Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

Filtrowanie Nowe Ponadczasowe

Polecane posty

Zdążyłam już wrócić, a tu jeszcze nikt nie zaglądał ? Znów dostałam nie pasujący mi termin na zabieg:O ale pan był tak szybki że nawet nie zdążyłam zareagować a już było do widzenia:O No nic, muszę jakieś małe zastępstwo na tą godzinkę, czy dwie załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strasznie zmarzłam stojąc na przystanku, bo u mnie zimno się zrobiło i wietrznie. Dobrze że syn jechał do mnie po kosiarkę, by ją zawieźć do naprawy i przy okazji zgarnął mnie do domu. Niby Zośka wczoraj lodem nie skuła, ale zimno przyniosła i moje ogóry są trochę przeziębione, ale może kichać nie będą. Pomidorów z balkonu też nie zdjęłam na noc, więc pewnie też będą zmarznięte, kurcze, nawet ich wczoraj nie podlałam:O Pewnie z mojego sadzenia nic nie będzie, no chyba że choć trochę się popołudniu ociepli. Teraz jednak muszę ogarnąć chatę i zrobić małe prasowanie, poza tym dziś świeży obiad, ale jakieś zupy do zamrożenia też by trzeba było podgotować...może nawet się skuszę i popełnię jakieś muffiny , skoro Daa, tak niezmordowanie piecze, to ja chyba też od czasu do czasu mogę :D No nic, zerkam w kalendarz; mamy dziś 16 maja poniedziałek. Imieniny obchodzą: Andrzej, Szymon Dzisiejszego przysłowia nie przytoczę,bo jakieś strasznie głupie mi się wydaje:D Dziś Dzień Straży Granicznej... Oj niech panowie świętują nawet cały miesiąc, bo wolałabym ich nie spotkać na swojej drodze:O Teraz zapodam może kawusię, bo jak widzę chyba się odzwyczajacie powoli od jej picia :D https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTFiY-AlHOnxTzYiSF0IveLJ0NUYSLjlsVfe597EmS43k7e4nby http://m-8.m.staticedi.com/c/8f3/6ac20_m_600_1200_0_0_0_0_0_0_0_8f393ee3982168aa855ba146936b3e1c.jpg I zielona herbatka; https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRF5xhJXWukxZ4ZGX27NDB6scZdZkB4fscXJkibnioRlDkt4s-xXQ i dla tych co jeszcze przed śniadaniem; http://domowysmakjedzenia.pl/wp-content/uploads/2015/08/bruschetta1.jpg a jak ktoś lubi na słodko to też proszę; https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT0hiRCjQjzp0i_8dqE5VfIPn12qqcS3C6ek2LXmfdM-i0vWGwD Zapraszam wszystkich. Teraz już biorę się za bary z rzeczywistością i łapię za sprzątanie chaty. Trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! o Saam :)gratuluję, że z nowego i tego, że jeśli po kłuciu dajesz rade machać i pisać to będziesz żył:D ciekawe czy masz ulgowe w pracy z powodu badań czy musisz jednak wytrwać do końca szychty? o Ferdzi:) kleszczy w lesie albo nie było albo nie byliśmy dla nich smacznym kąskiem by warto było na nas skoczyć. M jest palaczem a ja zażywam różne roślinki w kapsułkach które to pewnie też psują robalom apetyt:D Ale z chmarą wielkich mrówek na spodniach M wparował mi do auta. Pewnie załatwiając się stanął niechcący przy mrowisku:D Wracając jeszcze do Wioli to też uważam, że bratowa będąc w obecnej rodzinnej "zażyłości"mogła by celowo narobić Wioli szkody. Dziękuję za herbatkę:) a przysłowie rzeczywiście mądre nie jest i lepiej nie przytaczać. Zimna Zośka dalej się panoszy ale dobrze chociaż że nie pada. I tak nic bym nie robiła skomplikowanego bo od 7 rano jestem nianią i pielęgniarką. Przecież to by był cud gdyby cały mój urlop należał tylko do mnie. Mały ma uporczywy suchy kaszel i został ze mną na obserwacji i kuracji oczywiście po mojemu ;) dziwne bo ani kataru ani gorączki ani bólu gardła nie ma, tylko kaszle. Ja mieszkam zbyt daleko od granicy i nawet nie wiem jak wygląda straż graniczna ale zaraz się dowiem bo jak to? nie wiedzieć? Okazuje się, że w tej formacji mundurowej jest procentowo najwięcej kobiet :) http://www.lublin112.pl/wp-content/uploads/2013/06/35.jpg o miłego dnia życzę wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam popoludniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saam bez ram
