Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

Filtrowanie Nowe Ponadczasowe

Polecane posty

Gość gość
odpowiadajac na pytanie Daa kiedys ktos mial nicka na kafe :magiel na kafe,dlatego zapytalem czy tu jest,bo w wyszukiwaniu pojawia sie wasz topik,pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmyślonaa
Dooobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmyślonaa
Dooobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmyślonaa
O! Dwa razy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobry placek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór:) przez chwilę myślałam, że pomyliłam topiki:D ale przecież Zmyślona kiedyś tu pisała. Ale już nie pamiętam czy Saam zna jej imie czy tylko nick. o Saam:) znowu Ci gratuluję, teraz przyszłego dziadkowania :) napewno to wzruszające uczucie, ale zobaczysz jakie będą emocje gdy już się urodzi....to dopiero będzie ...kosmos:D a z tym 500+ to ciekawe jakie jest rozwiązanie gdy urodzą się wieloraczki :D bo przecież na pierwsze dziecko się nie należy jeśli dochody są powyżej progu. Chyba, że pod uwagę brany jest czas. Zawsze któreś z bliźniąt jest pierwsze:) Dobranoc wszystkim, Gościom też:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saamexpres
Zmysloną pozdrawiam :) l Celince dziękuję :) l dobranoc :) l kolorowych czerwonych .... l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim Rozpoczynamy kolejny tydzień maja. Na samym początku tygodnia taka cudowna wiadomość od Saama. Saam gratuluję Ci z całego serca. Wiedziałam że boćki nie na próżno latały Ci nad głową :D bardzo, bardzo się cieszę. Tak jak pisze Calinessa, to co będzie później, kiedy pojawi się na świecie nowa istotka, to kosmos. Przewartościuje Twoje życie i zostanie najważniejszą osobą dla Ciebie już na zawsze. Jeszcze raz wielkie gratki dla Ciebie Saam i dla przyszłych rodziców. https://zapodaj.net/e1f8206863ab6.jpg.html a to mój lubczyk. Dziś nie mam zbyt wiele czasu, za kilka godzin przylatuje synowa, mam jeszcze sporo do zrobienia przed jej przyjazdem a o 15 lekarz. NO i jak zwykle, nie mogę spokojnie tu przyjść i coś napisać, by mi nie przeszkodzono w rezultacie zaczęłam wpis godzinę temu a jeszcze nie skończyłam. Myśli znów mi się rozproszyły, więc na razie odpuszczam, może jeszcze kuknę. Wszystkim życzę udanego startu w nowy tydzień. Miłego dnia🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saam
poniedziałkowe saamopołudniowe dzień dobry ! :) l cześć Ferdzi 🌻 dzięki za słowa otuchy. Póki co jeszcze nie jestem gotowy na takie przeobrażenie. Ścierają się we mnie dwie idee : !najwyższy czas" i "chyba za wcześnie". Pierwsza dotyczy wieku przyszlych rodziców a druga wieku przyszłego dziadka Saama. Twój krzew lubczyku wygląda okazale. Mój jeszcze siedzi w ziemi. l Jeszcze nie sprawdzałem kalendarza ale slyszałem w radiu ze dzisiaj kolejny Dzień Europy. Tym razem to Europejski Dzień Europy. Myślę że warto się dowiedzieć skąd taka nazwa naszego kontynentu i komu pierwszemu przyszła do głowy . l udanego dnia wszystkim :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pozbieralem informacje w necie i już coś będziemy wiedzieć na temat entymologii Europy. l "Europa – nazwa naszego kontynentu najprawdopodobniej jest pierwotną nazwą osobową. Europa to