Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zulka_

czytam, bo lubię

Polecane posty

a teraz czas na mnie, spanie mnie bierze po wczorajszym ciężkim dniu. dobranoc p.s. ale upały ostatnio, prawda? z jednej strony pogoda, która nam dopisuje cieszy, z drugiej wnerwia, bo grzybów nie będzie jeszcze raz papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No fajnie Zulko że jesteś, że laptoczka małżowinka naprawił - brawa dla Niego ❤️ Szkoda, że nie chce nauczyć sie gotować :D:D:D miałabyś skarba wszechstronnego. :D Mojemu to nawet boje sie dać coś do zrobienia bo albo śrube zerwie albo złamie albo bierze sie do roboty od doopy strony :D:D:D Ale za to w sprawach urzędowych nie ma lepszego :D Mam wszystko załatwione, wszystko opłacone - nic mnie nie obchodzi i wszystko gra. Więc przepycham sama te rury i kible, maluje ściany i organizuje drobne naprawy i zmiany i ciesze sie że do banku i urzędu skarbowego ani do żadnego innego latać nie musze. Z kotem moim dokładnie było jak z Twoim, wydawało mi sie, że żarłokiem nie jest bo zawsze w misce jakieś ziarenko zostawia. ale od paru dni on o niczym innym nie myśli tylko o lodówce. Ciężkie chwile przed nami :O Najważniejsze nie ulegać i kot po pewnym czasie sie przyzwyczai ale miękne jak widze jego pretensje w oczach :D Teraz sie zawziełam - nie chce mu zrobić krzywdy Dobranoc Zulko śpij dobrze i spokojnie ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobotnio Vanilia zadbała o poranne napitki - dzięks:) Teklo hihi wszak faceci są z Marsa:P i nie mogą być świetni w każdej dziedzinie, każdy ma swoją działkę, w której jest mistrzem;) a wyjątki, świetne we wszystkim tylko potwierdzają regułę;):P. to my jesteśmy bardziej wszechstronne i jak musimy to umiemy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś pogoda jak żyleta;) słońce ostro grzeje, choć rano było mgliście mocno. zaraz wybywamy na ogródek - dziś tam mamy obiad. muszę jeszcze podjechać po swoich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teklo skąd ja znam ten najpierw błagalny wzrok, a później - jak nic nie wskóra - wymowny wyrzut;) wspieram w nieuleganiu panu F. Daisy apropo's odsmażanego makaronu (ale tylko swojskiego) odsmażam tak jak Tekla na masełku, ale z kroplą oleju, wtedy masło się nie przypala. placki ziemniaczane robiłam zawsze z dodatkiem mąki, może czas spróbować bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane. Jaka ja jestem padnięta! Siedzę w garach i szykuję jedzonko aby rodzinka nie glodowała gdy mnie nie będzie. Jutro pakowanie A w poniedziałek wyjazd. Dobranoc wszystkim koleżankom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poźną nocką 🖐️ Dorixiu ja też siedze w garach :D bo jutro mnie nie ma więc małżowinie zupe gotuje :D . No i papryke marynuje. Jeszcze sie pasteryzuje. Dzisiaj było tak wakacyjnie, że po zajęciach kółka i szybkich zakupach wsiadłam na rower. Nad naszym jeziorem kolejna impreza była tym razem biegi z psami. Zulko zebyś Ty to widziała! coś pięknego!. Nawet nie przypuszczałam że w mojej wsi tyle Haskich i Labradorów, Owczarków i innych Psiapsiurków wielkich, których nazwać nawet nie potrafie! :D Gromady młodych i starszych ludzi wyległy ze swoimi pupilami na impreze. Gwarno było i o dziwo nie szczekliwie bo te psiaki bardzo ułożone były :D Były też biegi w zaprzęgach. 🌻 W zeszłym tygodniu był mini maraton a jeszcze wcześniej runmagedon a i dla dzieci trasy też są. Robi się moda na surwiwal i moda na sport i fit co bardzo mnie cieszy. U nas możne zliczyć na palcach tych którzy nie jeżdżą na rowerach. Jogging na ścieżkach nikogo nie dziwi a widok biegających z wózkami młodych matek to mistrzostwo świata! :D Zorganizowały się świeżo upieczone mamy, pakują "bajtle" do wózków, karimaty na dół wózka i fruu! nad jezioro: ćwiczą, biegają, oddychają. 