Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Gość monika900
hej dziewczyny, mam doslownie 5 minut bo maz nosi malego, nie wiem co bedzie jak on wroci do pracy…wszedzie pisze ze noworodki wiekszosc dnia spia, szkoda ze nie moj :( dzisiaj od 7 rano spal tylko raz godzine czasu i od tej pory nie idzie go uspic, a jak juz sie uda to za 10-15 minut sie budzi moj ma dopiero 2 tygodnie ale je 120ml, laktacyjna w szpitalu mowila ze spokojnie moze tyle zjadac, bo martwilam sie czy go nie przekarmiam. on jest w sumie co chwile glodny, ale karmie go na zyczenie, czytalam ze mleko mm dluzej sie trawi on mleka mamy wiec moze dlatego wypija wiecej bo narazie karmie go odciganym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
butelki mam aventa i dwie wzielam ze szpitala jednorazowe ale super sie sprawdzaja, normalnie je wyparzam mleko slyszalam ze dobre jest Enfamil - ma najbardziej zblizony sklad do mleka matki, kupilam juz ale jeszcze nie uzywalam. jako jedyne rozpuszcza sie w wodzie ktora ma pokojowa temperature, nie musi byc wrzatek co jak dla mnie jest duzym plusem moj tez ma takie male biale krostki, czytalam ze to jeszcze gruczoly lojowe dobrze nie pracuja i ze powinno samo zniknac z biegiem czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
część dziewczyny ją też dokarmiam mm bo na cycku mi może wisieć 2 godziny. zasnie na pół godziny a później znowu płacz bo głodny a jak podam butle to zje 80 ml i spokój na 2 godziny. agnieszka mnie też bolała pierś miałam z jednej strony opuchniete gorączka prawie 40 stopni, lekarz aż przepisał mi antybiotyk który można brać jak się karmi piersią. edytkasynek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Tak kranówę gotujemy. Czy dlugo. Chyba normalnie. Poprostu zagotuje sie i wyłączamy. A tak jak pisałam z butelkową- polozna zlapala sie za głowę jak uslyszala ze sa matki które gotuje butelkowa wode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ale się rozpusalyscie. M jest ale jakos Ne mogę się ogarnac:(i tak sie nie wysypiam chociaż m tez wstaje nad ranem. I syn tez w nocy potrafi sie obudzić i trzeba iść do niego a w biedzie juz maz leci:( Ja chyba zaplacze sie razem z dziecmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do mleka to moja je bebiko 1 po 90-120ml 6 razy dziennie. Ulewa Malo. Je z 10 min albo więcej zalezy jaka glodna. Butelka dr browns Jak wstanie to w dzien potrafi nawet 5 h nie spać chyba ze MB a rękach.. Często jej sie nudzi jakas pozycja i daje otyn znac. Ostatnio podalam jej nawet bobotic bo nie mogla się załatwić i chyba zadzialalo. Teraz cos mniej kup robi. Monika mój tez lubi byc noszona. Dziewczyny polecam wam szum suszarki albo okapu ja za każdym razem stosuje jak nie mogę jej uspokoić albo jak nie może zasnąć. Owijam ja wtedy czymś smoczek, okap kontakt ze skora i mocno tule i w sekundzie czasem sie uspakaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa mamusia
Monia, a ja słyszałam, że Bebilon jest najbardziej zbliżony do mleka matki dlatego go wybrałam:) To już nie wiem co jest prawdą:) A co do rozpuszczalności mleka to nie zgodzę się z tym, że tylko Enfamil rozpuszcza się w wodzie o temp. pokojowej bo Bebilon rozpuszcza się w letniej wodzie, a druga sprawa to, że żadnego mleka nie można rozpuszczać we wrzątku bo traci swoje wartości, więc nie wiem od kogo dostałaś takie dziwne informacje:) Muusia - ja kupiłam whisbear'a, ciężko mi powiedzieć, czy zdaje swoje zadanie:O a wczoraj taki bujaczek: http://allegro.pl/tiny-love-lezaczek-bujaczek-lozeczko-3w1-turkusowy-i6436354832.html mam nadzieję, że się przyda:) RZSowa no właśnie ja też kranówę, ale gotuję trochę dłużej 3-5 minut i cały czas się zastanawiam czy jestem wyrodną matką, że nie podaję dziecku butelkowej i dlatego chciałam się od was dowiedzieć jakich wy używacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierpniowa bez przesady z ta butelkowa woda! Kup dzbanek do filtrowania! Ja filtruje wlasnie jakos przed synem kupiłam dzbanek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Muusia może i ja się zaopatrzę w taki dzbanek do filtrowania. Sierpniowa patrzyłam na czas