Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Gość LuNa1456
Z tym wywolywaniem porodu sn na zyczenie to na 100% pibliczny szpital dlatego tez bylam ta sytuacja bardzo zdziwiona, zreszta sama bym sie na to nie zdecydowala bo taki porod wywolywany jest bardziej bolesny. Zreszta i tak sie boje ze nic sie nie bedzie dzialo do terminu porodu i bede miala wywolywany. Co do wqgi to u mnie 15kg na plusie tyle ze poszlo mi nie tylko w brzuch ale i w nogi, tylek i boje sie ze ciezko bedzie to zrzucic. Ja najbardziej przytylam w pierwszych 5 miesiacach ciazy, wtedy to co wizyte bylo 2kg wiecej. Teraz od trzech wizyt mam ta sama wage a wczoraj to w ogole 1kg mniej a maly urosl 0.5kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Mala w koncu usnela i teraz spi juz prawie 2 godz a ja nie wiem czy odpoczywac czy biegac i robic co sie da w domu. Zapominam, ze polog to tez trzeba ma siebie uwazac i wczoraj wszystko juz mnie bolalo w nocy po tylu wstawaniach, ze szpitalnego lozka lepiej sie bylo zwlec. Muusia kocyki tkane mam dwa jeden z Bamboo-line (jest dostepny m.in. na stronie Smyka) drugu Colorstories. Ten bambusowy chyba przyjemniejszy. Oba kosztuja kolo 100zl. Narazie nie uwzywalam bo takie upaly we 3 dni byly. https://asplaneta.pl/pl_PL/p/Texpol-Kocyk-Bambusowy-Szary-Dla-Dziecka-W-Stylu-Skandynawskim-La-Tresse-80x100/23092940?gclid=CL7P14HKlc4CFecocgodSV8GYA http://napiki.pl/glowna/29-kocyk-tkany-cottonclassic-perlowy-roz.html Lilli pytalas w co ubrac na upal. W nocy mala spi w body na krotki rekaw plus ewnetualnie skarpetki. Zawinieta w pieluszke bambusowo-muslinowa (swoja droga polecam milutka, przyjemna w dotyku (przy tym tetra to papier scierny) i do tego cudnie wyglada). W dzien w szpitalu w samym pampersie zawinieta w pieluszke muslinowa, ale tam mega goraco bylo jeszcze sale przepelnione. Rozwk przynajmniej na te warunki pogodowe zdexydowanie jeden wystarczy (w sumie tylko pol dnia byl potrzebny), ja mam takie: http://napiki.pl/glowna/200-pieluszki-bambusowe-denim-serca-kroliki-75x75cm-dwupak-.html Co do wagi to przed porodem mnie zwazyli i 15 kg na plus. Teraz sie zwazylam i nadal 9,5kg na plusie. Brzuch jeszcze dosc duzy. Z synem jak wrocilam ze szpitala to mialam tylko 3kg na plus i plaski brzuch, ale to bylo 8 dni po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czy siak polecam ta książkę Doroty zawadzkiej. Druga czesc tez sobie potem kupie. Dzieki za linki z kocykami:)chyba jakis zakupie. Takie ażurowe mi sie właśnie podobają. Ha mialam tez gemoglobine ok 11. Żelazo pomoże normy sporo. Teraz juz zapomina o graniu żelaza i w ogóle witamin a hemoglobinę mialam 12,4 rak wysokiej jeszcze chyba nie mialam w tej c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam na ktg i skurczy nie bylo na nst ide w pn. Wczoraj mogłam góry przenosic a dzis rak mnie wszystko boli w dole ze ciężko robic cokolwiek:( Lekarz z ktg wywiad robi ze mm mowie ze wczoraj waga dziecka wnosila juz 4160 a on ze to to zawsze trzeba patrzeć c tak +-. :/ mogłam mu zadac pytanie a jak u mnie okaże sie +?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agnieszko fajnie że już wszystko w porządku. Radosna a ta pieluszka to jest zwykła znaczy bez żadnych zapięć? To taka duża pielucha po prostu? Musia ja to mam tak jak ty wczoraj tyle zrobiłam a dziś to prawie nic spałam trochę ale może to przez ten deszcz taka jestem. Chciała pocieszyć lekarz ale mu chyba nie wyszło bo ja też pomyślałam a jak będzie na plus? W końcu pomalowałam paznokcie gorzej jak wrócę od lekarki i karze iść do szpitala i paznokcie zmyć.Choć podejrzewam że wystawi mi kolejne zwolnienie ustali wizytę na przyszły czwartek i wtedy ewentualnie wyślę do szpitala. Zobaczymy... Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
