Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co zrobicie jak wasze 3 latki niebdostana sie do przedszkola

Polecane posty

Gość gość
Stać ich stać, tylko wtedy trzeba będzie na coś innego uciąć kasę i tu jest ból!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne nie stać. Ale teraz na święta to będzie rewia mody. Mamuśki nakupia plaszczykow, butików i innych puerdol w firmowych sklepowych. Byłam w h&M ostatnio i dziki szał Tak kupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poznan i okolice tragedia? Gdzie? W ktorych przedszkolach? Chyba w tym roku.  Xxxx Tak właśnie temat i wypowiedź o tragedii dotyczy TEGO roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czekam na kolejny temat, jak to się brzydzą ciuchami z Lidla, nie mówiąc o używkach, i jak to ich stać na firmowe ciuchy. A jak już ma wydać na prywatne przedszkole, to jest płacz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten Wasz KRAKOW to chyba na Marsie ? moje dzieci w Krakowie nie mialy szans na przedszkole panstwowe, obaj chlocpcy chodza do prywatnego Placimy " malo", tylko 1100 zl ale tylko dlatego, ze to przedszkole katolickie. Inne placowki0 czesne zaczyna sie od 600 zl plu wyzywienie , wiec gdzie Wy wydzialyscie przedszkola za 250 ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mi się wydaje dziwne, że w Krakowie takie tanie przedszkole ktoś znalazł (250 zł). W Łodzi płacimy za jedno z tańszych 400 zł plus wyżywienie (bez wliczania zajęć dodatkowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ohoo zaczyna sie , temat o przedszkolu i wypominanie innym ile kto i na co traci. ;p ach ta kafeteria! mozna sie usmiac;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam w mieście 300 tyś. - spore miasto- i za przedszkole prywatne płaci się min. 600zł, ale znam przedszkola z czesnym 800zł, 1000zł. Kiedy mieszkaliśmy w Warszawie ceny były wyższe a było to kilka lat temu. Może jakieś dofinansowanie zmienia sytuację, ale generalnie jest to kwota kilkakrotnie wyższa niż przedszkole państwowe. Moja córka dostała się do przedszkola dzięki punktom za rodzeństwo. Jedynacy z pełnych rodzin nie nie mieli szans. Teraz już tylko przedłużam umowę. Ciężko jest się dostać od kilku lat do państwowego przedszkola. A prywatne jest drogie i nie rozumiem analizy czy stać czy nie, po prostu jeżeli można taniej to po co przepłacać. Tym bardziej, że placówki państwowe zwykle są dużo lepsze pod względem przygotowania pedagogicznego, doświadczenia, działania. Prywatne przedszkola niestety najczęściej nastawione są na zysk właścicieli. Znam ten rynek doskonale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warszawa (Powiśle) :( Zdaje sobie sprawę ze może być słabo. Co zrobię? Nie wiem. Chyba się zastrzelę ;) musze iść do pracy bo marnie sie żyje z jednej pensji. Punktów nie wiem ile wyjdzie. Wiem ze im wieksza ilość godzin sie wpisze to więcej punktów. Jak nie będzie wyjścia to do prywatnego zapisze chociaż wolalbym państwowe bo kiepsko mi się kalkuluje 1000zl za przedszkole miesięcznie płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie wy widziałyście prywatne przedszkola za 250 zł/mies.? We Wrocławiu umieszczenie dziecka na 8 godzin w takiej placówce to koszt co najmniej 700 zł. Miejsc w państwowych jak na lekarstwo - średnio jest to 15-26 miejsc w przedziale dla 3-4-latków, a to właśnie dzieci 4-letnie mają pierwszeństwo. W dwóch placówkach miejsc jest odpowiednio 4 i 9. Ja wybrałam takie, w których miejsc jest 30-33, ale lokalizacja mi kompletnie nie odpowiada. My żyjemy z jednej (mojej) pensji, mamy jedynaka, więc pieniądze na ewentualne prywatne przedszkole będą musiały się znaleźć. W przyszłym roku państwowe przedszkola będą musiały przyjąć każdego 3 i 4-latka, nie wiem, jak to zrobią, ale (naiwnie?) liczę na to, że będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie Warszawa.. Szczecin... 800zł miesięcznie z wyżywieniem i pakietem zajęć, o których pisałam. Jeśli w innych miejscowościach koszt przedszkola jest niższy (400-500zł) to chyba jeszcze łatwiej mają co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No co wy ja w Łomży placilam za prywatne ok 250 zl .plus wyżywienie.wiec nie mówcie ze nie ma prywatnych w tej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zabrać te 3 latki pod "Pałac" Premiera niech pośle 6 latki do zerówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Juz zapisałam prywatnie, nie ludze się, że dostaniemy miejsce w publicznej placówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też zapisałam prywatnie, tzn po prostu przedłużyłam umowę, bo przedszkole i żłobek jest w jednej placówce. 