Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Masaya

Mamy na Kwiecień 2017!

Polecane posty

Gość Mama po raz czwarty
GośćAnia27lat Ja prałam małe ubranka tak do ponad roku w proszku dla niemowlat. Kazde dziecko jest inne także trzeba przetestować inaczej się nie dowiesz. Jeszcze co do podkładania pieluszek pod buzię to miałam też takie chyba flanelowe i od spodu folia, jak dziecko uleje to nie przemoknie na prześcieradło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Mama_last_minute Na pewno będzie wszystko dobrze. A przezierność karkowa wyszła Ci dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_last_minute
Dzięki, tej myśli staam sie trzymać. Tak, przezierność wyszła dobrze. Ale kość nosowa była niewidoczna (czytałam, że może za wcześnie, potem było ją widać, ale nie było to uwzględnione w tych wynikach) i to wszystko razem plus badania z krwi dały wysokie ryzyko. Na tyle, by zlecili amniopunkcję. I genetyk zaczął rozmowę od tego, że wyniki słabe, że zalecana amnio, prawie z krzesła spadłam, nic juz do mnie nie docierało. Do tego pojechałam sama, nie spodziewałam się złch wiadomości i nie chciałam męża wyciągać z pracy. Cały czas sobie tłumaczę, ze będzie dobrze, no ale strach jest. Niby już podjęłam decyzję, jeśli byłby ZD, ale trudno tak na 100%. Dlatego na razie nic nie kupuję, nie "chwalę się" ciążą tym, którym nie muszę mówić. Chociaż pod tym względem nie jest łatwo, bo początek mca, a brzuch mam chyba jak w 7 z pierwszej ciąży :) Czekam do 28.11. Co do prania, to najpierw używałam jelpa, potem loveli. Do wszystkich rzeczy synka, do tego naszej pościeli, swojej bielizny itp.Nie chciałam ryzykować uczulenia i prać i prasować wszystko od początku. Koło 3mca zaczęłam niektóre rzeczy prać w persil sensitive i na szczęscie nie było uczulenia, więc na niego przeszliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Mama_last_minute To jak przeciętność była dobra i kość nosowa widoczna to na pewno będzie dobrze. Może lekarz niezauważyl, Ci lekarze to się nadają w większości. Przynajmniej jak Ci te badania zrobią to będziesz spokojna, ale ja jestem pewna, że wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Mama_last_minute Jeszcze co do tego, że nie było widać kości nożowe to może miałaś badanie usg za wcześnie zrobione? Być może lekarz niezbyt dokładnie wyliczył Ci termin porodu i w rzeczywistosci był inny tydzień ciąży niż myślał. Mój lekarz wylicza mi termin wg usg,a nie okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, ale do nadrobienia :-D Cześć dziewczyny :-) to może ja tak do najnowszych tematów się odniosę :-P Chciałabym skoczyć na lampy, bo kilka rzeczy z najmniejszych rozmiarów by mi się przydało. Przede wszystkim body i półśpiochy albo śpiochy. A tu na razie nie mam jak. Z synkiem nie pojadę, bo by nas reszta stratowała . Co do prania ubranek, to u nas skuteczny i o przyjemnym zapachu był dzidziuś. Prałam w płynie i jak butelka się skończyła to przerzuciłam się na proszek vizir sensitive i płyn silan sensitive i razem z naszymi prałam. Ale bywa różnie, bo bratanek męża jest uczulony i do tej pory piorą jego ubrania osobno, a ma już 4 lata. Mama last minute- trzymam kciuki, żeby dzidzia była zdrowa. Wierzę, że tak jest. Wiadomo, że każda mama się martwi i oby szybko przyszły do Was dobre wieści :-* Nie wiem kto zasugerował tabelkę, ale to może dobry pomysł, co sądzicie? Gdy czekałam na urodziny pierwszego synka, to taka tabelka ułatwia nam trochę rozeznanie i pisanie z dziewczynami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
A ja się zastanawiałam jak działa ta tabelka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_last_minute
dzięki dziewczyny za dobre słowo Na usg dziecko miało 4,85 cm, a czytałam że jak nie ma 5cm, to kość może byc niewidoczna. Genetyk akurat dobry, sprzęt w klinice też. No muszę być dobrej myśli, bo inaczej zwariuję, a inni dookoła przeze mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Witam, napisze ogolnie, bo juz sie gubie w tych wszystkich nickach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Witam, napisze ogolnie, bo juz sie gubie w tych wszystkich nickach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Skorzystalam z chińskiego kalendarza płci i mówi że będzie chłopak :-D cofnelam się w czasie i sprawdziłam że w czasie kiedy została poczeta corka to chiński kalendarz pokazał corke :-) kurcze wierzyć?? 2.12 mam wizyte może zobacze co tam ma dzidzius. Na pewno się z Wami ta informacja podzielę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie 20tydzien,wszystko w porzadku. Niby chlopiec, ale w koncu lekarka sie wycofala z tej diagnozy i stwierdzila, ze moze jej sie wydawalo,bo malec *****iwy i zeby sie nie nastawiac, zobaczymy za miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
