Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Masaya

Mamy na Kwiecień 2017!

Polecane posty

Gość Mama po raz czwarty
GośćAnia27lat Ja także nie wierzę w zabobony. Ja przy trzech ciążach wyglądałam lepeiej, cera idealna a 3 dziewczynki. Teraz tez wyglądam dobrze, a niby ma być chłopiec. Ja ważyłam się to 6 kg mi przybyło, ale też zaczynam od wagi 52. Goscmakak Ja ostatnio chodzę spać o północy praktycznie codziennie, po 6 pobudka bo córka wstaje do szkoły. Jeszcze małe budzi mi się w nocy, także pospacerować za bardzo nie idzie. Ja już tu straszenie męża, że teraz on będzie wstawal w nocy do starszych dzieci bo ja będę mieć na głowie małe. Masz rację trzeba praktyki trochę. Ja już wiem co wcześniej było mi potrzebne i jakie miałam sposoby na dzieci, ale wiadomo, że nowe dziecko może byc zupełnie inne i przydadzą się nowe rozwiązania. Mama_ last _minute Witaj ☺ 37 to wcale znowu nie tak dużo. Niby mówią o pierwszym, żeby przed 30stka. Ja miałam znowu pierwsze dziecko bardzo wcześnie i nie spieszylogo mi sie z kolejnym dlatego dopiero po 8 latach kolejne. Teraz nie zdarzyłam wyjść z wprawy bo ledwo odchowalam mlodsze dzieci. Także do wstawania, pampersów i ograniczenia czasu jestem przyzwyczajona ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Zastanawiam się jak to będzie u nas kto będzie wstawal z corka to było tak że była taka grzeczna że wogole nie trzeba było wstawac tylko tak odruchowo nie raz się budzilam sprawdzić czy wszystko ok nawet mleka w nocy nie jadła na prawdę :-) mąż zawsze mówił że on to i tak nie słyszy czy ona płacze czy nie spała sama w łóżeczku a teraz córeczka tatusia chce z nim :-) Jeśli chodzi o wyprawkę to mam kilka bodow uniwersalnych kupiłam na ciuchach kocyk i dwie pieluchy (to dostałam) i na tym koniec a wózek chciałam kupić używany Nano Alu tech 3w1 - co sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
gośćAnia27lat - ja to bym chciała, żeby dziecko spało od początku w swoim pokoju a nie u nas w sypialni. Nie jest to zalecane i powinno niemowlę być w pokoju z rodzicami, ale ja nie chce budzić męża zapalonym światłem, przewijaniem, usypianiem, bo on przecież będzie chodził do pracy.Z tego powodu mi.in zamierzam kupić monitor oddechu. A Wasze małe gdzie będzie spało? Mama_ last _minute - ja planuje 3 maluchów i pewnie ostatnie też się urodzi w okolicach Twojego obecnego wieku:) i się nie przejmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
goscmakak Mamy duży dom ale jeszcze nie zdążyliśmy zrobić dzieciom pokoi na górze więc póki co wszyscy śpimy w salonie (34m) Jak corka się urodziła to mieliśmy tylko i wyłącznie 16m do wszystkiego kuchnia-pokoj-lazienka (nocnik i wanna do kąpieli lenki) mąż chciał oczywiście chciał najpierw zrobić gore potem drugie dziecko ale 6 lat między dziećmi to już duża różnica. W lato ma zrobi już pokoje na górze więc wszyscy się przeniesiemy ze spaniem mieszkamy tu dopiero rok więc jeszcze nie tak długo. Przypuszczam że mąż będzie spał z corka a ja z Maluszkiem dla wygody. Lampka nocna pali się cała noc bo Lenka się boi spać sama Nie jest mocna da się przy niej spać chyba z IKEI różowy kwiatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Wam ślicznie za odpowiedzi :) jakos mi sie lżej na duchu zrobilo. Leże w domu z zapaleniem zatok 5 raz w tym roku :/ tylko teraz