Ja po badaniach musiałem jechać do prace gdzie czekały na mnie zaległości. Teraz są już wyniki więc czekam do lekarza. Udaje mi się pisać bo jest tutaj Wi-Fi. Moj internet nie chce działać w nowym. Może jest za wolny bo juz wykorzystałem pakiet. I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Dzien mija. A ja mam znowu kilka pytan o rozne rosliny. Na jakiej glebie rosnie chrzan ? Piaszczysta , gliniasta , duzo wilgoci czy malo , raczej slonecznie czy w cieniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Calinessa ja tam nie wierzę, że coś może powstrzymać te wampiry Może zwyczajnie mieliście farta, one najwięcej wychodzą kiedy jest słonecznie i ciepło. Z mrowiskiem czerwonych mrówek miałam przygodę, oczywiście wcale nie miłą, będąc dzieckiem jeszcze, miałam może z 6 lat. Teraz o tym wolę zapomnieć, ale jak na złość ciągle w pamięci siedzi:D Ze służbami celnymi wolę się nie stykać, ale kiedyś w czasach obstawionych granic, miałam kilku znajomych celników :D zresztą od czasu do czasu do mnie jeszcze dzwonią :D choć już dawno posterunków już nie ma:D Teraz służba celna jeździ sobie po całej PL , tak że może być wszędzie. Nianią powiadasz jesteś, ale przecież to chyba chodzi o Twojego wnuka, więc taka opieka to czysta przyjemność, mimo że kaszle... Ja tam lubię zajmować się wnukami:D Saam, ciekawa jestem jak wyszły wyniki, szczególnie cukier, bo pamiętam ze wieczorem pałaszowałeś lody :D czy czasem nie był podwyższony ? Zuzanno, w moim ogrodzie, a raczej na tej części którą uprawiam, a nie tam gdzie mam trawę, mam chrzan. Rośnie on sobie jako chwast i ciężko mi go wyplenić. Albowiem, ponieważ,ma Ci on długaśny korzeń i nigdy mi się nie udało wykopać go w całości. Nie myśl tylko że chcę go całkiem zlikwidować:D o nie. Potrzebuję go do ogórów i dlatego nie walczę z nim skutecznie. Ziemia jest raczej ciężka, gliniasta. Jak pisałam rośnie jako chwast, więc się nie zastanawiałam w jakiej ziemi jest mu najlepiej. Nie wiem czy masz zamiar otworzyć plantację chrzanu ? Jeśli nie, tylko dla własnych potrzeb, to wystarczy wrzucić w ziemię kawałeczek korzenia, albo jakieś obierki i on spokojnie z tego się odrodzi. A ja mam całe ręce czerwone, bo przerabiałam marchewkę :D Żonkil mi dowiózł dziś ze 20 kg, na razie przerobiłam 1/4 i pewnie wiele więcej nie będę, na pewno dużo rozdam, bo po co mi aż tyle, nie mam gdzie przechowywać. Najgorsze, że teraz trzeba jakoś dłonie doprowadzić do ludzkiego wyglądu...nie wiem może pomoże mi kwasek cytrynowy. W sumie dziś jakoś wcale kulinarnie się nie udzielałam. Umyłam za to okna i zmieniłam firany:D , poprasowałam koszule i ogarnęłam chatę .M iałam piec muffiny, ale na chęciach się skończyło :D Będę miała wolne we czwartek i piątek, to może wtedy znajdę czas. Teraz już się pożegnam, muszę się przygotować na jutro. Miłej spokojnej nocy Wam życzę, pięknych kolorowych snów👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saamuel Fox
