Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MAJÓWKI 2017

Polecane posty

Gość Mama AL
Dobry mamusie Ja jeśli raz dwa razy w tyg użyj****lsamu do ciała to uważam to za mega sukces. Przy 2 czterolatkach jak pójdą spać to nie mam jakoś weny.myslec o tej pielęgnacji bardzo szczegółowo. Teraz córka coś nie wyraźnie die czuje wiec siedzi ze mną w domu wiec czasu jeszcze mniej bo maluj ze mną rób to czy tamto. A tu jeszcze trzeba ogarnąć domowe obowiązki i szykowne na nowego członka rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda123
A dużo rzeczy macie pokupowanych/naszykowanych? Ja mam sporo ubranek, część dostałam część kupiłam ale na razie leżą upchnięte w komodzie. Za pranie i prasowanie zabiorę się chyba jakieś 4-6 tygodni przed terminem. Łóżeczko mam wybrane ale kupimy dopiero w marcu. Podobnie wózek. Termin mam na koniec kwietnia lub pierwsze dni maja o ile nic się nie zmieni więc na początku kwietnia chcę już mieć wszystko naszykowane. Czy Wy macie termin wyliczony z ostatniej miesiączki czy z usg? U mnie między tymi terminami jest jakieś 27 dni różnicy, a wiadomo że co usg to termin jest inny więc nie mam pojęcia czego i kiedy się spodziewać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka_21
U mnie jest tydzień różnicy. My już mamy łóżeczko, przewijak, wanienke i troszkę ubranek upchanych w pudełku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matylda ja tez mam termin na poczatek Maja, ale ze chce cesarke, to pewnie umowia mnie na koniec kwietnia. Mysle, ze kuszace jest szykowanie pewnych rzeczy juz, ale staram sie czekac, zeby potem nie lezalo tyle czasu i zajmowalo miejsce. Wybralam slodkie male lozeczko, ktore bedzie blisko mojego lozka przez jakis czas, a potem oddamy dziecku nasza sypialnie i przeniesiemy sie do salonu spac. Juz mi ciezko z ta mysla, bo mam fajne duze lozko z materacem, a na dole naroznik, wiec zegnaj prywatnosc :/ Aga... jak tam dzisiaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
U mnie termin z om i usg ostatnio się zrownal i jest na 9 maj ale ze to będzie cc to pewnie koniec kwietnia będzie pozamykane chyba że tak jak w pierwszej ciąży odezwie się przepuklina wtedy pewnie jakoś po 20 kwietnia będzie cc. Ja dużo rzeczy mam po starszych dzieciach póki co w skladziku dojrzewa do myśli o tym by wyjmować. Resztę rzeczy skompletowalam u jednego sprzedawcy na allegro i zostaną jakieś drobiazgi zachcianki i niepotrzebne rzeczy . Sylwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki. Ja dostałam łóżeczko, wanienkę, fotelik, bujaczek i troszkę ciuchów od siostry. W najbliższy czasie chcemy pomalować, kupić panele, moze starczy na jakąś komodę. A gdzie reszta... Masakra ile to kasy jest potrzebne. Powiem szczerze ze tez nie mam jeszcze jakiejś iskry, energii na to wszystko. Ja mam taki sam termin z usg i okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
Kasia u mnie też weny brak.. wmawia sobie ze jak sprzedam wózek po blizniakach to wena przyjdzie bo póki co to wszędzie stoi to to i zajmuje przestrzeń. 9 części zastąpią dwa pokoje a do tego jeszcze osobna spacerówka która chce po prostu oddać. Zakupy w necie czekają a zabieram się za to jak pies za jeża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amich
