Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Gość monika900
Moj mały śpi juz 4 godzinę ciągiem po spacerze. W szoku jestem bo jemu sie to raczej nie zdarza, troche sie boje co będzie w nocy bo normalnie to zaraz kładłabym go spać a tak to chyba nie będzie spiacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Co się dzieje znowu z ta kafeteria?ciagle problem z przejściem na kolejna strone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam na vusg i niby ok ale jakiegos jadra biodra nie ma jeszcze i za trzy miechy jeszcze raz idziemy, I malavzas od 17 czyli juz tam w przychodni usnela i tak spi ,przebudzalas sie w czasie rozbierania tylko Monia u mnie bedzie ok 13 osob. Alkohol bedzie ale tak symbolicznie, W kosciele juyz zalatwilam , menu musze podac, nie wiem czy brac fotografa? Sukienkas prdzesliczna . opaske i buciki dostane. Moja to lubinbardzo karuzele i mate nawet tez. W bujaczku srednio. Chyba nie za wygodny jest bo za bardzo sie zapada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Jeju jak ja Ci zazdroszczę tych sukienek i opasek! To wszystko takie śliczne! U mnie będzie około 20 osób, robimy w restauracji bo w domu nie mamy tyle miejsca. Fotografa nie będzie, narazie jestem na etapie szukania drobnych upominków dla gości i chce małemu zrobić girlande

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
U nas chrzciny chyba na wiosnę będą. Jestem uzależniona od bratowej ktora mieszka w Norwegii i poza tym ja nie chce robić jak jest zimno. Idę lulać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Padam na twarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
hej dziewczyny, co za nocka…masakra malemu sie wszystko poprzestawialo, nie chce sam usypiac, ani wieczorem ani w nocy myslicie ze to przez to ze dzien bujam go w wozku zeby usnal? w dzien to jedyny sposob zeby usnal bo robi sie marudny, ziewa a nie moze usnac wiec bujam w wozku. po kapieli zawsze kladlam i sam usypial, w nocy po jedzeniu tez..a od poczatku tygodnia jakis hardcore juz nie wspomne o tym ze wypada mu smok i od razu sie budzi przez to, wiec w sumie tej nocy wstawalam co 20 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez padam i wysiadam juz momentami jak syn momentami bywa taki uparty i krzykliwy i wyje bo cos nie jest po jego i ta tez wyc zaczyna albo sie budzi. Wtedy jestem taka zla na m ze wyjezdza do tej pracy i go niue ma! A poitem powie ze to jha tak zle dzieci wychowalam:/ Agnieszka ty nie jestes zla na meza? Ze cie sama na tyle zostawia? Bo ja nie wiem czy np jak mala spi czy sie zdrzemnac tez bo glowa mnie boli czy sprzatac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Muusia łącze sie z Tobą w bólu! Można być silnym ale w końcu brak snu najtwardszego zwala z nóg. Moj mąż był bardzo zaangażowany w opiekę nad małym, miał wolne i widział jak to wyglada a teraz jakby zapomniał...wkurza sie na mnie jak marudzę albo tracę cierpliwość, widzę ze ma mi to za złe i tylko mówi: daj spokój to małe dziecko. No ale jak on przychodzi z pracy to kapiemy małego i w sumie idzie spać. W nocy ja do niego wstaje wiec nie wie jak to jest zajmować sie dzieckiem 24 na dobę, jeszcze tak absorbującym jak nasz syn Jakiś spadek formy mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
No współczuje wam. U nas tez sa trudniejsze momenty ale co do nocek to nie mogę narzekać. Maly budzi sie raz miedzy 3 a 5. Dzis nocne karmienie bylo o .... 6 tej. A potem o 9tej wstal. Przed chwila ściągnęłam go do mieszkania bo wystawiłam go na 40 min na balkon. U mnie drugie popołudnie bez męża bo pracuje, jeszcze trzy zostały. Nie powiem ze nie pomaga ale czasami wydaje mi się ze mało. Ja to jakas dziwna jestem bo wole zrobic cos sama bo wydaje mi się ze on zrobi to gorzej lub źle. A potem mam pretensje ze nic nie robi. A i u nas maly w ciagu dnie nie śpi w łóżeczku tylko w lezaczku. Chciałabym to zmienić ale mój nie ma długich drzemek i co chwile bym musiała go wyjmować i wkładać. A w leżaku jak tylko zamarudzi to go pobujam chwile i znów uśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZSowa to u mnie tak samo jest z tym dziennym spanie, dlatego klade go do wozka a nie do lozeczka, bo pobujam i zawsze troche dluzej pospi…ale boje sie ze przez to przestal sam zasypiac w nocy :( oby to byl tylko przejsciowy kryzys dzis do tej pory tylko jedna 15 minutowa drzemka za nim. w lezaczku juz sie nalezal, bawic sie nie chce, na rekach tez nie, juz nie wiem co z nim robic zeby nie marudzil… RZSowa nocne karmienie o 6 ? to ranek przeciez!! moim zdaniem mozesz uznac ze dziecko przespalo cala noc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie sierpniowe mamy.Do tej pory tylko śledziłam wasze wpisy,ale postanowiłam do was dołaczyc.Moja malutka ma 9 tygodni.Karmię ja tylko piersia i od jakiegoś czasu ma problem ze zrobieniem kupy.Prezy sie ,nadyma,placze.Widać,ze sprawia jej to