Dobry przedwieczór :) I Do pracy jeszcze się nadaję. Wyniki podobno nie najgorsze. Cukier rzeczywistoście w górnym przedziale dopuszczalnych wartości ale pan w białym kitlu nie widział problemu gdy się dopatrywałem. Na wynikach miałem być na czczo a nie po głodówce :p Jestem trochę spokojniejszy po tym przeglądzie bo wcześniej miałem rożne podejrzenia. I Jeśli chodzi o chrzan to chyba nie ma on dużych wymagań. Ważne żeby nie stał w wodzie i nie w zupełnym cieniu. Wydaje mi się że dobrze by było uprawiać w głęboko spulchnionej ziemi to łatwiej będzie go wyciągnąć gdy będzie potrzebny. I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saamouk
https://youtu.be/whyBVaRaJNoFC I Całkiem fajna reklama. Telefon zresztą też interesujący. Ale na tą półkę póki co mnie nie stać (ciekawe jak mi pójdzie z punkiem, łatwo nie jest) I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Ferdzi - Dzieki. Chrzan bede hodowac na potrzeby wlasne i wlasnie mam sadzonke ale nie wiem czy posadzic go w czesci bardziej sucho piaszczystej czy wilgotno blotnej. Ale chyba pojdzie do blotnej a w suche wj wsadze porzeczke. Rabarbar juz posadzilam. Zgodnie ze wskazowkami Saama wybralam mu miejsce gdzie rano bedzie mial slonce a potem juz cien i gdzie jest dosc wilgotno. Zastanawiam sie teraz jak daleko od niego wsadzic chrzan zeby obie rosliny na siebie nie wplywaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór:) o Przyszłam by zaraz zmykać, właściwie to nie ma co się rozpisywać, każdy sobie doskonale radzi w swoich sprawach. Zuzia też już prawie wszystko wie. Trochę Daa długo dochodzi co może niepokoić ale bądźmy dobrej myśli;) Rodzina wyjątkowo dzisiaj mocno mnie potrzebuje:P a że mam urlop to można się poudzielać ;) o Dobrej spokojnej nocy wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry Wieczor 🖐️ No nie ,tak dlugo nie dochodze ,dzis nie dane mi bylo dochodzenie :-).Bylam wyjechana :-) i niedawno wrocilismy . Saam ,masz dbajacego o zdrowie pracownikow pracodawce ,no chyba ,ze zaczynasz prace u nowego pracodawcy :-). Jestem zmeczona ,wiec ide do lozeczka :-) Spokojnej nocy Mili 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrej nocy wszystkim :) l kolorowych patrolowych .. l l p.s. 21.57 zamiast z punkiem powinno być z linkiem. Słownik i tak zrobił po swojemu choć go raz poprawilem) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza!!!! dzień dobry:) o Tylko nie wiem co napisać bo jeszcze nie zaglądałam do kalendarza. Ale byłam na odwlekanych od soboty dużych zakupach, zrobiłam już obiad, nakarmiłam M, że padł i nie może się ruszyć:D pranie już się wiruje... Co u mnie pogodzie? ano zimny wiatr, ciemne chmurska ale od czasu do czasu słońce zerka i nic nie pada. Z tym punkiem to wczoraj nawet nie pytałam o co chodzi bo myślałam, że coś wcześniej w postach przeoczyłam albo Saam skomentował nie ten link który zamieścił:D ale już wszystko jasne;) o miłego dnia wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Druga :-) Dzien Dobry 🖐️ Ja jeszcze nikogo nie nakarmilam ,bo jeszcze pracuja :-) Od rana cierpie na migrene i oczywiscie poleguje ,no i jestem zla ,bo mam jakies poczucie winy . Tez nie wiem co w kalendarzu i nie chce mi sie tam zagladac :-) Ale wiecie co ? :-),no powiem ,bo i tak nic sie nie wydarzylo ,snil mi sie Saam :-),przyjechal z jakims znajomym .Nie pamietam tego snu dokladnie ,ale Saam mial na sobie bordowy sweterek i okazalo