Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Gość sierpniowa mamusia
Hej dziewczyny:) Chyba coś źle zrozumiałyście z tego posta gościa:) Przecież to nie ja pisałam bo sama miałam cc na życzenie;) A tamten gość nakłania co sn i nie poleca cc i zrozumiałam, że na końcu mnie pozdrawia jako tą, która śmiała chcieć cc, a nie podpisuje się jako "sierpniowa mama":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna ciesz sie malutka! Skoro planujecie jeszcze trzecie dziecko to jeszcze ten stan będziesz przeżywać!,teraz musisz zajac sie ra kruszynka! Ja pamiętam ze po pierwszym porodzie to jyz pól roku po marzylam o tym by byc znowu w ciąży. Lyba to dalas rade dojechać? Ja na pewno musialabym miec z jeden postój na siku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaaa86
Nie,rodzic bede sn termin mam na 4.08 ale mam cukrzycę ciazowa dlatego szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
muusia u mnie tez tak jest, ze jak ma się cc to czekaja az się zacznie, ponac to lepsze dla dziecka, bo przychodzi na swiat wtedy kiedy jest gotowe-tak mi tlumaczyli bo przez chwile byly rozmowy o cc jak maly nie byl obrocony Radosna widzisz jak to jest, Tobie szkoda ze minelo a ja chce zeby juz bylo po i chce zeby maly byl juz ze mna. Zawsze chcemy to czego akurat nie mamy. Pisz jak mala sie sprawuje, jak synek reaguje na Zosie :) I nie martw się, 3 dziecko to przeciez realny plan :) LuNa ja tez nie slyszalam aczkolwiek uwazam to za totalna glupote i dziwie się, że polozna na cos takiego się zgodzila. Jezeli nie ma wskazan do wywolania porodu to po co?poza tym ponac takie skurcze sa dluzsze i bardziej bolą sierpniowa mamusia chyba faktycznie źle zrozumialam. jak tam Twoja malutka?przeniesli ja juz na normalny oddzial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
jak się czujecie dziewczyny? u mnie dzis duzo lepiej niz wczoraj, zarowno fizycznie jak i psychicznie. zerwal sie wiatr, moze wreszcie popada bo od poniedzialku nie ma czym oddychac. kupilam sobie dzisiaj na pamiatke ciazy koralik pandory, taki prezent dla samej siebie :) jest tak cieplo ze będe dzis chyba spac w samej bieliznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze to umawianie sie na porod sn to w jakiejs pryeatnej klinice jest tylko? Bo nie chce mi sie wierzyc ze w panstwowym szpitalu tak sie robi tylko dlatego ze polozna idzie na urlop. Monika jabod rana wrecz tryskalam energia i humorem ale juz mi przechodzi! Zaczna mnie bolec w pachwinach i miednicy jak chodze. Mala strasznie teraz sie wierci! A maz ma pretensje ze jajka mu na twardo zrobilam i on na mekko gotuje wsadzajac do zimnej wody i liczy dwie minuty od zagotowania! Bo mu powiedziałam zeby sobie w ten wrzatek wsadzil to on twierdzi ze tak sie nie ugotuje odpowiednio!!! No szlag mnie trafi! Nie dosc ze sie człowiek stara zrobi kanapki to ten focha teraz jeszcze wali ze jesc mu sie odechcialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
muusia mam wrazenie ze wieczorem samopoczucie zawsze troche gorsze, brzuch jakby wiekszy i ciezszy ah z tymi mezami, moj niby pomaga, robi sporo w domu ale zawsze to musi byc poprzedzone moimi prosbami sam sie nijak nie domysli! ps. zrobilas mi ochote na jajka, ugotowalabym na kanapke ale to juz przeciez 22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minka ja bede jadla kolacje zaraz czeka aż mala troche sie uspokoi. Bo teraz bym nie wysiedziała. Syn 2,5 h spal w dzien mnie w domu nie bylo bo bylam u lekarza i na zakupach a mąż nic w tym czasie w domu nie zrobil Ja jeszcze nie chce rodzic. Chce jeszcze pare dni luzu ze tak.powiem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