problem.Uwazam na to co jem.Będac na piersi chyba nie powinna miec takich problemow z kupa?Moze ktoraś mama coś podpowie?Dodatkowo jeszcze meczymy sie z kolka:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Anka zacznij podawać jej espunisan. Powinien pomoc. Oczywiśc***ilnuj diety. Ale pamiętaj ze żadne forum nie zastąpi lekarza. A i zapraszamy do aktywnego pozostania u nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podaje jej espumisan i delicol.jutro jestesmy umowione na usg ,zeby sprawdzic czy wszystko ok z brzuszkiem. Po prostu myslalam.ze ktoras mama moze miala podobny problem.Bo wszyscy powtarzaja zeby sie nie przejmowac i po 3 miesiacu minie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Ania mi na szkole rodzenia mówili zeby jeść wszystko ale życie szybko to zweryfikowało. Mały bardzo reagował na to co jadłam i czesto bolał go brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie pediatra tez mowi,zeby jesc wszystko,bo dieta eliminacyjna bez konkretnej przyczyny nie ma sensu.ostatnio nie jadlam na wszelki wypadek nic nowego,dlatego trudno mi stwierdzic po czym moze miec te problemy z brzuszkiem. Jednego dnia jest ok,a jednego widac ze sie meczy.Moze to usg cos wyjasni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Dziewczyny nudze sie. Mieszkanie ogarnięte poprane i poprasowane. Dywan moglabym u starszej uprać ale to wieczorem zrobię. Na necoe tez nie ma co czytac. Mały leży na macie. O dziwo od wczoraj jakos mu to pasuje. Dzis u nas deszczowo wiec spaceru nie będzie. Corka właśnie z przedszkola wrocila i juz marudzi ze się jej nudzi:( Nocka minela w miare dobrze. Karmienie bylo kolo 3ej. Wiec wcześnie w porównaniu do wcześniejszej nocki. A jak tam u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Mi sie dzisiaj pierwszy raz udało zdrzemnąć razem z małym a ciągu dnia. Pierwszy raz odkąd sie urodził! No ale do nudzenia sie to mi jeszcze daleko RZSowa to ile on tak na tej macie poleży? Moj zainteresowany ale mąż 15-20minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Wczoraj trzykrotnie leżał po ponad pól godziny a dzis tylko raz go kladlam bo ma dzis długie drzemki. Tez lezal ponad pól godziny. Teraz wstal i na szczęście jest w dobrym humorze. Leży i wcina kaftanik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Jak ja nie lubię jak u mnie karmienie przypada na 18. Mały chodzi o 20 spać wiec pewnie szybko mi przez to wstanie. Zabrałam sie za porządki w jego komodzie, muszę odłożyć to co za małe i to co jeszcze za duże bo mam tam totalny misz masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Monia jak masz karmienie o 18 to zrób lżejsze tzn np na 150 ml 4 lyzeczki a o 20 zrób 90ml mleka. Albo daj z pol godziny wczesniej o 17.30. Ja tez nie lubie jak mam ruchome karmienia . A to przez nocne karmienia raz o 5 a raz o 3. Ale przez caly dzień robię tak by ostatni posiłek byl o 21. I albo przesuwam karmienie z 5 godzni na 4,5 i wtedy daje mniej kaloryczne albo jak jest maly odstep czasu to daje mniejsza porcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muusia
Ja przyjechałam z dziecmi do rodzicow. Od rana lalo.Mega niewyspana wiec chyba pojde spac. Co do karmienia to moja je no i 16 i usypia o 18!! No i co ? Musze potem karmić na śpiocha. Pewnie on 3 sie obudzi wiec sie klade. Jutro więcej postaram się napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa ale kombinujesz z tym mlekiem ale może dobrze robisz.ja nie robię 5h przerwy jak.nie spi. Ogólnie to u mnie na mleku jest napisane by w 4 miesiącu dawać 6 razy po 150 co 5 h to przeciez doby by braklo:D Teraz powinnam wg nich dawać 6 razy 120 co 4h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
muusia jakie dajesz mleko?sa tam godziny napisane? u mnie tylko ilosc porcji i jak duza ma byc porcja teraz ma byc 5 razy po 150ml, czyli sama sobie wyliczam ze mniej wiecej co 5 godzin a od 4 miesiaca jest tez 5 razy ale po 180ml. Muusia dziwne ze napisane jest ze od 4 miesiaca masz dawc jedna porcje wiecej, do tej pory zauwazylam ze to miala byc tendencja spadkowa, tzn dziecko je wiecej ale radziej, a oni nagle zwiekszaja czestosc karmienia polozylam malego na macie, nie patrzy w ogole do gory na zabawki tylko zawsze na boki, jednak te kostki czarno biale to jego ulubiona zabawka no ale zobaczymy ile polezy, zdaze zjesc sniadanie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia daje bebiko. Oni nie zwiększają ilości porcji po prostu mi tak wychodzi 5 karmien u daje 5 razy po 150 a nie jak oni teraz piszą 6 po 120. Moze zle napisałam cos. To widzisz co mleko to inaczej podają. Synowi w jej wieku podawalam bebilon pwpti tam tez w 4 miesiącu bylo 180. Teraz pewnie tez w 4 bede dawać 180 bo pewnie jej zapotrzebowanie wzrośnie. Ja malej na macie to nisko po bokach wieszam grzechoczace zabawki to jak macha to je uderza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×