Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

Filtrowanie Nowe Ponadczasowe

Polecane posty

Cal ,mialas Maryche i wyrzucilas ,no co Ty ,moglas malzonkowi zrobic skreta :D i zobaczyc jaka bylaby reakcja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe co u Wiolki ,bo chyba tam przeszly mocne nawalnice .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas wczoraj troche pogrzmialo ,popadalo i sie rozeszlo ,a dzis jest przyjemnie bo chlodniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He ,he ,Cal bo nie wie gdzie mieszkam :D:D Dobrej nocy Mili 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrej nocy wszystkim życzę :) I kolorowych poweekendowych... I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochani. Nie ma mnie ostatnio, bo zwyczajnie.... padam. Upały na przemian z burzami, a dziś już 5 dzień z rzędu po 12godzin siedzę w pracy i mam wszystkiego dość. W dodatku ma przyjechać ekipa do awarii wc. Niestety będzie to większa naprawa, bo rury stare i znalezione, muszą być całe wymienione, będzie sporo kucia i halasu. Wybaczcie zatem że jeszcze dziś mnie nie będzie. Od jutra mam wolne, więc postaram się nadrobić zaległości. Miłego dnia wszystkim życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) o U mnie ani słońca ani deszczu i może dobrze. o Ferdzi:) teraz to Ty przesadzasz z tą pracą! Ja bym nie dała rady, tyle, że od charakteru pracy też dużo zależy więc nie ma co generalizować. Dużo siły i uśmiechu Ci życzę byś wytrzymała do fajrantu:) zwłaszcza, że rury wc to nieco śmirdząca sprawa:-o :D o Huraaa! zakwitł mi pierwszy ogórek!:D i za kwiatkiem widać już maleńkiego ogóraska:)oj będzie kiszenie bo zapowiada się urodzajny sezon ogórkowy. Pomidorki to już wiszą całym gronami owocowymi od dawna. o Ja tez mam jutro wolne to więcej pogadamy:) o miłego dnia wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! I Cześć Fergie 🌻 ja jestem po dwóch dniach odpoczynku ale jakoś tego nie czuję. Zwłaszcza że dzisiaj już od progu czekała poważna i pilna robota. Łatwo jest dni więc wyobrazić sobie Twoje zmęczenie gdy nie miałaś dnia wolnego. I poniedziałek już się rozkręcił a jest to pierwszy poniedziałek lata i pierwszy poniedziałek wakacji. Dzisiaj w kalendarzu Światowy Dzień Walki z Cukrzycą i Światowy Dzień Rybołówstwa. Na imieniny udać się można do Maryli,Cyryla,Władysława i Bożydara Dzień już jest krótszy o minutę. Panujący obecnie znak zodiaku to rak. I udanego dnia wszystkim życzę :) I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Celinko 🌻 musisz pilnować żeby ogórki nie przerosły bo będą wtedy nieprzydatne ;) chyba że na mizerię. I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saam:) nie ma obaw bym coś przegapiła bo ogórkowa plantacyjka jest w zasięgu oka z okna i szklanych drzwi tarasowych. A moje oczy przed chwilą uradowałam widokiem nadmorskiej plaży która może niezbyt mocno bo 22 stopnie ale jednak w słońcu się nagrzewa:)woda też:) Ale do urlopu jeszcze półtora miesiąca więc mam cichą nadzieję na słoną ciepłą kąpiel w morzu. Teraz na plaży trochę ludu za parawanami się smaży. W wodzie też widać się pluskają ale ryb nikt nie łowi. Na przystani stateczki wycieczkowe czekają na chętnych... he, he może w tym roku uda się nam zrobić zlot filtrujacych? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry 🖐️ Najpierw rozejrzalam sie czy mnie ktos szuka :D Ferdzi ,chcesz to ja Cie zwolnie z tej uciazliwej roboty ,jedno slowo i masz jak banku :-). Cal ,ciekawe kto by sie oprocz mnie :D odwazyl na taki zlot :-).Mysmy sie juz widzialy w wesolym autobusie ,takze mniej wiecej wiemy czego sie spodziewac :-).Choc to juz niedlugo minie dwa lata ,nie do wiary :-) i np.u mnie ten czas poczynil znaczne szkody ,niestety 😭. He,he ,ja juz dzis pieklam muminki ,bo te ktore jeszcze byly z ubieglego tygodnia zapakowalam synowi . Po poludniu jedziemy odwiedzic szwagra ,ktory mial dzisiaj operacje