Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mamy na czerwiec 2016 cz.2

Polecane posty

Gość Açai91
A mialam was zapytac wlasnie bi jestem na etapie poszukiwania 1.masci do sutkow, co będą katorgę niedlugo biedne przechodzily. Duzo roznych jest ale znalazlam tez opinie zeby kupic zwyczajna czysta lanoline w aptece za grosze. Musze isc zapoytsc chyba... a po 2. Zastanawiam się i czytam co z tym pepkiem dzieciatka - czesc osob poleca octanisept, a czytalam kilka artykulow zeby regularnie go nie uzywac i teraz juz kompletnie nie wiem :-) macie jakies doświadczenia albo od kogos sprawdzone triki? Nie ukrywam ze octanisept swoje kosztuje zreszta pewnie wiecie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj noc przespałam w miarę, tylko raz siusiu i raz się obudziłam ot, tak. Ale cięzko mi zasnąć, nie umiem się dobrze ułożyć, brzuchol już konkretnie przeszkadza, ech. @nicola - ja po 18 piję to, co nie ma kalorii - wodę, gorzką herbatę. Ale muszę pić, strasznie mnie suszy ; / ja zaczynałam od niskiego brzuszka, a teraz mam od góry do dołu. Jak mi się obniży, to nie wiem, jak bd chodzić, chyba jak pijany marynarz na statku, bo już teraz lekko się kołyszę ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acai, witaj w naszym gronie ; ) ja używałam przed ciążą octaniseptu do wyprysków czasem, fajnie podgajało. ale nie wiem, czy można używać u noworodka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka 1993
Kochane poradźcie cos na bol "tam na dole" i jesli tez tak macie to jak byście to opisały bo ciągle nad tym mysle i nie wiem jak to opisać .. Nie ukrywam ze boli ale nie aż tak ze nie da sie wytrzymać .. Chociaż jest dokuczliwe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Açai91
Ja bolu nie doswiadczam, za to ostatni miesiac mam skurcze ale nie porodowe - bo nawet mi ktg przez to robili w szpitalu - z kazda zmieana pozycji mialam skurcze, ale w szpitalu faszerowali mnie jospa i troche teraz rzadziej mnie lapie to moze i tobie na bóle pomoze nospa jakas rozkurczowo. Spokojnie mozna brać. Aaaa i rewelacja - moja dzidzia nareszcie chyba zasnęła, ciekawe na jak dlugoo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka 1993
Od jakiegoś czasu tak mam nawet przekręcić w łóżku jest ciężko :/ . No i ciągle ten twardy brzuch .. :/ ale jak widzę tych wszystkich lekarzy co pracują z laska wszystko robią i tym olewaniem pacjenta /ciezarnej .. Odechciewa sie o cokolwiek pytac tym bardziej ze chodziłam i prywatnie i NFZ i wszędzie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Alex miałaś robiony test obciążenia glukozą? Podobno wzmożone pragnienie jest pierwszym z objawów cukrzycy. U mnie się potwierdza. Malutka to idź do lekarza skoro coś Cię niepokoi. Jestesmy na takim etapie, że lepiej dmuchać na zimne. Nim nie bedzie miał do Ciebie pretensji. Jesteś zdana tylko na siebie, czy masz kogoś kto mógłby Ci pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka 1993
No niestety sama jestem :| ale to juz kwestia przyzwyczajenia... Wizytę mam 29. Tego msc. Takze poczekam bo juz nie dlugo ... Pytanie czy znowu mi nie powie ze to normalne a na zmianę lekarza nie mam znowu sily ani nerwów ... Z reszta juz sie nie opłaca bo końcówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Malutka to jest tak, ze na tym etapie to nas boli, ciągnie, ściska, drze i mnóstwo innych rzeczy. Często to są nasze subiektywne odczucia i zazwyczaj póki nie wpływają na szyjkę należy przyjąć to jako naturalną kolej rzeczy . Inaczej jest, gdy np. szyjka zaczyna się przedwcześnie skracać lub rozwierać, ale tego same nie sprawdzimy. Postaraj się jak najwięcej odpoczywać. Można zażyć nospe lub magnez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@kawusia - miałam, paskudztwo nie do wypicia ; ( wyniki miałam ok, tak przynajmniej twierdził lekarz. Ja ogólnie często jestem spragniona wieczorem, od kiedy pamiętam (w sensie przed ciążą tak samo), wiec chyba to nie objaw, tylko kwestia organizmu. zwłaszcza jak powietrze jest suche, a wietrzyć póki co wieczorami nie mogę, bo potem z kolei marznę. ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka  1993