🌻 Vanilko - dzięki za sliczną fotke którą przysłałaś ❤️ Daisy ja też do placuszków dodaje mąke. Niedużo tej mąki ale daje. Bez jajka daje się placki zrobić ale bez mąki raczej chyba kleją się do patelni (?) Zulko dzięki za wsparcie ❤️. Wczoraj czytałam troche o odchudzaniu kotów i znowu mam wątpliwości dużo bo okazuje sie że karma (nawet ta extra specjalistyczna) ma dużo weglowodanów, właściwie same węglowodany. Więc powinno się częśc karmy zastąpić białkiem czyli mięsem i to miękkim, świeżym. Mój kot pragnie tego białka - widze to w jego oczach. Dzisiaj był tak zdesperowany, że ukradł z blatu świeżo wyklepany plaster schabu przygotowany do panierowania. Złodziejaszek :D potem zaległ w kącie na kawałku mojego płótna do malowania i miał mine skruszoną troche ale z przewagą butnej :D:D:D (no? co mi zrobisz?) No i mysle, że będe podawać karmę tą co zwykle i 1-2 razy w tygodniu kawałek świeżej chudej ryby surowej ale pomniejsze wtedy odpowiednio ilośc karmy suchej. 🌻 Dobrej nocy życzę - jutro spędzam przedpołudnie myjąc okna a po południu pewnie rodzinka na kawe mi się skrzyknie. Na kawie nigdy sie nie kończy, najczęściej karmie tę całą hałastrę :D:D:D 🖐️ 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć pozdrowionka Kawusia i herbatka UUUUUUUUUUUU. Udanej spokojnej i pogodnej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorix
Kochane dziewczyny. Jutro wyjeżdżam na urlop. Poproszę o podpisanie podania o topikowy urlop. Wszystkiego dobrego. Trzymajcie się dobrze ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie. Zapraszam na południowa kawkę i herbatkę. Doris miłego wypoczynku. Udanego tygodnia życzę i zdrówka wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poniedziałkowo Dorix - podanie podpisane, urlopuj całą sobą, ładuj baterie i wypoczywaj:D Teklo hihi to masz złodziejaszka w domu:D mój Rysio nigdy nie posunął się do takich numerów, ale może dlatego, że daję mu codziennie ociupinkę - tak 20 gram wołowiny. (ryby nie lubi) kupuję gulaszowe wołowe, dzielę na porcyjki, każdą zawijam w folię spożywczą i zamrażam. codziennie po pracy wyciągam taki jeden kawałeczek, rozmraża się sam, kroję i daję panu R - a on jest wniebowzięty:) co do składu karmy, nawet tej weterynaryjnej, to masz rację, mnóstwo w niej zbóż - wypełniaczy:o ale są karmy z minimalnym składem zbóż i 80-90% mięsa, ale nie ukrywam, że trochę miałabym obawy czy nie zatkam kota. rozumiesz o co chodzi. może trzeba by wprowadzać tę karmę bardzo powoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Wróciłam wypoczęta, zadowolona, mega zadowolona szczególnie ze spotkania:D:D:D Dziękuję bardzo👄 Wspaniałe dziewczyny, które znałam całe życie zobaczyłam, i są jeszcze bardziej bliskie. Szczere, bezpośrednie i takie swoje. Nawet M powiedział "mam wrażenie że znałem te kobiety wcześniej". Teraz myślę co zrobić by ten rok zleciał jak najszybciej i żebyśmy miały więcej czasu. Cały pobyt udany, pogoda dopisała, sił starczyło na to co zaplanowane. Tylko jedna strata - zepsuty aparat. Większość zdjęć zrobiona telefonem. Jak coś wybiorę to wyślę. Dzisiaj cały dzień prałam. jutro cały dzień działka, chyba wszystko już wyschło:( Miłego wieczoru🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teklo u nas ostatnio właściciele bigli skrzyknęli się i co którąś niedzielę spotykają się i spacerują ze swoimi pupilami nad rozlewiskiem naszej rzeczki, a spotkania te nazwali biglówki - fajnie nie? moja koleżanka ma takiego psiaka i wczoraj pierwszy raz biglowała;) naszej panny F nie wyobrażam sobie na takich spacerach, bo.... ona nie przyzwyczajona do towarzystwa psów - szczeka i rzuca się na każdego (szczególnie jak jest na smyczy). tak ma, a to zapewne pozostałość po tym jak stróżowała:o dopiero bez smyczy potrafi się ładnie bawić z psem, ale muszę wcześniej znać psa, żeby wiedzieć jak on się zachowa i jak na razie kumpluje się tylko z psiakiem mojej koleżanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Terix na starych śmieciach:):):) ale szybko zleciało, aż się wierzyć nie chce, ze to już po...