wiadomo bez antybiotyku to zdycham. Jak tak dalej pojdzie to w piatek jade do lekarza :( 25 listopada zaczynam edukacje przedporodową z pania połozna ze szpitala, w ktorym bede rodzic. Nie ma tam gimnastyki, tylko teoria i zajecia z kapania niemowlecia. Lacznie jakos 8 h. Po 26 tygodniu zapisze sie na gimnastyke przedporodowa do szpitala. W odpowiedzi na pytanie - to moje pierwsze dziecko :D robilam dzisiaj rozpiske sztukową i rozmiarową i na 50/56 mam komplet a 62/68 pare sztuk musze dokupic. Glownie zaopatruje sie w lumpeksach i odkupuje paki. Dzisiaj za reklamowke rzeczy zaplacilam 7 zl. W tym udalo mi sie zlapac śliczny, polarowy, bialy kocyk z wyszywanym misiem, czapke, sliniak, spiochy i dwie pary bodów. Mąż pracuje a ja latam po ciucholandach :P tyle, ze dzisiaj wpadlam tam na 10 min bo bol glowy nie pozwalal dluzej :( Jak sie czujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
GośćAnia 27 lat Mój mąż też raczej nie słyszał córek w nocy. Taki to ma szczęście. MałE spały w naszym pokoju. Jesli musialam przebrać mała to włączyłem lampkę taka ciemna, żeby nie rozbudza dziecka i męża ☺ Co do wózka to ja kupiłam dla średniej córki wózek 2 w 1. Nie zwróciłam uwagi, że część spacerowa nie rozkłada się całkiem na płasko, więc i tak go początkowo nie używałam i zmieniłam wózek na inny. Ciezarowka94 Ja kupowałam tylko parę ubranek na56. Dzieci szybko rosna☺Moja największa córka miała 54cm jak się urodzila☺Co jedno to coraz mniejsze☺Ja dla drugiej córki kupowałam paki ubran przez internet. Dla trzeciej córki miałam już ubranka. Teraz jest nie duża różnica między dziewczynami rozmiarowo, więc ubranka po średniej trafiają od razu do szafki najmłodszej. Teraz należę do grupy z mojego miasta na fb. Taka grupa tylko dla mam. Można tam kupić ciuszki i rzeczy dla dziecka bardzo tanio. Pewnie zaopatrzenie się tam ubranka. Można przynajmniej na miejscu zobaczyć co się kupuje bo przez internet to nie zawsze ubranka są w takim stanie jak miały być. No i nie trzeba latać tylko wtedy kiedy interesuje mnie jakaś oferta☺ Co do szkoły rodzenia ja nie chodziłam bo miałam wszystkie cesarki planowane także nie było mi to potrzebne. Przy pierwszym dziecku edukować się sama☺Mam nadzieję, że szybko wyzdrowiejesz i obejdzie się bez leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Czyli jednak zalecacie, żeby maluch był od początku z rodzicami w pokoju? a mężów zazwyczaj wybuch bomby nie obudzi :P Ciezarowka94 - dużo zdrowia, mnie odpukać nic nie bierze! gośćAnia27lat- mam do Ciebie takie bardziej personalne pytanie. Otóż też rozpoczniemy budowę w przyszłym roku i obawiam się, że na wszystko nie wystarczy kasy. W ogóle chciałabym zrobić absolutne minimum, aby się wprowadzić, ale uprzedzam męża, że może nam na wykończenie góry nie wystarczyć. Moje pytanie do Ciebie - jak sobie dajecie radę tylko na dole? Czy dokończenie remontu przy 2 dzieci nie budzi Twojej obawy? My gdybyśmy mieli dokończyć wszystko też byśmy mieszkali przejściowo w malutkim mieszkaniu 30m i tak sobie myślę, że chyba lepiej w samym salonie ok. 35m mieszkać w nowym domu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
