Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

Filtrowanie Nowe Ponadczasowe

Polecane posty

Gość Viollkka
Doberek😘 U mnie też zapowiada się ładna niedziela,więc trzeba ruszyć po obiedzie w plener;-) Ferdżi,tak kroiłam mini marsiki ale nie drobniutko,tak po mojemu:-D Daa nie wiem czy masz sklep słoneczko u siebie,ale są tam ładniutkie papilotki,ja się nie mogłam oprzeć i kupiłam trzy opakowania;-) Caal pewnie,że Ci podam numery,może kiedyś tam zawitasz,do jednej miejscowości zawsze skręcam jak mi czas na to pozwala:-Djest tam naprawdę super;-)co do ofert na internecie,to nie śledzę tego,ale słyszałam,że właśnie tak to wygląda chyba po za sezonem obniżają ;-) Powiedz gdzie się teraz wybierasz? Milutkiej niedzieli życzę;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam niedzielnie. U mnie nadal slonecznie wiec ostatni weekend kalendarzowej wiosny zapowiada sie pozytywnie. Szykujecie sie na Noc Swietojanska ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! :) I cześć Fergie 🌻 I Hej Celinko 🌻 I Witaj Viola 🌻 I Siemka Zuziu 🌻 I Na Pomorzu Środkowym słonecznie i ciepło. Wydaje mi się że choć nieoficjalnie to lato już tu jest. I jabłecznik wyszedł z piekarnika o odpowiedniej porze. Jest pierwsza klasa. Uroczystych imienin nie ma dzisiaj w mojej rodzinie. Jeśli już miałbym przypisać ciasto jakąś rolę to niech pełni funkcję słodzika niwelującego gorycz pożegnania. Tylko nie wiem czy uwierzycie w to że trzeba coś w takiej sytuacji dosładzać :p Idąc natomiast inną, wirtualną drogą to jak wcześniej mówiłem obchodzę wszystkie imieniny wszystkich Marków jakie są w kalendarzu i i jakie da się zauważyć. A że wczoraj Danusia zauważyła ( za co serdecznie dziękuję) to trzeba uczcić ten fakt. Tak więc zaraz ukroję jabłecznika dobe pośniadaniowej kawy. I udanej niedzieli wszystkim życzę :) I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
https://goo.gl/images/iOtw8m I Mam nadzieję że uda mi się poczęstować jabłecznikiem bardzo podobnym do mojego. Ciągle nie udało mi się wypracować na nowym telefonie dobrej techniki kopiowania linków. I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Saam to ja już nie mam więcej pytań:-D:-D:-D jak Tobie takie ciacha wychodzą;-)ja robię podobnego,ale jeszcze z pianką;-) Ale mi cudo zaczyna kwitnąć w ogródku,może potem się Wam nim pochwalę:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam sobie przerwę, bo już nie mam siły stać tyle przy garach. Ugotowały się już gołąbki, zasmażaną kapuchę też zrobiłam, gotuję jeszcze zupę z której zrobię kapuśniak:D Mam też udźce indycze w sosie własnym, będą jeszcze pulpety drobiowe, bo mięsko zmielone i czeka w lodówce. Na razie ciasta żadnego nie popełniłam, ale jest w planie :D Calinessa, jak dostaniesz numer telefonu od Wiolki, to proszę o dosłanie do mnie 👄 o ile Wiolka zezwoli 👄 Jeśli mnie się nie przyda, przynajmniej w najbliższym czasie, to może moim dzieciom. Wiem że w tym roku też się wybierają do Serbinowa ale może w drodze powrotnej zobaczyliby przynajmniej polecane przez Wiolkę miejsce. Wioluś, nie mam marsów, szkoda, no ale nie kupuję takich rzeczy, a sklep mam daleko. Gdybym więc piekła babeczki, to raczej tradycyjne z owocami, bo jeszcze mam sporo w zamrażarce. Chętnie jednak skosztowałabym Twoich i Daa, bo wyczyniacie takie cuda, że mnie oczy w słup stają :D gdzie mi tam do Was :D Pokaż Wioluś to cudo. Saam, cieszę się że jednak jabłecznik wyszedł na czas z pieca i Ty też porządnie wyspałeś się w łóżku nie w zimnej wodzie :D Link jak najbardziej czytelny, jabłecznik jak malowany, mniam, musi pysznie smakować ...a jeszcze jakby go tak podać na gorąco z lodami ?...mmmmm rozmarzyłam się :D Zuzanno u mnie też gorąco i letnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry 🖐️ Saam ,przydarzylo Ci sie zasnac w wannie ?:-).Kiedys moj brat baaaardzo zmeczony :-)zasnal i obudzil sie po kilku godzinach strasznie pomarszczony i juz nie wspomne