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz się pożegnam, papapa p.s. dziewczyny dawno nie odwiedzające kafe, podpisujcie się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam późną porą 🖐️ kolejny upalny dzien za nami Terixiu ❤️ ciesze sie, że bezpiecznie „wyladowaliście” w domu i że zajrzałaś do czytelni. Dzięki za fotki - zrobimy akcje mejlową dla naszych Dziewcząt ;) Jak Was zobaczyłyśmy Terixiu na dworcu to też obie z Fruwającą mialyśmy wrażenie, że znamy sie od zawsze ❤️ ❤️ ❤️ Vanilko - dzięki za dzisiejszą kawusie 👄 ❤️ Dorix - podanie podpisane życzę fajnego podróżowania i odpoczynku. Radośnie i przyjemnie spędzaj czas ❤️ Zulko - dobrze robisz z tymi porcyjkami wołowinki. Tak kiedyś robiłam jak F był młody ale chyba za duże porcje w pewnym okresie dostawał i białko "zbudowało go" na wielkiego kota :) Nie zmieniaj na inną karmę - to co robisz wg mnie ma sens. ❤️ Ja już boje sie podawać wołowine ale rybke dwa razy w tygodniu dam bo widze, że kot wtedy jest spokojniejszy. Maciupkie porcje takie jak robisz są ok. Natchnęłaś mnie otuchą :D ❤️ ❤️ ❤️ Lubie zwierzęta. Koty i psy szczególnie. Ubolewam nad tym że nie mam domu z ogrodem bo wtedy miałabym 3 koty i 2 psy. Poważnie ❤️ Brałabym udział w takich "biglówkach" :D:D:D juhu!!! I byłyby to istotki zabrane ze schroniska albo bezdomne znajdki. U mnie spoko - dzisiaj ZASZCZEPIŁAM SIĘ P GRYPIE. Z tego powodu odpuściłam sobie gimnastyke :D:P ale za to zrobiłam kolejną partię papryki. Tym razem opiekłam pod grillem zdjęłam skóry i zamarynowałam w zalewie z oliwy-octu i przypraw. Będzie do mięska w zimowe dni. A pierwsza partię zrobilam konserwową wg przepisu BeTuli. Pozdrawiam ;) Dobranocke posyłam 👄 👄 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Z samego ranka zapraszam na kawusię. Jestem juz w domu i cąły czas mam cos do zrobienia.Wziełam sie za gruntowny przegląd szaf.I tak mysle skad mi sie tyle wszystkiego nazbierało. Odnosnie jedzenia naszych kociaków,moja ****ardzo duzo , ale porcjami małymi, Jak lezy na swoim fotelu to tez juz malo wolnego miejsca zostaje.TYlko jest problem ,musi miec cały czas jakies chrupaki w miseczce,inaczej drze sie nad miska. Na stól nigdy nie wyskakuje po jedzenie. Terix fajnie ze spotkanie udane,ze wyjazd był super.Pare dni odpoczynku zawsze potrzebne. Teklo i co ładne mieszkanie? Mają juz wszystko urzadzone oprócz kuchni? Zulko moja kocina jak tylko zobaczy jakiegos kota od razu przegania,ona jest samolubna.Nie wyobrazam sobie nawet spotkania z innym kotem tak oko w oko. Skończyłoby się to bardzo zle. Orsejko,Daisy pokazcie swoje rezydencje.Ja lubie bardzo ogladać. Dorix miłego odpoczynku. Spokojnego dnia.u mnie dalszy ciąg upałów.Ale niech tam jeszcze bedzie ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Plotka dzięki za kawę👄 Wypijam już w biegu, bo za 20 minut mam autobus na działkę. Może jeszcze trochę pomidorków i malin zbiorę. Trzeba obmierzyć altankę, bo planujemy położenie nowego dachu. Miłego dnia wszystkim🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otwieram dzień 🖐️ i zapraszam na kawusie (_)? (_)? (_)? (_)? Byłam już dzisiaj w Ochojcu na badaniach laboratoryjnych, we wtorek z wynikami do endokrynologa na konsultacje. Jak zwykle 2 razy w roku. U mnie