Obędzie się bez leków nawet tych które nie maja większego wpływu na maleństwo... Wytrzymam , dziękuję za rade i zaspokojenie ciekawości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka 1993
Obędzie się bez leków nawet tych które nie maja większego wpływu na maleństwo... Wytrzymam , dziękuję za rade i zaspokojenie ciekawości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawusi4 ja jak Alex mam takie pragnienie ,że butelka wody musi stać przy lozku- w nocy wstawać nie muszę na siku,ale naoic się trzeba ;) i obciążenie glukoza pięknie mi wyszło czyli czasem tak bywa,że pić się chce. Malutka krocze,kość lonowa to i normalne i nie normalne... Może się rozchodzisz,organizm się przygotowuje do porodu. Ja do tej pory miałam już różne bóle w dole brzucha ,tak jakby igłą ,przeszywające ,mocne i słabsze. Teraz najgorzej jest z kością lonowa ,która boli jakby była pęknięta co skutecznie utrudnia przekręcanie z boku na bok,wstawanie z wyrka ,chodzenie , no ale czasami budze się i nic mi nie jest wtedy chętnie zrobilabym wszystko co mi w ręce i do głowy wpadnie na szczęście rozsądek bierze górę. Jak tylko coś mnie niepokoi pytam moja gin ,bo lepiej dmuchać na zimne. Kawusi4 dobrze mówi profilaktycznie bierz magnez, a w razie czego nospe. Dużo leż - mam nadzieję że masz taką możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka 1993
Możliwość leniuchowania jest i tak jestem na zwolnieniu lekarskim ;) chociaż z chęcią poszłabym juz do pracy a usiedzieć w jednym miejscu nie moge :D najchętniej co chwile bym cos robila .. Ciekawa jestem jak to jest miec takiego dzidziusia 24/h pewnie dużo czasu trzeba mu poświęcać a co mnie przeraza brak czasu dla siebie no,ale wiadomo maleństwo najważniejsze jego szczęście i zdrowie .. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zojka123
Cześć dziewczyny. Ja niestety trochę przecholowalam i jestem w szpitalu. Poszlam wczoraj do lekarza po zwolnienie z pracy bo w końcu wydawało mi się że już pora i okazało się że mala jest bardzo nisko i szyjka się skróciła. Lekarz robiąc usg nie mógł zmierzyć główki bo jest tak nisko. No i brzuch mam ciągle twardy. Dostałam min kroplówkę z magnezem i teraz spać nie mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zojka123
Malutka ja jakiś czas temu miałam takie bóle krocza. Bolało jak wstawałam, jak podnosiłam delikatnie nogę, jak przekrecalam się z boku na bok. Trwalo to ok miesiąc i teraz przeszło. U mnie lekarz też nic konkretnego na to nie powiedział. Tylko u Ciebie jeszcze ten brzuch twardy jest jesli dobrze zapamiętałam tak? Może jednak lepiej byloby pójść wcześniej do lekarza i to skontrolować, żeby nie było tak jak u mnie. Tak jak kawusia pisze, żebyś nie miała sobie nic do zarzucenia tak jak ja sobie. Jestem na siebie taka wściekła, że nie poszłam wczesniej na zwolnienie tak jak radzil mi mąż i pare innych osób. Głupia chciałam być lojalnym pracownikiem i mam za swoje. Dużo odpoczywaj. Mnie tez ciągle nosiło. Chwilę poleżałam i juz gdzieś mnie ciągnęło, nawet ostatnio trzy mniejsze okna umylam bo wydawalo mi się ze dobrze się czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gajazmaja
zojka,trzymaj sie dzielnie,pora wystopowac i zadbac o siebie! ja osiagam juz szczyt slabosci,lozko wyssalo ze mnie wszystko..taka apatia do tego..jak ja potem na obroty wskocze? uf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Trzymaj się Zojka, w którym jesteś tygodniu? Dużo zostało Ci do konca terminu? Nie bądź na siebie zła, bo to w niczym nie pomoże. Teraz leż sumiennie i nadrabiaj odpoczynek z poprzednich miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zojka123