jaki zziebniety :-) Ferdzi ,teraz moge czytac ksiazki o takiej tematyce ,bo znam to z autopsji i sklamalabym mowiac ,ze mnie nie poruszaja ,poruszaja bardzo ,przywoluja wciaz swieze przezycia . Romansow nie cierpie ,wole sagi rodzinne ,biografie itp. Mowisz ,ze dzis u Ciebie kapusciano :-),tez dobrze . Ja mam duszona karkowke i buraczki i tez surowke z czerwonej kapusty. Wiolka ,chyba nie ma u mnie sklepu Sloneczko ,nie spotkalam sie z takowym :-) .Ja na poczatku ,majac juz blaszke z tymi malymi dolkami nie lubilam w niej piec ,bo mialam zle dobrane papilotki ,ktore przy zamawianiu blaszki doradzila mi konsultantka i byly za male .Potem bedac w Tesco kupilam na 'oko' wieksze i te sie sprawdzily i teraz polubilam te male dolki :-) Wczoraj pieklam ze snickersami i mleczkiem waniliowym :-).Dodalam tez od dawna dyzurujacy deserek dla dzieci BoboVita :-)i wkruszylam rowniez zalegajace wafele kokosowe czyli na bogato :-).Nigdy nie podpieram sie przepisami i zawsze sie udaja ,mimo ,ze tak jak wczoraj nie dodalam oleju :-).Szkoda tylko ,ze nie moge sie nimi rozkoszowac tak jak bym chciala 😭 :D Pisze juz od godziny ,oczywiscie z przerwami na bieganie do kuchni :-) Dobrego i smakowitego dnia Mili :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam chwilkę przerwy bo M po obiedzie znowu śpi:D o Ferdzi:) jasne, że się podzielę telefonem od Wioli o ile pozwoli. Na razie czekam na zapleczu na małpiszona:D hmmm....ciekawe czy jedząc gorącą szarlotkę na przemian z lodami nie popęka szkliwo na zębach?:-o :D nigdy nie jadłam takiego połączenia i pewnie nie wiem o co chodzi...raczej wolę uznać to za dwa odrębne desery:) o Jabłeczniki jeśli już to będę robić ze swoich jabłek bo zapowiada się spory wysyp. Link Saama u mnie też chodzi bez zarzutu. Ja jeszcze swoje wczorajsze ciasto razem z M młócę bo zrobiłam sporą blaszkę mimo, że dzieci też częstowałam. Ale nie mogłam znaleźć podobnego w necie. Były z masą budyniową albo z bitą śmietaną a ja robię normalny budyń tyle, że na ciut więcej niż pół litra mleka z łychą masła daję dwa budynie śmietankowe. Zresztą ja imienin nie miałam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimo, że kwiaty nie są najpiękniejsze bo białe, drobne to zapach jest przecudny wyczuwalny w dużej odległości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i ma trochę mniej kwiatów niż zazwyczaj bo jeszcze kilka owocków z poprzedniego kwitnienia w domu wiszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz oczywiście jest na zewnątrz ale w pobliżu mojego okna:) A to Daa zawitała na nową stronę Daa:) a przygodowych nie lubisz czytać ? Ja właśnie takie lubiłam i obyczajowe, trochę kryminaly. Ale najlepsze były przygodowe, bo pozwalały odpływać w inną rzeczywistość, daleko, daleko... Teraz to nie wiem po co bym sięgnęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Danusiu 🌻 wczoraj nie ale dawno temu zasnąłem w wannie. Szczególnie długo się nie moczylem ale zdążyłem porządnie zmarznać. Jednak nie pamiętam aby coś mi się pomarszczyło. Ale wtedy byłem młody i po przebudzeniu raczej wszystko się napinało ;) I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celinko :) masz racjee, takie wahania temperatury w buzi mogą być niebezpieczne. Zdrowsze zdecydowanie są lody o temperaturze 36,6 ;) U mnie nie kwitnie żadne cudo. Zresztą nawet gdyby było to i tak bym nie pokazał bo jeszcze się nie nauczyłem pokazywać. I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cal ,jesli chodzi o ksiazki przygodowe to czytalam w dziecinstwie :-),skonczylam na ksiazce 'Przygody Tomka Sawyera :-) Kryminaly odpadaja ,nie lubie .Natomiast lubie tez literature obyczajowa ,mowiaca o niezwykle dramatycznych historiach ludzi . Moge podac kilka tytulow jesli chcecie w wolnych chwilach poczytac ; Louise Brown 'Sprzedane ' ,Cathy Glass 'Skrzywdzona' ,Souad 'Spalona zywcem ',Halszka Opfer 'Kato- tata'.Polecam tez 'Arabska zona' ,'Oddajcie mi