dalszy ciąg upałów. Ciesze sie każdą chwilą a mysl o telepaniu sie z zimna i wkładaniu na siebie warstw ciuchów jest mi wyjątkowo przykra :O Terixiu - Fruwająca nie odzywa się, pewnie ciągle w biegu. Nie będe czekać na fotki wyśle dzisiaj te dwie od nas ok? Bo jutro i w piątek nie będe miała za wiele czasu a w piątek będe pakować sie na wyjazd do Drezna. W łykend niestety pogoda sie pogorszy :O no ale dobra - byleby nie lało. Pozdrawiam wszystkich i miłego dnia życzę 🖐️ Śmigam do swoich obowiązków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ploteczko - tak, młódzi mają jużwszystko. Kuchnia jest zamówiona z montażem więc jak w przyszłym tygodniu przywiozą to od razu zamontują i można sie wprowadzać. Podłogi mają w kolorze "dąb bielony", ceramika w łazience i kochni i przedpokoju to duuuże kafle w kolorze udającym beton. Taka moda niestety, mnie sie ten beton nie bardzo podoba ale spoko. U nich wygląda to dobrze i co najważniejsze nie widać na tym kurzu ani plam ani niczego innego poza gladkim betonem :D:D:D:P Najbardziej mi sie podobają okna w salonie bo oprócz normalnych okien na jednej ścianie druga ściana po prostu cała szklana. Piękna :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,pusto w czytelni,ale nie wiem czy to brak czasu czy powoli jakas rezygnacja nas dopada. Teklo chyba wypije zaraz Twoja kawusię,nie śpię od 1 w nocy,jestem do niczego,moze to od tabletek bo od wczoraj strasznie puchnie i boli noga. Oj musze jeszcze wytrzymac do następnej niedzieli.A potem mam nadzieje ze po operacji bedzie lepiej. Teklo teraz inna moda urzadzania mieszkań.Ale wazne by się młodym wystrój podobał a my musimy przytakiwac.U nas w L tez powoli wszystko się normuje i mieszkania jakos wyglądaja bo do tej pory remonty i wszedzie bałagan. Jeszcze mysle małzyk umaluje pokój młodego ,moze w następnym tygodniu w domu i spokój z remontami. Teklo ja tez we wtorek ide do endokrynolga,ostatnio chyba tez razem byłysmy.Ja juz swoje badania od endokrynologa z laboratorium odebrałam.Ciesze sie bo Tsh w normie.Pewnie bedzie tylko wypisanie następnego skierowania i kontrola za kilka miesięcy. Terix u mnie juz pomidory wyrzucone,teraz rośnie młodziutki koperek do zamrożenia. A pogoda u mnie dalej sliczna i oby jak najdłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ja dopiero teraz, bo rano byłam trochę zalatana. Wzięło nas na mycie okien, ale już czyściutko. Teraz prasuję:( Zapraszam na popołudniową kawę (_) (_) (_) (_) (_) Trochę pomidorów, winogron i malin przyniosłam wczoraj z działki. Zostawiłam jeszcze jeden krzaczek pomidorów, bo dużo było zielonych, ale w piątek już sprzątnę wszystko. Malin było bardzo dużo, ale połamały się gałęzie pod obciążeniem i poschły. Tekla wyślij to co masz, Fruwająca pewnie zarobiona i zalatana, myślę że nie będzie miała nic przeciwko. Jurto jedziemy do małej, też nie będzie mnie do wieczora. Miłego popołudnia🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie👄 Kolejny raz muszę przeprosić za nieobecność:(. Już myślałam że remont ogarnięty na tyle ze długie nieobecności mi nie grożą.Niestety jak widać ciągle nie panuję nad niczym😭 Jak chodzi o placki ziemniaczane to z podanego wcześniej przepisu są po prostu rewelacyjne. Mają ekstra smak są chrupiące nie gumiaste i nie kleją się do patelni.Kleją się jedynie do rak,bo te ciągle sięgają po kolejny,kolejny Elewacja skończona i przez Lukę ozdobiona. Chyba powinnam zrobić w kolorze czarnym bo ten szalony pies usmaruje ze wszystkich stron Postaram się wysłać fotkę jak mi się uda;) A teraz sorki ale muszę zmykać,zawsze coś normalnie czasem mam ochotę zwiać gdzie pieprz rośnie,a nawet dalej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×