Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Masaya

Mamy na Kwiecień 2017!

Polecane posty

Gośćmakak - u mnie to samo, jestem jak balon, co nie zjem to problem :/ Kompletnie mi się wszystko rozregulowało. Przynajmniej mąż się cieszy, kiedy widzi moje piersi ;) Masaya - zgadzam się z Tobą, każda kobieta powinna mieć wybór, każda ma inną historię i powody. Ale myślę, że nie wprowadzą tego prawa i to tylko temat zastępczy dla ważniejszych rzeczy, które teraz dzieją się w polityce. Ale cieszę się, widząc wielką solidarność kobiet w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Witam wszystkie Mamy. Jestem w 14 tygodniu ciąży. Dodam, że czwartej ciąży ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madiik Dobrze Ci, ja za to chyba do końca ciąży nie będę chciała znać płci. Tym razem chcę sobie zrobić niespodziankę :) A masz może jakieś przeczucia ? Masaya Powiem Ci, że nie chcę zapeszać, ale mdłości chyba mi mijają. Od kilku dni czuję się już trochę lepiej. Teraz tylko czasami jak się najem czuję się niekomfortowo, ale prócz tego wygląda na to, że mogę być dobrej myśli :) Co do strajku... Nigdy nie byłam, nie jestem i nigdy nie będę za aborcją. Mało ważne z jakiego powodu. Ale nigdy też nie będę za tym, żeby za kobiety decydowali jacyś idioci z białego domu, którzy nie mają pojęcia na temat ciąży i tego jakie czasami występują sytuacje. Wkurza mnie to, że wracają dawne czasy, kiedy to kobieta nie miała prawa głosu nawet co do własnej osoby. Mama po raz czwarty Witamy na forum :) Serdeczne gratulacje w związku z czwartą ciążą. Chciałabym sama już być na tym etapie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alaa911991
Witam wszystkich :-)) moge dolaczyc? Termin porodu na 21-22 kwietnia, obecnie 12tc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
I po badaniach :) Wszystko w normie, na miejscu i w odpowiedniej ilości :) Jesteśmy przeszczęśliwi :))) Malec ma 6,64cm i rusza się tak, że aż mu brzuch podskakiwał na USG. Mamy mimo wszystko wykonać test PAPPA w ciągu 3 dni dla większego potwierdzenia. Termin nadal podtrzymany na Wielkanoc tj. 17.04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis mam lekarza :) czekam z niecierpliwoscia kiedy zobacze malucha :) kazda mama chyba lekko stresuje sie przed kazdym usg czy wszystko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gawronkowa
Cześć Dziewczyny! Termin mamy na 9 kwietnia, dzisiaj dokładnie 13tydz. + 4dni (liczycie to jako 13 czy 14tydz.? ja już jestem wygłupiona każdy mówi inaczej). Będzie to nasz pierwszy Bobo <3 Przyznam, że jak narazie wszystko wygląda nieco inaczej niż to sobie wyobrażałam, nie czuje się najlepiej, wymiotuje codziennie od 4tygodni, do tego od 6tygodnia co kilka dni plamienie lub krwawienie więc stres nie poprawia mojego samopoczucia. Z tego powodu jestem co max 2tygodnie na wizytach u gin. Robaczek rośnie jak na drożdżach, w poniedziałek było już 8cm. Pierwsze badanie genetyczne zrobione i wyniki prawidlowe. A jak Wasze doznania - dużo z Was jest w pierwszej ciąży? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gawronkowa