dokladnie ile maly je z butli i jest tak ze przy 90 je 6 minut a przy 120 8 minut. Wiec chyba szybko. Ogólnie dziewczyny jestem juz od wieczora na lekach wiec maly na butli. I jest mi bardzo przykro ze juz go nie karmie. Rycze z razem z nim jak on placze i wykręca buźkę w stronę piersi jak chce jeść. Tym bardziej ze nie karmie go na żądanie tylko chce podawać mu co 3-4 godziny. Nie rozumiem matek które bez powodu nie chce karmić piersią. I zrobli sie nam problem z zasypianiem . Wczesniej szybko zasypiam przy mojej piersi i bylo ok a teraz po butli nie chce zasnąć. Dzis w nocy nie spal 1,5 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa moja co noc nie spi nawet po 2h . Przez to sie nie wysypiam. Mój m pojechał dzis obejrzeć auto 250 km .moze kupi w koncu. Tesciowa wpadla bo się bala ze nie dam rady zjeść nawet sniadsnia. Juz pojechals. Mola jeszcze śpi. Synek moze zaraz usnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Misia a do tego dzbanka lejesz wode z kranu i gotujesz potem czy ona surowa po przefiltrowaniu nadaje sie do podania? Nie używałam tego nigdy. Ja dzis wyglądam jak zombi. Cale oczy spuchnięte od płaczu. Sierpniowa dopajasz dziecko czymś czy samo mm dajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa no dorosly czy większe dzieci mogą pic niby taka wode przefiltrowana niegotowana ale ja nie pije. Gotuje ja. Ja daje mojej przegotowana wode do picia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZSOwa rozumiem ze Ci przykro ale dzidzius musi miec zdrowa mame wiec nie ma wyjscia! Twoje zdrowie jest rownie wazne, a malemu nic nie będzie zapewne mimo ze wiadom mleko matki najlepsze. Ja bardzo chcialabym karmic piersia ale maly nie chce :( mam dosc osadow rodziny, ciaglych rad i braku zrozumienia. probuje juz drugi tydzien i on naprawde nie chce ssac piersi, pociagnie dwa razy i mu wypada, krzyk jest przy tym nieziemski i tak w sumie bylo od razu, od czasu kiedy mi go przylozyli po porodzie :( odciagam mleko i pije moje wiec mysle ze krzywdy mu nie robie ale i tak swoje wysluchac musze moje dziecko dzis od rana nie spi, polezec samo tez nie chce, nie wiemy juz z mezem co robic, glaskamy, przebieramy, poimy, tulimy, bylismy na pierwszym spacerze i tak w kolo, a on w ogole nie spi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas teżż dziś ciężki dzień, gorąco strasznie... Czy wy kąpiecie swoje maluszki codziennie? Nasza położna powiedziała, że nie ma takiej potrzeby alby noworodek był kąpany codzienne i ja już zgłupiałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenunia
monika nie rozumiem o co chodzi twoim bliskim przecież dajesz mu swój pokarm a to chyba najważniejsze zresztą gdybyś mogła karmić nie musiałabyś ściągać pokarmu przecież to nie jest twoje widzimisie jak by sami spróbowali odciągać pokarm zobaczyli by ze lekko nie jest .Ja starsze dzieci karmiłam bez żadnych problemów ładnie łapały pierś a ten niestety chyba przeze mnie bo podałam mu smoczka zaczął dewastować sutki poranił az do krwi , że w momencie kiedy go karmiłam nerwoból przechodził przez całe ciało i też musiałam ściągać pokarm do butelki bo ból był nie do wytrzymania , teraz jedną pierś podgoiłam i karmię go a z drugiej dalej spuszczam laktatorem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika spróbuj go ciasno owinąć najlepiej tak zeby raczkimial przy sobie i wlacz szum okapu albo suszarkę. Przeciez na pewno jest zmęczony! Moja spala z 3 h od 6 jakos i teraz pewnie tez dlugo nie usnie. Jak w domu ubieracie dzieci? Ja kapę co drugi dzień. Syna kąpałam co dziennie ale teraz ciężko by mi bylo dwójkę co dziennie kapac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Owijam go zeby go ten odr****moro nie budził ale on w ogóle nie chce usnac, nie wiem co mu sie odmieniło :( mój dzisiaj ma body na długi rękaw i skarpetki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muusia
