Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Gość monika900
Sierpniowa ale fajnie ta Twoja mała śpi, mój ostatnio spał tak po 3 godziny a teraz tez ma jakieś problemy z zaśnięciem i szybciej sie budzi, ten nocy strasznie sie niewyspalam. Dziewczyny po jakim czasie Wam sie szwy rozpuściły? Mi chcieli sciągnąć bo coś tam ciągnie i boli ale ja sie tam dotknąć nie mogę wiec nie wyobrażam sobie ściągnięcia i wole zeby sie rozpuscily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Muusia mojemu pępek jeszcze nieodpadl. A jest dwa dni starszy od twojej córy z tego co kojarzę. A wczoraj jak byla polozna to troche zdziwiona ze jeszcze jest. No ale chyba sie mocno trzyma. Na spacerki chodzimy prawie codzienne. Dzis jeszcze nie byliśmy bo sama nie dam z nim rady a męża nie ma. Ja przy 25stopniach za oknem a dzis tak u mnie jest nie odważyłabym sie ubrac tak lekko dziecka. Byliśmy troche na balkonie to mial śpiochy czapke i owinięty w bawełniany cienki kocyk. No ale to 4 piętro i troche wieje. Nad chrzcinami jeszcze nie myślałam. Może dlatego ze córce robiliśmy jak miała prawie dwa lata i poprostu nam sie nie spieszy. Zresztą z chrzestnymi będzie u nas ciężko. Zastanawiam sie kiedy można z maleństwem do centrum handlowego jechac? Wiem ze za wcześnie to nie wskazane ale chciałabym mu kupic kilka rzeczy a nie mamy go z kim zostawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosiwa po 90 jej daje ale czasami nie zje wszystkiego bo usnie a czasami po 2 h juz znowu glodna. BujacEk pozyczylam siostrze ale się o niego upomnę. Ale to chyba jeszcze za mala jest. Sierpniowa to grzeczniutka masz lenke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Ej znowu sie post nie zapisał:/ sierpniowa no to pięknie mała spi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenunia
my już w domu matko bylismy tam od soboty póżnego popołudnia do dzisiaj rana niby niedługo a dla mnie to wiecznośc nie nadaje sie do leżenia w szpitalu w domu odżyłam. Mały zdrowy przybrał na wadze wiec pokarm chyba też wartościowy trochę mnie poobgryzał tzn poranił sutki i pierwszy kontakt jest bolesny ale jak juz zacznie ciągnąc to ból mija. RzSowa mam tą samą karuzelę i jest suuper tzn ja mam szarą plusem jest to ze ta hustawka jest na prąd i nie ma obawy ze sie baterie wykończa a te sprzety to baterie zużywają samo sie buja gra dziecko zadowolone Monika a twój mały juz lepiej się czuje? Dajesz rade psychicznie bo ja bym chyba sie w takiej sytuacji rozleciała.Zdrówka i szybkiego powrotu do do domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny urodziłam przez cc niestety. Mam pytanie do dziewczyn ktore też miały jak długo dochodzilyscie do siebie? I jak to wyglądało? Czy mialysvie pokarm? W której dobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monika900 jakbym o sobie czytała. Miałam ten sam problem i też bòl niesamowity. Też miałam 3 szwy i też nie chciałam dać się dotknąć. Owszem, usuwanie szwòw boli, ale zobaczysz, jaka ulga będzie potem. Naprawdę wierz mi, miałam dokładnie tak samo, ale z bòlu przy siadaniu przez te 8 dni od porodu szłam wypłakać się do łazienki. Połoźna zaproponowała mi zdjęcie szwòw i mimo, że się bałam i bolało ich usuwanie, cueszę się , że się na to zgodziłam. Wizja 3 tygodni takiego bòlu przeraziła mnie na tyle, że zgodziłam się na ich usunięcie. Poproś o to, a na pewno poczujesz ogromną ulgę. Trzymam kciuki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa mamusia
