Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anilorak123

Mamusie na lipiec 2016

Polecane posty

Gość mageliza1987
Ja już po wizycie w szpitalu, mój syn waży 3 kg :-) na ktg zapisały się skurcze.. Pani doktor chciała mnie zostawić, ale jeszcze wypuściła mnie do domku. Nie powiem, sama nalegałam.. Dziewczyny - ja się wystraszyłam tego wszystkiego! Z synem wszystko w porządku.. Tylko, że ja się gorzej czuje. Boli mnie całe podbrzusze, plecy, plamię na różowo po badaniu palpacyjnym. Jestem bardzo zdenerwowana.. Łożysko stopień III. Dodam, że na papierze musiałam napisać że nie wyrażam zgody na pobyt w szpitalu.. I teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakby mnie chcieli zostawić to bym została chociaż po pierwszej wizycie w szpitalu na KTG miałam wielki stres a przed drugą na samą myśl miałam biegunkę. Teraz wizyta jutro i bardzo bym chciała żeby już się zaczęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratuluje dzidziusia. Dziewczyny bo nie mogę się dodzwonić do położnej dzisiaj skorcze były takie jak wczoraj jeszcze małe ale porodowe tak mi położna mówiła ale teraz zauważyłam takie brązowe dwie małe plamki czy miała któraś tak? Badania moczu są ok. Szyjkę mam na 1cm rozwarta z tego co mi mówiła i nic się nie zmienia wiem że napiszcie że panikuje ale zastanawia mnie czemu się pojawiły czy powinnam się martwić? . Asia uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Moja ginekolog mnie uspokoiła, że mogę w tym stanie jeszcze przechodzić, albo urodzić w każdej chwili. W sumie ja zdałam się na nią, powiedziałam, że jeżeli uważa że powinnam zostać to zostanę. Ale powiedziała że nic złego sie nie dzieje. Skoro mam źle się czuć w szpitalu to mam jechać do domu. Ale myślę że jutro zgłosze się na izbę przyjęć :-) tylko przygotuje siebie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w szpitalu jakby zobaczyli pomalowane paznokcie to natychmiast kaza zmywac nie mozna w moim szpitalu przy zadnym porodzie czy to sn czy cc miec pomalowanych paznokci . A ja jeszcze w dwupaku moje dziecie sie nigdzie nie wybiera jak do wtorku nie wyjdzie w srode pierwszy zapis ktg pozniej w piatek bo u nas robia co dwa dni i tak bede sobie jezdzila jak nic sie nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale wy panikujecie. Bol podbrzusza, klucie w pochwie, nieregularne skurcze, uplawy, delikatne brazowe plamienia itp to wszystko jest normalne. Ciągle tylko piszecie o tym, że musicie z tym jechac na ip. Matko, ratunku. Nie czytacie książek, artykułów, nie wiecie jak to wszystko przebiega? Jak czytam, że kobieta po odejsciu czopu leci do szpitala to aż śmiać mi się chce. Nie wystarczy wizyta u ginekologa? To trzeba okupowac ip? Pozniej naprawdę rodząca kobieta musi czekac w kolejce na ip w szpitalu kilka godzin bo zwykle panikary lecą na ktg bo im się wydaje, że mają skurcze. Brak słów!!! Zacznijcie czytac ksiazki a nie panikowac bez problemu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asia Uk ja po badaniu na paciorkowca i po badaniu przez położną rozwarcia miałam brązowe plemienia jakieś 2 dni. Później minęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc to moja pierwsza ciaza wiec skad mam wiedziec? Pozatym jakbym miala ginekologa bym do niego poszla ale mam w miescie tylko szpital . A polozna sama kazala mi przychodzic aby sprawdzac skurcze. Dziekuje i dowidzenia . Asia uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
dziewczyny czy u was ruchy dziecka się zmieniły pod koniec ciąży? czy jest ich mniej? mój synek jakoś tak uspokoił się teraz, czuję jego ruchy ale już rzadziej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamalgosi
Mimi 56 pasuje. Na razie 2 sztuki, jutro będę testować wiecej. To mój drugi poród. 15go zdejmowano mi pessar. Wczoraj lekarz na IP mówil, ze poród moze być szybki, ale już mi wiele rzeczy mówiono i nie przywiązywałam do tego wagi. Nawet nie zdążyłam zadzwonić do męża, zrobiłam to juz po fakcie jak Mały był na świecie. Idę spaaaać na chwilę. Myslalam, ze zawału dostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ciągu dnia jest zdecydowanie spokojniejszy. Wieczorem czasami ma napady- tak jak wczorak i teraz. Skacze jak jem truskawki i arbuza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do Asia uk Wyluzuj bo najbardziej panikujesz a większość z nas jest tu w pierwszej ciąży. Mnie też ciągle coś kłuje,boli i też mam rozwarcie na 1 cm,szyjki brak i sobie czekam Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do mamamałgosi Dziękuję za odpowiedź :) Miałyśmy pessar zdjęty prawie w tym samym dniu ale ja nadal czekam Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