dziewczyny ja tez dzis w gorszej formie, zdrzemnelam się troche. okazalo sie ze mam leukocyty i sporo bakteri w moczu, ciekawe co teraz skoro to zaraz porod…nie wiem czy faktycznie tak jest czy to z mojej winy bo rano sie podmylam i oddalam mocz ale go zapomnialam i po drodze kupilam drugi pojemnik i przed badaniami zrobilam sisiu. i sie zastanawiam czy te bakterie to nie przez to, bo jednak droga w bieliznie, wydzielina jakas tam zdazyla wyleciec…ale z drugiej strony wtedy by chyba nie bylo leukocytow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Dziewczyny jak dzis tez bez sił. Cos może bym i zrobila ale nie mam motywacji. Może to nie brak sily tylko leń. Nawet obiadu nie gotowalam. Wiem ze jakbym byla troche bardziej aktywna to i szybciej bym urodziła. A pogoda tez do kitu . Albo by się rozpadalo albo słońce wyszlo! Zaraz idę po córkę do przedszkola. Może okrężną droga pójdę, dotlenie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Lili daj znac koniecznie jak tam u lekarza ja dzis jade na ktg, mam nadzieje ze maly nie będzie szalał jak ostatnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny dzisiaj byłam na ktg szyjke mam skrócona do 1 cm 1 cm rozwarcia szyjka miękka i na dodatek odszedł mi dzisiaj czop zastanawiam się ile mi jeszcze zostało do porodu. edytkasynek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
edyta ale super, pewnie juz niedlugo! Lili jak u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka Ja juz po wizycie mam rozwarcie ,, na jeden palec" jak to ujęła pani doktor. Mała na szczęście nie jest taka duża jak przypuszczałam ma 3360. Jeżeli nie urodzę do środy to mam się zgłosić do szpitala i wtedy zobaczmy co dalej Mam nadzieje że jakoś samo się zacznie Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja teraz tylko w środy mogę się zgłaszać na ktg bo prowadzący od jutra idzie na urlop. albo w razie w jechać na ip. ginekolog wróci 3 dni przed terminem porodu czyli 159 sierpnia. edytkasynek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Lili, Edyta super ze cos się u was juz zaczęło. Byle to "zaczęło" nie trwało długo:) Mysle ze przyszły tydzień będzie przełomowy dla wielu z nas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Lili to skad te przypuszczenia ze dziecko ma 4kg? myslalam ze wiesz to z usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam wiem czy się zaczęło? Nic nie czuje, żadnych zmian. Już staram się więcej ruszać, dziś bawiłam się z psem to nawet mąż stwierdził że ,,szaleje" i czy nie przesadzam. A wierzcie mi nie biegałam ani nic złego nie robiłam.Wszystko w granicach rozsądku. A męża uświadomiłam że wolę żeby się samo zaczęło bo poród wywoływany bardziej boli a tego wiadomo chce uniknąć Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Jaka parnota, mam 26 stopni w pokoju, uprażyć się idzie. Poprasowałam pranie, które zrobiłam przed pójściem do szpitala. Mąż tak usypiał córkę że śpią oboje w najlepsze. Lekarka jak wychodziłam ze szpitala zalecała ruch byle z umiarem i seks. Prawie całą ciąże mieliśmy zakaz a teraz jak możemy i mam ochotę to K usnął. Przytyłam do tej pory 7 kg, rozstępów nie mam. Na dzisiejszym usg synio ważył 3100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wcieło posta? Agnieszka uśmiałam się ale tak niestety czasami bywa. Ja to mam cały czas ochotę na sex i te 6 tygodni celibatu mnie przeraża. Dodatkowo mąż będzie wyjeżdżał we wrześniu wiec może okazać się że celibat będzie trwał dużej. Masakra. Ale co zrobić jak mus to mus Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta7890
Hejka, teraz rzadko na forum zagladam bo cały czas w szpitalu leżymy i mało czasu jest. Ktoś zachwalal bardzo poród naturalny a krytykował cc, ja powiem tak, dzisiaj jest 3 doba po porodzie a ja czuję się fatalnie, zszycie mega boli ledwo chodze a przez to, ze utracilam dużo krwi przy porodzie to jestem mega słaba, ledwo daje rade z opieką nad małą. I przez poród naturalny malutka ma krwiaka na główce bo przez położna za długo była w kanale rodnym, wiec nie zawsze poród naturalny jest taki mega bezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Martuś współczuję ci że tyle musiałaś przejść mam nadzieje że ten krwiak nie jest groźny Co do wagi Monia to pisałam ale posta wcieło.. Jak ważyła pani doktor mała dwa