sie ,ze wygladal prawie tak jak go sobie wyobrazam tzn .slusznego wzrostu i lekko szpakowaty :-).Mial jakis maly prezencik ,a ja biegalam jak oparzona ,no i tyle :-) Czas nastawic ziemniaki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam popoludniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa:) ale sen! no to teraz czekamy czy Saam potwierdzi, że ma bordowy sweterek i opis się zgadza?:D gdzie te chłopaki...? Olivier też zaginął jak kamień w wode, nawet nie gra na "swoim" temacie :( Może piosenka ich zwabi ? ;) https://www.youtube.com/watch?v=9WbCfHutDSE Ariana Grande - Dangerous Woman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Czy dodajecie korzen swiezego chrzanu do sosow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saam
Dzień dobry ! :) I cześć Celinko [kwiat) I hej Danusiu 🌻 I witaj Zuziu 🌻 I Mocno zabiegany dzień w pracy był. A po fajrancie trzeba było parę spraw załatwić łącznie z zakupami. Kupilem sobie pisak i trochę lepiej mi się pisze ale póki co szału nie ma. I U mnie też zimno, marne siedem stopni. Nawet słońce które pojawiło się niedawno nie poprawia zbytnio odczuć. Ale wydaje mi się że idzie poprawa. I Trzeba iść pokręcić się po kuchni bo słyszę marsza odbiegającego z wnętrza sama I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprawka dla Celinki 🌻 I Borowego sweterka nie posiadam. Mam bluzę w takim kolorze ale jest wysłużona i absolutnie w gości się nie nadaje. Tym bardziej nie na randkę. Ale potwierdzam że wczoraj miałem ją na sobie prawie do północy. I byłem oczywiście saam,widocznie ten drugi to był mój cień. Jeśli chodzi o prezent to też potwierdzam, zawsze nosze coś przy sobie co chętnie podaruje miłym niewiastom. Oczywiście na pewien czas tylko ;) I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuziu :) ja chrzan to tylko do kiszenia ogórków używam. Dlatego mam go niewiele .w ogródku. Czasem kupuje cwikle z chrzanem lub rzadziej sam tarty chrzan. Dla mnie to zbyt ostry dodatek do potraw I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wszystko sie zgadza :-) ,bordowe odzienie i male co nieco :-) Nie przygladalam sie dokladnie wiec moze miales ,a miales wlasnie wczoraj jak saam mowisz bluze w kolorze bordo :D.Moze nie pamietasz ,tak jak ja zazwyczaj snow i sniles o mnie :D:D:D i spotkalismy sie w tych snach :D:D Zuza ,niech najpierw Ci ten chrzan urosnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Wróciłam z pracy unudzona jak mops i w dodatku wkurzona, bo ten nierozgarnięty facet przychodzi do pracy punkt 18 normalnie czasem mam ochotę go zabić Przecież trzeba zdać zmianę i przekazać wskazówki, na co poświęcam swój czas, klarując wszystko jak dziecku i wychodzę po 18 Później zaliczyłam jeszcze małe zakupy w Lidlu i dopiero 0 19 jestem w domu. Z dobrych wiadomości...to zakupiłam w zeszłym tygodniu nakłuwacz do mięsa i powiem że jest na prawdę super, już wypróbowałam i polecam. Druga fajna sprawa, to dziś podpisałam nową umowę na telefon z PLUSEM :D Mam takie same warunki jak Daa:D Tyle, że na pełną aktywację muszę czekać aż skończy mi się umową z T-M a to będzie 7 czerwca. Numer zostanie taki sam, ale sieć inna:D Saam, jeśli masz kłopoty z pisaniem, to być może powinieneś zmienić klawiaturę. Skoro w moim jest kilka to w Twoim na pewno też są do wyboru, tylko nie pytaj mnie jak je znaleźć, bo to zmieniła mi wnusia :D Cieszę się że cukier miałeś w normie choć na granicy. Jasne