Poruszę jak mam chwilke jeszcze dwa tematy, co do ogólnego samopoczucia to mnie dopladło dopiero w 8tygodniu... wcześniej tylko biust urósł dosłownie w oczach i był bardzo bolesny i miewałam bóle brzucha ale gdyby nie fakt, że dowiedziałam się o ciąży z testów już przed 4tygodniem to pewnie nie połączyłabym tego z ciążą ;P Jesteśmy "chyba" młodzi bo oboje z mężem mamy po 25/26lat ale staraliśmy się 10miesięcy przez moje problemy hormonalne. W efekcie udało się na duphastonie, którego zresztą do teraz biorę dwa razy dzienne przez plamienia. Wiem, że nie jest to istotne przy pierwszym dziecku ale baaardzo chciałabym córeczkę, później może być nawet trzech chłopów :D Co sądzicie o wczesnej ocenie płci dziecka przez lekarzy? mój już w 10tygodniu napomknął coś o dziewczynce, teraz w 13tygodniu ponoć nie dało się podejrzeć. Kolejna wizyta już za 1,5 tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alaa911991 Witamy serdecznie. Oczywiście, że możesz dołączyć, to forum otwarte dla każdego, kto tylko jest w podobnej sytuacji co i my :) Opowiadaj jak samopoczucie na początkach ciąży, bezobjawowo, a może coś Cię męczy ? gośćmakak Jeśli wszystko dobrze, to fajnie. Z tego co mówisz to *****iwe dzieciątko. Może dać czadu kiedy się narodzi :) anula2017 Ja w pierwszej ciąży bałam się każdej wizyty, ciągle prześladowały mnie myśli, że dowiem się czegoś złego :( A mimo to zawsze z gabinetu wychodziłam uśmiechnięta. Tak już jest :) Opowiadaj co i jak kiedy wrócisz z wizyty :) gawronkowa Ja bym to liczyła jako 13 tydzień ciąży. Sama tak właśnie liczę. Mój termin na 13 kwietnia. Ale pierwsze dziecko urodziło się 2 tygodnie przed terminem więc i tym razem bym się nie zdziwiła gdyby tak było. Podobno rzadko kiedy kobieta rodzi idealnie w terminie :) Nie masz lekko z tego co piszesz, ale bądź dobrej myśli i nie martw się. Mnie też ciągle mdli, czasami wymiotuję. Źle się czuję, ciągle jestem zmęczona, chce mi się spać. Nie mogę patrzeć na jakiekolwiek jedzenie nawet na obrazku. Od razu robi mi się niedobrze. Jak już jem, to się zmuszam. Ale wciąż pocieszam się, że to w końcu minie. W pierwszej ciąży nie miałam żadnych objawów, prócz jednego tygodnia mdłości, teraz jest zupełnie inaczej. I też miałam plamienie, takie lekko brązowe, jakby kolor toffi. Ale to były dosłownie dwie plamki na wkładce. Po tygodniu się powtórzyło i tyle. Do dzisiaj jest w porządku :) Co do wieku, ja mam 21 lat, mój mąż 25 i to będzie nasze drugie dziecko. Urodzę je w wieku 22 lat :) Każdy ma swój czas na rodzicielstwo. Jeśli byliście i jesteście gotowi na taki krok to czemu nie :) Trochę zdziwiło mnie to co napisałaś o płci, naprawdę lekarz już w 10 tygodniu coś Ci powiedział ? Mi w pierwszej ciąży lekarz mówił, że dopiero po 16 tygodniu można coś określać, bo wcześniej narządy chłopca i dziewczynki wyglądają zupełnie identycznie. Sama dowiedziałam się w pierwszej ciąży w 21 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Venice
Ja byłam wczoraj u lekarza w 14 tygodniu i 5 dniu. Maleństwo się tak ustawiło, że dokładnie było widać co ma między nóżkami. Będziemy mieli najprawdopodobniej wymarzoną drugą córkę :) Mam nadzieję, że za tydzień na kontroli potwierdzi się płeć. Mój lekarz też jest zdania, że od 16 tygodnia można rozmawiać na temat płci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masaya