U mnie podobnie. Brak chęci do czegokolwiek... to chyba ta pogoda... byle do wiosny :-) moja starsza córka ma zapalenie dziasel więc dodatkowe zmartwienie ehh ja przygotowania zacznę trochę później) termin mam na koniec maja więc jeszcze sporo czasu. Też będę miała dużo rzeczy po córce i siostrzencach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Ja mam kupione trochę ubranek. W poniedziałek jadę po meble do Ikei, dziś wybraliśmy tapety. Także jak wymienia nam parapet w przyszłym tyg to ruszamy z tapetowaniem i skladaniem mebli :) zrobiłam też zamówienie na allegro ale jeszcze nie wysłałam (pieluszki, koszula do karmienia, smaczki, butelki itp) także idę do przodu :)) U mnie też termin z okresu i usg niemalże identyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie się zastanawiam nad mebelkami. Co tu wybrać do pokoju dzidzi. Co bedzie mu potrzebne. Na pewno chce komody jakieś podwójne i wyższe żeby mi wysokość odpowiadała to z 4szufladami a żeby maly mógł sam korzystać to z trzema, nie wiem.. Ma któraś doswiadczenie... I co jeszcze.. Nie wiem... Szafa, jakies pojemniki na zabawki... Zastanawiam sie ciężko nad materacem, za duży wybór...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi bardzo podobają się mebelki z kolekcji Pinio Barcelona i są uniwersalne dla niemowlaka a później dla starszaka zwłaszcza że całość bedzie kosztowała ok 6000 tyś więc nie planuję zmieniać po 3 latach . A tak w ogóle to jeszcze nic nie mam i jeszcze sie wstrzymam poczekam na kolekcję wiosenne . Olga 83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
Kasia ja przed blixnietami kupiłam podwójna dużą komodę 5 szuflad razy dwa i wysoki słupek z półkami. Wszystko w BRW meble mają 5 lat i kolejne lata posłużą. Mega pakowane zadowolona jestem. Do tego kupiłam super przewijak drewniany mobilny z dolna półka i tez jest do dziś a służył przy poprzednich dzieciach 3 lata teraz tylko dokupie nowy przewijak ta podkładkę i bedxie. Jeszcze łóżeczko i tyle nic więcej jie potrzebuje. Sylwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emkrk
Mirabelka dzięki za radę, kupiłam pastę i płyn do płukania meridol, dodatkowo dentospet, może pomoże Też jestem flak, zero energii, dodatkowo na niczym nie mogę się skoncentrować, wczoraj "ukradłam" koszyk ze sklepu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaifasolka
Mnie sie raz w sklepie zdarzyło zrobic "aferę" ze zgubiłam portfel i musze to wszystko oddać.. A Pani w sklepie ze stoickim spokojem pyta czy to co mam pod pacha czy to mój portfel.... Dziewczyny w jakiej pozycji spicie? Wiem ze lewy bok być powinien ale mi jest jeszcze wygodnie na prawym i pleckach... Nie odczuwam żadnego dyskomfortu ale boje sie o dzidzie. Jak długo można leżeć w tych innych pozycjach? Macie jakąś wiedze i doświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabelka09210
Kasiaifasolka śpij tak jak Ci wygodnie. Podobno leżenie na lewym boku to mit. Ja śpię jak mi wygodnie oprócz na brzuchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
U mnie sen tez tak jak wygodnie. Jak mnie młody gdzieś puka i stuka to zmieniam pozycję i juz. Q końcu udało mi die sprzedać wózki w sojowe jada w świat a ja zagonie męża do szukania nowego ale już na pewno nie w takiej cenie jak kupowslismy poprzedni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. U mnie tak ciężko z oddychaniem, że lekarz ogólny kazał jechać do szpitala i to dogłębnie sprawdzić. Myślę, że to w granicach normy, ale widać lepiej sprawdzić. Przeraża mnie tylko myśl, że to dopiero 25ty tydzień a ja już sapie... i pewnie będzie tak do końca ! Mebelki dla dzidzi też bym chciała, ale mam problem z miejscem heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może na końcówce sie nie da na plecach ale teraz mi tak najwygodniej. Jeszcze mam poduchę to 'C' i w niej jest tak bosko.. Obserwuje czy cos mi drętwieje ale wszystko ok. A rano i tak się budzę na plecach. Mężuś miał dzis wolne, fajnie tak razem robic obiadek i o normalnej porze zjeść z nim... Była pyszna rybka. Dziewczynki a Wy bardziej na słono, kwaśno czy slodko? Dużo jecie? Ja teraz małe porcje bo juz mam zgagę... Blee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie! U mnie zawroty głowy sie pojawiły. Wy macie