Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Masaya

Mamy na Kwiecień 2017!

Polecane posty

Gość Masaya
goscmakak- właśnie dlatego, że tyle się czeka, to umawiam się na godziny kiedy dopiero zaczyna przyjmować. Wtedy wchodzę mniej więcej o tej, na którą byłam zapisana. Pod koniec dnia obsuwka jest już mega i czeka się godzinę albo dwie dodatkowo. Wspaniale , że wyniki ok :-) I na nas przyjdzie czas i poznamy płeć :-) Też tyle będę czekać, wizyta 03.11. A weź jeszcze pod uwagę, że może się nie pokazać ;-D klaudia0329- ależ będziesz miała męską obstawę w domu :-) Koniecznie muszę sobie zajęcie znaleźć, bo jak mi sie nudzi, to ciągle coś podjadam. A nie chcę wylądować z 18stoma kg na plusie jak w pierwszej ciąży :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masaya- ja wylądowałam z 20 kg na plusie w pierwszej :D ale po miesiącu zrzuciłam, a później to wyglądałam lepiej niż przed ciążą. Obstawa będzie wielka pierwszy urodził się 16.04 a drugi ma przyjść na świat 17.04 -obydwaj barany i ja też baran :D więc będzie ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masaya
Mam pytanie do mam już dwójki maluchów. Gdy przebywalyście w szpitalu po porodzie drugiego dziecka, to w tym czasie starsza pociecha Was odwiedzała czy nie? Jak długa była ta rozłąka i czy maluszek, który został z tatą w domu bardzo to przeżył? Dziewczyny pytam, bo mój synek jest tak bardzo ze mną związany, że dziś aż szlochał i krzyczał jak sama wybrałam się do sklepu. Nie chciał ze mną jechać, więc miał zostać z tatą. Jak wróciłam, to mąż mi powiedział, że był Meksyk. Tak długo płakał i wołał mamę, że aż ze zmęczenia zasnął :-( Czasami zostaje z dziadkami na godzinę czy dwie i jest ok. Teraz może dodatkowo to, że był zmęczony tak na niego podziałało. Ale w styczniu chcemy go zacząć posyłać na ok 4h do przedszkola, jeszcze zanim urodzi się maluszek. Nie chce żeby potem pomyślał, że jak rodzice mają drugie dziecko to teraz już jest mniej ważny i oddają go do przedszkola. No i dużo zmian nas czeka. W listopadzie przeprowadzka, styczeń przedszkole i kwiecień powiększenie rodziny. Zaczynam się obawiać jak nasz synek to ogarnie i czy to nie za dużo na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madiik
Goscmamak - nie wiem chyba zaczniemy od łóżeczka , bo to najdroższy wydatek z racji tego że mieszkam w Niemczech muszę to sobie rozplanowac bo nawet kupno używanych rzeczy jest trochę drożej niż w Pl, a co do imion jak dziewczyna to Nadine, a jeśli chłopiec to Raman. ;) za 5 dni kolejna wizyta strasznie się cieszę. Choć nie powiem bo badania dopochwowe nie są przyjemne a tutaj robią do 5 msc takie i normalne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masaya pomysł z przedszkolem jest świetny. Na pewno będzie na początku płakać ale szybko polubi, bo będą zabawki i koledzy a tobie będzie potem łatwiej gdzies wyjść i zająć się maluszkiem. Im wcześniej tym lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia0329
Dziewczyny- z innej beczki ;) czym balsamujecie ciało w ciąży? w pierwszej ciąży stosowałam na początku oliwki, później Palmers- wtedy miałam czas i chęci więc 2-3 razy dziennie się maziałam- udało się i skóra nie popękała (ale to też może geny), teraz wybrałam olej kokosowy i głównie na noc- macie jakieś doświadczenia z nim? Ćwiczycie?- jeśli tak to jak często i jak długo?