goscmakak Mieliśmy w planach zrobić cały dom górę dół za jednym razem ale niestety mimo wielu upustow strasznie wszystko drogie i niestety nam zabrakło na gore. Dajemy sobie radę było 16 m i było dobrze na dole mamy 60m i na prawdę jest to dużo lepsze niż te 16 u teściowej :-) Nie wiem jak to będzie z remontem ale mój mąż złota rączka jest tak zdeterminowany że powiedział że zrobi. Bardziej mu brak czasu niż pieniędzy Wyjeżdża do Niemiec na dwa trzy miesiące wraca na miesiąc i nie wie za co się brać najpierw. Mamy do spłacenia kredyt na dom bywa różnie ale dajemy radę Rodzice finansowo nam nie pomagają raczej pożycza oddać trzeba. Jesteśmy bardzo oszczędni nie znaczy że jemy chleb że smalcem :-) ale kupujemy to co trzeba bez szalu. Jeszcze nam w domu brakuje kilku rzeczy jakieś nowe meble do salonu korytarz też mamy nie skończony ale jakoś tak nie potrzebuje żeby było na już. Jesteśmy młodzi przed 30 zdążymy wszystko zrobić jeszcze. Wykonczcie dom do minimum i można się wprowadzić. Mówią że jak się zamieszka to już nic się nie zrobi nie prawda przez rok zrobiliśmy bardzo dużo. Przy dzieciach też się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
goscmakak Mąż najpierw chciał dokończyć dom jak pisałam a potem mu się synka zachciało i za jego namowa będzie drugie dziecko a remont zacznie po nowym roku :-) sam to wymyślił :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
super sprawa!!!!! sprawdzam tym mężusia czy mnie nie kłamie :) www.zlokalizuj.xweb24.pl/l/3/lokalizacjagsm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do bycia mamą przed 30 - chyba tylko w Polsce to słyszałam :) W Belgii jak widzę kobietę z wózkiem, to rzadko ma miej niż 35 lat, a jeśli tak - to jest nianią :) 40-45 letnie mamy małych dzieci to tu norma. Raczej lansowany jest pogląd: "Zrealizuj się zawodowo i zdecyduj się na dziecko, kiedy będziesz gotowa" niż "pierwsze dziecko przed 30". Nie mówię, że się z tym zgadzam, moim zdaniem to trochę skrajne myślenie, no ale tak tu jest. Co do spania to baaardzo bym chciała, żeby dziecko od 2-3 miesiąca miało swój pokój, no ale warunki mamy jakie mamy i będzie w pokoju z nami ;) Prędzej mąż wyniesie się do salonu, jeśli nocne płacze bardzo mu będą przeszkadzać. Ciezarowka94 - współczuję Ci i rozumiem. Ostatnio głowa bolała mnie bez przerwy 3 dni. B-e-z p-r-z-e-r-w-y. No myślałam że oszaleje. Miałam też 3-dniowe zapalenie pęcherza, obyło się bez wizyty u lekarza, bo przeszło, ale żadna radość :/ Ciążowych jakichś dolegliwości nie mam, najgorsze są te pierdoły na które kiedyś bym po prostu wzięła tabletkę - a teraz nie mogę i cierpię x.x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
gośćAnia27lat - my żeby zrobić wszystko na tip top napewno musimy sprzedać obecne mieszkanie, a nie widzi mi się krążyć z dzieckiem/dziećmi i ich betami wte i we wte, więc też będziemy robić wszystko żeby od razu przeprowadzić się do nowego domu. W wieku jesteśmy tym samym jeśli twój nick nie myli :) Ciężarówka94- a może zmierz ciśnienie. Sprawdzałaś? Mnie jak uporczywie bolała głowa prawie tydzień!! to mierzyłam i okazywało się, że mam bardzo niskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Goscmakak Dziecko w pokoju rodziców to trochę wygoda, ale i mama czuje się pewniej mając malucha blisko siebie. Ja w tej chwili nie mam możliwości innej niż żeby małe było z nami w pokoju. Za niedługo chcemy kupić dzialke i zacząć się budować. Mamy 3 pokoje i teraz czwarte dziecko. Jak się wprowadziliśmy to byłam w