Mama po raz czwarty- ale będziesz miała wesoło z czwórką :-) choć pewnie i obecna trójka dzieciaczków robi swoje ;-) Valentina275- też chcesz mieć rodzinę wielodzietną? Pytam, bo rzadko teraz spotyka się osoby planujące więcej niż 3 dzieci. Alaa911991- hej, jak się czujesz? To Twoja pierwsza ciąża? :-) goscmakak- wspaniale , że wizyta pozytywna :-) nic tylko czekać na kolejne i patrzeć jak maluszek rośnie :-) Gawronkowa- rocznik 90? Może w tym samym wieku jesteśmy :-) ja w grudniu kończę 26l .. Tak jak moje poprzedniczki ja byłabym ostrożna co do wiary w określanie płci przed 16 tc . Venice- oo, to szybko lekarz się zdecydował określić płeć, oby się później potwierdziło :-) a zawsze myślałam, że łatwiej i wcześniej można wypatrzyć chlopca :-D U mnie lepiej, już długo bez wymiotów :-) Dni lecą jak szalone. Aż zapomniałam l4 dostarczyć do pracy :-D Dziś będę śmigać, bo mam na to ostatni dzień :-P Ciągle wybieram materiały do mieszkania, teraz jeszcze dojdzie mi zorganizowanie małej imprezki na 30stkę męża, potem Wszystkich Świętych, moje urodziny, Boże Narodzenie, W lutym urodziny synka, w marcu znowu imprezy urodzinowe :-) Ani się obejrzę, a będę na porodówce :-D Serio, czasami zapominam o tym, że w ciąży jestem :-) A i większość rodziny wróży mi córkę. Boję się ich zapytać czy naprawdę tak źle wyglądam. Bo nie wiem po czy innym jak nie po moim wyglądzie to oceniają :-P :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny :) mogłabym do Was dołączyć? Szukam takiego małego forum, na ktorym bedzie pare oczekujących mam i w miare to ogarne, bo na innych forach to dziennie 100 postów i ciężko nadrobic po paru dniach nieobecnosci :o Termin wg USG mam na 04.04.17 :) jesteśmy po pierwszym badaniu genetycznym, na którym wszystko wyszło ok. Płci nie znamy. Będzie to nasze pierwsze dziecko, bardzo się boje, bo nie wiem o czym czytac, co powinnam wiedzieć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masaya
Ciezarowka94- witaj :-) pytaj o co chcesz, zawsze możesz wspomóc się też jakąś literaturą przeznaczoną dla oczekujących mam :-) dla kobiet po raz pierwszy spodziewających się dziecka każdy temat odnośnie ciąży , porodu czy pierwszych miesięcy życia dziecka może być nowością :-) fajnie jeśli będziemy mogły pomóc, wymienić się doświadczeniami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Mam termin 8.04, ale mam planowaną cesarkę i zawsze przynajmniej tydzień wcześniej robią cięcie. Jak się termin przesunie to mogę załapać się jeszcze na koniec marca ☺ Mam trzy córki 19m, 3 latka i 11 lat. Teraz liczymy na synka. Miałam we wtorek usg, niestety pępowinowa była między nóżkami i nic nie było widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMai27
Cześć mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMai27
Cześć mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masaya Nie wiem ile Bóg da dzieci, ale myślę o piątce :) Choć to nic w porównaniu z rodziną mojego męża. Razem z nim dzieci w jego domu było 10, oczywiście plus rodzice. Ciezarowka94 Witamy na forum. Wiesz co Ci doradzę z własnego doświadczenia ? Najlepiej nic nie czytaj. A już w szczególności internetu. Noo... chyba, że tak wiarygodny wątek jak ten nasz :) Chodzi o to, że ja na przykład wiele czytałam i później już po narodzinach pierwszej córki zawsze kiedy działo się coś niepokojącego również wracałam do gazetek i stron internetowych. I co... Tylko więcej zmartwień miałam, a okazywało się po czasie, że to głupoty wyssane z palca, które piszą osoby, które w ogóle nie mają w ogóle do czynienia z dziećmi. Najlepiej czerpać informacje i rady z wiarygodnych źródeł. Mama, teściowa, siostra, która ma małe dziecko, przyjaciółka, która