Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mamy na czerwiec 2016 cz.2

Polecane posty

Nikola to u Ciebie rzeczywistoście malo usg, ja mialam robione dosc czesto bo po drodze byly rozne przypadlosci wiec lekarz sprawdzal czy z malutka ok. Chyba usg nie jest szkodliwe dla dziecka. A ja uwielbiam patrzeć na postepy jak rośnie :) Renata- 8 miesiac :) czas leci, ja tez za tydzień zaczynam i chce zeby teraz szybciej lecialo bo coraz mi ciezej i bardziej nieporadnie się czuję. Chcialabym cos zrobić a tu zaboli tam ciagnie i strzyknie, normalnie tylko laseczka by sie przydala i do przodu! Haha. Ja polozna mam zaklepana ale jeszcze nie podpisywalam umowy, dopiero po weekendzie majowym. Ale tez wole miec wykupiona polozna do opieki, bo nie chce trafic na jakas sadystke czy jędzę, po ktorej bede miala traume i niechec do posiadania kolejnego dzieciaczka w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Raczej usg nie jest szkodliwe dla dzieci ale w angli na tym oszczedzaja. Ja bym mogla co tydzien chodzic na to badanie i patrzec na malenstwo jak Bezka ;) Zalaczyl mi sie syndrom "wicia gniazdka" i pomalutku ogarniam dom bo przyjezdzaja tescie na poczatku czerwca do pomocy to wypadaloby aby bylo czysto tu i tam ;) Mam nadzieje, ze dam rade z nimi a oni ze mna ;) Nie oceniona to pomoc z ich strony z pewnoscia bo koniec roku szkolnego u nas jest dopiero 22 lipca wiec tesciu starszych do szkoly bedzie prowadzal a tesciowa kuchnie ogarnie. Jeszcze nie mam zadecydowane czy cc czy sn bede rodzic ale tak czy siak chcialabym odzyskac szybko sily po porodzie i byc zdana na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@nikola - no ja już mam +6 kg prawie, a to dopiero 30. tydzień leci... ; / głównie brzuch i biust, ale na biodrach i w udach też chyba trochę mi przybyło, niby niewiele, ale zawsze. jestem coraz bardziej tym wkurzona, bo tuż przed ciążą wreszcie zrzuciłam kilka kg, a tu taka nispoedzianka... @Różefi, to dobrze słyszec, daj znać po nastepnym pomiarze ;* ja dzisiaj dla odmiany sprzątanko (to chyba objaw syndromu wicia gniazdka, ale ja tak mam od początku ciąży, znacznie większa obsesja sprzątania), mój chłopak umył podłogi, tym sposobem mamy mieszkanie znowu porządnie wysprzątane, bo przez te cholerne zaliczenia nie miałam czasu ani siły na nic. wgl jak maluchy są u Was ulozone, już główkowo? bo mój to jeszcze radośnie hasa sobie dookoła, ale częściej niestety czuję go w poprzek i sie zaczynam martwić, że się nie zdecyduje na odwrócenie w dół... ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Chciałabym rozejrzeć się za lżejszymi ubraniami ciążowymi. Macie może doświadczenia jesli chodzi o ubrania letnie? Zastanawia mnie to, czy spodnie z pasem są praktyczne latem, czy lepiej kupić kilka sukienek? Co u Was się sprawdziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, ja rodzę w sierpniu... sorki że wpadłam w Wasz czerwcowy temat... ja jestem w 23 t.c. i już mam 5 kg na plusie ;( uda i tyłek robią się grube, jestem tym zasmucona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex95 Witaj w klubie moj tez nie palisie do tego zeby sie ulozyc tak jak trzeba a w domu kazdy juz stawia ze bede miec cc a ja sie nastawilam na matke nature ale maly ma jeszcze troche czasu zeby nas zaskoczyc wiec badzmy dobrej mysli :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ja jak zwykle podczytuję Was, ale jakoś nie mogę zebrać się na pisanie :( Ja też martwię się położeniem Małej... Nie miałam dawno usg, więc nie wiem jak to wygląda, ale wydaje mi się, że leży w