Kawusia zaczęłam 31 tydzień. Macie calkowita rację dziewczyny teraz tylko odpoczynek by sytuacja się nie rozkręciła. Najgorsze jest to, że zwlekalam z wyprawką tzn. brakuje mi rzeczy do szpitala no i kosmetyków dla małej. Spadnie to niestety na męża, a wolałabym sama. Ooo przynieśli śniadanie. Szalu nie ma ale jestem tak glodna, ze wybredzać nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny no i witam wszystkie ktore do nas dolaczyly zojka trzymam kciuki zeby bylo dobrze u mnie narazie jest dobrze 34 tydzien leci a w piatek mam wizytke no i czeka mnie jeszcze anastezjolog a potem to juz wizyty klinika ktg bo tylko 40 dni do porodu jejku ale leci ile kochane przytylyscie bo ja 13 kilo i nie wiem ilejescze moze 3 kg mam nadziejez zeby nie wiecej dzisiaj bede miec dokumemnciki ile moja wazy ile cm ma z 3 ekografi nie moge sie doczekac buzki odzywac sie i pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezzka , Rozefi dokladnie oni swoje dzieci juz wychowali i niech nie próbują na naszych malenstwach teraz bo czasy sie zmienily z tym co bylo kiedys i ja to ciagle powtarzam ze jak potrafilam sobie dziecko zrobic to i bede musiala sie nauczyc sama je wychowac bo w koncu bede jego matka czy komus sie to podoba czy nie. Ja teraz w ciazy na wiele rzeczy nie zwracam uwagi bo nie chce sie nie potrzebnie denerwowac ale jak sie Wojtek urodzi to nie będę patrzeć na nic bo mi na łeb wejdą a ja bede siedziec jak ta cicha myszka . Mnie tez wczoraj i cala noc bolalo krocze podbrzusze i plecy ale plecy to nie wiem czy nie mam kolki nerkowej . Mojemu małemu coś się poprzestawiało bo każdy mówi że dzieci sa bardziej *****iwe wieczorem a moj znowu spokojny jak aniolek a rano mi daje w kosc jak moj idzie do pracy a wczesniej brzuch z kazdej strony wycaluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiWi85
Justynka1986 ja przytyłam aż 17kg - dużo ale apetyt też mam duży. Wiem że po porodzie na pewno nie wejdę w rozmiar 38 jak to było przed ciążą ale nie przejmuję się tym. Teraz najważniejsze maleństwo. Dziewczyny napiszcie czy na każdej wizycie jesteście badane? U mnie lekarz badał szyjkę, kanał itd. tylko raz i to z miesiąc temu, wtedy było ok ale nie wiem jak jest teraz i nie wiem jak mu powiedzieć żeby sprawdził a na wizytę chodzę co tydzień. Już odchodzę od zmysłów czy wszystko ok i jeszcze te skurcze nóg w nocy. Poza tym brzuch mnie często boli na dole... ech, ta ciąża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gracjana090515
Cześć dziewczyny! :) Witam sie z wami w ten jakże pochmurny poranek, jeszcze z lozeczka :) Co tam u was słychać? Jak sie dzis czujecie? Jak tam wasze maleństwa? :) U nas wszystko ok. Mia - łobuziara daje sie we znaki szczególnie wieczorami i w nocy :) przez dzien jest nie raz tak ze wogóle sie nie rusza i musze jej "szukać" i sprawdzać czy wszystko z nią ok. Tyle napisalyscie przez ten moj dzien nieobecności ze musze wszystko ponadrabiac. *malutka 1993 u nas bedzie dziwewczynka i bedzie miała na imie - Mia. *bezzka i co kochana? Byłaś u tego ortopedy? Daj znać co i jak? Jak tam przygotowanie miejsca dla dzidzi? I pranie? *alex95 dzięki kochana za wsparcie. Mi na szczescie teraz troszkę juz puszcza, najgorzej jest wieczorami po całym dniu. Ale jeszcze 7 tyg musze wytrzymać. Po porodzie podobńo ból przechodzi jak "ręką odioł :) " *zojka123 trzymaj sie kochana, powodzenia w szpitalu. Dbaj o siebie i o dzidzie i informuj nas na bieżąco o waszym stanie zdrowia. Trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze! :) *justynka1986 ja kochana w sobotę zacznę 34 tydz, i tez uważam zw ten czas szybko leci-ale to dobrze! Mnie przybyło jak do tej pory 4kg. Daj znać jak tam po wizycie Nie wiem co sie dzieje ale jak miałam problem ze spaniem w nocy ( kladlam sie o 23, znanelam 23.30 obudzilam sie 1.15 niespałam do 5.30 i wstawalam po 7) tak od kilku dni przesyłam prawie cała noc. Wstaje tylko z 7x siku iod razu zasinam. Brakowało mi tego... Dziewczyny kochane! Życzę wam miłego dnia! Dbajcie o siebie i o swoje maleństwa bo juz bliżej niż dalej rozwiązania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi85 mnie lekarz bada na każdej wizycie. Sprawdza szyjke itp. Ja mam wizyty raz w miesiącu, teraz mam po 3 tygodniach (4.05) pózniej bede mieć za 2 tyg iod końca co tydzien. Kochana często Chodzisz do tego lekarza. Raz w tygodniu. A na skurcze bierzesz jakiś magnez? Ja używam magnez b6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiWi85