dzieci 'czy 'Burka milosci ' Saam ,nie ma jak mlodosc ,wszystko sie napina ,bez drogich specyfikow :-) ..Male sprostowanie,zeby nie bylo ,iz faktycznie moje babusie sa na bardzo bogato ,to chodzilo mi o mleko waniliowe w plynie ,a nie o Ptasim :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa:) no tak, czasem lepiej poczytać coś dramatycznego by po oderwaniu się od książki stwierdzić, że jednak nasze życie nie jest takie najgorsze:) to nawet jest wskazane jako terapia:) o Saam:) Ty dzisiaj jesteś jakiś niebezpiecznie pobudzony :D oj będzie żonkila miała pociechę z Ciebie na pożegnanie :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdżi,gdzie mi tam do Was ja dopiero raczkuję:-Dprzecież z owocami też są pyszne:-D Daa jest mistrzynią w tej dziedzinie;-) Ferdżi pewnie,że pozwolę Caal Ci powie który lepszy;-) No dobra.Uwaga chwalę się hehe:-Dtylko szkoda,że równocześnie nie rozkwitają,ale może coś zobaczycie;-) https://zapodaj.net/56fda3bf31424.jpg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaki ładny obrazek :-).Wiolka moglas przycupnac przy tych kwiatkach :-) Cal ,masz racje ,po przeczytaniu takich tragicznych historii ,mozemy stwierdzic ,ze nasze zycie nie jest zle ,mimo roznych nieprzyjemnych niespodzianek . Polecam tez ksiazke oparta na faktach pt.'Kochalam psychopate ',wstrzasajaca historia milosci ,ktora z raju zamienia sie w pieklo . Przed chwila mialam przymusowe odkurzanie kuchni .Spadl sloik po musztardzie i rozsypal sie tez na setki :-)kawalkow . ...Ulan w kosciele ,a ja czytam te moja sage i po przeczytaniu tego zdania nie wiem dlaczego zaczelam sie smiac :D,moze Wy bedziecie wiedziec :-) '....wysokiego na trzy metry ,w lsniacej zbroi ,gotowego do galopu na bialym jednorozcu.Bedziesz dzierzyc w dloni trzymetrowa dzide ,na ktorej czubku bedzie tkwila glowa zielonego smoka ' :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha!Daa ja wiem czemu.Po prostu stanął Ci Saamuś przed oczami:-D Daaduś nie zrobiłabym tego.Przecież wiesz,że Cię kocham i zależy mi na Twoim zdrowiu.Zarówno fizycznym jak i psychicznym:-Dmało tego,że mało sypiasz,to do tego doszły by koszmary:-D:-Da komu to potrzebne hehe;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy ma jakieś swoje wyobrażenia. Jedne śpiewają "Hej przeleciał ptaszek" a inne mówią "szatan nie kogut". Są i takie które uważają że to coś to piła. Nie dziwi mnie więc że niektóre widzą w tym smoka. Pół biedy gdy smok na jedną głowę. Ale podobno istnieją częste fantazje o dwu i trzygłowych smokach :D I dobry wczesny wieczorek ! :) I Celinko :) zielona noc niesie z sobą zawsze więcej wrażeń niż zwykłe. Mam nadzieję że i tym razem tak będzie. I Wiola :) to ładnie kwitnące to krzew czy kwiat wieloletni? Jeśli kwitnie etapami to będzie dłużej cieszył Twoje oczy. I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D ,a widzisz Wiolka ,jaka jestem niedomyslna :-).Jasne ,ze to Saam moze byc posiadaczem dzidy :D,na ktorej czubku tkwi zielona glowa smoka :D:D Wiesz koszmary to ja mam i na jawie :-),nie mam łatwo :-) Kurcze ,robi mi sie duzy brzuch ,co to moze byc ? :-) ....Moze od glodu ,bo ciagle oddalam pore posilkow :-) ...Saam ,kiedy ta zielona noc ,dzisiaj ? ,powiedz :-),zrobie wizualizacje akcji nie mogac spac :D ...Jaki ładny gol strzelila Albania Rumunom :-) ..To ja pojde cos zjesc ,bo pewnie z glodu glupoty plote :-) ...Cos mnie chyba ponioslo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saam to jest wieloletnia roślina,lilia inków.Zamawiając ją nie dawałam jej szans,bo pisali,że ciężko u nas zimuje.Teraz żałuję,że tylko w jednym kolorze kupiłam:-( Ogłaszam,że Daa jest w ciąży!!!!!!!!!! Zostaw Daa to czytanie i idź zjeść kolacyjkę,bo mi wygląda to na opuchliznę głodową:-D:-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczer:) o Piękne kwiatki masz Wiola, podobne do lili azjatyckiej. Dzięki za @:) o Daa:) myślisz, że powinnam poczytać tę książkę o psychopacie?:D