już jest mamą. One mogą doradzić Ci najlepiej. Wiem, bo sama korzystałam z pomocy bliskich i to wyszło mi najlepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bardzo za miłe słowa. :* :) Mam pytanko. Jak zapatrujecie się na dzieciece ubranka majac na uwadze, że urodzicie w kwietniu? Chodzi mi o to, czy planujecie kupować grube czapki, śpiwory, kombinezony? W sumie to już kwiecień, niby po zimie, ale ostatnio to tak z tą pogodą różnie bywa i nie wiem jak mam sie przyszykować :> I jeszcze jedno. Jak sypiacie? Normalnie bez problemów? Ja na poczatku mogłam spać 24/dobę i świat mogl nie istnieć a od jakiegos tygodnia zasypiam 1-2 w nocy mimo iż czuje zmęczenie, to nie mogę się ulożyć ani znaleźć sobie miejsca. :( Życzę wszystkim spokojnej nocy ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Cześć! Ciezarowka94- tez sie zastanawiam nad ciuszkami. Poza tym nigdy niewiadomo czy urodzę na początku kwietnia, czy w terminie, czy pod koniec... Kombinezon chyba kupie jeśli będzie potrzeba, bo to większy wydatek, ale cieplejsze ciuszki to z pewnością. Dziewczyny pytane mam takie: Czy odczuwacie czasem ból podbrzusza wraz z kłuciem jajników? Nie wiem ,czy umawiać się na wizytę, czy to normalne? Mam tak do wczoraj ale raz jest raz zanika... Dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Aha! A propo spania to hmmm budzę się koło 02:00, koło 04:00 to powoduje, że koło 20:00 zasypiam i takie błędne koło... Ale takie uroki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masaya
Ciezarowka94- mam już synka z lutego i po nim ubranka. Kombinezon przyda się choćby na wyjście ze szpitala i pierwsze spacery. I osobiście nie przepadam za welurowymi ubraniami. Wydałam wszystkie, miałam wrażenie, że synkowi nie jest zbyt wygodnie, a i materiał jakiś nieoddychający. Zamiast tego na wyjście wolałam założyć body, na to pajacyk bawełniany i kombinezon ( no i kocyk). Ale każdy ma swoje zdanie, np. moja kuzynka tylko w welurowe i polarowe ubranka córę ubierała. Ja w ogóle starałam sie nie przesadzać i zachowac zdrowy rozsądek w ubieraniu synka, żeby go nie przegrzać . Inaczej od razu dostawał czerwone place na ciałku . W domu był tylko na pajacyku. Na pewno sama też znajdziesz Wasz złoty środek :-) Za snem standardowo, mogę już o 20 zasnąć, koło 2 wizyta w wc i do rana się kręcę :-) goscmakak- kurcze, ja nie mam takich dolegliwości. Mnie czasami coś zakłuje jak szybko pozycje zmieniam, a tak normalnie to nic się nie dzieje. Nie mogę doczekać się kolejnej wizyty! :-) :-) A tymczasem rzucam się w wir prac domowych. Dziewczyny odzywajcie się! Co tam się u Was dzieje? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Byłam na wizycie. Wszystko ok :) Maluszek rusza się, serce bije. Ból prawdopodobnie pochodzi od jelita, kregosłupa lub nerwoból. Ważne, że dziecko całe ja to tam poboli i przejdzie :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam córeczkę z listopada więc wszystkie ubranka mam po niej. Ewentualnie dokupię coś jeśli okaże się, że to chłopiec. Co do mam, które urodzą po raz pierwszy, myślę, że na wyjście można kupić jakiś wiosenny kombinezon. One nie są już takie grube, ale mimo wszystko są ciepłe. Prawda też jest taka, że dziecko tylko przez chwilę jest na dworze, kiedy przenosimy je ze szpitala do samochodu i z samochodu do domu. Chyba że mamusie od razu planują przyzwyczajać