ciazy z drugim i jeszcze nie było planów na kolejne. Gdybym miała malucha w innym pokoju to nie wiem czy nie budziła bym się w nocy i latala do pokoju sprawdzać co z maluchem☺ Zanim maluchy zamieszkały same w pokoju matrwilam się, że mogę nie usłyszeć ich jak obudza się w nocy, ale bez problemu słyszę, nawet jak mają zamknięte drzwi. Jest plus spania malucha w swoim pokoiku. Od razu przyzwyczaja się do swojego pokoju i łóżeczka. Nie trzeba potem uczyć spania w swoim pokoju. Teraz czasami jak średnia córka nie może spać w nocy i chce ją zabrać do naszego pokoju, żeby małej nie obudziła to mi mówi, że ona chce być w swoim łóżeczku. Jeśli mama może spokojnie spać w nocy i nie musi mieć dziecka koło siebie to nie widzę problemu z osobnym pokojem. Co do mieszkanią w małym metrażu to człowiek do wszystkiego się przyzwyczai. Kiedy urodziła się 3 córka robiliśmy remont mieszkania. Miało być tylko przerobienie pokoju i kuchni, a skończyło się na dużym remoncie, miało trwać 2 tygodnie a zeszło 3 miesiące. Mieszkaliśmy wtedy w jednym pokoju do tego dość małym w 5 osób, bez kuchni i jakoś przeżyliśmy. Wolelismy to niż iść do tescia i się z nim użerac. Sabinka89 Jeśli chodzi o bycie mama przed 30stka to raczej tyczy się zdrowia. Im później tym kobieta może mieć wogole problem z zajściem w ciążę. Większe prawdopodobieństwo wystąpienia różnych problemów podczas ciąży i z wiekiem wzrasta ryzyko urodzenia chorego dziecka. Nie wiem ile w tym prawdy , ale tak mówią ☺ Ja nie mam nic przeciwko poznym macierzyństwu. Człowiek bardziej wie czego chce. Ja sama miałam dziecko bardzo wcześnie. Wydaje mi się, że lepiej mieć późno niż za wczas. Wszystko zależy od konkretnej osoby i nie zawsze wiek świadczy o gotowości to bycia rodzicem. Teraz jestem przed 30 stka i będę mieć czworeczke. Już sobie wyobrażam ludzi jak patrzą na mnie jak idę z 3 maluchów, a co najlepsze wyglądam dużo młodziej niż w rzeczywistości mam ☺ Zresztą ja tam się ludźmi nie przejmuje. Dzieci są zadbane i nic im nie brakuje, stać nas na tak duża rodzinę, oboje lubimy dzieci. Ja bardzo dobrze czuje się w roli mamy, przy dzieciach czuje się spełniona. Najbardziej rozbawia mnie pytanie jak ja daje sobie radę z trójka dzieci. Jeszczepraktycznie nikt nie wie o ciąży, ale już widać. Mąz nie wytrzymal i pochwalil sie paru osobom, ale takim dalszym co nie mieszkaja w naszym miescie. Oszczędzam sobie zbędnych pytań i obchodzenia się jak z jajkiem☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama po raz czwarty - wow podziwiam Cię :) Dałaś czadu :) My też myślimy o domu. Budowę zaczynamy na wiosnę, na razie musimy się więc przemęczyć w 2 pokojowym mieszkaniu, nie chcę się już przeprowadzać gdzie indziej niż do własnego domu. Widzę, że wiele dziewczyn jest tutaj w podobnej sytuacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