tygodnie temu to ważyła 3320 a jeszcze dwa tygodnie wcześniej 2700 i tak pomyślałam że jeżeli tyle teraz przybędzie to będzie kolo 4 kilo. Ale na szczęście się myliłam Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no mam nadzieję że coś się zaczęło bo już bym chciała żeby synek był po drugiej stronie brzucha edytkasynek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lili a może to dzis pani dr sie pomylila? Ja nie wiem jak dluzej dam rade bo mala tak na dol napiera. No ale ze główka w szyjkę nie napiera tylnowybuchowe na pęcherz to się nic nie skraca i rozwarcie nie robi. A mój mąż chce jutro na ryby jechac na cala noc a ja mam na wies jechac a on na tych rybach bedzie piwkowal Zreszta dzis tez troche wypil bo gości mieliśmy i juz śpi. I pytam sie co bedzie jak mi się akcja zacznie jak na rybach bede a on ze przeciez jeszcze nie bede rodzic! A jak cos to mój tata mnie zawiezie do szpitala. Tylko ze co ja mam tacie powiedziec ? Ty piwa dzis się nie napijesz bo jak cos to musisz mnie wieźć bo mój mąż na rybach jest!? No i chyba kolejny foch bedzie. A dzis to strasznie to krocze odczuwam. Az mi się nie chce gimnastykowac pod prysznicem czy kolacje tobic:( No ale ide sie kąpać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za to w tej c mam mala ochotę na s i juz z 10 t celibat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Lili mowia ze nie rosnie juz pod koniec za duzo dziecko, moje mialo ostatnio 2700, zobaczymy ile bedzie mialo jutro jakas opryszczka mi wyskoczyla w miejscu intymnym :( dobrze ze jutro mam wizyte to powiem lekarce, bo generalnie to chyba niebezpieczne przed porodem jak u Was mocz?macie bakterie w moczu czy nie? bo ja tak co ktores badanie, raz sa, raz nie tym razem bardzo liczne i jeszcze leukocyty w moczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
moze opryszczka to za duzo powiedziane bo nie jest to takie "zimno" ktore robi sie na ustach. nie swedzi, nie boli ani nie piecze. nie jest duze ale jednak jest to jakas czerwona krostka w srodku jakby z mala iloscia ropy, cos jakby pryszcz. ktoras ma z tym jakies doswiadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musia czyli myślisz że dziecko większe jest? Ja tam wole mieć nadzieję że nie.Z tym celibatem to przerąbane.Ja tam się nie przejmuje tym czy ktoś mnie zawiezie najwyżej zadzwonię po pogotowie przecież są takie sytuacje że ludzie samochodu nie mają.Ten temat w ogóle zero stresu ;-) U mnie też mała się nie miłosiernie pcha aż boli, wtedy najlepiej się położyć. Monia ja tam nie miałam żadnych bakterii ani opryszczki. Jutro będziesz u lekarza to zapytaj. Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia ja to rzadko mam badanie moczu. A czy zanim nasikasz w pojemnik to się tam podmywasz i wkladasz tampon do pochwy? Bo tak powinno sie robic? Lili w sumie to nasz dobre podejście ale uważam ze nasi mężowie powinni byc w gotowości jak na wojnie!, A nie sie relaksowac na rybach. Dobra niech jedzie ba te ryby ale niech będzie w gotowości pod tel a nie bedzie tam spal w aucie. Moze ja przesadzam. No ja jyz nie wyrabiam.tak.to boli jak sie pcha. Z synem.tak.nue mualam a tu mam.uczucie jakby mi.miala kosc lonowa pęknąć! A ja w dodatku jem bulke z serem i pomidorem i kakao mam i nad nektarynką sie zastanawiam ale juz odpuszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
muusia tak robie i ostatnie badanie bylo ok, a dzisiaj tak jak pisalam zapomnialam probki moczu, kupilam drugi pojemnik i zrobilam siku drugi raz, juz troche na sile przed wejsciem do labolatorium, wiec mysle ze to moze wina tego..wspomne tej lekarce o tym patrze ze ten 'pryszcz' to poprostu taka czerwona gulka…dobrze ze nie opryszczka bo ta moze miec nawet smiertelne skutki dla dzidziusia, co nie zmienia faktu ze bardzo sie niepokoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
moj dzidzius zachowuje sie dokladnie tak jak Wasze i najwieksze fale aktywnosci ma zawsze wieczorem czuje tez juz mocne klucie na dole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×