Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

synowa chyba chce zrobic ze mnie darmowa opieke dla wnuka

Polecane posty

Gość gość
Zapytaj czy ci zapłaci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:40 a my z mężem chcieliśmy teściowej płacić więcej niż ma emerytury ale ona nie chce. Po prostu nie chce za pieniądze nawet, a sama za młodu dawala swoim rodzicom nieodpłatnie. Taki człowiek. Rozumiem gdyby ona miała jakieś zajęcia i pasje.. ale ona siedzi w domu cały dzień i tv ogląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
synowa chce zrobić z ciebie opiekę? a z kim ona ma to dziecko z obcym dla ciebie chłopem jak widzę. Synowi swojemu byś pomogła, bo sie pewnie pałuje z kredytem. Za młodu się nie wysilałaś i dziadkowie ci dzieciaki chowali. ty byś teraz w tych czasach jako młoda matka 30 minut nie wytrzymała, bo byś sie zesrała z przepracowania i stersu, a dzieciom swoim pomóc nie możesz? wszystko dostaliście na tacy w komunie, mieszkanie, praca od państwa, opieka nad dziećmi od rodziców i państwowe przedszkola, a dzisiaj o cokolwiek was poprosić to wielki problem macie, bo jestescie przyzwyczajeni, ze to wam sie daje, a nie wy dajecie. Oj nie zdziwię się jak dzisiejsze 50tki i 60tki za 20 lat nie pomieszczą się w domach starców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:01 ŚWIĘTE słowa. jej syn pewnie by coś mieć, tyra na to z żoną jak dziki, bo teraz mieszkania kosztują krocie, to nie komuna że się miało przydział lub tanio nabywało się mieszkanie. Dlatego siedzą w pracy do wieczora a babunia jasnie pani nie pomoże bo po co. pewnie jak przyjdzie co do czego to jeszcze rączkę by wyciągała po pomoc. znam ja takie., zwłaszcza te po miastach roszczeniowe baby stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie zauważyłam tendencję, że dziadkowie którzy kiedyś swoje dzieci podrzucali jednym i drugim rodzicom, dzisiaj nie bardzo chcą nawet spędzać czas z wnukami a co dopiero się nimi dłużej zająć:) Widze to na swoim przykładzie i na prawdę nie chodzi tutaj o wyręczanie się dziadkami, a o zwykłe ich spędzanie czasu z wnukami. Wszyscy chyba pamiętamy jak ważni dla nas jako dzieci byli dziadkowie?:) Wspominamy te wszystkie przysmaki które przyrządzała babcia, te pierogi które nigdzie nie smakują tak jak smakowały u niej? Babcia zawsze miała sposoby, na bolący brzuch, głowę, na gorączkę. Moja babcia nigdy by o mnie nie pomyślała jako o "jej dziecku" Jej czyli swojej synowej, albo "jego dziecko" czyli zięcia. Nie, moja babcia mnie kochała i troszczyła się o mnie:) Byłam jej bliska, tak jak ona mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja babcia by nie pozwoliła, żeby zajmowały się mną jakieś obce osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allium
a mnie śmieszy - nie dziwi - jedno . normalne dla was jest mieszkanie , sypianie z chłopakiem przed ślubem , normalne bo " czasy się zmieniają i nie żyjemy w średniowieczu " . ale jak pokazuje życie tylko wy - synowe - nie żyjecie w średniowieczu bo już wasze matki czy teściowe powinny . i powinny się zachowywać wobec was czy waszych dzieci jakby nic się nie zmieniło . Jakby babcie nie miały PRAWA PO PROSTU NIE CHCIEĆ ZAJMOWAĆ SIĘ WNUKAMI BO NIE :) zdaje sie wam ,ze dla waszych rodziców czasy sie nie zmieniły ?:) zmieniły sie i to bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mnie śmieszy - nie dziwi - jedno . normalne dla was jest mieszkanie , sypianie z chłopakiem przed ślubem , normalne bo " czasy się zmieniają i nie żyjemy w średniowieczu " . ale jak pokazuje życie tylko wy - synowe - nie żyjecie w średniowieczu bo już wasze matki czy teściowe powinny . i powinny się zachowywać wobec was czy waszych dzieci jakby nic się nie zmieniło . Jakby babcie nie miały PRAWA PO PROSTU NIE CHCIEĆ ZAJMOWAĆ SIĘ WNUKAMI BO NIE usmiech.gif zdaje sie wam ,ze dla waszych rodziców czasy sie nie zmieniły ?usmiech.gif zmieniły sie i to bardzo usmiech.gif xx w średniowieczu dzieciaki chowały się w samopas, biegały sobie grupie starsze zajmowały się młodszymi niani matka ani babka tymi dzieciakami się nie przejmował, wszystkie kobiety pracowały w polu a dzieciak taki spał na krańcu. Panowie natomiast trudnili nie tylko niańki, ale i mamki karmiące ich dzieci własnym mlekiem. Nie rozumie co ma wspólnego przywoływanie średniowiecza? Nasze matki nie żyły w tak odległych czasach, 20-10 