W czwartek mam wizyte, zaczelam 20tydzien, trzymajcie kciuki... Ubranka chyba kupie na 62, moja pierwsza corka urodzila sie duza, ponad 4kg i 60cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Sabinka89 Haha gdzie tam od razu czadu☺ My mieliśmy kupić dom, ale trafiliśmy na mieszkanie bezczynszowe z ogródkiem i tak jakoś wyszło, że z domu zrobiło się mieszkanie☺ w sumie dobrze, że nie kupiliśmy domu bo teraz wybudujemy taki jak nam się podoba. Pewnie to trochę potrwa, ale póki dzieci małe to nie jest tak źle i tak prześladuja głównie w naszym pokoju, choć mają swój pokój. Starsza córka ma sama pokój. Druga ciaza 32 Jak przeczytałam, że masz 20 tydzien to właśnie zorientowałem się, że u mnie od poniedziałku też już 20 tydzien! Wow! Córeczka naprawdę duża była. U mnie dzieci wszystkie były wagowo i wzrostem podobne, więc może u Ciebie dzieciątko też tak będzie☺ Nie ma co ryzykować za małych ubranek. Pewnie coś dostaniesz w prezencie, a jak nie to można dokupić. Maluszkowi nie przeszkadza, że ma większe ubranko. Gorzej jakby było za małe☺ Trzymam kciuki ☺ ja musze czekać jeszcze 2 tygodnie do wizyty. Lekarz był na urlopie i tak mi terminy wypadły ostatni i kolejny, że wyjdą mi dwie wizyty w listopadzie. Będę mieć usg połowkowe, gdyby nie to pewnie wizyta byłaby dopiero w grudniu. Przynajmniej może wkoncu będę miała pewność co do płci. Chciałabym już coś kupić dla maluszka, ale typowo chłopięcego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Tak mam 27 lat jak w nicku Mąż marzy że będzie troje dzieci ale ja już boję się rodzic Po 30 ze względu na stan zdrowia a nie dlatego że za stara czy coś w tym stylu do drugiej ciąży musiałam dojrzewac aż 5 lat nadal się boję czy będzie wszystko ok. Porodu najmniej się boję z corka trwał 15 minut (mogę komuś urodzić :-)) boję się że nie doniose muszę lezec i lezec Pozdrawiam wszystkie mamy które są na etapie budowania domów :-) ciężka robota ale potem jest bardzo przyjemnie Chorowalam w weekend bardzo poważnie gorączka 38,5 przeważnie corka pojechała do dziadków mi też kazali przyjechać ale podziekowalam nie to jak u siebie :-) byłam sama ale dalam rade i dziś jestem zdrowa nie opusze mojego domu nawet jakby mi u teściów uslugiwali jak w hotelu nie dziękuję pomału ale zrobię wszystko sama. Dwa dni lezalam plackiem kupa brudnych garow bo coś jeść musiałam ale dziś już dom doprowadzony do normalności i nikt nie widział nikt mnie nie odwiedzał a zreszta nie lubię jestem Zosia samosia 18 tydzień u mnie czuje mojego małego Czlowieczka szalał dziś jak mały piłkarz albo siatkarka nie wiadomo brzuszek już widać wszystkie okropne objawy minęły z corka tego nie miałam wogole ale nic minęły i teraz tylko patrzeć jak rosne 2.12 wizyta może się dowiem któż tam mieszka :-) ubranek mam kilka uniwersalnych nie mam jeszcze kiedy jeździć i grzebać na ciuchach na 56 też kupiłam bo corka miała 3250 54cm to może tym razem też dużego osobnika nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
GośćAnia27lat Mój marzył o czwórce i dopiął swego ☺ Nie martw się na zapas wszystko będzie dobrze. Ja też musiałam leżeć w drugiej ciazy bo miałam krwiaka na macicy. Dwa tygodnie i wszystko się wchlonelo☺ Ja to nawet nie biorę pod uwagę, że cos może być nie tak. Najgorsze 3 pierwsze miesiące masz za soba☺ Porozmawiaj że swoim lekarzem o ciąży po 30 zobaczysz co ma do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Ale fajnie się wszystko czyta:) Myśmy wczoraj z mężem pojechali do kobitki, która sprzedawała fajne ciuszki głownie ze smyka, fisher price i H&M. Mówie tu o markach bo są dobre jakościowo. Kupiliśmy wór ubranek za drobne pieniądze,. A zrobiliśmy to głownie dlatego, że musimy mieć rozm. 56, bo nie wiem jakie duże się urodzi, a nie chce wydać kupe kasy na nowe lumpki w tym rozm. gdyby urodziło się ponad