- obiecałam sobie, że jak skończę I trymest (i te paskudne mdłości) zabiorę się za ćwiczenia- niestety ciężko mi się zmobilizować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Stosowalam oliwke na początku, balsamy dla kobiet w ciąży a potem bio oil-jak zaczely mi rozstępy wychodzić to jeden na drugim dosłownie, skora swedziala, az szklista była, ale ja miałam brzuch jak na bliźnięta. Teraz 17 tc, co ma być to będzie i tak po pierwszej ciąży mam nadmiar skory, ja tylko chce szczęśliwie donosić ciaze. Smaruje się tylko i wyłącznie oliwka, na razie skora jest po niej ladna, nie wiem, czy mam nowe rozstępy, widać dalej te stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Ja używam Elancylu i Palmersa, a rozstępu mam już z wieku dojrzewania- zobaczymy, czy nowych przybędzie. Czy Was też boli głowa?? Mnie od tygodnia i niskie ciśnienie mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór dziewczynki :) Dawno tutaj nie zawitałam i dwie strony zaległości się narobiły. Spróbuję nadrobić w wolnej chwili, choć przy mojej córce to naprawdę ciężka sprawa. Teraz mi się udało znaleźć chwilkę, bo mąż przejął małą :) Ciężko było u mnie o wizytę, ale w końcu się udało przez mój upór :) W poniedziałek byłam się zgłosić do przychodni i o dziwo bez większego problemu dogadałam się po angielsku. To było raczej takie spotkanie, na którym przydzielono mi położną i zapisano na kolejne wizyty. Jutro idę oddać krew do badań. Nie wiem co jeszcze będzie, ale mam nadzieję, że jakoś się porozumiem z moją midwife :) Oczywiście muszę zabrać ze sobą córcię, bo nie mam jej z kim zostawić, ale w poniedziałek też była ze mną i wszystko było okej, nikomu nie przeszkadzała. Postaram się odezwać jutro kiedy będę już po. Może dowiem się czegoś konkretnego na temat maleństwa. W końcu jutro zaczynam 17 tydzień. Co do smarowania brzuszka olejkami i balsamami... W pierwszej ciąży regularnie od początku czwartego miesiąca do końca ciąży trzy razy dziennie smarowałam bio - oil. A rozstępów mam mnóstwo. Teraz odpuszczam sobie, brzuszek będę smarowała jedynie ulubionym balsamem nawilżającym. Takie geny, babcia miała rozstępy, mama miała to i ja mam. Przed przeznaczeniem nie ucieknie :) Znowu moja szwagierka niczym nie smarowała, brzuch miała jak na bliźnięta, a nie ma ani jednej ryski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabinka89
klaudia0329 - ja używam Palmers 2x dziennie, bardzo go lubię i chętnie bum czegoś podobnego używała na całe ciało :D Co do ćwiczeń - co drugi dzień pół godziny, przeważnie wyszukuję na You Tubie "pregnancy workout" itp. Ćwiczyłam dużo przed ciążą, byłam w dobrej formie więc chwilę zajęło mi znalezienie ćwiczeń, które wyglądają trochę inaczej niż: "podnieś nogę 3 razy, odpoczywaj 5 minut" ;) Najbardziej podoba mi się film: "25 Minute Prenatal Bodyweight Workout---No equipment workout for 1st, 2nd and 3rd Trimesters" BodyFit By Amy i inne jej ciążowe filmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj była moja druga wizyta. Położna obliczyła mi, że dzisiaj własnie rozpoczęłam tydzień 16. Miałam badaną hemoglobinę, ciśnienie. Wszystko wyszło okej, choć waga spadła o 6 kg od początku ciąży. Słyszałam też serduszka dziecka i wreszcie poczułam powagę sytuacji. Mimo iż to moja druga ciąża prawie się popłakałam na leżance. Jutro idę oddać krew do badań, niebawem czeka mnie USG i dokładne badanie dzidziusia przez lekarza. Już nie mogę się doczekać aż go zobaczę. Może poznam również płeć :) Przyznano mi również tłumacza, więc bez stresu mogę cieszyć się w pełni ciążą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heejj Mamusie. :) Jak sie macie? Dopiero weszłam i chciałam się przywitać. :D Ja mam termin na 14. 04. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