muusia wstawilam jajka do gotowania…zglodnialam przez Ciebie :) tlumacze sobie tym ze rano na czczo jade na badania to zjem teraz chociaz pewnie w nocy mnie za to obudzi zgaga! a co tam, ostatnie dni takiego dogadzania. az sie boje jak ja po tej ciazy zgubie brzuchol, dlugo to dziewczyny u Was trwalo po pierwszej ciazy? niby nie przytylam duzo bo 12kg, ale brzucha nigdy super plaskiego nie mialam, slabe miesnie… a jak to jest po porodzie?wiadomo ze brzuch od razu nie zniknie ale jest sporo mniejszy czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
moj maly tez sie bardzo kreci, wypycha i kopie juz sie nauczylam ze jest duzo bardziej aktywny w drugiej polowie dnia i przestalam panikowac jezeli przez pierwsza część rusza się sporadycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Ah faceci. Z nimi źle a bez nich jeszcze gorzej. ja swojemu który niebawem z pracy wróci zrobiłam pomidorki z ogórkiem w śmietanie a jak nie doje to kalafiora z bułką ma jeszcze. Sama nic w.domu nie zrobiłam bo w zasadzie mnie nie bylo. Uczucie w kroczu mam takiego rozpierania, jak podczas okresu , jakby mi zaraz miała kluska krwi wylecieć. A mały sie wierci doś mocno od godziny. Życze miłych snów o naszych bobaskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika to smacznego:) Ja zjadłam bulke i zaraz ide spac. Moja tak się tez.pcha w dol tez aż nogi momentami zaciskam i boje się iść siku za każdym.razem.bo mysle ze wody plodowe chlopna:D Rzosowa to mąż nie musi mię miecha i kielbachy zeby sue najeść? No nic ide chyba spać. Aga cos się nie odzywa. Odzywajcie sie kobiety bojak nie piszecie to mysle ze rodzicie albo.ze jyz po:) Ja jutro na ktg Lulu na ktora masz wizytę? No to do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łucja1988
Po cesarce chyba gorzej z brzuchami bo cwiczyc tak szybko nie mozna i intensywnie.....poza tym miesnie sa przrciete wiec musza miec czas na regeneracje i jest jeszcze sprawa jakosci zszycia tych mięśni. Z synem przytylam 9kg i po porodzie brakowalo mi 4kg do swojej wagi ale ......potem zima kawa u jednnej drugiejj cioci i paczusie ach duzo by mowic apetyt przy karmienniu miallam ogromny .... okolo roku zaczello spadac! A teraz mamm 7kg na plusie ale brzuch jakims cudem wiekszy i z rozstepami od 2tyg. Wiec boje sie ze juz plaska nigdy nie bede ach.....ile ja sie musialam zumby natanczyc po synu zeby brzuch jako tako wygladal a teraz od nowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Melduje sie i ja. U mnie chyba ciezka noc bedzie, mala nie moze usnac, pojadla ale dalej sie kreci, tyle z narazie sobie steka ale nienplacze. Syn tez polozony choc ciezko go bylo do lozka zagonic, narazie taki pobudzony obecnoscia siostry, chcialby ja nosic, lezec kolo niej itp a tu mala albko spi albo je. Maz sobie na balkonie piwkuje z sasiadem... Poplakalam sie dzis wieczorem, ze mu dziekuje za ta opieke jak w ciazy bylam, ze nigdy tak o mnie nie dbal jak w tym czasie i ze nie chce zeby to sie skonczylo. Doszlam do wniosku, ze bez zalu moge zrobic w tym i przyslzym tygodniu to co zaplanowalam, przeciez te obrazki moge namalowac jak mala akurat spi. Muusia ty powiedz twojemu m, ze jak do wrzatku wsadzi jajka to za 5 min gotowania bedzie mial na miekko. Dziwnie czytac wasze dolegliwosci ciazowe tera kiedy ja juz jestem po. Niezmiennie Wam zazdroszcze, ze macie jeszcze troche dni tego cudownego stanu. Ide spac poki mala spi. Cos musze wymyslec z lampaki bo musze miec cala noc swiatlo naraZie poki dopiero sie poznajmy i wszystkie uczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muusia
