Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smutasek85

Katowice Gyncentrum... komu pomogli cd.

Polecane posty

Kasiurek ja cię doskonale rozumiem i wspieram. Każda z nas podejmuje indywidualne decyzje i ma do nich pełne prawo. Immunologia to niezbadana dziedzina z wieloma "ale" "czy" i "jak". Ja dlatego tak się denerwuje jak czytam że jeden lekarz komentuje i krytykuje drugiego. Tak to już jest, nawet przy ivf że każdy ma inne podejście inne rozeznanie inne wyniki badań wiec i inne opinie. Ja się sama decyduje na niektóre ktoki, jestem ich świadoma i nie mam w planach potem płakać z tego powodu. Są rzeczy których bym nie zrobiła i rzeczy które robię by nie pluć sobie potem w brodę. A to co jest dalej to i tak loteria. Jeśli chodzi o dr M to naprawdę jestem do niego przywiązania, czasem jestem na niego zła i bardzo zawiedziona, ale i tak mu ufam. Widzę że mu zależy, że jest przejęty i zainteresowany. Nie każda z was ma pewnie takie zdanie i opinię o nim ale my razem już bardzo dużo przeszliśmy- od nadziei po rozpacz, pretensję i żale. Mamy długą historię. Trudno będzie mi się z nim rozstać bo ja się przywiązuje do ludzi... Gościu twoja historia jest dramatem, bardzo współczuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia jak tam? Jak się czujesz? Peonia kiedy masz wizytę? Wiesz już jakim prorokołem będziesz szła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sil bo ty chyba podobnie jak ja teraz ... ten encorton 1 tabl rano a estrofen 2 rano czy rano i wieczorem? Milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
agula za klej i nacinanie w rzadowce nic sie nie placi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aguuula2525 w programie rządowym w cenie. W programie 2+1 - płatne. anies30 mi dr M napisał: encorton 1x1 i estrofem 2x1 - a to oznacza 2 razy dziennie jedną tabletkę. Ja zaczynam łykać jutro. Niby wczoraj dostałam okres, ale porządne krwawienie pojawiło się dopiero w nocy, a dr M powiedział od porządnego krwawienia więc tym razem nic nie przyspieszam, idę w drugą stronę. A ty już zaczęłaś brać leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie panie w recepcji tez za klej chcialy skasowac. Powiedzialam ze w poprzednim transferze nie placilam i ze w programie jest za darmo. I ze maja to wyjasnic. To panie zmienily temat. I jak zapytalam czy wkoncu mam placic czy nie to one mowia ze nie. Takze chyba swiadomie czy nieswiadomie naciagaja. Z AH nie wiem dokladnie, ale jak embriolog idzi zasadnosc to nacina i sie nie placi. Tola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze moje pytanie na dziś - czy wiecie jaki lekarz dziś przyjmuje? Ja się muszę umówić na następną sobotę - ewentualnie poniedziałek. Ostatnio dr Cz jest ok, ale chcę by tym razem tylko dr M trzymał rękę na pulsie. Jeśli dziś jest dr M to raczej za tydzień go nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wejdz na str bociana i tam na stronie jest napisane co jest w programie rzadowym za free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra - zaśmiecę dziś forum. Właśnie umówiłam się na wtorek na akupunkturę do bardzo miłej (przynajmniej przez telefon) pani mongołki. Pani z polecenia przyjaciółki mojej bratowej, której ta pani bardzo pomogła. Pani od razu powiedziała mi bym przyniosła wszystkie swoje wyniki badań jakie mam, to ona poustala tak wszystko z aku by było jak najlepiej. Przyznałam się że mam @ bo czytałam, że są różne szkoły - że robią w trakcie aku i że nie robią. Pani jest z drugiej szkoły. Najpierw chciała mnie zapisać na poniedziałek, ale w związku z @ przeniosłyśmy na wtorek. Wtedy w zasadzie będzie już 5 dzień cyklu a ja zwykle krwawię 3-4. No zobaczymy jak będzie. Za to dowiedziałam się że aku jest jedno i dwustronna. Koszt 35-40 zł w zależności czy jedno czy dwustronna. Czort wie o co chodzi z tymi stronami - więc jej