i byl do niej znieczulony od pasa w dol czego on nie chcial ,bal sie i wolalby byc caly znieczulony ,ale anestezjolog sie nie zgodzil .On lubi moje muminki ,wiec zawioze mu kilka :-) Obawiam sie ,ze u Wiolki cos sie stalo ,bo inaczej dalaby jakis znak .Wiolka ,jesli wszystko ok.machnij ku nam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myslisz ? :-),to byloby nie fair .Moze szybki Hiszpan ja porwal :D Dostalam Zamiokulkaska :-) i musze go przesadzic ,a dziad nie chce wyjsc z doniczki .Potem ,gdy wrocimy ze szpitala ,to rozetne doniczke ,a po drodze kupie keramazyt .Zawsze chcialam miec tego kwiatka i jak dotad go nie kupilam ,a teraz dostalam na imieniny :-) On ma chyba ze 6 cebul ,mysle ,ze je porozdzielam na kilka doniczek ,tylko gdzie je potem ustawie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj też bawiłam się w przesadzanie. Najpierw szczepki pelargoni kaskadowych, teraz kilka cukini z doniczek do gruntu. Trochę pośmigałam nożycami do gałęzi bo leszczyna zbyt mocno mi zacieniła ogórki. M już poszedł do pracy a ja mam dopiero na 17 więc trochę coś robię, trochę siadam do lapka, luz...blus:D Też mi się podoba ten Twój kwiatek ale u mnie nie było by dla niego odpowiedniego miejsca. Patrz jak on się rozrasta:D http://www.czarodziejeogrodow.pl/wp-content/uploads/2013/03/rosliny-w-biurach-zamiokulkas.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doberek Daaduś mordo moja kochana jak mogłaś pomyśleć,że pojechałam nie mówiąc Ci:Kocham Cię:-D Wczoraj dopiero pousuwali awarię,dość późno,no ale ważne,że im się udało.Troszkę groźnie było:-0mam nadzieję,że szybko to się nie powtórzy.Wróciłam nie dawno z miasta a zaraz muszę wracać jestem umówiona z fryzjerką i kosmetyczkę muszę obskoczyć:-D Daa a ja to co?Napis na butelce?Też lubieć Twoje babeczki;-) Do tego kwiatka Dadus kup stożkowatą donice i od razu dużą;-) Całusy dla wszystkich😘😘😘 Do potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jak mi ulzylo ,jest Wiolka ,co za radosc 👄 Tak .kochanie Ty moje :-),kupie za Twoja rada stozkowata doniczke . Babusie sa przepychotne :-).Zwazylam sie rano i wyszlo ,ze mi szkody wagowej nie przynosza ,takze moge spokojnie je szamac :-) No nic ,tez musze sie zbierac do szwagra ,bidoka :-) Dziewczyny ,kosmetyczka i owszem ,ale odradzam chodzenie na pedicure .W ubieglym roku lezalam w jednej sali z pania ktorej po pedicure wdala sie gangrena i ucieli jej pale u nogi . ...Cal ,no wlasnie u mnie tez z miejscem na kwiatki to jest krucho ,tym bardziej ,ze one nie moga stac na bardzo slonecznym miejscu ,a pokoje sa od poludnia . ..Przegladalam co znajomi maja na facebooku :-).Ciekawa jestem czy ktos z Was tez tam jest :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viollkka
Nie no Daa,oglądasz mecz?Grają jak c**y,wychodzę nie mam nerważe też Cal nic nie chciała potłuc. Jak tam szwagierek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ,dopiero wrocilismy z Pily od szwagra .Ma sie calkiem dobrze . Wiolka ,no widze ,ze Twoim Hiszpanom nogi sie zwiazaly :-),ale jeszcze nie koniec ,miej nadzieje ,ze celna do bramki :-) ..Tez wole Hiszpanow ,mialam okazje z kilkoma bawic sie w ubieglym roku na weselu bratanicy i spalismy w jednym hotelu :-) ...Wiolka ,niestety ,juz pozamiatane 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam nawiedziny :-) Wiolka ,a dlaczego łachbete ? :-) ,nie nerwujsja :-) Teraz gra Anglia z Islandia ,bede sprzyjala tym drugim :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczy wypatrzyłem i nie zobaczyłem nas w spisie tematów. Ani w telefonie ani w komputerze. Przeszliśmy do partyzantki czy coś innego się kroi? I Dobry wieczór :) I Ja dopiero teraz, po obiedzie mam wolną chwilkę. Pracy długo, potem do urzędu w sprawie prostowania, potem bez wchodzenia do domu robótki podwórkowe a potem konsultacje rodzinne. Celinka wczoraj pytała więc powiem że na obiad zjadłem niedzielnie bite kotlety. Zaš