Monika jak Twój maluch? Spada mu crp? Nie przejmuj się tym zapaleniem płucek, za kilka dni wszystko będzie dobrze. Pocieszę Cię: widzisz jak moja mała miała, zapalenie płuc, odma płucną, 3 szpitale po drodze w tym intensywna terapia:O więc Ty jesteś w dobrej sytuacji bo masz dziecko przy sobie i nie musisz przeżywać takiego dramatu jak ja:) Moja mała zasnęła wczoraj podczas karmienia przed 23 i obudziła się o 6 rano:) zjadła i pod koniec jedzenia zasnęła i śpi do teraz:) Kukut mojej małej odpadł po niecałym tygodniu, więc chyba dość szybko:) Do osoby, która pyta o dochodzenie do siebie po cc, ja miałam cc w niedziele po 6 rano, a kolejnego dnia ok. 11 wstałam i zebrałam się do domu. Nie brałam w ogóle środków przeciwbólowych od wyjścia ze szpitala, więc chyba dość dobrze to zniosłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Dziewczyny jesteście kochane, dziękuje Wam za wsparcie. Początkowo faktycznie płakałam i sie stresowałam, teraz juz mam nadzieje ze będzie dobrze. Cieżko samej w szpitalu, dzis mija tydzień no ale muszę wytrzymać dla małego.wczoraj był strasznie niespokojny, nie spał od 19 do 1 w nocy, juz nie wiedziałam co robić...a co do karmienia to u mnie w szpitalu mówią ze jak to jest 5 doba dziecka to powinien dostawać 5ml co trzy godziny, w 6-60 ml itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Wam tez lekarze każą wyjmować kciuk dziecka z zaciśniętych pięści? Bo ja często musze robis to na sile a czasami o tym zapominam. I zastanawiam się czy to jest w ogóle wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
Monika duzo sil i zdrówka dla was! U nas dobrze choc maly ma kolki nie sa jakies straszne ale zdarza sie ze placze po karmieniu sporo. Mam specyfiki i one lagodzą ale nie chce mu podawac co chwile bo sie organizm przyzwyczail. Po cc najgorsze pierwsze dni, im wiecej sie ruszasz tym lepiej a najgorzej to wstacv jak sie dlugo iedzi czy lezy, teraz po 3 tyg ja juz mysle kiedy tu zaczac cwiczyc ;) Pokarm mi sie pojawil 3-4 doby po. Ja caly czas karmie piersia. Chodzimy na spacery co drugidzien wczoraj u nas bylo w miare ladnie byl urbany w body krotki i cienki 0pajac. Krotki rekaw to dla nas za chlodno, maly juz widac ze cieplolubny po mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Outa nas chyba tez kolka dopadla. Maly często ale nie zawsze placze po jedzeniu. Na razie bez konkretnego wskazania pory. I rano i popołudniu. W nocy tylko cisza. Tylko mojemu cos tak kolka często szybko przechodzi hak sie go na ręce weźmie :) ale nie zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po cc jak outa pisze najgorzej wstać. Ja dużo chodziłam w szpitalu bo juz taki człowiek jestem ze nie lubię tak leżeć tylko. A niektóre to lezaly w tym szpitalu pod tymi pościelami cale dnie jak obłożnie chore! Teraz dluzej mi ta blizna/rana dokucza w tym sensie ze ubranie ja bardzo podraznia:/ tak to mnie nie boli. Ja dzis godzinę z moja bylam na spacerze myślałam ze ysnie a ona nic. W ogóle ma rak ze ciężko jej usnac i potrafi 5 h sie męczyć. Z raz na dzien tak ma. Tu sue wydaje ze spi juz odklada sue ja i zaraz zaczyna sie wiercić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można wiec powiedziec ze dopiero ma druga drzemkę bo od 13 do 17 prawie nie spala bo zaraz się budzila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Czemu te kciuki