poprzek ;/ Oby tylko zdążyła się ułożyć właściwie, bo bardzo rodzić sn - przeraża mnie cesarka :( Jestem już w 32 tyg i dwa tyg temu miałam na plusie prawie 11kg. Łudzę się tym, że jak Mała pojawi się na świecie, to będzie w domu taki młyn, że uda mi się schudnąć ;) Jeszcze w cz. 1 forum pisałyście o preparatach do kąpieli. Mi położna poleciła pielęgnacyjny olejek do kąpieli Balneum. Do tej pory o nim nie słyszałam. Miałam pomysł używać zwykłego mydełka dla dzieci Bambino, teraz już sama nie wiem. W tv ostatnio słyszałam jak pediatra wypowiadała się, że na początku warto stosować emolienty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gracjana090515
Hej dziewczyny! :) Melduję sie i ja :) Nie było mnie kilka dnia a tu takkkiiiieeee zmiany.... Ja tez nie jestem jakoś za zamknięta grupa na FB. ..... Nie żebym miała coś do ukrycia czy coś ale we wrześniu zdecydowałam sie pisać na kafeteria i tu pozostanę :) Jak sie czujecie? U nas dzisiaj tragiczna pogoda... :/ nic sie nie chce. Melduję ze juz wszystkie ciuszki, kołdry, pościele, pieluchy a nawet skarpety poprane i wyprasowane. :) Zakupy zeszlotygodniowe udane, więc myśle ze dzis wypiera sobie pizamy i szlafrok, a jutro smakuje torbę do szpitala. :) Tak w razie czego...... Pewnie i tak ja z milion razy jeszcze przepadają czy aby wszystko wzięła, itp. :) cała ja! :) Jakie plany na dzisiaj? Miłego dnia!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieje ze przyszla mama
Kawusia a mialas moze robione usg po 30 tyg? Ja mialam w tamtym tygodniu w skonczonym 30 tyg i moj wazyl ok 1500g Niby wszystko jak najbardziej odpowiednie jak na rozpoczety 31 tydz. ale zastanawia mnie czy waga bardziej z długości czy z tego ze grubasek z niego :) Chociaz wymiar brzuszka jako jedyny jest mniejszy niz odpowiadajacy tyg wiec moze jednak chlopak poprostu dlugi:) Ja juz pisalam ze ja wazylam ok 3500g a moj maz......4900g i to niestety nie dlatego ze byl dlugi :O A ja mam 156cm wzrostu wiec nie wiem czy bym takiego arbuza dala rade wypchnac:) Ja podejrzewam ze moja tesciowa mogła miec cukrzyce bo 2 synow takich urodzila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zeberka a nam właśnie polozna w szkole rodzenia mowila odwrotnie, zeby zaczac od zwyklych plynow, mleczek do kąpieli i nie stosowac emolientow, bo skora bardzo szybko sie przyzwyczaja i później ciezko odstawic takie srodki. Ja wcześniej kupilam Oilatum Baby bo kolezanki polecaly ale po tych zajęciach kupilam z Hippa balsam do kapieli i mleczko po. Gracjana witaj, milo ze i Ty zostalas z nami :) zazdroszczę Ci ze masz juz wszystko poprane, kurcze ja się ciągle zbieram do tego. Bo musze jakos zorganizować wolne polki, poprzekladac inne rzeczy i jakos podswiadomie to odkladam.. poza tym strasznie mnie ta noga boli i kregoslup :( dzis poszlam zrobić badanie tsh i ledwo zakustykalam, pod domem juz nawet zaczela mi ta noga dretwiec ech.. zapisalam sie na srode do ortopedy, gorzej jak kaze mi lezec do konca a tu jeszcze 2 mies :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZeberkaSz
Bezzka, dzięki za radę. Też miałam ochotę na szkołę rodzenia, ale mąż pracuje w delegacji i ciężko byłoby nam to pogodzić... a Hipp widzę, że ma dobre opinie w internecie ;) Współczuję tych bólów... Również jestem na etapie prania i prasowania. Dziś ostatnia kupka ciuchów do wyprasowania, później tylko pieluchy, kocyki i no właśnie... co z rożkiem? Pierzecie czy tylko prasujecie? Boję się, żeby po praniu się nie zdeformował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zeberka to jestesmy we dwie bo ja tez sie strasznie boje cesarki ale jak bede musiala to trudno przeciez malego na przymus nie zatrzymam w sobie bo krzywde i jemu i sobie zrobie A co do kosmetykow to ja tez myslalam o bambino albo nivea My na usg idziemy w 30 tygodniu + 3 dni i lekarz powiedzial ze bedziemy myslec co dalej nie wiem co mial na mysli czy to ze jaks ie maly nie przekreci to ustali wstepna date do cc nie wiem i boje sie pomyslec ale na szczescie nie bede sama bo moj ze mna bedzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zeberka no właśnie Hipp duzo osob poleca, a rożek tez trzeba uprac, nawet na stronie szpitala u nas to napisali. Tez nie chcialabym miec cc ale ciekawe jak sie dalej potoczy ze zdrowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola to dobrze,że szykuje wam się pomoc o ile macie dobre relacje z teściami ;) Alex ja ostatnio cały czas czułam malucha w poprzek ,a mimo to na USG wyszło że jest glowkowo,co się jeszcze może zmienić kilka razy. Nastawiam się na SN - boję się cc :P więc mam nadzieję ,że nie będzie fikal aż takich koziolkow ;) Kawusi4 ciuchy to chyba latem zwiewne i luźne najlepiej,chociaż ja jeszcze przez pewien czas po porodzie nie zamierzam rezygnować z ciazowych spodni. Gość - głowa do góry co się utyje to się później zgubi ;) Zeberka to idziemy łeb w łeb ,też jestem już w 32 tygodniu i 11 kg do przodu. U mnie na porodowke trzeba wziąć ten balneum o ile się nie mylę . osobiście decyduje się na hipp. wczoraj wypróbowalam na sobie kosmetyki hipp i babydream i chyba decyduje się na hipp ,mają fajny zapach i konsystencj****abydream niestety zapach do mnie nie przemawia . Zeberka ja rożek piore ale głównym tego powodem jest jego pochodzenie- kupilam w lumpku ;) U nas dzis paskudna pogoda, miałam iść załatwić jedną ważną sprawę ale niebardzo się czuje ,wolę poleżeć bo brzuch strasznie ciągnie i krocze boli, ciężko się ruszyc. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wgl w rozku to malym nie bedzie za goraco bo ja gdzies slyszalam ze latem nie polecaja rozka bo dziecku jest za goraco i mam mieszane spostrzeżenia do tego a moj juz w szafie wisi na wieszaczku jeszcze zapakowany i nie wiem czy na wszelki wypadek inwestowac w drugi czy dac sobie spokoj a kupic lepiej kocyk czy cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozefi ja mam to samo, ze czuje malucha jakby lezal poprzecznie, bo po bokach konczyny co troche wędrują ;) a ulozenie ciagle glowkowe wychodzi. Ale mala jest tak zwinieta ze po prostu nozki i raczki sa wszędzie hehe. A dziewczyny powiedzcie jakie ciuszki dla malucha zamierzacie zabrac do szpitala? Bo planuje torbe pakowac i zastanawiam sie. Będzie lato, zapewne cieplo i nie wiem czy wziac wiecej body z krotkim rekawem czy dlugich pajacykow? Hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Mam nadzieje. . .będę miała wizytę z usg dopiero 28 .04. Chociaż u mnie to jest trochę inaczej, bo to 4 poród a starsi chłopcy ważyli 4200 i 3700 w 39 tc. , najstarszy urodził sie 36/37 z waga 3200. Tyle, że ja jestem wysoka (172 cm) . Mój synek ważył najwięcej na sali a byl najkrótszy spośród 3 noworodków. Miał 55 cm. U mnie dziś dzień paskudny, nie wyspałam się , w nocy męczyły skurcze, wzięłam 2 nospy, po nich na szczęście przeszlo. A to wszystko przez telefon teścia, który oświadczył, że za tydzień chcą zamienić się z nami domami. Prosiłam, żeby się wstrzymali aż urodzę z decyzją ale im zależy na czasie. Z drugiej strony myślę, żeby iść za ciosem skoro są zdecydowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezka u mnie