GośćAnia27lat Zerknelam z ciekawości na ten kalendarz i mi się nie zgadza z poprzednimi córkami i teraz też wychodzi córka ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Mama po raz czwarty Może tym razem kalendarz się pomyli i będzie syn :-) tego ci życzę trzeba się uzbroić w cierpliwość za tydzień mam wizytę może zechce się Maluszek odwrócić :-) Ten kalendarz to ciekawa sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_last_minute
ten chiński kalendarz przy synku mi się zgadzał, teraz też pokazuje syna, ale tym razem liczę, że się myli :) Płci nie znam, lekarz w 14tc widział dziewczynkę, za chwilę jednak chłopca, więc nie wiem. Ale jak oglądałam narządy w tym wieku na zdjęciach usg, to sa właściwie identyczne. Na wynikach amnio jest też płeć, więc nawet już nie kombinuję. Sądząc po tym, jak ja wyglądam-cera, ogólny wygląd w porównaniu do pierwszej ciąży, to ktoś mi urodę raczej odbiera. Poczekamy, zobaczymy. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
mama_last_minute Z corka wygladalam koszmarnie a teraz nie wiem kto ale jestem piękna :-) zobaczymy może synek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
U mnie w żadnej ciazy nie było zmiany w wyglądzie, jedynie co to w drugiej i trzeciej ciazy nie miałam praktycznie żadnych objawów, a teraz czułam się do 3 miesiąca źle. W sumie w pierwszej ciazy to miałam praktycznie wszystkie możliwe objawy i to do 5 miesiąca. Ja muszę jeszcze ponad tydzień czekać na wizyte☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia0329
Ja w pierwszej też "piękniałam" włosy, paznokcie, skóra- chłopak, w drugiej mdłości do 3 miesiąca, włosy wypadają jak nigdy, paznokcie się łamią, cera też nie ta, ciągłe przeziębienia- ale dwóch lekarzy powiedziało, że chłopak, czekam do 28.11 połówkowe- może rozwieją wszystkie wątpliwości :D :D Dziewczyny a zmieniając temat- co pijecie w ciąży? kawa? herbata zielona? woda? soki? gazowane? herbatki owocowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Wodę mineralna jak mnie strasznie suszy :-) do śniadania herbatę mam różne zielone owocowe liściaste w paczkach wszystko jedno zwykła z cytryna a kawę pół na pół z mlekiem do towarzystwa a że teraz męża nie ma to nie pije wcale kawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Ja pije duzo wody ale zawsze duzo pilam. Kolorowe napoje.to tylko "na smaka" jak jestesmy z wizytą u teściów bo teść kupuje wszelakie pepsi, mirindy, oranzady i soki co mnie bardzo martwi przyszłościowo.. A ja mam.takie pytanie- dostalam trochę ubranek ale.takich na 3+. Niemniej jednak sa ok tylko jak je odświeżyć? Niektóre mąja plamki przebarwienia. Mozma uzyc jakiegos odplamiacza a do białych wybielacza? uprac w tym a pozniej w proszku dla dzieci? I czy nalezy dolac plynu do płukania? I po co? Dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pijcie zielonej herbaty, mi doświadczony lekarz powiedział, że może mieć zły wpływ na serduszko dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Piłam zielona herbate w pierwszej ciąży bo pomagała mi na zgage i córka jest zdrowa byliśmy do nie dawna pod opieką kardiologa i jest wszystko ok Można wyprać w wybielaczu odplamiaczu z dodatkiem proszku jak ciuchy dorosłych ja tak robię w razie potrzeby płyn do płukania używam do czego to nie wiem :-) ale ładnie pachnie no i chyba zmiękcza pranie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Klaudia0329 Może brakuje ci jakiejś witaminy i stad te dolegliwości? Ja pije kawę z expresu z mlekiem jedną, zadko ale czasami się zdarzają dwie. Poza tym herbatę czarną, wodę czasami lub soki z wyciskarki, mam ostatnio smaki na mleko z miodem☺ Ja ogólnie nigdy nie piłam za wiele. Ja wogole nie kupuje do domu napojów gazowanych, żadnych soków w kartonach. Raz a czas jak są goście to jedynie. Moje dwie najmłodsze piją tylko wodę i nawet nie uczę nic innego. Goscmakak Ja do plamek używałam odplamiacza w płynie dr