lat temu też często mieszkano przed ślubem i nikogo to nie dziwiło, większość ciąż to były wpadki:) Więc co ty tutaj pleciesz op jakimś średniowieczu? Dyskusja jest właśnie o tych kobietach które spały przed ślubem, zachodziły w ciąże i wtedy był ślub bo rodzice zmuszali i potem się zaczynało podrzucanie dzieciaka bo młodzi chcą wyjść na dancing, bo to bo tamto:) Nasze pokolenie z lat 80 zostało praktycznie wychowane przez dziadków:) Nie powiesz mi że lata 80 to było średniowiecze ha ha ha ha ha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przepraszam za literówki w poście powyżej, niech mnie polonistki nie zeżrą przypadkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak trzeba się wnukiem zająć to baburka powie, że czasy się zmieniły. Ale jak chodzi o inne rzeczy, to dalej rzucają hasłem, że to synowa powinna w domu wszystko sama robić, a synek ma odpoczywać z piwkiem. Syneczka pracy w domu nie nauczyły. Tu nowoczesności nie uraczysz.To jak.. te czasy się w końcu zmieniły, czy nie? Obłudne stare raszple.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i to tylko potwierdza tezę ,ze " nowoczesność " tam jest przyzywana kiedy jest wymówka albo dla lenistwa albo roszczeniowości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20-10* sorki miało być 20-30 lat temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma znaczenia czy napiszesz - 10 - 20 lat czy 20 - 30 :) bo to co piszesz dalej jest po prostu nieprawdą - bo cóż znaczy ,ze " prawie całe pokolenie wychowali dziadkowie " ? to generalizowanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Allium, następna komusza purchawa co się swego czasu napasła, a teraz będzie nas umoralniać. Nie opowiadaj idiotyzmów skretyniała mohero, bo aż się słabo robi. Ludzie ze sobą za komuny przed ślubem nie mieszkali, bo zwyczajnie było to technicznie niemożliwe, bo mieszkania były przydziałowe dla małżeństw i rodzin i rzadko kto miał swoje panieńskie czy kawalerskie mieszkanie jak już ktoś takowe posiadał to też z partnerem przed ślubem mieszkał jak np. moi teściowie i nie opowiadaj, że za komuny ludzie tego przed ślubem nie robili, bo się ośmieszasz weź jeszcze powiedz, że seks przedmałżeński nastał w Polsce dopiero po 1989 roku :P bo internaty i bursy aż trzeszczały. Taka jest prawda której się wypiera wasze pokolenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
allium skończ waść, wstydu oszczędź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
allióm ić stont!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieciaku bez kultury , choćby podstawowej :) przeczytaj jeszcze raz to co napisałam w swoim pierwszym poście i chwilę pomyśl . i zastanów się - odpowiedzi na co właściwie udzielasz i w jakiej sprawie bo z pewnością nie w związku z tym co napisałam . ale co tam .... nie znam się ale się wypowiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lata 80 to była eksplozja narodzin dzieci:) Ani wcześniej ani później ludzie się tak nie zapładniali masowo jak króliki ha ha ha ha ha i to przed ślubem hi hi hi. No nie ukrywajmy, ci ludzie tak samo jak nie nadawali się na naszych rodziców to tak samo nie nadają się na dziadków:) Jeszcze nas tu umoralniają bo mówimy prawdę, dla nich kochająca babcia i dziadek to przeżytek, to średniowieczne oni to tacy nowocześni dziadkowie mający wnuki w d***e:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
allium myślałam że jesteś CHŁOPEM, serio....juz w jakims temacie jawiłaś się jako CHŁOP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
allium dziś dzieciaku bez kultury , choćby podstawowej usmiech.gif przeczytaj jeszcze raz to co napisałam w swoim pierwszym poście i chwilę pomyśl . i zastanów się - odpowiedzi na co właściwie udzielasz i w jakiej sprawie bo z pewnością nie w związku z tym co napisałam . ale co tam .... nie znam się ale się wypowiem smiech.gif xx Odnosisz się do wypowiedzi które są wygodne dla ciebie aby twoje było na wierzchu a zupełnie omijasz te które powiedziały ci prawdę i wskazały jak bardzo odbiegasz od logicznej dyskusji przywołując jakieś średniowiecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odwołuję się do wypowiedzi " gościa " i wisi mi to że pod gościem są różni ludzie , skoro nie stać cię na wysiłek żeby łatwiej było zidentyfikować twoje wypowiedzi w jedną całość to do kogo masz pretensje żeś leń ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jak pokazuje życie tylko wy - synowe - nie żyjecie w średniowieczu bo już wasze matki czy teściowe powinny X no, my synowe zupełnie nie mamy związku z waszymi synami, wasi synowie już są ok. to nasza nowoczesność jest zła i my same bierzemy w niej udział zapładniając się gdy wasi synowie śpiąi pojęcia otym nie mają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś synowa chce zrobić z ciebie opiekę? a z kim ona ma to dziecko z obcym dla ciebie chłopem jak widzę. Synowi swojemu byś pomogła, bo sie pewnie pałuje z kredytem. Za młodu się nie wysilałaś i dziadkowie ci dzieciaki chowali. ty byś teraz w tych czasach jako młoda matka 30 minut nie wytrzymała, bo byś sie zesrała z przepracowania i stersu, a dzieciom swoim pomóc nie możesz? wszystko dostaliście na tacy w komunie, mieszkanie, praca od państwa, opieka nad dziećmi od rodziców i państwowe przedszkola, a dzisiaj o cokolwiek was poprosić to wielki problem macie, bo jestescie przyzwyczajeni, ze to wam sie daje, a nie wy dajecie. Oj nie zdziwię się jak dzisiejsze 50tki i 60tki za 20 lat nie pomieszczą się w domach starców. xx Kolejna glupia krowa co jej sie wydaje, ze wie jak było za czasów PRl .. /: Sama bys sie zesrała jakbys pieluchy tetrowe w garze gotowała, płukała i wykrecala ręcznie i prasowała. To tak dla przykładu. Zapomniałas krowo ,ze te 50 i 60 latki to jeszcze pracuja . W tych domach starców i tak bedzie lepiej, w domach to dziadki musiałyby pracowac do smierci za miske zupy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taaaa bo w pieluchach to dzieci do 18 roku życia chodziły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość8022
allium dziś odwołuję się do wypowiedzi " gościa " i wisi mi to że pod gościem są różni ludzie , skoro nie stać cię na wysiłek żeby łatwiej było zidentyfikować twoje wypowiedzi w jedną całość to do kogo masz pretensje żeś leń ?smiech.gif xx Odnoszę się bezpośrednio do twoich wypowiedzi cytuje je żeby każdy je przeczytał i żeby było wiadomo na co odpowiadam i do kogo się odnoszę, mogłabyś robić to samo, również cytować i odnosić się do konkretnych wypowiedzi. Nie piszę co popadnie i pod czym popadnie w przeciwieństwie do Ciebie, Co z tego że się podpisujesz skoro dyskusja z Tobą się nie klei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro dyskusja si ze mną nie klei nikogo do niej zmuszać nie zamierzam :) ale skoro już jednak sie zdecydowałaś ze mną rozmawiać oszczędź sobie protekcjonalizmu a skup się na merytoryce jednocześnie darując sobie argumenty typu - za komuny to czy tamto , wszyscy , nikt zawsze , wszędzie ....itp . bo nie jesteś wszyscy zawsze i nie żyjesz za komuny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cóż...takiej kochanej babuni to lepiej nawet dziecka nie zostawiać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Głupie jestescie,te pokolenie z lat 80 :D Skoro was wychowali dziadkowie,bo rodzice nie mieli na to ochoty, czego wy sie dzis spodziewacie ? Ze beda wychowywac wasze dzieci, skoro swoich wlasnych nie wychowywali ? :D Odwidzi im sie nagle ? Zechca siedziec w " zupkach i kupkach " ? :P Przeciez nigdy tegonie robili..Mieli swoje zycie ,jaktu piszecie i niemaja zamiaru z niego rezygnowac ! A to ,ze oczekuja pomocy na starośc.. przeciez całe zycie jak tu piszecie im pomagano :P Przyzwyczaili sie :D Miejcie pretensje do swoich dziadków,ze przekazali wam takie wzorce,ze tak was wychowali iz ciagle liczycie na czyjąs pomoc :P Rodzice niczemu nie sa tu winni :D Acha, tylko nie zapomnijcie w swoim kalendarzu zaznaczyc czasu na emeryturze jak czasu nienczenia waszych wnuków :) Wszak wy bedziecie pilnowac wasze wnuki,prawda ? Czy wzorem waszych rodziców zostawicie wasze dzieci by wypelniały samodzielnie obowiazki rodzicielskie, których sie podjeły ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego czepiacie się teściowych przecież wasze mamy też są wypoczęte bo nie pracowały a wy zostałyście wychowane przez dziadków więc mogą teraz wychować wnuki a nie na emeryturze tv oglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:44 geniuszu, mowa jest o sytuacjach kiedy mama nie może bo jeszce pracuje zawodowo bo nie ma np. wieku emerytalnego, a teściowa juz siedzi na emeryturze i nie chce w niczym pomóc a sama oczekuje pomocy. ne rozumiesz tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×