w szpitalu nie toleruja bodziakow i ja mysle nad spiochami z kaftanikami a na wyjscie mam juz body koszulowe i polspiochy chce kupic ale jeszcze w maju dopytam lekarza albo nawet teraz jak bede szla w przyszlym tygodniu to sie dowiem jak to jest z tymi ciuszkami i tez o porod rodzinny bo slyszalam ze ojciec moze przeciac pepowine i rozmawialam z moim facetem i on by bardzo chcial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Nie ma sie co bac cc, wiadomo jest to traktowane jako operacja i zawsze istnieje jakies ryzyko. Z mojego doswiadczenia:pierwszy porod- wyznaczono mi date pojechalismy z mezem do szpitala, zadnych skurczy, boli, rozwarc nie bylo: znieczulenie zewnatrzoponowe dostalam maz stal przy mnie i za pol godz tulilismy naszego skarba. 2 porod stwierdzilam, ze chce sprobowac sn, mialam skurcze 5 dni, wody nie odeszly i za male rozwarcie, bol juz byl dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
dosyc nieznosny, poprosilam o znieczulenie w kregoslup i juz nie mialam sil rodzic i wkoncu wyciagneli go kleszczami :( buzke mial podrapana od tego, ja wykonczona, maz zestresowany tym wszystkim takze tak to wygladalo. Teraz nie wiem co bede miec tzn jaki porod, mala ulozona w poprzek i nie jest duza. 13 maja mam wizyte moze zrobia usg i wtedy ustalimy co lepsze dla nas bedzie. Ale raczej nie boje sie tego czy to sn czy cc trzeba to poprostu przejsc :) pozniej sie wroci do siebie jedne predzej drugie nieco dluzej wymagaja czasu. Kawusiu chyba sukienki fajnie sie sprawdza. Gracjana super zazdroszcze, ze taka jestes zorganizowana ja w sumie tez juz ogarnieta ale jeszcze jeden wor dostalam to tez musze go ogarnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No na pewno wszystko najplepiej przezyc na swojej skorze i pozniej sie wypowiadac ale ja juz tez powoli mysle o cc mimo ze sie boje bo wiem ze moj jest zawsze na usg posladkowo a dzis od rana mi ciagle cos wsadza w zebra i musze siedziec polsiedzaco bo inaczej boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Rozefi z tesciami u mnie spoko. Widujemy sie raz na rok w wakacje na tydzien, wiec oni zadowoleni i my. Teraz tez mysle, ze damy rade. Ciezko byloby mi z moja trojka sobie poradzic tym bardziej, ze maz nie moze brac urlopu kiedy chce tylko ma grafik na caly rok i akurat wolne konczy mu sie 06 czerwca a ja na 08 wstepnie mam termin :( wiec mi nie pomoze to mam tylko takie wyjscie. Wolalabym zeby moi rodzice przyjechali ale niestety obydwoje jeszcze pracuja a mama w szkole, wiec urlop jej sie zaczyna w wakacje a sam tata mi nie pomoze ( mialabym 4 do opieki ;) Alex to malutko przytylas ale moze kazdej inaczej sie te kg rozkladaja. Ja najwiecej z Was bo juz 14 ale jestem zadowolona bo ladny mam brzuszek i powiekszyly sie piersi i pupa fajnie wyglada, nie jest zle ;) Pozniej Chodakowska i bedziemy laski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny widze ze temacik cz2 sie kreci a wiec tak ja biore krotkie bodziaki pizamki z długim rekawem ale sa cienkie mysle ze tak najlepiej nozki i raczki i tak beda zakryte a kocyk todobry pomysl bo rozek moze byc za goraco ale ja mysle rozek podłozyc ale nie za krywac i przykryc cienkim kocykiem co do bodow i kaftaników iu nas nie ma zakazu kazddy ubiera jak chce mi zostały tylko kapcie obcinaczki do paznokci buteleczka i przescieradełko tam gdzie bedzie mala lezała reszte mam no i kremik do pupci w nastepnym tygodniu piore ciuszki do szpitalka biore 5 bodziaków 5 pizamek czapeczki skarpeteczki rekawiczki sweterek i jakis ciuszek na wyjscie i kosmetyki