powiedziałam że musi być takie by jak najlepiej organizm przygotować do transferu zarodków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula ja za klej nie płaciłam ani razu a miałam teraz nacinanie i za nie również w programie ministerialnym nie zapłaciłam. Wszystko na co masz "wskazania" jest w ramach programu. Myślę, że dziewczyny mają teraz za dużo pacjentek 2+1 i chyba im się jebać zaczęło już od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sil dzis jest dr Cz. Punkcja we wtorek no zobaczymy co z transferem bo bedzie hiperka a właściwie to juz jest estradiol mam B wysoki i jak nie spadnie to d*+a z transferu! Agula co z tobą jaka decyzja jak sie czujesz? Będziesz jednak miała transfer? Pozdrawiam MaBo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mandy, ja mam wizytę w poniedziałek :) chce się jak najlepiej przygotować na tą wizytę, bo z doświadczenia wiem, że nie można ufać w 100% lekarzom, bo często w pośpiechu zapominają zlecić nam badania. Chcemy powtórzyć badanie nasienia (ostatnie mamy z lutego), zrobić badania krwi kwalifikujące do ivf, poprosić o umowę 2+1 i podjąć decyzję na który pakiet się decydujemy. Nie robiliśmy nigdy fragmentacji DNA nasienia, warto to przed ivf zrobić, czy jest to nieistotne? Dodam, że nasienie M ma ponoć dobre. Co mi możecie z kariotypami doradzić? Warto je zrobić już teraz, czy poczekać, a jak się 1 IVF nie powiedzie, to wtedy badać dopiero kariotypy. Mamy na nie później jakiś wpływ, jakby się okazało, że tam coś jest nie tak? Jejku, ile ja bym dała, żeby znać przyczynę naszej niepłodności. Ta idiopatyczna niepłodność jest chyba najgorsza z tych wszystkich, nie wiadomo w co uderzyć. Wykupiliśmy w pracy ubezpieczenie z pakietem medycznym, który obejmuje wizyty u ginekologa i będą nam zwracać część pieniędzy, również za niektóre badania. W 2+1 jest chyba tylko 1 opłata i nie ma tam wyszczególnionych badań, więc za to nam raczej nic nie zwróci PZU. Czy któraś z was też ma taki pakiet medyczny? My jeszcze z tego nigdy nie korzystaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sil a nie ma jakiejś aku na ten estradiol zeby spadł? Buuuu tak bardzo chce mieć transfer MaBo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro kazali jej płacić za klej i nacinanie to chyba był transfer... MaBo ja właśnie zadzwoniłam, umówiłam się na sobotę na 9:30 a co tam - jak dziś jest dr Cz to statystycznie rzecz ujmując powinien być dr M za tydzień. Ale różnie bywa więc ustaliłam z recepcją że będę dzwoniła w piątek. No niestety to wszystko przypadnie mi na weekend majowy więc pewnie i tak potem na wizytę na poniedziałek będę się musiała umówić... Dobra na pewnoe w poniedziałek zadzwonię doumówić się na 2.05 bo potem będzie problem bo to weekend majowy jest i może być potem problem, już tak raz miałam że kazano mi przyjść na podglądanie i nie mogłam się do dr M umówić. MaBo co to znaczy duży estradiol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mabo, współczuję hiperki. Od kiedy może się pojawiać ta hiperstymulacja? Od początku stymulacji, czy dopiero przy końcu, czy po punkcji? Może lepiej jednak na czas stymulacji iść na L4 i w tym czasie się nie stresować pracą, a odpoczywać? Ja miałam taki plan, żeby od 6 dnia stymulacji przejść na L4. Mam pracę biurową, ale czasami muszę dźwigać więcej niż 5kg i boję się, że mi to może zaszkodzić? Ja chyba jestem przewrażliwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaBo estradiol świadczy o ilości i dojrzałości komórek, nie spotkałam się jeszcze z sytuacją by spadł, może zacząć słabiej przyrastać, ale spadek... ile go masz kochana dokładnie? Ja miałam 2700 i jeszcze mi zrobili. Pow 3 tyś podają leki, ale też zwykle robią transfer chyba że endometrium jest kiepskie. Zwykle to progresteron sugeruje odsunięcie pacjentki od transferu. peonia88 jeśli to wasze pierwsze