hej hej! ja korzystajac z 2 dni wolnego z powodu infekcji dostalam smsa ze w smyku do -40% dla mamy i noworodka i od rana buszowalam po stronie:-) konto troche szcuplejsze ale ja od razu ozdrowialam:-) i dla malucha i dla mnie pare rzeczy wybrałam- ale fajnie:-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja też chora :( Przeziębienie, klasyk. Gardło już przestało mnie boleć, najbardziej chyba pomogło płukanie wodą z solą (fuuuu). Został katar, walczę wodą morską - plus naturalne sposoby: syrop z malin, syrop z pędów sosny, herbata z imbirem, miód. Zrobiłam sobie inhalację z amolem, może szybciej przejdzie x_x Ofc internety powiedziały, że Amolu nie, bo zawiera alkohol - no nie mam zamiaru tego pić :/ poza tym 15 kropel na szklankę wrzątku to nie jest jakaś kosmiczna ilość. Eh, zło. Katar zło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też niedawno wykurowałam się babcinymi sposobami: syrop z cebuli, okropny, ale działa błyskawicznie !, smarować gardło sokiem z cytryny w miejscu bólu, bo podejrzewałam, że łapie mnie angina i oczywiście syrop z malin w herbacie z cytrynką i miodem <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valentina dzięki, może jutro zrobię ten syrop. Ogólnie doceniam potęgę nauki i chemii w lekach - oboje z mężem się przeziębiliśmy, on wziął 2x Gripex i mu przeszło, a za mną się to wlecze 4 dzień :/ Naturalne, kurcze, metody :/ Z pozytywów - dziś zaczęłam 15 tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Pogoda nie sprzyja zdrowiu... Dziewczyny a jakie jest Wasze zdanie na temat dodatkowych szcepien typu rotawirusy, pneumokoki, doplata do szcepien skojarzonych? Trzymajcie sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o szczepienia, jestem co do nich średnio przekonana. Znam zbyt wiele przykładów dzieci nieszczepionych na nic poza szczepieniami obowiązkowymi, a zdrowych jak ryby i jednocześnie zbyt wiele przykładów dzieci szczepionych na wszystko co możliwe i ciągle chorujących. Sama byłam szczepiona jedynie na obowiązkowe szczepionki i bardzo rzadko choruję. Swoją pierwszą córkę również szczepię jedynie według listy obowiązkowych szczepień. Z tą różnicą, że mieszkamy za granicą. Tutaj wiele szczepionek obowiązkowych w Polsce jest dodatkowych, i odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabinka89
Chyba mam podobne zdanie - szczepienia obowiązkowe w Polsce na 100% tak, a te wynalazki raczej nie. Może jeśli ktoś mieszka w dużym mieście, dziecko oddał do żłobka i ogólnie jest dużo kontaktu z zarazkami - te dodatkowe szczepionki maja sens. Może, bo nie czytałam zbyt dużo o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkie kwietniowe mamusie :) W tym momencie jestem w 16 tygodniu ciazy, jest to moja pierwsza ciaza i naprawde bardzo sie ciesze :) Termin porodu mam na 21.04.2017. Czy wy tez odczuwacie czasami bole podbrzusza i bardzo szybko sie meczycie? Jest to dla mnie troche meczace... Czuje taki lekki opor w brzuchu i juz mi coraz ciezej :) Pozdrawiam przyszle mamy. Julia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka94
Gośćmakak - też mam jutro wizytę :) i ogromną nadzieję, xe w koncu poznamy płeć bo do tej pory byla cisza w tej kwestii. Wy juz znacie plec maleństw? Co do imion to Oskar albo Oliwia. Zapisalam sie na fb do paru grup sprzedazowych i udalo mi sie kupic pare perełek za grosze : elektryczny laktator za 20 zl czy podgrzewacz do butelek. A i najwazniejsze. Byłam z tym paskudnym TSH u endokrynologa i na szczescie nie ma obawy o zdrowie dzidzi. Ft3, ft4, anty-tpo w normie wiec troche stres odszedł. Lekarka ewidentnie stwierdzila wine pierwszego lekarza, no ale z tym juz nic nie zrobie. Szkoda tylko, ze trafi do niego jeszcze tyle osob..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabinka89