reczniki podkładki bisutonosz pizamki ze 3 .majtki 1 razowe podpaski mi .pampersy 2. husteczki ja ciuszki mamm wszystkie na 56 bo moja mala jak sie urodzila miała 52 wiec mysle ze nie bedzie wiecej jak 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Dziewczyny ja oczywiscie nie radze Wam nic tylko opisuje wlasne doswiadczenia. To kazda z nas zna swoje cialo, wytrzymalosc na bol i mysle, ze jak jest dobry lekarz prowadzacy to dobrze podpowie co wybrac. Przepraszam tez jesli ktoras odniosla wrazenie ze sie madrze, nie absolutnie nie chce tego. Niektore z Was pierwszy raz rodza to tylko dziele sie z Wami i tez nie chce straszyc nikogo bo kazda ciaza i kobieta jest inna. Bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam tylko jedne spiochy na 56 wszystko 62 :-) Ja niby mam za tydzien o porodzie z lekarzem rozmawiac zobaczymy co tam wymysli :D albo na co go napuszcze zeby sie posmial bo ma ze mna wesolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka kreci sie kreci i nie damy mu umrzec ;) Ja tez tak myslalam zeby wziac po 5szt. bodziakow i pajacykow no i jakieś kaftaniki ze 2. W sumie u nas chyba nie ma zakazow czego nie powinno sie ubierać. Nikola piszesz tak jak ja wczes o szkole rodzenia ze nie chce sie madrzyc hehe ale dziewczyny wtedy dobrze mi napisaly ze nikt absolutnie tak nie mysli, a jesli ma sie jakies doświadczenie czy ktos cos wie to trzeba pisac! Wszystko moze sie przydac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam wysłucham każdego kto coś przeżył i nie ma przesadow bo tego mam po dziurki a jak ktos urodzil dziecko rok czy dwa lata temu to sie duzo nie zmienilo i na 100 % ma wieksza wiedze niz ktos kto rodzil 15 lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Juz taka jestem, ze za duzo sie przejmuje i martwie, ze ktos zle odbierze moje intencje. Ja tez sie wciaz czegos ucze i dowiaduje nowych rzeczy. Np.nie wiedzialam, ze nie nalezy obcinac paznokci malenstwu do 2 tyg. Kupowalam zawsze te niedrapki rekawiczki dla dzieci ale po wyjsciu ze szpitala zaraz obcinalismy :/ teraz przyszykowane mialam nozyczki do szpitala ale po tej dla mnie nowince wyciagnelam je z torby. Takze Bezka dzieki za info bo to wlasnie z Twojej szkoly rodzenia. Nie wypowiadam sie za bardzo na temat preparatow do kapieli itd bo u mnie sa inne. Ja chlopcow jak kapalam to wlewalam troszke oliwki j&j do wody aby ja zmiekczyc a po kapieli juz nie smarowalam oliwka tylko pupe sudocremem. Obylo sie bez odparzen ale moi ze stycznia i wrzesnia to moze dlatego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Dziewczyny macie może pieluchy muślinowe? Czym one różnią się od tetrowych i flanelowych? Mila ja rodziłam 8, 5 i 2 lata temu i standardy i zalecenia tak się co chwilę zmieniają, że czasem to co same położne zachwalały teraz negują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renata101086
Witajcie. Ja już po wizycie.. Młoda ma około 2600g i jeśli nadal będzie rozwijać się w takim tempie to szykujemy się na cc. Jeśli chodzi o ciuszki do szpitala to czytałam na kilku forach żeby zabrać ze sobą kilka w rozm 56 i kilka 62. Podobno do szpitala najlepiej brać używane jeśli macie bo jak zaginą to nie będzie ich szkoda. Ja biorę body z długim rękawkiem, z dwa z krótkim, pajacyka, połśpioszki i kaftanik czyli wszystkiego po trochu:) no i oczywiście niedrapki i skarpetki. A na wyjście spakuję ciuszki w siatkę i zostawie w domu (tatuś dowiezie). myślę że bodziak i pajacyk będą ok. W końcu w czerwcu aż takich upałów nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×