Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Kkiniaa84

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz. 3

Polecane posty

Gość malamii89
Aniu o ktorej jutro idziesz na bete?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morela15
Dziewczyny czy ktos ma jakies wiesci od lucy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morela - tez juz wlasnie pytałam o Lucy ?!?!! Dziewczyny, któraś z Was ma z nią kontakt ?!?! Ananasowa , kochana co z Tobą ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aleczka ja kupiłam śpiworek z Kutnika (link wstawiałam na fb) super jest ! Buty będziemy zakładać niechodki Emu na korzuszku, mamy tez niechodki z Next na korzuszku bo kombinezon jest bez stop, i do kurtki i ciepłych spodni. Teraz zakładamy takie cieplutkie bamboszki ze Smyka. Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak zakładacie dzieciom na co dzień śpiochy pól śpiochy itd, to patrzcie na to by były na tyle luźne żeby dziecko nie miało podgiętych palców, stóp przy noszeniu pionowo np.to tak mi się przypomniało z rozmowy z rehabilitantem. A moja mała juz niestety nie sypia w śpiworku, bo spi juz tylko na boku i brzuchu i bylo jej nie wygodnie i bardzo nad tym ubolewam, bo ciągle teraz wstaje ja przykrywać. A w ogóle to Polecam kocyki akrylowe. Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeszcze do do śpiworków do wózka to wydaje mi się ze taki z polarem w środku dobrze sie sprawdzi bo nie wchłania wilgoci, będzie izolował i dziecku będzie cieplutko, te z Kutnika nadają sie tez do sanek bo maja specjalne mocowanie no i maja przedłużkę to średniemu dziecku powinien starczyć do 2,5 roku :-) Krem na niepogodę mamy z Baby dream z Rosmana ale to przy temp.ok. 5 stopni i zimnym wietrze zaczniemy stosować. Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lucy1980 Hej, nie mogę się zalogowac.... Dziewczynki dzieki za pytania... Przepraszam, ze nie pisalam, ale jakoś nie mam do tego glowy... U nas, odpukać, w miarę dobrze. Matteo już jest na noworodkach izolacyjnych, oddycha sam i nawet zjadł. Z butelki... Jedyny jego problem obecnie to nieprzybieranie na wadze.. Stoimy od ponad 2 tygodni... Albo przybieramy tyle co kot naplakal Ja walcze z laktacja, bo mam coraz mniej mleka...trudno tak bez maluszka przy cycku... Jak zwykle kibicuje wszystkim mocno i caluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lucy dobrze ze napisalas.. Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzka poszliśmy jednak zbadac bilirubine z krwi.Rozmawialam predzej z polozna to mowila ze mozna zbadac przez skore lezac z niemowlakiem na oddziale w szpitalu-moglaby zalatwic bez tego pobytu ale z krwi pomiar jest dokladniejszy. Wczoraj odebralam wynik i pedem do pediatry i ma bilirubine calkowta 10,7 a bezposrednia 0,18. Mowila ze zobaczymy jeszcze w czwartek podczas szczepienia jak bedzie wygladala i w razie czego powtorzymy badanie.Do tego czasu polecila nam najlepiej jeden dzien zrobic przerwy z kp i karmic mm. Nie wiem moze jutro tak zrobie jak M bedzie w domu bo bym musiala odciagac mleko a karmic mieszanka. Raz dziennie przewaznie daje jej mm bo pod koniec dnia to wypije z dwoch piersi i ciagnie mi sutki jakby miala je wyrwac jakby juz pusto bylo.Jak dam jej po tym z 60-80ml mleka to wypije wiec moze sie nie najada xxx Nadzieja nawet nie wiedzialam ze ta kreska na brzuchu nazywa sie linea negra ;) Mam nadzieje ze zniknie sama,choc smaruje ją BioOil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia slyszalam ze ten contratubex jest dobry,ale po dluzszym stosowaniu blizna sie rozjasnila czy jak? J apo pierwszej cc mialam bliznowiec teraz bym chciala tego uniknac choc wtedy tez smarowalam i staralam sie dbac o blizne xxx Wczoraj bylam na kontroli poporodowej i zapomnialam wziasc skierowania na badanie tarczycy ze wzgledu na to ze mialam ta niedoczynnosc w ciazy. Dr powiedzial ze nie wie co mi doradzic jesli chodzi w przyszlosci o trzecie dziecko. Poki co wiem ze dr ktory robil cc skoro mowil ze moze byc niebezpiecznie i zakaz posiadania wiecej dzieci to chyba wiedzial co mowi... xxx U nas poki nie zaczeli grzac to ubieralam malej dwa rekawki i polspiochy lub body+pajacyk. Teraz juz ubieram jeden rekawek a na dwor dwa cienkie rekawki+bluza lub jeden i kombinezon polarowy. Na zime mam dwa kombinezony zimowe i nie wiem wlasnie czy kupywac spiworek dodatkowo.Narazie buzki nie samrujemy jak wychodzimy na dwor ze wzgledu na tradzik smaruje tylko Latopic-iem ale Kuba jak byl malutki uzywalismy Nivea a teraz Jonsona.Kolezanka ma do sprzedania spiworek z maxi cosi cos takiego chyba http://www.pinkorblue.pl/maxi-cosi-spiworek-do-fotelika-cabriofix-robin-red-a114135.html za 50zl ale wlasnie nie wiem czy bedzie nam potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sylka niczym tej lini nie smaruj:-) zniknie sama ;-) większość kobiet ja ma. Co do spiworka to za taka cenę bym sie nie zastanawiała, tym bardziej od znajomej, takie rzeczy sie nie niszczą jesli ktos dba, no i wygodniej włożyć w śpiworek niż motac dziecko w koce.. Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syllka ten spiworek jest dosc maly. I raczej do fotelika. Jak od kolezanki to zawsze mozesz isc i przymiezyc. Polecam kupic od razu wiekszy bo przyda sie nawet na przyszly rok do spacerowki. Lucy super ze maly juz na oddziale. Nadzieja pytalas kiedys o ubranka next. Jesli masz kogos w UK to na stronie angielskiej next jest zakladka z wyprzedaza. Wiec moglabys zamowic I przeslac pod ten adres w UK. A znajoma/znajoma do ciebie. Troche zachodu ale trafiaja sie fajne rzeczy. Ta zakladka nie jest dostepna na polskich stronach. Biedrona ja tez jestem za tymi testami. I raczej sklaniam sie do ich wiarygodnosci. Wiec albo doktor cos pokrecil albo wynik podmieniony... Ania trzymam kciuki za bete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii89
Ania....nie:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ania bardzo mocno Cie przytulam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez sie bałam..ale Właśnie ważne ze jest mrozak. Uda sie uda ! Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania wysyłam w Twoja stronę ciepłe myśli i dużo pozytywnej energii, odpocznij troszkę i stan dk walki o największe szczęście! Sylka jeśli chodzi o bilrubine to mi w szpitalu kazali jak najwięcej przystawiac do piersi bo to pomaga w spadku, wiec nie wiem dlaczego Tobie poradzono odstawienie. I zapamiętałam tez na szkole rodzenia, ze każda ilość mm podanego dziecku oznacza o tyle mniej wyprodukowanego Twojego. Bo to dziecko poprzez ssanie produkuje mleko i jest go tyle ile ono potrzebuje. :-) oczywiście pod warunkiem, że dziecko jest prawidłowo przystawiane i dobrze ssie :-) dziękuję za odpowiedzi w sprawie ubierania i śpiworków :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sylka bardzo dobrze robisz w mleku matki obecne sa substancje które utrudniają rozkład bilirubiny długo utrzymująca się zoltaczka związana jest z kp .Mleko swoje przegotuj i w takiej postaci podaj ,albo podawaj przez 12 godzin mm i zobaczysz efekt od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto jak to , ale chyba lekarz wie co mówi i skoro Sylka ma na chwilę odstawić córkę i podać mm to nic się nie stanie strasznego, może przecież ściągnąć laktatorem, to co by dziecko wypilo, tragedii nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To widze ze 2 szkoły sa bo u mnie tez kazali jak najwiecej przystawiać zeby uniknąć żółtaczki. Jakieś dziwne to rozwiazanie z mm. U mnie w domu jest mega ciepło mimo ze jeszcze nie grzeją. Około 25 stopni wiec ja małemu zakładam albo body na długi rękaw i przykrywam cienkim kocykiem a jak temperatura spada do 23 to pajaca i cienki kocyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Ania1692- tak mi przyjro :( X Jesli chodzi o zoltaczke to mi powiedzieli tak- jak najwiecej przystawiac do piersi, bo bilirubina wydalana jest z kupkami. Jesli zoltaczka sie nie zmniejszy, a podwyzszony poziom bedzie utrzymwac die dluzszy czas to wtedy przejsc na 1-2dni na mm. Efekt mial byc od razu. U nas utrzymywala sie dosc dlugo zoltaczka, ale w koncu zeszla bez przechodzenia na mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ania1602 - mi brakuje słów... Tak bardzo mi przykro :( x Lucy - dużo sił dla Ciebie i Matteo! Dobrze, że coś naskrobałaś ;) x Julia - :D ja naprawdę lubię sprzątać.. Byle ktoś mi gotował.. A na rynku łatwiej i bezpieczniej o panią do sprzątania niż gotowania ;) W przypadku pani od sprzątania, przynajmniej masz pewność, że Cię nie otruje ;) :D x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ala miała bilrubine 14.1 i w 2 dni, mimo ze była na kp spadła do 10.99 i poszłysmy do domu. I nikt nie mówił o odstawianiu. A mleko kobiety przegotowane traci wszelkie swoje właściwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie było to 2 lata temu może faktycznie inna szkoła.Tylko w przypadku Sylki nie mówimy chyba o bilirubinie utrzymujące się dwie czy trzy doby czy ja źle czytam?w szpitalu tez kazano ile się da kp to bilirubina będzie wydalona z moczem ,ale w przypadku kiedy po miesiącu wynik był znowu 11 kazali mi na 12 godzin przejść na mm i efekt był .A mleko przegotowane a ugotowane to różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak bilirubina utrzymuje się długo na wysokim poziomie, to faktycznie odstawia się dziecko od piersi na dobę i podaje mm. Maly trafił do szpitala z powodu wysokiego poziomu, podawali mu mm a ja odciągałam laktatorem i woziłam, do tego miał lampy. I spadło do poziomu ok 10, potem już samo spadało. Laktacja nie ucierpiała, bo odciągałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To możliwe, że nie słyszałam o tym. Bo Alicja miała taką wartość w 2 dobie życia i szybko spadło. Gościu nie wiem jaka różnica jest między przegotowanym, a ugotowanym mlekiem, ale wiem ze mleko matki się tylko podgrzewa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×