Mój psycholek tylko czasami świruje. Właśnie ostrzyżony poszedł do pracy. Tak sobie myślę, że dobrze, że fryzjerki w salonach nie muszą chodzić wokół strzyżonego z przedniej strony bo facetom wtedy odbija:D zaraz gdzieś im łapki lecą. A to w krok, a to wyżej:P:D dobrze, że mu czegoś za dużo nie wycięłam przy tych łaskotkach:D Ciekawe jak poszło strzyżenie u Ferdzi? Tak czy inaczej dzisiaj jestem słomianą wdówką:D Ale dużo się tym nie nacieszę gdyż trzeba uciekać spać bo o piątej rano pobudka😭 o dobrej nocy wszystkim życzę ;) O, proszę, Wiola już napisała co to za kwiatki gdy ja tak długo gryzmoliłam posta:-o A Saamowi życzmy baaardzo zielonej nocy:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiolka ,tez tak mi sie wydaje ,ze to wielka opuchlizna glodowa :D:D A ciaza mnie nie strasz :D,bo faktycznie umre od nadmiaru koszmarow :D .Powiem Ulanowi ,ciekawe jak zareaguje :-) To Ci dran :D,powiedzial ,ze w moim wieku to tylko wieloryby zachodza :D ...Cal ,no gdzie ,o tak wczesnej porze spac ? ,nie trac zycia ,bo jest krotkie :-) ...Tak ,przeczytaj te ksiazke :-) ...Moze i ja z Ulanem bym sie wybrala na urlop pod wskazany adres Wiolkowy ,dawajcie namiary :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam wieczorowo. Dzien byl u mnie piekny i sloneczny. Idealny na opalanie , odpoczenek i mile spedzanie czasu. Woda , las i spiew ptakow. I tak minal ostatni w tym roku weekend kalendarzowej wiosny. Niedlugo slonce osiagnie szczyt a dni powoli znowu zaczna sie stawac coraz krotsze. Zacznie sie kalendarzowe lato. Milego wieczoru wszystkim zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spadaj:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczytowanie słońca to ważna sprawa. Jednak zostawiam temat na jutro bo trzeba się zająć szczytowaniem człowieczym ;) I Dobrej nocy wszystkim życzę :) I Kolorowych Garfieldowych ... I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saam ,tylko spokojnie ,tak bardzo nie wspinaj sie ,bo pologa nisko i moze zabolec :-) Dobrej nocy 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w nowym tygodniu. Wczoraj już nie weszłam do Was, bo ledwie skończyłam cięcie M, przyjechali goście. W sumie dobrze że przyjechali bo nie miałam czasu na pieczenie :-D Obyło się bez ciasta, chociaz plany miałam ambitne, bo mialy być i babeczki i rogaliki drożdżowe. No,ale to dobrze bo przynajmniej się nie skuszę na slodkosci:-D Wiolka pięknie kwitnie lilia i pięknie się rozrosła . Pewnie u Ciebie jednak cieplejszy klimat, dlatego przetrwała. Teraz jak już wiesz że nie przemarza to mozesz zaszalec z kolorami. Daa, jak widać każdy lubi inne książki. Kiedyś uwielbiałam historyczne, później sensacyjne, a teraz ciezko mam się na czems skupic. Choć ostatnio przeczytalam S. Kinga, Christine.To z gatunku horrorow. Obecnie zaczęłam czytać D. Nicholls, Dubler,ale ciężko mi idzie. Daa,nie powinnaś się tak głodzić :-(,przecież sama sobie szkodzisz:-( Calinessa, mam to samo :-D:-P kiedy bawię się w fryzjerke :-D Jestes w pracy, czyli jedziemy na tym samym wózku :-D, tyle że Ty dawno będziesz w domku a ja tu zasuwam do 18:-( Saam, wierzę że dziś jesteś leciutki jak skowronek:-D i pewnie jak on, szczęśliwy i beztroski:-D Znowu zacznie się czas wolności :-D i znów wyobraźnia zaczyna działać a oczy wypatrywać jakieś fajnej zdobyczy :-P Bardzo serdecznie Was wszystkich pozdrawiam i życzę udanego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mootyyylem jeesteeem ..... znaczy byłem :p I dzień dobry! :) I cześć Ferdzi 🌻 oczy to wypatrują każdego dnia ale na wypatrywanie musi się niestety skończył. Przynajmniej do tej pory się kończyło. Może dlatego że się nie wypatrzyła jeszcze taka która by w głowie przewróciła J Dzisiaj podobno zaczyna się lato ale jeszcze nie znam szczegółów. Pogoda jak najbardziej letnia, jest bezchmurnie i ciepło. I udanego dnia wszystkim życzę :) I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×