Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smutasek85

Katowice Gyncentrum... komu pomogli cd.

Polecane posty

Dziekuje :* ogolnie bylo 7 4A i 2 4B. Dzwonilyscie codziennie by pytac czy sie rozwijaja czy jak zadzwonie w poniedzialek to bedzie ok? Karolcia , super! Sunshine. Nie martw się na zapas. Masz na pewno 2 super komórki. Będzie dobrze! Ja dzis bylam o 10 w gyn a tak 10.30 brali mnie na kroplówkę i wyszlam z gabinetu ok 11.40 i szłam na sie przygotowac na transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z nalazłam na blogu u pewnej kobiety.. wkleję to u siebie też. Łatwiej będzie zaglądnąć i pomyśleć co się teraz może dziać w moim ciele. 2-3 dniowe: 1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Embrion sie dzieli 2dpt .. Embrion staje sie blastocysta 3dpt .. Blastocysta wychodzi z otoczki 4dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium 5dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna „zakopywac” sie w endometrium 6dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium 7dpt.. Zarodekjest juz zaimplantowana 8dpt…Zaczyna byc produkowane HCG 11dpt…HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie Jezeli tansferowany 5 dniowa blastocyste : 1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Blastocyst wychodzi z otoczki 2dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium 3dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna „zakopywac” sie w endometrium 4dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium 5dpt. Zarodek jest juz zaimplantowany 6dpt…Zaczyna byc produkowane HCG 9dpt…HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie zrobic sikacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skąd bierze się krwawienie implantacyjne? Blastocysta uwalnia specjalne enzymy, które niszczą nabłonek śluzówki jamy macicy, co umożliwia zarodkowi wniknięcie w głąb endometrium, skąd czerpie substancje odżywcze. Stopień inwazyjności blastocysty kontrolowany jest przez samą błonę śluzową wydzielającą specjalne czynniki. W miejscu wniknięcia blastocysty powstaje skrzep, który wkrótce zostaje pokryty nabłonkiem. Właśnie ten proces jest źródłem krwawienia implantacyjnego. Kiedy występuje krwawienie implantacyjne? Proces implantacji trwa kilka dni. Blastocysta jest całkowicie zatopiona w endometrium 11 - 12 dnia od zapłodnienia komórki jajowej. W przypadku transferu zarodka w procedurze zapłodnienia pozaustrojowego, do rozpoczęcia implantacji dochodzi po 4 – 5 dniach (jeżeli transferowany był zarodek dwukomórkowy) lub po 1 - 2 dniach (w przypadku transferu blastocysty). Krwawienie implantacyjne występuje zazwyczaj przed terminem spodziewanej miesiączki, średnio 7 – 12 dnia od zapłodnienia. Czy krwawienie implantacyjne występuje u każdej kobiety? Nie. Szacuje się, że zjawisko to obserwuje około 20 – 30 % kobiet. W wielu przypadkach jest tak niewielkie, że zostaje po prostu niezauważone. Jeżeli występuje, jest też często mylone z plamieniem menstruacyjnym, co może prowadzić do błędnego oszacowania wieku ciąży. Ile trwa? Jakie jest jego nasilenie? Krwawienie implantacyjne różni się od krwawienia menstruacyjnego – ma mniejsze nasilenie i trwa krócej. Zazwyczaj występuje jako delikatne plamienie i może mieć postać dosłownie kilku kropli. Najczęściej nie jest to świeża, czerwona krew, ma raczej barwę ciemnobrunatną. Choć i od tej reguły zdarzają się odstępstwa i krew może też być różowa czy ciemnoczerwona. Krwawienie lub plamienie trwa od kilku godzin do 3 dni. Czy krwawieniu towarzyszą inne wczesne objawy ciąży? Nie, ponieważ zarodek dopiero zagnieżdża się w macicy i jest jeszcze za wcześnie, aby zaobserwować u siebie inne objawy ciąży, takie jak na przykład mdłości. Implantacji zarodka czasami towarzyszą jednak słabe skurcze macicy, które mogą być odczuwane podobnie jak bóle menstruacyjne. Czy wystąpienie krwawienia implantacyjnego daje pewność, że jest się w ciąży? Nie. W praktyce nie da się z całą pewnością odróżnić krwawienia implantacyjnego od plamienia przed miesiączką. Może to być dobry znak, ale pewność da jedynie badanie stężenia β-hCG we krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunshine_111