Beckmann ten co ma gumowe włoski żeby potrzeb nimi plam lub z tej samej firmy mydelko odplamiające. Ogólnie to samo co dla nas używam do odplamiacza. Dobre jest też szare mydło. Normalnie ubranka prałat z odplamiaczem w proszku dla niemowląt. Jak się martwisz to możesz drugi raz włączyć pralkę na samo płukanie. Płyn do płukania niby dla zmiękczaczania tkanin, ale jak dla mnie raczej dla zapachu☺ Teraz są takie proszki lub kapsułki, że niepotrzeba dodatkowych płynów bo wcale nie są bardziej miękkie jak dla mnie. Ja długo nie używałam wcale plynów bo najstarsza córka miała AZS i lekarka kazała zrezygnować z płynów do plukania. Ja jak prałam dzieciom ubranka w proszku dla niemowląt to już nie dodawałam nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam za błędy, tablet nie słucha się mnie i pisze po swojemu ☺☺☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Znowu weekend i cisza co porabiacie Mamuśki, że Was nie widać☺ ale tydzień szybko zlatuje. W poniedziałek już 21 tydzień. Wkurzyłam się bo dzwonie dzisiaj o ten kosz Mojżesza na kółkach i mi babka sprzedała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Ja będę zaczynała 19 tydzień a brzuchol jak do porodu z corka :-) wózka dziś szukałam mąż chce 2w1 używany a fotelik kupimy nowy. Dziś kupiłam kilka ubranek tak po malu trzeba zbierać :-) znowu mnie dopada ból gardła a ledwo wyłączyłam angine :-/ Maluszek szaleje mi w brzuchu aż mi podskakuje a w dzien to śpi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Nie wyłączyłam tylko wyleczylam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My po czwartkowym połówkowym USG i Pani Gin wybiła nas z pantałyku, podobno na monitorze widoczna córa :o nastawilismy sie juz troche na syna, ale sie jeszcze wstrzymamy, bo w ciagu 2 tyg dwie sprzeczne informacje od dwoch roznych lekarzy :D dziecię ma podobno długie nogi, wszystkie palce i prawidlową budowe serduszka. Nawet uraczylo nas krótkim grymaso-usmiechem :) ogólnie jeśli chodzi o pieluchy 60x80 to w Pepco wychodzi taniej niz na allegro :) Jeśli chodzi o pranie to mam do płukania lenor sensitive a do prania ostatnio kupił mąż jakiegoś biedronkowego Kłębuszka dla niemowląt ale nie moge o nim znalezc zadnych opinii :( znacie go moze? Używała któras? Chyba go zużyje do naszych ciuchów zanim zaczne prac dzieciowe ciuszki, bo nie wiem co o nim myslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
GośćAnia27lat Ja też mam spory brzuch. Już nie da się ukryć. Co do wózka to nie ma co przepłacać za nowy. Już lepiej zainwestować później w spacerówke. Ja jak kupowałam za 1 i 2 razem wózki to też 2 w 1, ale potem okazywało się, że wolę inny wózek. Mniejszy i lżejszy. Co do fotelika to ja miałam nosidelko, a potem następny fotelik. Też mi się wydaje, że lepiej kupić nowy fotelik, ale już taki kolejny co dziecko dłużej pojeździ. Ja też muszę w końcu wyjąć ciuszki i sprawdzić co mam, część takich najmniejszych sprzedałam. Tak mnie kusi jak jestem w sklepie żeby kupić coś chłopięcego, ale jeszcze się powstrzymuje☺ Ciekawe co z tym twoim gardłem, może niedoleczone? Jak moja córka chorowała często na gardło to lekarz wysłał nas na wymaz z gardła. Może wypróbuj jakiś domowych sposobów na gardło, zanim Ci się rozkręci. No i szybkiego powrotu do zdrowia ☺ Jak Ci Maluszek szaleje w nocy to jak się urodzi to będzie też szalał. Nie będziesz sama bo ja też właśnie czuje mojego szaleńca, a już pòłnoc☺ Jutro idę oglądać kołyske, żeby mi ją nie sprzątaneli zaś z przed nosa. Dziewczyna z którą się umówiłam poprzednio też miała ten kosz Mojżesza i mówi, że z kołyski była bardziej zadowolona i jest stabilniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Cieżarówka94 Tak to jest z tymi lekarzami. Mój twierdzi, że nie mówi nigdy jak nie jest pewien i że jak już powie to jest zdarzyło mu się pomylić. Fakt przy poprzednich córkach miał rację. Teraz trochę go przycisnęłam i mówi, że na 80% chłopczyk. Bardzo długo próbował coś zobaczyć, a małemu nie śpieszno pokazać. Liczę, że już się dowiem. Nie lubię takiej niepewności. Nie wiadomo co kupować. Dobrze, że Maluszek zdrowy to najważniejsze. Co do Kłębuszka to nie używałam, ale biedronka raczej nie ma złej chemi. Przeczytaj na odwrocie jaka firma wyprodukowała dla biedronki. Często te biedronkowe rzeczy produkują znane firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×