trzeba wyjmować? Kacperek bardzo często budził się w nocy a nad ranem w ogóle nie mógł zasnąć. I cyca nie chciał, tylko się tulił i drzemał na rękach a jak go odkładałam to znowu płacz. Jak usnął i ja też w końcu to córka poszła do pokoju babci upomnieć się o śniadanie bo dobudzić mnie nie mogła:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Właśnie nie wiem czemu należy wyjmować może żeby sie nie wykrzywily. Ale ten sam lekarz 6 lat temu córce tez kazał wyjmować. Poczytam na necie o co chodzi. Mój tez od 6 stej nie śpi. Lubi być na raczkach. Tlumacze mężowi by go nie nosil ale jak grochem o ścianę. Radosna chyba nie ma problemu z corka. Ostatnio pisala ze mala po jedzeniu jest grzecznie sobie leży i powoli zasypia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasza od 5 tej zas nie chce spac chyba ze na raczkach Czytałam o tym kciuku i jak ten kciuk pokazuje tzw figę z makiem to jest. Ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
O to widzę ze nie tylko moje dziecko ma problem ze spaniem. Dziewczyny poradzicie proszę, w szpitalu mówią ze karmić co trzy godziny odpowiednia ilośc ml. Mój chce często więcej albo cześciej wiec karmie go na zawołanie, myślicie ze to zle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi w szpitalu na zawołanie radzili karmić. Dziecku wprowadza się stałe pory karmienia, ale ja nie miałam pokarmu i wolałam karmić na żądanie, za to potem jest ciężko, bo moje dziecko zasypiało przy piersi i często się budziło w nocy. W poradni laktacyjnej mi powiedzieli, że najlepiej nauczyć dziecko stałych godzin karmienia, a wtedy jest dużo łatwiej. Ja z pewnością przy drugim dziecku tak zrobię, nie wiem tylko, ile takie dziecko powinno mieć dni bądź tygodni, żeby nie było, że się dziecko głodzi, żeby tylko wytrzymało np te 3 godz od karmienia do karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Monia ale butelką. Bo jak tak to możesz częściej ale mnie lub wsyp mniej mleka. Ja tez sie boje karmić na zawołanie bo dokarmiam go mm. Boje sie ze będę go przekarmiać. Na cycu dawaj na zawołanie. Tu go nieprzekarmisz . Sam sobie będzie dawkowal mleczko. Mój o 6tej jadl cyca o 8ej butla 90ml. I zasnąl a mi zaraz piersi pękną. Co do kciuka to mój zaciska całego. Nie robi figi. U mnie dzis odwiedziny z pracy. Właśnie ciasto sie piecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Ja odciągamy mleko i karmie butelka, to najwyżej będę dawała mu mniej albo jakoś rozdzielała. Mam nadzieje ze jak wrócę do domu to będę przystawiać go do piersi. Pewnie ze stałe pory sa najlepsze i jaki komfort dla rodziców ale co zrobić jak dziecko budzi sie po dwóch albo dwóch i pół godziny i nic innego nie uspokoi jak tylko jedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja swojej mm daje czadem i co 2,5 h. Moja od 6 dobrze nie odleciala co ua odloze to zaraz się budzi. Teraz od razu zareagowala płaczem. Mysle ze może to miec związek z cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa mamusia
