Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anilorak123

Mamusie na lipiec 2016

Polecane posty

Gość fridka1
Z doświadczenia powiem, że w szpitalu najbardziej przydają się podpaski, majtki siateczkowe poporodowe, laktator, koszula do karmienia i kosmetyki dla mamy. Wiecie jaka to radość jak po cesarce można wreszcie umyć głowę i iść pod prysznic? Nas położna ochrzaniła za używanie chusteczek przy przewijaniu małego. Powiedziała, że w takie upały wystarczy wacik z wodą, bo inaczej tylko ścieramy warstwę ochronną, a im droższe chusteczki tym gorsze. Mój synek ma już trzy tygodnie. Te badania które zrobiliśmy do tej pory są ok. Myślę sobie jaka to niesprawiedliwość. W szpitalu leżałam w pokoju z dziunią, która do 20 tygodnia nie wiedziała, że jest w ciąży, jarała w ciąży i nawet w szpitalu (fakt, nie karmiła piersią), spryskiwała się perfumami, bo cytuję: śmierdząca do dziecka nie pójdzie... No comment. Ona urodziła w terminie a ja miesiąc przed... Najgorszy jest brak snu. Dopóki partner jest na tacierzyńskim to jest łatwiej, ale niedługo zostanę sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamalgosi
Jamarianna witaj w klubie :) mnie też dzisiaj przyjęli do szpitala. I też mam szansę na dzidzię z 1go lipca :) Mały waży ok 3kg, co mnie bardzo cieszy (mam nadzieję, że nie dużo wiecej w rzeczywistości), leżę pod ktg i zaraz dostanę 2godzinki oksytocyny na próbę. Jesli zadziała to "warunki" ponoć mam takie, ze od razu zrobi się spore rozwarcie 4-5cm. Jestem bardzo zrelaksowana i odprężona. Asiak uk w pierwszej ciąży też mialam poród wywoływany. Ale oksytocyna zadziałała dopiero za 3cim razem, więc to nie jest tak, ze przyjmują Cię, wywołują i od razu rodzisz. To może potrwać kilka dni. No chyba, że macie inne, bardziej skuteczne metody. U nas stosuje,się m.in. oksy, balonik no i pewnie coś tam jeszcze :) dużo spokoju życzę. Mnie,Dziewczyny też czyści już chyba 2tyg, a porodu ni widu ni słychu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
Fridka ja miałam takie same odczucia jak ty, że inne dziewczyny w ciąży palą, ćpają, piją,nie dbają o nią wcale a rodzą o czasie i zdrowe dzieci. A ja tak dbałam o ciąże, wszystkie badania robiłam a też urodziłam 8 tygodni wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta7890
Hejka dziewczyny mam taki może i głupi problem, ale mam położone hybrydy na paznokciach u rąk a ogólnie jeszcze nie wiem jak będę rodzić bo 14 lipca ginekolog ma podjac decyzję co do tego czy cc czy porod naturalny wiec mam takie pytanko czy hybrydy można miec przy cc lub naturalnym porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
nie wiem jak przy naturalnym ale chyba tak jak przy cc, że paznokcie mają być nie malowane bo podłączają pod aparaturę, która monitoruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Ani przy cieciu ani przy naturalnym nie mozna miec pomalowanych paznokci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jamarianna
Dziekuje Kochane za wszystkie kciuki, zamelduje jak tylko bede w stanie :) MamaMamgosi trzymam za Was kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamalgosi
Dzięki Jamarianna. Mi oksy wywołała skurcze, nawet regularne, ale nic z tego na razie nie wyszlo. Ucichły. Jutro 6godzin oksytocyny ciągiem. Mam wrażenie, ze jutro pójdzie bardziej skutecznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jamarianna
MamoMalgosi, cierpliwosci i oby podzialalo juz :) Ja kolejna noc nie spalam, no trudno, juz teraz to sie wyspie na emeryturze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozmawiałam z rodzacymi koleżankami i miały normalnie pomalowane paznokcie. Ja też mam u rąk hybrydy- spiluje tylko z długości żeby były krociotkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
To chyba przy naturalnym ale napewno nie mozna miec pomalowanych przy cc,jesli ktoras miala przy cc to nie wiem co to za szpital.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anilorak123
Jestem w szoku. Dziś przespalam 5godz , oczywiście wstanie na siusiu . Ale pierwszy raz od dawien dawna nie obudziłam się o 4 tylko o 6. aż miło :-) choć jakąś obolala jestem ale zadowolona. Powodzenia dziewczyny, ciekawe ile będzie z 1lipca . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzymamy z synkiem kciuki za rodzące dzisiaj zdrowka i wytrwałości. Ją wczoraj do późna oglądałem mecz ale powiem że nie wyspalam się wstalam o 4.3 i koniec spania bo mój królewicz się obudził i szalał w brzuszku no nic taką jego pora nocna już aż dziwne że nie wstał godzinę wcześniej jak codziennie ale odbije sobie to za dnia może. Wc,oraj wiernie kibicował i przeżywał emocje razem z nami było widać jego pobud,enie podczas,as meczu. A wy jak dziewczyny się czujecie? Kibicowalyscie naszym? O 13ixe na sprawdzenie moich skurczy .asianuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anilorak123
Hejka oczywiście że kibicowalam , naprawdę ładnie grali . Ja czuję się tak sobie , narazie od rana jak wstałam to mnie od pasa w dół wszystko boli. Mam nadzieję ze troszkę mi przejdzie bo muszę trochę ogarnąć w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anilorak to odpoczywaj póki co . Mnie nadal kuje regularnie co godzinę ciekawe co położna powie czas pokaże. Póki co miłego dnia wam życzę i odpoczynku w tych ostatnich dniach Asia ui