wczoraj nagotowany gar bigosu będzie na jutro a reszta do zamrożenia. I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chce mi sie siedziec ,robic tez juz nic nie bede ,wiec poloze sie na boku i poczytam przed snem :-) Spokojnej nocy 🖐️ ...Saam ,da sie bez problemu wyprostowac te problematyczne sprawy ? ...Jestesmy w spisie tematow :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też nie mogłam się dobić:-( Cześć Saam Dobrej i przespanej nocy Daa,też jestem za nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawy już się prostują ale nie wiadomo czy potrwa to kilka dni czy będzie wymagało więcej wysiłku. I moje ogórki i też już zaczynają kwitnąć. Ale nie liczę na duże zbiory bo mam tylko kilka krzaczków a poza tym to u mnie ogórki nigdy się nie udawały. Za to prężnie rośnie coś podobnego do ogórków ale ma bardzo wielkie liście. Podejrzewam że to samowysiany kabaczek. Wyrósł pod krzewem, nasiono pewnie się przyniosło razem z kompostem. Ale chociaż ma już półtora metra to owoców jeszcze nie widać. Poza tym jeszcze się pochwalę że zakupiłem kwiat o intrygującej nazwie "rozwar".Co prawda wolałbym aby w nazwie na ostatnim miejscu była literka a ale lepiej może nie komplikujmy sprawy. Tak się składa że rozwar akurat ma jutro w kalendarzu swój dzień więc może coś się więcej o nim dowiemy. Tylko niech nikt nie mówi że nie słyszeliście o Dniu Rozwara. I tymczasem dobrej nocy życzę wszystkim i kolorowych poniedziałkowych :) I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochani Dopiero zaczynam dzień. Wczoraj byłam tak zmęczona że zasnęłam już o 19 30, tylko co z tego jak pies sąsiadki obudził mnie o 21 i już miałam po spaniu:( Nie miałam jednak siły by coś napisać, bo zwyczajnie miałam wrażenie że pod włosami mam jedynie watę :O Próbowałam wszystkiego, i komputera, i tv, i czytania, i nic...sen nie przychodził, w końcu zadzwoniłam do koleżanki i przegadałyśmy do 3 :D Później udało mi się zasnąć, niestety sen był krótki, o 6 obudził mnie żonkil gmerający po kuchni, no ale zamknęłam drzwi i jeszcze zasnęłam do 8. Teraz dochodzę...jak to pisze Daa:D Teraz wiem co to znaczy dochodzić, po nieprzespanej nocy. Zrobiłam sobie kawusię, więc dopiero kiedy ją wypiję, mam nadzieję poczuć się lepiej. W nocy u mnie padało, więc jest chłodno i całkiem przyjemnie, oby tak zostało choć przez ten czas kiedy jestem w domu. Muszę go ogarnąć, a mam spore zaległości. Zamrażarka do rozmrożenia, pewnie ta w lodówce też powinna być rozmrożona....zresztą gdzie bym nie spojrzała tam wszystko wymaga mojej ręki. Calinessa, te rury w wc, to tylko rurki wodne, tak że nic nie śmierdziało:D Panowie przyszli dopiero około 12 i narobili strasznego bałaganu. Z grubsza po sobie posprzątali a resztę zostawili mnie. Ogarnęłam wszystko dość szybko, ale później musiałam sprzątać cały lokal, bo kurz unosił się wszędzie i wszystko zostało pokryte białym nalotem. Jednym słowem, nie próżnowałam :D U mnie też ogórki kwitną, zresztą pomidory też się rozkrzaczyły i zapowiada się że będzie sporo owoców. Tylko truskawki jakieś takie marne, tz małe krzaczorki, a na zdjęciach tych truskawek, to krzaczki są wielkie i gęste, a moje takie jak zwyczajne truskawki:O Jak było z Twoimi zaraz po posadzeniu ? Saam, nie wiarygodne by kabaczek wyrósł do półtora metra:O:O. Tylko nie napisałeś czy wysokości czy szerokości, ale tak czy siak, kabaczki takie duże nie rosną. Pstryknij fotki i pokaż nam ta roślinę, bo może się mylę, a nóż masz jakąś niespotykaną odmianę. Ja co prawda nie mam kabaczków, ale kilkanaście krzaczków cukinii :D Jak to wszystko zacznie owocować ...to aż się boję :D Ja posadziłam chyba z 8 a mama zaszalała i posadziła jeszcze więcej:D, ale żaden krzaczor nie ma takiego wymiaru jak Saamowy kabaczek:D Daa, dziękuję Ci za chęci uwolnienia mnie z pracy :D Jeśli uznam że mam dość, to na pewno sama się uwolnię :D Od tego miesiąca będę miała naprawdę dużo więcej