podejście to niekoniecznie musisz wszystko robić ale... jeśli chodzi o kariotypy to długo czeka się na wynik. Jesteś na początku drogi więc może umów się na NFZ do genetyka do Rudy tylko musisz poprosić np. internistę o skierowanie) i genetyk powinien ci dać skierowanie na kariotypy. Wtedy w razie W będziesz miała wynik nim będziesz mogła podejść do kolejnej procedury. Tylko pamiętaj że kariotypy muszą robić obie osoby w parze więc skierowanie do genetyka potrzebujesz też dla męża. Ja od II stymulacji biorę w trakcie jej trwania L4. Człowiek nie zawsze dobrze się czuje, musi często wychodzić z pracy... Ale objawy nasilają się po kilku dniach zażywania leków. Objawy hiperstymulacji pojawiają się dopiero po punkcji - o ile się orientuję oczywiście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sil dr Cz powiedziała mi dzis ze B dużo pęcherzyków ale trzeba podchodowac bo jeszcze nie dojrzałe no i ze zespół hiperstymulacji będę miała napewno i ze jak wyniki bedą dalej takie wysokie to z transferu dupa no i sie martwię. Niewiem jaki wysoki był ten estradiol ale dr M powiedział ze taki wynik jest zwykle przy 9 ds a ja wczoraj miałam 6. We wtorek mam punkcję i wtedy sie okaże co i jak MaBo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peonia mam wizytę w środę. Daj znać, co tam dr Ci powiedział, jakie badania zlecił, itp. My już kariotypy zrobiliśmy, ja już wynik mam, mój M jeszcze czeka, bo dopiero niedawno zrobił. Tak jak Sil pisze - decyzja należy do Ciebie, ale niestety na sam wynik czeka się ok. 6 tygodni. Dziewczyny pisały, że w Invimedzie jest trochę szybciej. Muszę zapytać dr czy mam powtarzać wirusologię, mam starszą niż 6 miesięcy, ale tu Dziewczyny też tak miały i dr dopuścił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis jest dr Cz. Nie bede placic za klej i nacinanie. Co za france w tej recepcji. One twierdzily ze w rzadowce tez sie placi... Teraz leze pod krpolowka Tetraspan. Transfer raczej bedzie. Pozniej zrobia usg. Moje dolegliwosci to cos z zoladkiem prawdopodobnie. Mam ziola do kupienia i pic. Dzieki za szybkie odp d dziewczynki. Mabo. O ktorej mialas wizyte? Moze sie widdzialysmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sil dr Cz powiedziała mi dzis ze B dużo pęcherzyków ale trzeba podchodowac bo jeszcze nie dojrzałe no i ze zespół hiperstymulacji będę miała napewno i ze jak wyniki bedą dalej takie wysokie to z transferu dupa no i sie martwię. Niewiem jaki wysoki był ten estradiol ale dr M powiedział ze taki wynik jest zwykle przy 9 ds a ja wczoraj miałam 6. We wtorek mam punkcję i wtedy sie okaże co i jak MaBo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Sil, ty to zawsze służysz pomocą. A jeśli chciałabym od początku stymulacji iść na L4, to muszę w 1 dc umówić się do GC na wizytę, czy wystarczy, że zadzwonię jak dostanę @ i L4 będzie do odbioru w recepcji? Nigdy nie brałam wcześniej antyków i nie mam pojęcie kiedy dostanę @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz jak podeszlam do recepcji to mi podsunela jedna do podpisu zaplate za to twierdzac ze to w rzadowce platne. Czuje sie pelna. Zablokowalo mi jelita i mam wzdecia. Masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta strona to masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam juz po 9 rano Agula a powiedzieli ci ze masz hiperke? MaBo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mandy, to 2 dni różnicy między nami. Jeszcze się okaże, że będziemy miały razem punkcję albo transfer? :) Mandy a ty planujesz pracować podczas stymulacji, albo pójdziesz na L4? Mandy, a gdzie robiliście kariotypy? To faktycznie długo się czeka na ten wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wiem, że piszę troche nie na temat, ale zauważyliście, ze w toalecie GC zawsze nieładnie pachnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×