imię mitologicznej córki króla Tyru, w której zakochał się Zeus i którą uniósł na Kretę. Porwanie Europy to ulubiony motyw sztuki antycznej. Według staropolskiego Dykcyonarza geograficznego imię pięknej dziewczyny stało się nazwą geograficzną „najszczuplejszej z części świata mieszkalnego” SŁOWNIK JĘZYKA POLSKIEGO l "Europa swą nazwę zawdzięcza łacińskiemu wyrażeniu… Europa, które z kolei wywodzi się od greckiego Εὐρώπη, powstałego ze zbitki wyrazów eurys, czyli szeroki i ops, czyli twarz. Europa to w greckiej mitologii piękna córka fenickiego króla, w której zakochał się Zeus. Ale istnieje też inna teoria mówiąca o tym, że nazwa Europa pochodzi od sumeryjskiego ereb , oznaczającego ciemność, opadanie. Oczywiście po raz kolejny jest to nawiązanie do wędrówki słońca po niebie. Z perspektywy mieszkańców Mezopotamii słońce zachodziło właśnie tam gdzie znajduje się Europa, która była dla nich zachodnim lądem" Studentnews l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saam
To byłem ja :classic_cool: znowu mnie wylogowało l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dzień dobry:) o Już któryś raz próbuję coś napisać i zawsze co mnie odrywa tak jak u Ferdzi. Ferdzi:)widzę, że dajesz rade połączyć pracę ze wszystkim co w domu i rodzinie, tak trzymaj! ;) Teraz u mnie zagrzmiało i zaczęło kropić więc wybiegłam pozbierać wyprany koc i narzute. Wcześniej byłam na zakupach. a jeszcze wcześniej przebywałam z M dopóki nie poszedł do pracy. Mam ochotę na szczawiową z jajkiem i do tego osobno ugotowane i ugniecione ziemniaczki ale dodane do talerza w zupie. Wstawiłam już skrzydełka pod tę zupę. Saam :) dobrze mieć jakąś wiedzę o Europie skoro ją zamieszkujemy. Dzięki:) dzisiaj jakoś nikt się nie wychylił by Cię wyręczyć:D a ja chciałam dać szanse Daa ale pewnie była mocno zajęta. W moim kalendarzu jest Dzień Unii Europejskiej a Dzień Europy był kilka dni temu. Prawie na jedno wychodzi:) Ale mi pachnie bez w wazonie...mmm:) dziś zcięłam gałązkę znad ulicy bo i tak by ją ktoś pewnie urwał na dodatek brzydko łamiąc :D Chyba się burza rozeszła, nawet śladu deszczu już nie ma. Nagrzana słońcem ziemia i płytki na podwórku pozwoliły szybko wodzie odparować. Ale słoneczko gdzieś uciekło. Dziś na tle Słońca przemyka Merkury, rzadkie zjawisko ale ponoć gołym okiem nie do zobaczenia. Potrzebny sprzęt z odpowiednim filtrem. Zjawisko potrwa do godzin wieczornych. o Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam popoludniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaglądam w wolnej chwili, ale tylko na momencik Saam, ależ mi przyjemność sprawiłeś przypominając Europę Santany....eh ileż ja się przy tej muzyce wytańczyłam...niegdyś ...eh ....pozostały tylkowspomnienia:( 😭 wciąż słucham jej z rozrzewnieniem. Wracając na moment do dziadkowania czy babciowania, to powiadam Ci miałam te same dylematy :D Czy to nie za wcześnie dla nich ? czyli odwrotnie niż u Ciebie :D a bałam się, że dla mnie już późno na babciowanie :D bo znałam młodsze babcie :D W drugim przypadku, to długo oczekiwaliśmy i tu się bałam że to późno dla młodych....bo już czas najwyższy ...no ale jak wiesz, wszystko w swoim czasie przychodzi i my tylko dopasujemy się do tego co się stanie, niezależnie od wieku, obaw czy lęków, czy podołamy...Nie