600zł + wyżywienie ale co zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez urazy, ale chyba nie ma co porównywać jakieś Łomży, Chełma, Piotrkowa Trybunalskiego czy jeszcze mniejszych miast i miasteczek do miast takich jak /Kraków, Szczecin, Wrocław czy Warszawa. W Szczecinie najniższe stawki to chyba ok 600-650zł, ale jak tam żywią dzieci i jaki mają pakiet zajęć- tego nie wiem. Istotna jest też jedna sprawa.. trzeba rozróżnić PRZEDSZKOLE od PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO... wymagania sanepidu (wobiec sal, liczby dzieci, żywienia, wykształcenia personelu itp.) są w tych placówkach inne. I niech Was nie zmyli nazwa podawana np. na budynku czy stronie internetowej... trzeba sprawdzić jak placówka jest zarejestrowana w spisie placówek oświatowych. Często właściciele oszukują, piszą "otwarcie przedszkola",, "zapraszamy do przedszkola", ponieważ to lepiej brzmi! A to również wpływa na koszta.. punkty przedszkole są tańsze. Różnie też w tych przedszkolach żywią. Jak pisałam: za dobre warunki, małą liczbę dzieci w grupie, dobrze wykształconą kadrę, dobre wyżywienie (nie ma ciastek, biszkoptów, dżemów, kremów czekoladowych, serków topionych, pasztetów, mielonek itp), bogatą ofertę edukacyjną płacę 800zł. Jest to dla nas ogromnym wydatkiem i obciążeniem budżetu domowego, ale wiem, ile moje dziecko zyskuje chodząc tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:05 racja. Ja w mieście 50tys mieszkańców płace 550zl za prywatne przedszkole. 400zl plus 150zł wyzywienie. W cenie sa zajecia typu angielski, rytmika, teatrzyki, raz w tyg. jazda na kucyku. Kazda złotówka wydana na nasze przedszkole to naprawdę dobrze wydana zlotowka. W dużym sąsiednim mieście 250tys mieszkańców ceny zaczynają się od 800zl, chyba że mają jakieś dofinansowania. W żłobku było dofinansowanie i placilismy 320zl potem go zabrakło i było 400zl z wyżywieniem. Ja nawet nie szukam państwowego przedszkola bo musiałabym gonić na drugi koniec miasta.. nasze mam 10min pieszo od domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie ze w Krk znajdziesz przedszkole za 300 ale oczywiście bez wyżywienia! Z wyżywieniem plus jakieś dodatkowe zajęcia to 500 może 600zl. Dla mnie to i tak mało. 600zl za miejsce gdzie dziecko ma super opiekę i 4 czasem 5 posiłków. I może tam spędzić nawet 9h jak jest potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak czytam ceny waszych przedszkoli to smuac mi sie chce..Warszawa panstwowe id 400 prywatne od 900...ja place 1200 jedzene,zajevia id7.30 do 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dziecko wlasnie nie dostalo sie w swarzedzu do przedszkola na szczescie kolezanka polecila mi nowe przedszkole US Academy for Kids, To nowa placowka i sa jeszcze miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko też się nie dostało, w prywatnym było na liscie rezerwowej, ale przez znajomości do tego prywatnego się dostało, jesteśmy tyle lat od zmiany ustroju, a sposoby załatwiania są te same, to smutne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas tez młody nie dostał się do przedszkola, na prawie 100 chętnych przyjęto 16, czyli wiadomo juz kto, bo nawet 4latki się nie dostały. Myślę że powinno się zmienić kryteria rekrutacji bo jak widzę mamusie z baraków przyprowadzajace dzieci do przedszkola na bezpłatny pobyt, bo oczywiście praca sie nie kalają, a potem stoją przed swoim komunalnym lokum pala fajure to mnie trzepie. Mieszkam w malej miejscowości ok 5 tys i to wszystko widać jak na tacy. A ja 700 stów za przedszkole i jazda do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jakiś dramat jest. W Rzeszowie do przedszkola dostało się bodajże 11 osób 3-latków, ponoć sami samotni rodzice:O Nasz się nei dostał, a ma już tam siostrę. Myślałam że będę zawozić jedno i drugie jednocześnie, a tak to jedno mam w PP, a drugie nadal będzie chodzić do prywatnego, kilka km dalej, pół dnia spedzam w aucie, wożąc ich:O Cholerny PIS i jego pomysły, a dzieci cierpią:O Piszemy odwołanie, najpierw do komisji, potem do dyrektorki. Warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje też sie nie dostało... czyli posiedzę kolejny rok w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też z Rzeszowa, byłam przygotowana na to, że nie mamy szans na państwowe przedszkole. Zdecydowaliśmy z mężem, że mały pójdzie do prywatnego Radosnego Słoneczka – mają super warunki, własną kuchnie, dużo zajęć – muzyczne, taneczne i językowe. Trzy języki oferują, więc dziecko będzie się rozwijało. Poza tym myślę, że dobrze, że nauczy się funkcjonować z innymi maluchami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jednak nie jest tak źle. Mój młody nie dostał się do pierwszego wyboru przedszkola, nie pomogły 2 odwołania, dostał się do innego, też fajnego, tam dowiedzieliśmy się że w innym ktoś chce się zamienić, więc zapisaliśmy do innego, a ostatecznie przyjeli go do tego, gdzie jako pierwsze składaliśmy podanie - postanowili ze poprzyjmują rodzeństwa (córka tam chodzi). Wszystko dobrze sie skończyło, ale ile nerwów zjedliśmy, to nasze. Brawo Rzeszów;) I prywatne niepotrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja 3 latka nie poszła w tym roku do przedszkola (nasza decyzja). Pójdzie jako 4 latka do prywatnego waldorfskiego. A ja jestem na wychowawczym z roczniakiem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Krakowie różne są ceny za prywatne przedszkola. Podobno bywają takie za 1000 zł, ale te którymi ja się interesowałam (wadorfskie i montessorii) to koszt od 520 zł do ok 800 zł za całość (tzn. że za nic już nie trzeba dopłacać). My za wadorfskie będziemy płacić 520 zł z wyżywieniem (własna kuchnia, zdrowe wegetariańskie jedzenie, zero kupnych słodyczy itp, nawet chleb sami pieką ;)) Zajęć jako takich dodatkowych nie ma, to jest alternatywna pedagogika i jest zupełnie inne podejście do nauczania i wychowania niż w tradycyjnych przedszkolach. Moi zdaniem lepsze, ale co kto lubi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×