Mimi a na kiedy masz termin? Tak się zastanawiam, czy to mierzenie szyjki, rozwarcia jest tak ważne. U mnie nigdy tego nie sprawdzają więc nawet nie wiem czy coś jest nie tak z nimi. Ci lekarze to zauważyłam że lubią tak straszyć kobiety. Może jak tak nie wiesz do końca jest się spokojniejszą i zdajemy się na naturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Gościu, to nasza pierwsza ciąża więc mamy prawo panikować.. poza tym moja to piąta, już tak wysoko postawiona ciąża więc tym bardziej się boję.. cztery razy straciłam.. I kolejna sprawa - mi terminy ktg ustala lekarz prowadzący ciąże - nie podręcznik/gazeta/poradniki czy "gość". I zalecenia się trzymam. Tak, polecę znów na ip w razie wątpliwości, bo tak każe mój lekarz po konsultacji z innymi. Nie jestem dla nich marudzącym balastem. Wszystko jest dziś dla mnie nowe i rejestr skurczy, i rozwarcie, i bóle brzuszno-krzyżowe.. dlatego się denerwuje. Co do ruchów - owszem, syn jakby mniej oznak daje. Czasem mnie straszy. Za to na ktg wierzga jak szalony :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
mageliza to mój miał tak samo, na każdym ktg daje popalić. ale ja mam ktg robione co dwa tygodnie jak mam wizytę w szpitalu. tak się zastanawiałam czy te ruchy są inne, to moja druga ciąża ale pierwsza się skończyła w 32tc cc, więc nie wiem jak to jest na samym końcu z tymi *******.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jamarianna
MamaMalgosi gratulacje!!!! :* Ja tez dzis zostalam mama!!!! O 9.21 przez cc urodzil sie masz Tymek :):):) 10pktow, 2900 i 57dlugi :) pelnia szczescia!!!!!! Zaeaz go znow dostane ddo tulenia, ach wreszcie razempo tylu stresach :) Ale dobrze, ze nie czekalismy z CC bo wody juz dzis byly zielone mlody okrecony pepowina... Strach pomyslec co by bylo za tydzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Jamarianna gratulacje,wyobrazam sobie jaka musisz byc szczesliwa:) jak sie czujesz po cc?jak bedziesz miec chwile to napisz:)buziaki dla ciebie i malego Tymka:) Ja tez sie boje o te wody bo przy drugim cieciu mialam juz zielono krwiste i przez to maly mial antybiotyk,mam nadzieje ze teraz tak nie bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do paula1611 Termin czyli 40 tc przypada mi na 15 lipiec jednak wiadomo że można urodzić 2 tygodnie przed albo 2 po terminie. U mnie co wizyt szyjka jest sprawdzana. do Jamarianna Gratuluję :) A w którym tygodniu robiono ci cesarkę że wody były zielone ? Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anilorak123
Gratulacje dla świeżo upieczonych mam :-) . Mam wrażenie że zaraz to tylko ja zostanę w dwupaku :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
mimi to mamy podobny termin, ja z okresu mam na 17, a z usg na 22. a napisane mam że mogę urodzić od 8 lipca do 5 sierpnia Gratulacje jamarianna, wszystkiego dobrego dla Was. Mimi ja w pierwszej ciąży zielone wody miałam w 32 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Jamarianna kurde wielkie, wielkie gratulacje!!! Kolejny chłopiec u nas! Znajdziesz chwilę to opisz nam co i jak :-) całuje i przytulam mocno :-* Dziewczyny po ktg - pytanie: jaki w zapisie ktg macie stopień dojrzałości łożyska? U mnie 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
mageliza a jest taki zapis o łożysku? nawet nie wiedziałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Raczej ja dostaję cały opis z izby przyjęć - opis ktg, badania ręcznego oraz usg. Źle sprecyzowałam :-) Macie informacje o łożysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
to ja nie mam takich informacji z ktg, jedynie z usg dostaję pełen opis,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mageliza dzięki za to co napisałeś. Mam wrażenie że nie traktujesz mnie jako panikary i ty też się martwisz i dziecko jest dla ciebie ważne. Bo skąd osoba która jest pierwszy raz w ciąży ma znać tak wszystkie te objawy? Może jestem panikara ale w nocy zabrała mnie karetka bo miałam silne skorcze porodowe od godziny jestem posmarowana maścią na rozwarcie bo się nie powiększa ak nie powiększy ie do 6h nastepna dawka po nast 6h oxy a jak nie pomoże cc. Więc moje obawy były słuszne dla jednych to normLne a dla niektórych nie jak widać . I gratuluje kolejnym mamusiom . Asia uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anilorak123
Asiu uk trzymaj się. Będzie dobrz. Najważniejsze że jesteś teraz pod stałą opieką. Już niedługo będziesz szczęśliwa mamusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anilorak mam nadzieję że tak a te plamy to pozostałość po czopie. Póki co boli ale rozwarcia nie widać muszę góra się przekroczyć 15h jak nie podziała to cc. Asia uj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
powodzenia Asia :) a jak w UK jest po cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paula podobno do 3dni trzymaja a reszty sie dowiem jak bd tlumacz bo jeszcze czekam na niego asia uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×