mamy wyjścia musimy podołać :D Znając Ciebie Saam (tak tylko troszkę) to uważam że jesteś bardzo uczuciowym człowiekiem, i głowę dam sobie uciąć, że wnusia, czy wnusio zawładną całym Twoim sercem :D Będzie to miłość czysta, bezgraniczna i bez warunkowa, czyli najpiękniejsza na świecie :D Gdzie nam się podziała dzisiaj Daa??? Wiolka też zajęta ? Kurcze, to ja mam najmniej czasu a tu zaglądam a co u Was ???? Calinessa, jak widzisz staram się, choć nie ukrywam, że czasem w piętkę gonię :O Już kombinuję , czy nie znajdę zastępstwa na środę i czwartek, bo mam sporo pracy w ogrodzie ale podobno mają być burze, więc może odczekam z tym wolnym na przyszły tydzień. Muszę posadzić pomidory i ogóry i wszystko inne ciepłolubne, ale trochę obawiam się tych zapowiadanych burz, no i zimnych ogrodników. Jutro czeka mnie wizyta u reumatologa, nie wiem....chyba znów poproszę o zastrzyki, bo tylko po nich nic mnie nie bolało:O Na razie kończę, bo synowa zagląda, a muszę jeszcze sprawdzić temperaturę w szynkowarze, robi się tam szyneczka z kurczaka. Trzymajcie się cieplutko, dobrej spokojnej nocy, miłych snów👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Ca - Uwazaj. Gry wciagaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzia:) jakie gry? te z lotto? w żadne inne nie gram. Nawet już nie gra się w chińczyka, warcaby czy karty. o Ferdzi:) to ja sobie i Wam wszystkim zrobiłam przyjemność i zagrałam Europę Santany:D Oj, widać, że zakręcona jesteś wydarzeniami;) ważne żeby pozytywnie i tego Ci życzę ;) Daa się chyba na mnie obraziła o tę mąkę😭 a ja przecież z troski to napisałam. Chyba faktycznie muszę się wynieść z takimi tematami na dział ,,Zdrowie i Uroda,, i nie psuć Wam tu radości gotowania, pieczenia i jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór:) o Ferdzi:) ja poczekam z tymi ciepłolubnymi do przyszłego tygodnia, zapowiadają na niedzielę dość mocno "zimną Zośkę". A mojego lubczyka wyciełam, posiekałam i zamroziłam w maleńkich słoiczkach. Zostawiłam ze trzy pióra by były na bieżąco. o Przyszła moja wypłacinka, mała bo byłam na L4, przelewy opłatowe porobione i wypłaty nie ma:( o Spokojnej nocy wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saamowyzwalacz
dobry wieczór :) l Ja dotarłem do domu dopiero na 22. Na podwórku byłem trochę wcześniej ale postanowiłem od razu wszystko porobić i dopiero wejść do domu. A jak już byłem w domu to trzeba było przez skypea podtrzymać więzy małżeńskie i rodzinne. Zwiedziłem dzisiaj kilka sklepów, lącznie z castoramą. W tej ostatniej nic ciekawego nie było, kupiłem tam tylko nawóz do hortensji. W lidlu kupiłem dużą donicę na podwórko i piękną stokrotkę. Ale nie pamiętam czy to amerykańska stokrotka czy afrykańska. W innym sklepie kupiłem po przecenie różne cebulki kwiatowe, w tym jakąś lilię. Już są w glebie. może jeszcze coś z nich będzię. Ogórki to ja kilka tygodni temu wsiałem do doniczek. Dłużyło mi się ale dzisiaj widziałem ze wychodzą wreszcie z ziemi. l Lecę się wyrabiać ... l dobrej nocy wszystkim :) l kolorowych europejskich .... l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pozdrawiam życząc udanego dnia Wam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry 🖐️ Nie bylo mnie z powodu braku dostepu do internetu .Cos tam zmieniali