Gość - cześć, witaj w grupie :) Ja kończę 15 tydzień, męczę się szybciej niż kiedyś, ale nie mam jakiejś zadyszki czy coś. Po prostu jestem zmęczona. Te bóle o których mówisz to może być powiększająca się macica albo skurcze Braxtona Hicksa albo jeszcze coś innego, powiedz lekarzowi najlepiej. Ale myślę, że w ciąży takie rzeczy są normalne, więc bez paniki :) Też przechodzę przez to pierwszy raz :) Ciezarowka94 - u mnie też będzie Oskar :D O ile ofc potwierdzi się przewidywanie z 12 tygodnia co do płci. Następne USG mam dopiero 14 grudnia, więc jeszcze na to potwierdzenie poczekam x.x Dziewczyny, widać już u Was brzuszek? Bo u mnie tak trochę. Trochę. Jak założę jakieś luźne rzeczy to w ogóle nic ;) Tzn teraz wyglądam jak kwadrat, bo jeszcze nie widać na pierwszy rzut oka, że jestem w ciąży, za to wyglądam jakbym sobie bez powodu przytyła 3 kg, więc tak sobie. Już bym chciała, żeby to zaczęło być widoczne ;) Zaczęłabym się czuć fajnie a nie grubo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masaya
Cześć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masaya
Ożesz no, post mi skróciło :-D o jakieś 10 zdań :-P Pisałam tylko, że byłam na wizycie i maluszek ślicznie wypiął na nas pupę i nie tylko.. Jest chłopczyk! :-) Mąż i synek byli przy usg, cudowne przeżycia :-) Synek w kółko teraz powtarza, że będzie miał "blata" :-) Później postaram się nadrobić i odpisywać. Na razie muszę zamykać . Pozdrawiam z moją mega obstawą :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Dawno nie zaglądałam do Was. U mnie 18 tydzień. Byłam u lekarza i dowiedziałam się, że prawdopodobnie będzie chłopczyk. Maluch nie chciał się pokazać. Lekarz długo oglądał i stwierdził, że obstawia chłopczyka, ale nie jest pewien. Oby się potwierdziło bo z mężem liczyliśmy na synka po trzech córkach ☺ Mąż ma za parę dni urodziny i czekam, żeby mu powiedzieć, że prawdopodobnie będzie miał syna. Chyba najlepszy prezent jaki może dostać ☺ jak się czujecie ? U mnie dolegliwości minęły i w końcu czuje się dobrze. Sabinka89 u mnie widać brzuch nawet bardzo, ale u mnie to czwarta ciąża i przed byłam bardzo szczupła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. To i ja po wizycie wrzuce ze 3 zdania. Maluch duzy i prawdopodobnie facet :D mąż dumny jak paw, że spłodzil syna :) Zapisalyscie sie na badania prenatalne połówkowe miedzy 18 a 21 tyg.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i 7 kg od poczatku ciazy na plusie :/ ale endokrynolog mowi, ze przy chorej tarczycy to norma, ze sie wiecej tyje. Brzucho juz widac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Ja mam połowów na koniec miesiąca dopiero. Ciężarówka94 - ja w pierwszej ciąży przytyłam 19 kg, ale szybko żuciłam. Ja po trzeciej ciazy wróciłam praktycznie do wagi z przed pierwszej ciazy. Nie ma co się martwić na zapas☺ Ciekawe jak będzie u mnie przy czwartej ciazy. Na razie mam 5,5 kg na plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Przepraszam za błędy, ale tablet sam zmienia mi wyrazy. Nie zawsze zauważe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia0329
Witajcie dziewczyny :) czujecie już jakieś ruchy? :) też mam połówkowe pod koniec miesiąca- ciekawe czy lekarz potwierdzi płeć;) dwa razy mówili, że prawdopodobnie chłopak więc czekam z niecierpliwością :). Też potwornie szybko się męczę, dziecię chyba zaczyna uciskać na jakiś nerw (choć wydaje mi się za wcześnie) - aż mnie paraliż czasem chwyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×