Ja w poprzedniej ciąży mialam 20 na plusie. Jak wróciłam do domu to zostalo mi sie 6. Ale szybko zniknely w 2 miesiące to juz chyba wróciłam do wagi. Ćwiczyć nie ćwiczyłam. Wiosna rodzilam to na spacery sporo chodziłam. Miesnie id przy cc rozcięte wiec dluzej ćwiczy. Moze nie można ale w czasie ciazy ogólnie mięśnie sie rozchodzą brzucha! Pamiętajcie tylko ze y nie ćwiczy. Po prostu zwykłych brzuszków. Radosna mąż jakos pępkowe musi uczcic:). A twój synek ile ma? Kurczę twoja mala Ala urorodzika sie te 3 tyg wczesniej to myslalam ze takie noworotki w momencie odkatuja i spia. I gliwnie teraz powinna spac od jedzenia do jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Hej U nas ciezka noc, pol godziny spania i karmienie i znowu. Mam kosz mojzesza w sypialni ale nie przy samym lozku i bezsensu musialam wstawac ciagle. Dzis sie zamienie miejscem w lozku z mezem i postawie sobie na noc kosz obok siebie to moze mi latwiej bedzie. Maz w koncu o 4rano na kanape poszedl spac bo tu ciagle sie wybudzal a coz 2 ludzi do jednego dziecka wstawac to bezsensu. Karmie mala na zadanie, bo to poczatek karmienia i trzeba laktacje pobudzic a do tego goraco wiec moze tez pic jej sie chce. Mnie zwazyli w szpitalu i w sumie 15kg na plus cala ciaza. Dzis sie zwaze ile teraz zostalo. Piersi z kg na plus teraz bo duze i ciezkie. Mysle kiedy mozna ja juz wziac na spacer. Maz lata i zamyka okna, a ja chodze i otwieram. W szpitalu lekarki kazaly rozbierac wczoraj dzieci do pieluszek i tylko cienka pieluszka na gore przykryc, bez ubranka. Dziewczyny moze polecicie jakas madra ksiazke o rozwoju psychicznym i fizycznym dziecka. Bo chcialabym cos poczytac czego sie spodziewac u jak sobie radzic w niektorych sytuacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez pierwsze słyszę o planowanym porodzie naturalnym.Bardzo dziwne że się położna zgodził. ale pewnie jak zapłacisz to wszystko możliwe.Tylko to nie jest dobre dla dziecka.Ja bym się nie zdecydowała bo też słyszałam że poród wywoływany to bardziej boli. Rzsowa mój mąż zapytałby gdzie jest mięso? :-) Sałatki uwielbia ale mięso to podstawa. Musia wizytę mam na 16.15 doczekać się nie mogę.Musia kocham cię za twój wpis!!! Ja właśnie mam 20 na plusie masakra.Ale pocieszyłaś mnie bardzo, może i mi uda się szybko zgubić kilogramy. Radosna zaczną zaraz się pielgrzymki do was żeby zobaczyć mała.To maluj póki czas. I tak kochane prawie dotrwałam do pierwszego terminu, pisze prawie bo to dopiero jutro ale wątpię że coś się zmieni. Ale mnie wzięło teraz na szycie żałuję że wcześniej się za to nie zabrałam. Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lili nie martw się kg bo tez szybko zgubisz. Mi w pierwszej ciąży bardzo nogi puchly tak ze w dwa tyg bylo aż 4 kg na plusie! Teraz co wizyta to dwa kg na plusie! W pierwszej ciąży tez inaczej jadlam!, wiecej mięsa a mniej słodkiego. Teraz więcej słodkiego i owoców a mięsa Malo. Lili co teraz szyjesz? Chciałabym kupic malutkiej jakis tkany kocyk taki dziurkowany i Ne wiem gdzie szukac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radosna ja się właśnie zastanawiam w czym dziecko kłaść spać jak jest tak gorąco. Może coś doradzisz? Też obawiam się że będziemy męża budzić w nocy a on przecież nie na karmi (chce karmić piersią) i