Dziękuję dziewczyny:) Karolciu, długo próbowaliśmy się dodzwonić, ale w końcu się udało. Ale było jeszcze wcześnie - ok. 14.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu z 14:17- ja już chyba nie mam siły, czuje się bezradna, przez 3 lata wszyscy lekarze mówili, ze wszystko jest dobrze, nikt nie zlecał dodatkowych badań, dopiero niedawno od dziewczyn na forum dowiedziałam sie, ze w ogóle można robić jakiekolwiek badania immunologiczne, a jednocześnie, lekarze uważają, ze jest to dziedzina słabo poznana. Znalazłam jakiegoś lekarza w Łodzi, który jest ponoć jednym z najlepszych lekarzy w tej dziedzinie. Wykorzystam te dwa zarodki, które mam, a jeśli sie nie uda, to zrobię badania, żeby sprawdzić czy ja w ogóle mogę mieć dzieci... Zobaczymy. Co do tego czy chce dzieci... 3 lata temu bardzo chciałam, teraz?... "Zabijam" w sobie tę chęć żeby nie zwariować przy kolejnym niepowodzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allesa super wynik :) do pozazdroszczenia :) Joafer ja na razie mam widocznych 8 pęcherzyków, więc jest w miarę ok, bo zawsze było marnie , są jeszcze małe bo to 6 ds , jadę znowu we wtorek, a punkcja w czw lub piątek - tak myślałam, ,ze trafię w swoje urodziny :) a transfer 3 lub 4 maj , kurcze dzisiaj w aptece zostawiłam 50 zl , aż mi się nie chce wierzyć, ze za całą stymulacje i wszystkie leki i zastrzyki po zapłaciłam 150 zl masakra, szykowalam się na 500-1000 , dzisiaj dr przepisał mi też utrogestan , więc wkrótce wybieramy się do Czech :) zeby kupic na spokojnie przed punkcja JOAFER spisz sobie w domu wszystkie pytania - każda z nas mą inny problem, ja najpierw poprosiłam, żeby lekarz powiedział nam jaki ma plan, jak zamierza mnie stymulować żebym wreszcie miała więcej komórek , kurcze w Wawie mają zupełnie inny system pracy, jeszcze ciężko mi się przestawić, w Gyn wszystko było dużo prostsze, tu na każdym kroku chcą Cię za coś kasować i wychodzą z założenia, ze jak się nie upomnisz to Ci policza, u nas ostatnio zakonczylo sie zaproszeniem do Pani Dyrektor Kliniki i powiem Wam, ze dużo da się załatwić :) Malami super, ze się wreszcie odezwałaś - szczerze to myślałam, ze jesteś już w ciąży i zrealizowaliscie plan adopcji komorki lub dawcy nasienia- jeśli Twój mąż nie ma nic przeciwko to chyba lepiej oszczędzić sobie już tego bólu, czasu i kasy i zadziałać z nasieniem dawcy lub z adopcja komórki, chyba, ze masz siłę do walki , bo zdaję sobie sprawę jaka to trudna decyzja - pomyśl o tym co będzie dla Was lepsze, ja już teraz łapię się wszystkiego - suplementow lykam więcej niż przez całe życie i na aku chodzimy razem z mężem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny powiedzcie jak to jest czy hiperka z miejsca dyskwalifikuje transfer? Czy jest szansa pomimo wszystko? Czy któraś miała hiperke a udało się zrobić transfer? Kurde zwariuje do wtorku! Agula teraz uważaj na was i trzymaj bąbelki mocno! Karolcia piękny wynik trzymam kciuki pozdrawiam MaBo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sil,a czy w naszym wypadku do crio jesli cykl bedzie bezowulacyjny do tez zrobia transfer? Ale.to chyba wtedy endo tez nie urosnie nie? Niby to wszystko oczyywiste a jak przychodzi do danego momentu to czlowiek glupieje. MaBo nie nastawiiaj sie narazie.zobaaczysz co na.punkcji Ci powiedzą. Ja.mialam bez transferu bo mialam duze skoki progestronu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ten utrogestan to kiedy zaczyna sie brać ?po transferze czy po punkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sil_sb powiedz mi proszę czy po transferze można wziąć intralipid? Hope, a co robiliście u Dyrektora Kliniki? Dorciak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula gdzie miałaś podawaną kroplówke?na przeciwko recepcji w pomieszczeniu gdzie były takie jasne fotele/sofy i szklane drzwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiurek badania u genetyka czy immunologa możesz zrobić teraz , bo ich wynik może wpłynąć np na leki które dodatkowo będziesz brała żeby zarodki u Ciebie w brzuszku się dalej ładnie rozwijały- pomyśl o tym, Dorciak pisałam Ci kiedyś , ze napisałam do MZ w sprawie tego badania nasienia i badań które trzeba było wykonać przed pierwszą wizyta, a potem ich odpowiedź - ze wszystko powinno być bezpłatne odeslalam do Invimedu, dlatego poproszono mnie na rozmowę i dobrze, bo w tym dniu skasowali nas 85 zl za badania hormonów , które na wizycie zlecił lekarz, twierdząc że tylko estradiol jest refundowany , jak się w recepcji pytaliśmy o scraching to też twierdzili , ze płatny - oszalec można, a Wy jak tam Dorciak - kiedy punkcja i transfer, ile pęcherzyków masz? Nastroj lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hope83 pamiętam ale o jakie badania dokładnie Ci chodzi? A te Msome i fragmentacja dna plemnika- robiliście? Placiliscie? Ja pierdzielę serio na każdym kroku chcą kasować. No u mnie lekarz widzi 12 jajek i już już w miarę. Więc w przyszłym tygodniu będziemy wiedzieć o punkcji i transferze. Dorciak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope powiedz mi a czym się stymuluje? I naprawdę za zastrzyki dałaś 150 zl gdzie kupujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joafer stymuliwana jestem Puregonem , do tego Gonapeptyl bo to długi protokół, na pęknięcie tu dają Pregnyl , do tego unidox antybiotyk i acard + encorton - sama nie wierzyłam, ze to takie tanie :) Dorciak to super wiadomość, a powiedz nie piszesz bo nie chcesz zapeszac? Kurcze mi już dzisiaj dr dał całą rozpiske - nawet podal datę bety i ta z kolei wypada w urodziny mojego męża he he, JOAFER no mnie chcieli skasować za scraching - Pani Dyrektor powiedziała nam wprost, ze odpuszczają płatność jak się ktoś odezwie, ostatnio za hormony FSH i LH które lekarz zlecił w 1 ds , no i za te dodatkowe badania nasienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolcia dziekuje za odpowiedz bo juz sie bałam ze musze wziasc zaraz po punkcji a maż dopiero w pon.jedzie do Czech po ten lek..to sa tabletki dopochwowe tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope kochana powiedz mi jakie badania są na rzadowke bo ja w poniedziałek jadę i niewiem czy nam coś jeszcze zleca a wolałabym nie płacić jak jest za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hope83, napisz proszę wszystko co się dowiedziałaś z tymi badaniami. Za co w końcu trzeba płacić a za co nie? Dorciak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOAFER zapomniałam napisać, ze w aptece u nich, tam też jest tani lutinus 125 zl, mam w razie czego receptę na niego, ale jadę do Czech po ten utrogestan - koszt 4 opakowań to jak 1 opakowanie lutinusa, Tak Dorciak zrobiliśmy INSOME 6600 i fragmentacje DNA plemników - lekarz powiedział że niby b dobry wynik - a Pani Dyrektor na rozmowie zaproponowała nam IMSI lub obniżenie ceny tych badań, więc zdecydowaliśmy się na badanie, choć wiem, ze powinno być zupełnie bezpłatne to nie chcę się teraz z nimi o to kłócić, bo najważniejszy jest teraz cel - nasze dziecko - dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie dr Cz przy drugim transferze kazala lutinus juz wieczorem wziac w dniu punkcji,natomiast przy pierwszym podejsciu dr M ze w nastepnym dniu rano po punkcji i tak jest na rozpisce chyba. Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×