Moja jak sie obudzila po 13 to dop o 19 usnela w koncu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Wiele osób mi tłumaczy ze zdrowie najważniejsze. Ale dzis od 6.30 do 15.30 maly spal najdłużej 20 min. Przysypiam na chwilkę i budził się z rykiem. I ciężko bylo go uspokoić. Jakbym go do cyca dala to by mu przeszlo. Wyłam razem z nim. Nie wiem które z nas głośniej. Poobserwujemy go jutro bo cos podejzewam ze mu bebilon nie sluzy. Mój dzis ni będzie kapany. Wytre go wacikami. Zaraz sie zabieram za to. Az szkoda mi go budzic. Bo spi teraz ladnie. Cale popoludnie do 19.30 byl na powietrzu. Miałam tą blokadę w nadgarstek i mam tego nie moczyć do jutra. Ogólnie jest kapany codziennie. Kapiel trwa ok 2 min. Bo nie lubi jej. Mam zamiar kupic misia szumisia. Dzis jak mi tak wyl to mu wlaczylam szum suszarki na youtubie i w moment zasnąl. Ale po chwili wybudzil go bol brzuszka. mysle ze w normalnych warunkach skuteczny jest ten patent. Pozostalo mi jeszcze wysuszenie mleka w piersiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
moj ma misia szumisia ale sama nie wiem czy na niego dziala teraz spi, ciekawe jak dlugo…korzystam z kazdej minuty wiec tez poloze sie spac dziewczyny na jak dlugie spacery chodzicie?ja bylam dzis pierwszy raz to tylko 40 minut, ale zastanawiam sie na jakie moge sobie pozwolic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Monika nasz pierwszy spacer tez tyle trwal. I chyba pierwsze trzy byly co dwa dni a teraz małemu dzis strzeliło 4 tygodnie i od tygodnia co jest tak ciepło to na powietrzu spedza kilka godzin. Średnio chyba kolo 4 -5. Śpi sobie w wózku w ogródku za cichością. Ale jak powiedziałam poloznej ze maly jest na 4ro godzinnych spacerach to powiedziała ze nie chce o takich rzeczach słyszeć! I spytała czy pediatrze tez o tym powiem. Sugerując tym pytaniem bym sie nie chwalila takimi spacerami lekarzowi. No ale małemu widzę ze sluzy takie spanie na powietrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czemu takie dziecko nie może byc tyle na powietrzu:/ Moja nie jest rak dlugo ponad godzinę jest ale to dlatego ze ciężko organizacyjnie jest . Gdybym miała podwórko tez pewnie trzymalabym dluzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
dzisiaj mam pierwsza wizyte poloznej, zapytam jej na ile mozna chodzic na spacery dziewczyny co robia Wasze dzieci jak nie spia?bo moj to kreci sie i kwili, ewntualnie placze, raczej nie zdarza mu sie zeby lezal spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Muusia ja podwórka nie mam ale korzystam z tego u mamy :) Na spacery długie nie mogę chodzić ze względu na nogę. Maly dzis znów cały czas placze od 7mej . Mi juz przeszlo. Albo nie toleruje bebilonu albo ma problem ze zrobieniem kupki. Bo wczoraj o 15 ostatnia miał . A położna mowila ze przy przejściu z cyca na mm może dziecko kupki nie robic dwa dni ale nie wiem czy to sie takim rozdrażnieniem u dziecka objawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZSOwa mysle ze moze sie takim rozdraznieniem objawiac. moj mial problem z brzuchem bo zjadlam zupe z kalafiorem i brokulem i byl wtedy strasznie niespokojny, plakal ciagle i nie chcial spac, na drugi dzien mu przeszlo dziewczyny podziwiam jak Wy ogarniacie dwojke dzieci! my z mezem nie mozemy dac rady z tym jednym malym terrorysta, jak tak dalej da popalic to drugie dziecko nieprędko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
moj dostal jakies wysypki :( wczesniej mial pojedyncze kropeczki takie biale a teraz ma cala buzie w czerwone plamy i te biale kropeczki :( wyglada strasznie i nie mam zielonego pojecia od czego to. te biale kropki to czytalam ze jeszcze gruczoly zle pracuja ale czemu to sie tak rozsialo..dobrze ze dzis bedzie polozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
monika900 - moja corka miala wysypke, potem podejzenie azs. buska byla cala w czerwonych kropkach, az wchodzilo na uszy, po wielu wycieczkach po tzw specjalistach, w koncu trafilam na jednego co dal tabletki na alergie i dopiero zaczelo sie poprawiac. za chwile urodzi sie synek, i stroche sie obawiam ze bedzie to samo, chociaz teraz nie bede wierzyc lekarzom ze trzeba przeczekac bo przeciez samo przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Polozna stwierdziła ze to trądzik niemowlęcy i zeby sie nie przejmowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×