malucha do świeżego powietrza :) gośćmakak Jeśli chodzi o te bóle, ja miewam kłucia, ale jedynie przy zmianie pozycji, na przykład kiedy nagle wstaje. Ale czasami też boli mnie w podbrzuszu, ale to zapewne rozciągająca się macica, to samo miałam w pierwszej ciąży. A co do snu, bardzo ciężko jest mi zasnąć, mimo iż chodzę spać o 22... Za to rano mogłabym spać do południa co oczywiście jest niemożliwe, ze względu na córeczkę :) Nie liczę oczywiście nocnych wizyt w toalecie, bo to to już masakra jakaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiele moich koleżanek już będąc w ciąży kupowało ubranka dla dziecka na cały rok na promocjach, oceniając w jakim dziecko będzie rozmiarze w danej porze roku. Wcześniej myślałam, że to trochę dziwne, ale teraz sama nie wiem, jak myślicie, kupować ciuszki tak na zapas czy nie? Zimowe wyprzedaże już za 1,5 miesiąca, myślę, że już będę znała płeć, więc... kusi kusi :D No właśnie, płeć - we wtorek mam wizytę na zakończenie pierwszego trymestru, i podobno już można poznać płeć dziecka. Z 4 przypadków które znam osobiście, 2 razy ta płeć poznana tak wcześnie się sprawdziła :D Więc nie wiem co myśleć, tak wcześnie to trochę wróżenie z fusów, no ale kto wie, może się sprawdzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Hej, ja jestem w koncowce 15 tygodnia, termin na 30 marca. Na wizyte ide we wtorek, nie mogę się doczekać, ale i stresuje się, czy wszystko jest ok. Tez zastanawiam się nad kupnem ubranek, ale nie wiem, czy nie za wcześnie, nie znam plci, poza tym ten lek, czy aby na pewno jest wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Gdy byłam w 1 ciąży, to ciuszki kupowałam na ostatnia minute. Teraz chciałabym zacząć kompletować wcześniej, po corce wszystko wydalam, nie planowałam wtedy więcej dzieci. A teraz stwierdziliśmy z mezem, ze ostatni dzwonek na ciaze i jak nie teraz, to będziemy zalowac w przyszłości. Przestalismy się zabezpieczać w maju, 22 czerwca miałam ostatni okres, pod koniec lipca bylam w 4 tygodniu ciąży. wiec poszlo ekspresowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Co do spania, jestem bardzo zmeczzona w dzień, czasem spie po obiedzie godzine, dwie, ale staram się przetrzymać. Myslalam, ze wtedy w nocy będę lepiej spac, ale nie ma reguly, czy spie w dzień czy nie, mam problem z zasnieciem wieczorem, w nocy z 3-4 wypady do wc i tez siee wtedy krece. Najlepiej spi mi się rano, ale mam dziecko szkolne i takie leniuchowanie odpada, bo trzeba rano wstać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Sabinka89 - my powolutku kupujemy ale tylko to co w promocji :) Wiadomo nie wiemy jaki duży bobas się urodzi i jak będzie przybierał, ale wierzę, że wykorzystamy. Płci podczas usg genetycznego nie poznaliśmy. Lekarz nie jest pewny na tym etapie i po co później ma zmieniać zdanie. Kolejna wizyta 04.11 będzie to 17 tydzień więc już nie wyjdę bez rozpoznania z gabinetu !! :P Ze snem za wiele się nie zmieniło noc przesypiam płytko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama Hatfield
A ja nie widzę póki co forum na Maj więc poczytam was trochę :) Przechodzę etap nieprzyjemnych mdłości i chodzę do pracy w kratkę :/ Mam nadzieję, że tak jak przy pierwszym dziecku 8 lat temu minie mi to między 3 a 4 miesiącem. Teraz mam 10 tydzień. A wam kiedy się skończyły mdłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×