normę duże :) Babka miała świetne nosidełko Cybex Q Cloud - rozkłada się do pozycji leżącej i ma zadaszenie! Niezastąpione podobno na wyjazdach zamiast ciężkiej gondoli. Tak tak racja - mieszkanie z teściami czy rodzicami jacy by nie byli jest ciężkie.. Ja mam jeszcze charakter, że nie dam sobie na głowę wejść i szanuje własne zdanie i to często się nie podoba ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Goscmakak Najlepiej znaleźć kogoś z ciuszki mi na internecie. Ja nigdy w ciuchlandzie nie byłam, ale z tego co słyszałami to wcale tak tanio nie jest. Ja kiedyś trafiłam na ubranka wielka pake i cenowo wychodziły 0,50 gr za sztukę ☺ teraz na większe ciuszki mam koleżankę, która ma bliźniaczki. Ma manie zakupów, dziewczynki mają bardzo dużo ubrań, więc tak nie zużywają. Niektóre nawet jak nowe do tego fajne na czasie☺ Także mam stałego dostawce☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasami sie trafi w lumpeksie cena 60 zl za kilo i wtedy uciekam :D do jednego chodze w poniedziałki jak cena jest najniższa 15 zl/kg i wtedy za 4-5 czasem 6 rzeczy płace okolo 8 zł a do drugiego chodze w sobote jak jest 7,99 zl/kg i ostatnio za pare ciuszkow zaplacilam 4 zł. Ale czesto tez kupuje dla córy koleżanki, bo dziewczyna ma ciężką sytuacje materialną i zawsze staram sie jej chociaz raz na jakis czas podrzucic reklamówke ciuszków. Mialam tez kiedys okazje kupic 2 worki ciuszkow 0-6 m za 30 zł :o mówie Wam dziewczyny podzieliłam to na 5 osob ! Zostawilam sobie pare większych ciuszków i dwa śpiworki, zrobilam pake koleżance, wyslalam paczke potrzebujacej mamie do Szczecina, oddalam potrzebujacej matce z mojej okolicy i jeszcze sprzedalam reklamówke za 10 zł ale tylko dlatego, żeby zwrócic koszt paczki, bo ponad 20 zl zaplaciłam, ale 3 kg ciuszkow pojechalo :) Siedze i myśle i wymyślić nie moge. Jaki rozmiar pieluch tetrowych? Są od 40x80 do 80x80. Potrzebne wiadomo jakby sie dziecku ulało. Ktore najlepsze? I ile? Z 10 sztuk? Staram sie jeszcze domówić pare drobiazgów w tym msc bo w przyszlym bierzemy hipoteczny na zakup mieszkania i bedzie sporo załatwiania i kasy do wydania, wiec takie pierdółki jak pieluchy, smoczek ortodontyczny 0-2m i 0-6m, butelke 0+ z Avent chciałam mieć juz z glowy. Dziękuje Wam wszystkim za troske. Ciśnienie mam w porządku. Choruje na przewlekłe zapalenie zatok od 2 lat i minimum 2-3 w roku zawsze mnie złapie. Taki urok :) zawsze brałam Anapran przeciwbólowo i spalam caly dzień a teraz musze sie pomęczyc. Jutro mam usg polówkowe to zapytam Panią Ginekolog o jakiś złoty środek na zatoki. A i jeszcze apropo domu..bardzo chcialam żebyśmy kupili dom. Jest taki na przetargu miejskim za grosze. 63 m kw + 30 m strychu + 0,08 ara działka. Ale rudera :( miejsce na garaż, miejsce, żeby w końcu móc miec psa, ale to minimum 8-9 msc żeby móc w ogole tam wejsc mieszkac chociaz do 1 pokoju. Nie bylo by tragedii ale caaaały dach i sufit jest w eternicie a to samo rozebranie + dach to lekko 30-35 tysięcy no i kto to zrobi jak u nas teraz -7 st na dworze :( kanalizacja, ogrzewanie, elewacja.. No cóż :) chcialam ten dom bardzo, bo cisza spokoj, zero sąsiadów i problemów ale może kiedyś. Teraz trzeba kupic coś na szybko, bo wynajmujemy mieszkanko 32 metry i mamy sąsiadów alkoholikow. Ostatnio tak popili, że mi jeden na wycieraczce spal