w skrzynce z kabelkami ,ktora znajduje sie w piwnicy . Saam ,dobra wiadomosc :-).Teraz musisz juz zaczac przygotowania do objecia roli dziadka np.trenowanie spiewania kolysanek :-) Cal ,dajze spokoj z ta troska .Przeciez wiesz ,a jesli nie ,to powiem ,ze nie ma u nas zadnej zdrowej zywnosci .Pisanie i mowienie o zywnosci ekologicznej to sciema i wyludzanie pieniedzy .Popatrz ile powstalo sklepow ze ze 'zdrowa zywnoscia' ,a ja sie pytam skad ona jest skoro wszedzie ziemia jest skazona pestycydami i innymi srodkami ,juz nie wspomne o zanieczyszczonym powietrzu .Moznaby na ten temat pisac referaty ,ale to niczego nie zmieni ,jestesmy skazani na taka zywnosc .Dajmy temu pokoj:-) Musze sie zebrac i pojsc z marynarka Ulana do pralni Ekologicznej :D ,ktora mam 'pod 'domem . Spokojnego dnia Mili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam pięknie, trochę późno, ale lepiej późno niż wcale:D Wróciłam już od reumatologa, znów mocniejsze leki przeciwbólowe :O a poprawy nie ma. Na razie dalsza diagnostyka, ale co z tego jak z wynikiem dopiero mogę się dostać 1 czerwca...eh i lecz się tu człowieku. Dzwoniłam też do chirurga i mam w przyszłym tygodniu wizytę a później mały zabieg😭 Na dopplera chciałam się zapisać prywatnie ale chcą 180 zł za samo badanie a w innym ośrodku 150 łącznie z wizytą u lekarza i dalszym prowadzeniem, więc chyba nie mam wyboru...eh.. .Nie ma nic gorszego jak zdrowie szwankuje. Calinessa, wielki buziak 👄 na przeproszenie, w takim razie Tobie dziękuję za santanę👄 Sama widzisz jaka jestem zakręcona, czasem nie wiem jak się nazywam:O Wpadam tu i szybko czytam, później mylą mi się osoby i fakty :O nie mam czasu na otwieranie linków :O i wciąż mnie coś goni:O Pewnie Cię posłucham i też się wstrzymam z ogórami i pomidorami, ale dziś zakupiłam seler bulwiasty i naciowy i muszę go posadzić zaraz. Lubczyk też muszę obciąć, z tym że część wysuszę w suszarce,a część zamrożę. ,Ten suszony wykorzystuję później do tworzenia soli ziołowej dodając jeszcze inne ususzone ziółka. W zeszłym roku pozwoliłam mu zakwitnąć i rozsiać nasionka, ciekawe co mi z tego wyjdzie, bo łudzę się, że jakieś siewki wyrosną:D W tym roku już mu zakwitnąć nie dam, będzie sukcesywnie ścinany, wtedy ma ładniejszy pokrój i lepiej rośnie. Saam, jak to kilka TYGODNI !!! temu ? Posadziłeś ogórki i czekałeś kilka tygodni??? Przecież to niemożliwe, u mnie nasiona siedziały w ziemi chyba trzy dni, no góra cztery i już wyszły w górę, no chyba że trzymałeś te doniczki w zimnym i ciemnym garażu, bo na parapecie okna w domu, to już powinieneś mieć spore roślinki. Daa, cieszę się że jesteś a Twoja nieobecność to tylko sprawa techniczna👄 Masz rację, teraz wszędzie jest chemia, trudno się od niej uwolnić, choćbyśmy się nie wiem jak starali:( Można to trochę zminimalizować, ale całkiem od chemii uciec się nie da. Wiolka gdzieś nam się zapodziała...czyżby też była odcięta od netu? Jejkuś, jak ten czas leci, muszę iść na ogród. Kuknę tylko w kalendarz; Mamy dziś 10 maja Imieniny obchodzą: Antonina, Beatrycze, Izydor. Przysłowie: „Na świętego Izydora często bywa chłodna pora” i dodatkowe święta; Dzień Pracownika Gospodarki Komunalnej Europejski Dzień Profilaktyki Udarowej Zostawiam coś do picia; http://s18.postimg.org/pa2n9xusp/kawaherbataczekolada.jpg