Hej mamusie:) Monia mnie przy wypisie ze szpitala powiedzieli, żeby karmić na żądanie i tak robiłam z tym, że to żądanie u mojej małej było co 3 godziny minimum, bywało, że co 4,5h:) Teraz nie domaga się częściej niż co 4 h, więc niby tak jak powinno być. Je co 4 h po 100-120ml. Dziś przespała mi od 23 do 5:) Wypiła butle i poszłyśmy razem spać do 9:) Za to przy karmieniu po 9 napędziła mi stracha bo nagle ni z tego ni z owego podczas picia wylało się z niej dużo mleka, aż oblała mi spodnie i podłogę, wzięłam ją na siebie żeby sobie odbiła, patrzę na nią, a ona purpurowa, jakaś taka dziwnie spuchnięta i widzę, że nie umie oddychać. Okazało się, że ulało jej się buźką i poszło jej też nosem:O Spanikowałam totalnie, ona jak już złapała oddech też widziałam, że się wystraszyła, aż już pić dalej mleka nie chciała tylko zasnęła u mnie na brzuchu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łucja1988
Po cc dochodzi sie dluzej niz po naturalnym! Ja po pierwszej cc szybko doszlam rana pieknie sie zrosla :-) hmmm teraz bardziej boli i troszke gorzej wolniej sie goi! Wnetrznosci tez bardziej obolale sa .... moze tak musi byc bo corka o kilogram jest wieksza niz syn! Co do karmienia to na żądanie! Zazdroszcze wam ze wasze dzidzie tak zadko pija mleczko moja Gabi jak nie spi to co chwile chce i tak czasem 2h siedzimy na cycu! Jak zasnie to spi 3 albo 4h. Mialam inny problem.... spadlo mi zelazo i musze brac hemofer...co skutkuje u mnie zatwardzeniami i wzdeciami! Mala tez zaczela po kazdym karmieniu plakac i sie wyginac przy probie wyproznienia albo puszczenia baka! Myslalam ze moze ma kolki kupilam nawwt espumisan ale nic ...odstawilam żelazo tj. Tabletki z zelazem i od razu .....spokoj ....mala nie krzyczy je i zasyypia wyproznia sie bez wiekszych problemow! Jak u Was sprawy ze szczepieniem? Jak szczepicie i na co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
Łucja u nas tez takie gazy po jedzeniu i tez biore zelazo, sama uwazam mniej wiecej na to co jem czyli zero jakis wzdymających potraw i sama mialam gazy i tak mysloalam skąd to! Jest to pewne ze od zelaza? Moj dzis tylko 1 karmienie w nocy ale zawse ok polnocy jeszcze dostaje. Karmie na zadanie zazwyczaj jest to co 2,5-3,5h ale zdarza się że dawalam cyca po 1,5h.. nie wiem ile wypija za to, na razie nie chce mi sie sciagac i mu podawac czy dokarmiac. Moze podjede go zwazyc bo nie mam pojecia jak on przybrał. Szczepienia to jak 6 tyg bioderka badalyscie usg? macie to platne czy na nfz? Sierpniowa mala duzo je super :) Musia nie kumam jaki moze miec zwiazek jej pobudki z cc? albo ja cos zle zrozumialam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
sierpniowa omg ja bym zawalu dostala, moj kilka razy tyklo ulal troszke doslownie minimum i ze 2-3 razy sie zakrztusił,. wszystkie mamy musicie koniecznie wiedziec co robic z dzieckiem w razie zadławienia, trzeba zlapac dziecko pod klatkę i uderzac w placki mozna tez wziac dziecko za nogi dosłownie do gory nogami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa mamusia
outa z tym pierwszym się zgodzę, ale jestem niemal pewna, że absolutnie nie można dziecka brać za nogi i trzymać go w ten sposób. Dziewczyny czy wasze dzieci mają jakieś znamiona lub coś podobnego? Moja mała ma naczyniaka:O Co lepsze nie miała go po urodzeniu, wyszedł jej dopiero jakoś po 1,5tygodnia:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
sierpniowa oczywiscie ze nie wolno trzymac za nogi, napisalam co robic w akcie desperacji.. gdy pierwsza opcja nie zadziala ..myslalam ze to czytelne. Moj ma podobno naczyniaka to jest pod samym noskiem bardzo malo widoczny i maly, byl od początku u nas. mowiono mi ze moze zniknie a moze nie, mogę isc na konsultacje do dermatologa, a tobie co mowili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×