Gracjana ja też nie mogę spać w nocy, zasypiam przeważnie o 22, budzę się koło 2 i do 5 nie śpię, później śpię na raty jak mnie skurcz w nodze nie weźmie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiWi85
Gracjana tak, biorę magnez, nawet lekarz mi zwiększył dawkę jak mu powiedziałam o skurczach, kazał też dużo leżeć i tak też robię, skurcze trochę ustąpiły ale mniejsze nadal są. Pomyślałam że może to od żylaków, takie się porobiły duże że jak nie znikną po porodzie to o krótkiej spódniczce albo spodenkach latem mogę zapomnieć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam na kazdej wizycie samolot sprawdza szyjke potem robi mi usg dopochwowo zeby jeszcze tak ja sprawdzic i normalne usg brzucha zeby sprawdzic malego bo na drugiej wizycie mu powiedzialam ze mam twardy brzuch i od tamtego czasu mam tak na kazdej wizycie a na samym poczatku jak sie czuje czy cos mnie boli i wgl ja poki co wizyty mam co miesiac nie wiem czy tak zostanie do konca jak tak to czekaja mnie jeszcze 2 spotkania z moim ginkiem w tym jedno niepewne bo mi wizyty wypadaja na koniec miesiaca a mam przeczucie ze Wojtek na koniec czerwca juz bedzie z nami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola, Bezzka - dziękuję za oświecenie mnie w sprawie paznokci. Nie miałam pojęcia o tym, że warto trochę poczekać z obcinaniem. Nawet jak się dziecko draśnie to nic się takiego nie stanie ;) Dziewczyny i ja będę miała "mały problem" z rodzinnymi doradcami w osobie teściowej, która już teraz wszystko wie lepiej. Jej zdaniem wyprawkę zaczęliśmy za wcześnie (ale dzięki temu już mam prawie wszystko), na kupno wózka jeszcze czas (?!), że już nie wspomnę o kwestiach wychowawczych... Dobrze, że mieszkamy daleko i nie będę musiała często wysłuchiwać dobrych rad opartych na zabobonach. Wasze Dzieciaczki widzę mierzone i ważone... a mój gin stwierdził, że to przed samym porodem :( Nawet porównać nie mogę czy prawidłowo przybiera ;/ Kiwi, mi szyjkę oglądał dwa razy - raz na początku i raz ostatnio, bo chyba mu się przypomniało, że takie badanie istnieje ;p Chociaż w sumie trochę mu to zasugerowałam, bo czasem nękały mnie bóle podbrzusza i krzyża jednocześnie, trochę się tym przeraziłam. Chodzę raz na 4 tygodnie, na kolejną wizytę nie zlecił żadnych badań. A w internecie czytałam o wymazach, i comiesięcznej morfologii ;) Zojka trzymaj się w tym szpitalu i odpoczywaj. Mąż poradzi sobie z zakupami, z resztą możecie zamówić coś przez internet i będziesz miała wpływ na zakupy. Ja sporo rzeczy kupiłam tą drogą :) W kwestii imion - moja córcia to Ula :) Wiecie, chyba od wczoraj wiem, gdzie znajduje się jej pupa! Możliwe, że jest ona umiejscowiona w połowie między pępkiem a linią biustu? Często wyczuwam tam taką grubszą, twardą kulkę, którą jak podotykam, to się cała Ulcia zaczyna ruszać :) :) Po porodzie będzie mi brakowało tych wariacji w brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gracjana090515
*Kiwi85 no niestety taki nasz urok. Mi tez żylaki bardzo sie uwidocznily. No niestety ja tez bede musiala zapomniec o spudniczkach i spodenkach, dlatego zaopatrzylam sie w dlugie przewiewne sukienki hehe No nie wiem co ci na te skurcze doradzić? Skoro magnez juz bierzesz.... Moge tylko współczuć... A jakbys jak sie kładziesz położyła sobie nogi na czymś wyruszym? Na jakiej poduszce? To moze by coś pomogło? *mila0956 a na kiedy ty kochana masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiWi85
Gracjana dzięki za radę, spróbuję podłożyć pod nogi jakąś poduszkę. Nasz synek będzie miał na imię Franek chociaż jeszcze nie na sto procent ;) a z tym badaniem to też muszę się upomnieć, niech mnie nie zbywa odpowiedziami typu że jest ok i żebym nie panikowała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×