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój mały też wiernie kibicował. Myślałam, że wyskoczy mi z brzucha. Nie mogłam sobie znaleźć wygodnej pozycji. Jutro mam KTG a w poniedziałek wizytę kontrolną u ginekologa. Termin na 17 lipca wg om, a 10 lipca wg USG- no, ale małemu się nie śpieszy chyba. Dwa tygodnie temu ważył 3kg- ciekawe ile będzie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamalgosi
Dziewczyny o 3.40 dostałam skurczy, o 5.10 synuś pojawił się na świecie. Poród ekspres normalnie, ledwo z patologii dowieźli mnie na porodówkę, położna musiała trzymać główkę malucha co by nie wyskoczył. :D życzę Wam szybkich porodów. Ja już odpoczywam po śniadaniu i czuję się świetnie. Mogłabym prawie biegać :D nie nacinano mnie, dostałam tylko kilka szwów. jedyne co to "powinnam" wytrzymać od podania antybiotyku na gbs do porodu 4godziny. No ale nie wyszło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Mamamalgosi!!! Wielkie gratulacje! Super,że tak łatwo poszło! Cieszę się ogromnie! ❤❤❤ Mamy trzeciego malucha z naszego forum :-) Kurczę, też bym chciała być już po wszystkim. Boję się porodu. Dziś wizyta w szpitalu na ktg..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Rozmawiałam z rodzacymi koleżankami i miały normalnie pomalowane paznokcie. Ja też mam u rąk hybrydy- spiluje tylko z długości żeby były krociotkie. x To po co pytasz. Przy cc na pewno nie wolno mieć pomalowanych, niezależnie od tego, co koleżanki wymyślają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamalgosi
Dzięki :)))) Wczoraj mialam usg i taka oto ciekawostka - waga szacowana dziecka to bylo 3kg, a przy porodzie okazali się, ze maluch waży ... 3750. Więc dość duża różnica. i polecam krzyczenie podczas porodu w 2fazie. Naprawdę momentami skupienie się na darciu się niwelowało mi ból prawie do 0. Naprawdę polecam. Może bardzo pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
mamamałgosi wielkie gratulacje dla Was, dużo zdrówka i mleczka teraz Wam życzę :) też bym chciała mieć taki poród :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Mamamalgosi wielkie gratulacje:)naprawde porod mega szybki ale to super nie nameczylas sie przynajmniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Wlasnie sobie sprawdzilam sobie wyniki na tego paciorkowca i na szczescie wynik mam ujemny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1.5 godziny porodu. Wielkie wow i gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamalgosi gratulacje! wspaniałe ze wszystko dobrze poszło i ze dobrze się czujesz;)nam jeszcze trochę zostało do pierwszego spotkania.Ja dziś czuję się średnio -więcej leżę i czekam az mi bol przejdzie-też mam biegunkę i jestem jakaś taka strasznie słaba.Spałam teraz trochę ale sen mnie nie wzmocnił.Jestem poprostu bez energii.Mamusie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na zmianę mam siłę i mogę robić wszystko (pranie, sprzatanie, zakupy itp) a za chwilę jestem bez sił. To samo jest z samopoczuciem- raz cudownie a raz prawie płacz... Eh hormony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Ja tez tak mam raz moge robic wszystko a raz nie mam na nic sily,dzisiaj akurat nic mi sie nie chce chyba przez pogode,do tego jest mi strasznie goraco..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do mamamalgosi Wielkie gratulacje i oczywiście każda z nas pewnie życzyłaby sobie takiego ekspresowego porodu. Przypomnij to twój pierwszy poród ? Tyle nas tutaj że mnie się już wszystko myli . Jestem po zdjęciu krążka 2 tyg i powoli rozwarcie mi się robi więc myślę że niebawem i ja urodzę Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi o paznokcie to pytałam położną i do sn można mieć pomalowane lakierem ale hybrydy odpadają ponieważ jeśli zajdzie potrzeba zrobienia nagle cc to nie zmyje się tego tak jak lakieru by obserwować płytkę. Do cc nie wolno mieć ani hybryd ani lakieru Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to mamamałgosi Spytam z ciekawości. Jaki rozmiar ubranek pasuje na twojego synka który przyszedł na świat z wagą 3750 ? 56 czy 62. U mnie chyba dziecko może urodzić się z podobną dlatego pytam bo mam sporo 56 Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×