiedy kwas foliowy przygotowania do ciąży

Polecane posty

Chciałam zapytać Was bardziej doświadczone :) Za jakieś 2 miesiące zamierzamy zacząć starania o dziecko, chciałam zacząć brać kwas foliowy czy jakieś suplementy już teraz i chciałam was zapytać kiedy w ciągu dnia najlepiej je przyjmować, biore wciąż pigułki antykoncepcyjne i się zastanawiam czy kwas foliowy moge zażywać razem z nimi czy o innej porze dnia, czy przed czy po posiłku, ma to jakieś znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak chcesz za 2 miesiące zacząć starania, to już powinnaś odstawić tabletki, bo organizm musi wrócic do równowagi hormonalnej, a kwas foliowy również już, pora dnia nie ma znacznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok za 2 miesiące chcem skończyć z tabletkami antykoncepcyjnymi a kiedy po tym zajde w ciązę to się okaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ludka T
ja na Twoim miejscu bym odstawila tabletki, odczekala choc z 3 miesiace i dopiero potem zaczela sie starac, zeby organizm wrocil do rownowagi,a potem to juz kwas foliowy i inne witaminy, ponod na 3 miesiace przed planowana ciaza sie powinno go brac, a kiedy, to pewnie roznie. Tu masz podstawowe pyt. i odp. -> http://symnatalprobaby.pl/faq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie musisz czekac po odstawieniu tabletek, moj lekarz nie mial przeciwskazan, ja zaszlam 3 tyg po ostatnim opakowaniu I dziecko urodzilam zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kwas I witaminy (complex wersja dla ciezarnych) juz mozesz brac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naniuszka
tak naprawdę im wcześniej zaczniesz przyjmować kwas foliowy tym lepiej dla twojego maluszka, ja zaczęłam brać suplement folik mama 1 już na 3 miesiące przed planowanymi staraniami zajścia w ciąże, tylko tak mogłam uchrnć mojego malucha przed wadami cewy nerwowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w trakcie planowania brałam zwykły Folik a kiedy lekarz potwierdził ciąże przeszłam na Folik Mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×