że na badania nie idzie się wygłodzonym, ale zawsze lepiej wieczorem przed, być bardziej wstrzemięźliwym jeśli chodzi o pokarmy a już o cukier w szczególności:D Calinessa, widzę że mimo urlopowania cały czas masz zajęcie. Myślę, że Twój żonkil zadowolony z takiego obrotu sprawy, bo ma wszystko pod nos podane:D Napisz, czy małemu już lepiej ? Hej Daa a może poczucie winy wzięło się stąd, że prezencik od Saama w bordowym wzięłaś a nie dałaś nic w zamian :D Hehe, a teraz przeczytałam poniżej że Saam bardzo chętnie obdarzyłby Cię prezentem który zawsze nosi przy sobie :P:P więc pewnie we śnie coś z tego było :D:P:P a teraz po prostu nie pamiętasz :P Zuzanno, nie wiem jak Ty, ale ja aż tak bym się nie poświęcała. Tarcie chrzanu to mordęga dla oczu i nosa. Jeśli dodaję do sosu, to tylko taki ze słoiczka. Kiedyś, dawno temu tarłam chrzan ale poza domem, i później wkładałam go do słoiczków, zakwaszając go kwaskiem cytrynowym, teraz już mi się tego robić nie chce. Wykorzystuję chrzan wyłącznie do ogórów. Wiecie że swoje ogóry posadziłam i są nie przykryte:O Nie wiem czy coś z nich będzie, bo zimno u mnie, w nocy było 5 st :O Trochę im listki zbielały, więc jeśli dłużej ta zimnica potrwa, to mogą całkiem paść😭 W tej chwili lunął mocny deszcz :( eh, co za pogoda...jakby wcale nie majowa:( Aaaa...dla poprawienia nastroju zapodam babcine mądrości :D A dla poprawienia humoru babcine mądrości: 3 ciekawe zasady: 1. Pieniądze nie dają szczęścia, ALE wygodniej płacze się w mercedesie niż na rowerze. 2. Wybacz wrogowi, ALE zapamiętaj typa. 3. Alkohol nie rozwiązuje problemów, ALE mleko też nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
U mnie nawal slimakow znowu. Widzialam dzisiaj jednego jak zasuwal w kierunku mojej salaty. Wiec pewnie znowu nic nie bedzie z zieleniny. Jest szansa , ze chociaz chrzan slimakom nie bedzie smakowal. Trzymajcie kciuki zeby wyrosl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanno, ślimaki na bank chrzanu nie ruszą :D a jeśli chcesz zachować inne rośliny zakup Snacol, to najlepszy środek na te wstrętne gady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Wolalabym jakiegos znajomego jeza. Podobno jeze zjadaja slimaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne że jeż byłby lepszy :D Czy jeże zjadają ślimaki? nie wiem, ale wiem że ślimarów jest o wiele za dużo by je mógł pokonać jeden jeżyk:D Ten środek, to jedyna chemia jaką stosuję w ogrodzie a jest to o tyle bezpieczne, że można całą działkę obsypać przy ogrodzeniu, albo samą rabatkę na około , a nie tam gdzie są rośliny i te gady ściągają do zapachu granulek i tam padają nie dochodząc wcale do chronionych przez Ciebie roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Ja moge przyjac do siebie cala rodzine jezy. Z tym pryskaniem to pomysle ale wolalabym zadnej chemii tutaj nie uzywac. Gdyby slimaki wszystko zezarly to jest szansa , ze zostanie mi chociaz plantacja chrzanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanno, ja nie mówiłam nic o pryskaniu. Snacol to granulki, które rozsypujesz przy granicy działki, praktycznie tam gdzie masz trawę, one tam właśnie pójdą , bo przyciągnie je zapach. Na dziś muszę kończyć. Trzymajcie kciuki, jutro o 8 mam zabieg, mam nadzieję że szybko pójdzie i nie będzie bolało :D Dobrej nocy Wam życzę i pięknych "bordowych snów" :D Trzymajcie się , do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×