wolnego, bo będę w pracy tylko 16 razy a nie jak teraz 21 :O Myślę, że albo zostaniemy we 4 albo od września pożegnam pana z którym nie potrafię się dogadać. Cieszę się że szwagier ma się lepiej i możesz mieć satysfakcję że masz jakąś cegiełkę w poprawie jego zdrowia. Twoje**/babusie jak zawsze kuszące i jak Cię czytam, to aż chce mi się lecieć do kuchni i je wypiekać :D Na razie jednak odpuszczam, może dopiero we czwartek by mieć świeże na piątek do pracy :D Piszę że w piątek idę do pracy, ale coś szefuś pogaduje, że możemy mieć przestój z przyczyn technicznych, więc może się zdarzyć że pójdę dopiero w poniedziałek:D Wiolka, czyli miałaś przerwę w dostawie prądu:( Widocznie wichury i nawałnice nie oszczędzają nikogo. U mnie też przeszły nawałnice, ale oprócz połamanych drzew, większych szkód nie było. Jak oglądnęłam relacje z innych miejscowości, to strach się bać...dachy pozrywane, budynki uszkodzone, grad niszczył wszystko. Gdyby tak do mnie dotarł, to w ogrodzie byłaby goła ziemia a mój dom, wyglądałby jak ser z dziurami :O eh...czy nie lepsza już jest zima ? Przynajmniej pogoda jest bardziej statyczna. Zaglądnę jeszcze do kalendarza; mamy dziś 28 czerwca. Imieniny obchodzą: Ireneusz, Leon Dla wszystkich solenizantów http://kwiatytess.pl/img/0beef06420473f700db6b46b30f20425.jpg Wczoraj były imieniny mojego taty, a ja nie miałam siły, by go odwiedzić, muszę to zrobić dzisiaj. Przysłowie: „Czerwiec na maju zwykle się wzoruje, jego pluchy, pogody często naśladuje” Dziś też Narodowy Dzień Pamięci Poznańskiego Czerwca 1956 Choć w moim kalendarzu nie zaznaczyli takiego święta, ale Saam wyszukał wczoraj że dziś Dzień Rozwara a to taka roślinka; http://kwiaty-ogrody.pl/wp-content/uploads/2011/09/Platycodon.jpg Wszystkim życzę pięknego, bezstresowego dnia👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! :) I cześć Ferdzi 🌻 Twój rozwar choć bardzo podobny do mojego to jednak jakiś przekwitający. Ten chyba będzie bardziej żywotniejszy I https://1.bp.blogspot.com/-KtLEXC7gR6k/VWxtasI8yiI/AAAAAAAAgx8/EzuETX0tqWk/s1600/P1210116.JPG I link jakiś skomplikowanywięc nie wiem czy będzie coś widać. I ja nigdy nie uprawiałem kabaczka więc nie wiem jak wygląda roślina. To moje to nie jest krzaczek tylko pęd, podobny jaki mają ogórki. Dlatego ma półtora metra. A idzie pionowo w górę bo go próbuję ujarzmić za pomocą wtyczki. Nie ma tam miejsca by się położył na ziemi. A że rośnie szybko i zdrowo to szkoda było mi się go pozbyć. Cukinia to raczej nie jest bo cukinia to chyba nie puszcza pędów. Chyba że to patison. Też nie wiem jak wygląda ale skąd by się wziął. Już szybciej kabaczek bo dostałem w tamtym roku od sąsiada i część nasion mogła być wyrzucona na kompost. Trzeba zaczekać aż pojawią się owoce. Na kombinowanie ze zdjęciamei raczej czasu nie znajdę , dalej nie wiem jak to się robi. Ale chęci gdzieś tam się czasem pojawiają więc może kiedyś się zmierze się z tym problemem. I udanego dnia wszystkim życzę :) I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozwar wielkokwiatowy to przepięknie kwitnąca bylina na skalniaki i rabaty kwiatowe, doskonale radząca sobie w naszym klimacie. Zdobią go zarówno w pełni rozwinięte, dzwonkowate kwiaty, jak i pączki kwiatowe, przypominające... baloniki! Rozwar wielkokwiatowy pochodzi z rejonów wschodniej Azji. Wysokość to ok. 40-80 cm., ale posiada również odm. karłowe o wys. 10 - 20 cm. Doskonale radzi sobie w naszym klimacie i nie ma zbyt dużych wymagań. Rozwar wielkokwiatowy lubi miejsca zarówno nasłonecznione jak i nieco cieniste, nie najlepiej radzi sobie w całkowitym cieniu. Potrzebuje umiarkowanej wilgotności gleby, koniecznie przepuszczalnej o pH najlepiej obojętnym. Przetrzyma lekkie przesuszenie, gdyż posiada mięsisty korzeń magazynujący wodę, co sprawia że pielęgnacja rozwaru jest dość łatwa. I wiadomości ze stron PoradnikOgrodniczy.pl I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×