Na razie znikam, miłego dnia 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Ty nieugięta nasza Daa:):D he, he a ciekawe kto mnie tak przestrzegał przed moimi parówkami ,,Bobaskami" strasząc składem ?:D. I dlaczego nie kupujesz miodu w sklepie skoro tak Ci wszystko jedno? nic nie poradzę😭 czasem budzi się we mnie nadopiekuńczość i troska a chyba warto coś wiedzieć by ewentualnie móc wybrać mniejsze zło. Dziś jestem bojowo nastawiona więc może lepiej pójdę sobie w real

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saam
Ciekawe czy w pralni ekologicznej marynarka będzie wyprana tylko w samej wodzie czy może będzie "przedmuchana" wierzbowymi witkami :D l dzień dobry! :) l cześć Celinko 🌻 l hej Danusiu 🌻 l Celinka trafiła z urlopem w piękną pogodę. Ale nic nie mówiła że wybiera się nad morze. Ciekawe czy jeszcze będzie miała urlop w porze całkiem letniej? l Ja póki co z nowym nie mogę się dogadać w temacie internetu. Działam więc na starym. Być może pakiet internetu się skończył albo też jakaś awaria jest. l udanego popołudnia wtorkowego :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Ferdzi 🌻 nasiona ogórków wsiałem chyba trzy tygodnie temu do doniczek i postawiłem na słonecznym parapecie budynku gospodarczego. Po pewnym czasieprzekonałem się że na zewnątrz jest cieplej niż w tym budynku. Jak skończyły się mroźne noce to je wystawilem na zewnątrz. Jak mówiłem właśnie wyszły z ziemi. Fakt że długo kiełkowały ale za to nie są rozpieszczone i może szybciej adoptują się w gruncie. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Jak zwykle ostatnia:-D Saamuś moje gratulacje,pewnie będziesz suuper dziadkiem;-) Jestem Ferdżi,jestem.Tylko u mnie troszkę na smutno,więc nie chcę za dużo Wam marudzić. Mówicie,że ma być zimno na Zochę?Też się szykowałam na ostatnie już wsadzanie,może też poczekam?..... Milutkiego dnia😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero wrocilam .Posiedzialam na lawce przed blokiem z dwoma sasiadami :-p .Obgadalismy wszystkich dookola :-) Saam ,nie wiem dlaczego ta pralnia to ekologiczna ,moze tez ze wzgledu na mode na eko :-) Cal ,kupuje miod u pszczelarza ,bo chce wierzyc ,ze jest niepodrabiany .Tak samo z ksylitolem , w rzeczywistosci nie mam pewnosci czy czasem nie jem trucizny :-)i tak jest ze wszystkimi produktami prozdrowotnymi .Wczoraj chcialam kupic zurawine niesiarkowana i bez cukru oraz tluszczu roslinnego i niestety nie znalazlam takowej ,a taka luzem ,gdzie ludziska miechtaja brudnymi rekoma nie kupie . Wlasnie zjadlam malego muffinka do kawki ,jaki dobry :-p Zobaczcie do jakiego obledu moze doprowadzic przesadne dbanie o zdrowa diete ; http://www.solaris-rozwojosobisty.pl/ortoreksja-smiertelnie-zdrowa-dieta/ Ja pewne oznaki juz mam od dawna :-) Ide przygotowac obiad :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Wiola 🌻 powinienem chyba wystąpić o podwyżkę. Żeby być dobrym dziadkiem trzeba mieć fantazję. A żeby mieć fantazję trzeba mieć sporo kasy :D l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danusiu :) jak dla mnie to artykuł ciut za długi. Ale cześć przeczytałem i już wie na czym to uzależnienie polega. Myślę że mi to nie grozi, za bardzo lubię jeść. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×