a mąż w pracy był.. Trzeba się szybko ewakuowac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszamy kobiety i mężczyzn starych i młodych! www.kupony.wygrane24.pl/l/5/naszaofertadlawas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Ciezarowka94 Ja jestem wygodna chyba wolę w internecie przegladac☺ Przy dzieciach to nie ma tak czasu na latanie. Co do pieluch to nie pamiętam jaki mam rozmiar, ale na pewno nie te na 80. Dostałam kilka sztuk takich wielkich pieluch i szczerze to wolę te mniejsze. U mnie początkowo przydaławaly się jako podsia dla malucha. Średnia córka sporo ulewala i zamiast zmieniać całego prześcieradła zmieniałam tylko pieluche. Zresztą do karmienia też używałam, podkładałam pod buźkę maluchowi bo dzieci często tak jedzą, że wszystko w koło mokre, a tak zamiast leciec na ubranko lub łóżko jak karmisz na lezaco to leci na pieluszke. Ja to znowu od dziecka mam migreny. Po dwóch ostatnich ciążach bardzo zadko mam bóle. Od prawie 4 lat nie brałam żadnych leków przeciwbólowych, bo albo w ciazy, albo karmie ☺ a te leki nie wiele dają. Tylko na zdrowie mi te ciążę wyszły zero leków, zero alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Uciekło mi post w polowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Byłam parę razy na ciuchach już kupiłam kilka rzeczy i wchodzę tam gdzie jest 15zł/kg to kupiłam body chyba z 7 sztuk bialusienkie jak śnieg za 9 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
a w innym ciepły pajac na 56 jak nowy trzy szt bodow za 7 zł Groszowe sprawy w internecie kupuje corce sporo ubrań nowych używanych na hm często. Teraz jeszcze nie wiem dla kogo kupować bo bym kupiła pake ciuchów od kogoś i na jakiś czas było by z głowy ale cóż trzeba czekać. Jeśli chodzi o pieluchy to już mam dwie dostałam chyba są z pepco używałam jak się córce ulewalo nie są duże mniejsze lepsze. Ile sztuk to nie wiem ale 10 to chyba ok bo zmieniać trzeba A jakich proszków do prania dla Maluszka używacie /macie zamiar używać? Ja te kupione teraz piore z naszymi ciuchami i chyba tak zostanie używam PERSIL z Niemiec mąż mi przywozi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
proponuje tabelke robcie kopuj -wklej tego ponizej dopisujac swoje dane :) nick_____wiek_____termin porodu_____plec/imie_____ktore dziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
GośćAnia27lat Ja używałam przy dzieciach zazwyczaj Loveli. Ostatnio trafiłam na fb na post w którym mamy pisały jaki proszek polecają, żeby nie uczulal i właśnie bardzo dużo Mam polecalo Lovele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Mama po raz czwarty Corka nigdy nie miała uczulenia chociaż z początku używałam Lovela ale potem po krótkim czasie pralam wszystkie ubrania razem i tak jest do dziś ale już kupę lat używam jednego proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_last_minute
co do pieluszek tetrowych, to przyda sie kilka takich większych 80 na 80, własnie zeby gdzies podłożyć. ale do wycierania buzi itp. mi świetnie sprawdziły się takie połówki. bo w sumie pielucha w jednym miejscu brudna, bo ulało, a idzie do prania. U mnie nadal nerwowe oczekiwanie na wyniki amniopunkcji. Jeszcze półtora tygodnia. Nie kupuję żadnych rzeczy, czekam. Od razu poznamy płeć, bo jeszcze nie wiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×