do pracy będzie chodzić.. Ale on twierdzi że mu to nie będzie przeszkadzało, tylko nie wie jak to jest mieć noworodka w sypialni.Ja juz miałam okazję mieć 2 krotnie małe dziecko w pokoju jak byłam nastolatką, płaczu nie da się nie słyszeć Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi też nogi i ręce bardzo puchna może temu tyle mam na plusie? Jem więcej ale raczej zdrowo, teraz mam tak że muszę coś słodkiego jeść bardzo mi się czekolady chce. Może czegoś mi brakuje? A tak to nie miałam jakiś zachcianek. Mam nadzieje że zgubię te kilogramy bo w sumie to tylko brzuszek duży mam. Pytanie czy będą bliźnięta to mi już bokiem wychodzi. Dziś będę kończyć otulacz do pieluch. I będę brała się za śpiworek do spania tylko musze zamówić materiał bo tu mało takich fajnych i przez to boje się że nie zdążę uszyć. Co do takich kocyków to nie doradcę bo ja to takie rzeczy sama robię wiec nie wiem gdzie korzystnie kupić Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
ja mam ta ksiazke jezyk niemowlat ale srednio jestem nastawiona do tych wszystkich poradnikow, mysle Radosna ze nic nowego tu dla siebie nie znajdziesz dziewczyny jaka macie hemoglobine? bo ja ciagle ponizej normy, dzis pojade na badania, mam nadzieje ze nie spadla jeszcze nizej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
Hej. M9nika ja mam 11 i mi mówią ze mam anemie ale nie jedt to tragedia bo tragedia to mieć 7-8. No ale ja mam miec cc. Biorę różne żelaza ale to już niewiele da. Radosna tez podłączam się pod pytanie w czym mała śpi teraz. Powodzenia i sił będzie ok . Mój bierze 2 tyg wolnego ale to zależy jak będę karmić czy będę mieć mleko..z tym wstawanie w nocy. Ja czuję się ok wczoraj byłam jeszcze po 3 koszule. Mały jakby mniej aktywny delikatny był dla mnie wczoraj. Świetnie daje mi znać ze nie lubi jak leżę na prawym boku. Mam być na lewym. Juz któraś noc mnie kopie niemiłosiernie jsk die kładę na prawym.. chyba mu niewygodnie wtedy. Zostały mi 4 dni ciąży. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
Z ćwiczeniami to powoli słuchać ciała. Po cc minimalnie te 7 tyg trzeba czekać.. sama będę wracać do formy. Choć wszyscy mówią ze tylko brzuch mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Muusia może coś takiego http://olx.pl/i2/oferta/kocyk-azurowy-na-lato-drewex-nowy-la-millou-CID88-IDg2J5X.html#:97cd5042c3 Mi tez spada hemoglobina do 11 jak nie wezmę tardyferonu. Staram sie go brać 2 tabletki. Szukam od rana wyniku grupy krwi i nie mogę znaleźć. Miałam taki z przed 6 lat i na ooczatku ciąż na 100 % miałam go w dłoniach a teraz nima!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
to mi tez nie spada ponizej 11 ale nigdy tez nie mialam w normie wiec ostatnio lekarka zmienila mi lek wlasnie na ten tardyferon i biore 2 razy dziennie, zobaczymy czy cos to dalo… z tym spaniem na boku to katorga, mam to samo, ledwo poloze sie na prawy to maly kopie jak szalony i glupio mi ze go uciskam wiec przekrecam sie na lewy a na tym lewym to juz spac nie mozna, po calej nocy to az obolaly ja dopiero wrocilam z badan wiec dopiero jem sniadanko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Wyszłam do domciu w dwupaku. Krwawienie z nadżerki, już całkiem opanowane. Zostało półtora tygodnia do terminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Agnieszka fajnie, ze dalas znac. nic sie nie zapowiada na wczesniejsze wyjscie maluszka? u mnie od dzisiaj rowno dwa tygodnie do terminu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×