tez tak? Pytanie ktoś mial zlecone badanie te na glukozę mierzone po 3 h ? Bo mi nikt nie zlecił pobranie krwi i badania tego :-\ Ja juz kupiłam drugi wózek, komodę i łóżeczko. Podstawę mam. Jak przyjdzie komoda będę rozglądała sie juz za wieksza ilością ubranek. Co do jedzenia to też ostatnio kilka dni miałam zgagę ale przeszła. Nie wiem czy ogólnie za Malo nie jem... Dzis zjadłam - dwie bułeczki z jabłkami - 3 kanapki z mięsem - placka po węgiersku -jabłko -pasek czekolady Herbata,woda, napój To nie za Malo jak na 6 miesiąc? Aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aga-twoj jadlospis jest fatalny-zero zdrowego bialka,warzyw,witamin,dno totalne.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
Aga u mnie zawroty nie ma zresztą nie było nigdy ale wiadomo każdy ma inaczej. Vo do jedzenia to tez ciężko określić bo każdy inaczej je ale zobacz czy jedno z drugim nie ma czegoś wspólnego może jedli dasz rade zjedz więcej i zobaczysz czy lepiej się czujesz. Ja niestety jem za dużo i chciałabym mniej ale głodna jestem. Napisałaś 2 wózek? Będziesz używać 2 czy to są jakieś dwa inne . Sylwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co do glukozy to nie znam takiej po 3h może chodzi vo o 3 pobrania 1 naczczo 2 - godzinę po wypiciu glukozy 3-po 2 godzinach od wypicia. Jeśli o to to koniecznie upomnienia się o to badanie jest ono bardzo ważne i dużo działań w ciąży determinuje naprawdę warto je zrobić. Sylwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupiłam wózek w tamtym miesiącu 3w1 quinny i jak doszedł to stwierdziłam ze jest fatalny. Wygląd okej ale taki ciężki, budka beznadziejna. No i go sprzedałam , i kupiłam Bebetto Używany 2w1 . Jest śliczny ;) Szaro-czarny ;) Jeszcze fotelik musze kupić. Tak chodzi mi o tej badanie, teraz żaden lekarz nie prowadzi ciąży toni nie zwracają na nic uwagę , no chyba ze sie upomnę aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aga jak to nikt nie prowadzi ci ciąży? Nie masz stałego lekarza? Sylwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie :-\ Miał prowadzić Białystok ale ja nie zgodziłam się na zabieg więc więcej nawet tam nie pojadę, a Ci lekarze co skierowali mnie do Białegostoku nie chca się podejmować (umywają ręce) . I sama juz nie wiem. Chyba zrobię tak ze pojadę do jakiegoś lekarza nie mówiąc mu ze jestem chora i poprowadzi ciążę. Aga205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aga, może przejrzyj forum dum spiro spero i tam zadaj pytanie o prowadzenie ciąży z "dodatkiem". Może coś zdziałasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aga przecież fo zabiegu nikt nie może cię zmusić. Rezygnacja z niego nie jest jednoznaczna z końcem opieki nad chora ciężarna. Dlaczego nie chcesz być tam pod opieką fachowca. Jedli lekarz ci nie odpowiada to nie wystarczy zmienić lekarza? Nie wyobrażam sobie ze zatuszować takie info i ktoś będzie prowadził te ciążę jak każda inna przecież chociaż po to by w szybkim terminie podać sterydy ns płuca i rozwiązać ciążę by podjąć twoje leczenie to takie info jedt konieczne. Jeśli nie będzie miał takiej info to wszelkie wyniki twoich badań mogą być błędnie interpretowane Sylwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem , zdaję sobie z tego sprawę. Lecz niechęć lekarzy mnie odstrasza, mam wrażenie ze chca mi krzywdę zrobić. Tak jak z tym zabiegiem... Oni czekali by go wykonać a mnie nikt nie poinformował napisali tylko ze powtórne badanie cytologiczne będzie. Wiec jak ja mam im ufać . Lekarka twierdzi ze ja umieram a inny lekarz mówi ze nic nie robic ze jeszcze i jego przeżyje i jego dzieci wiec nie wiem komu wierzyć. aga 0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prędzej bym wierzyła tej, która mówi, że umieram. To nie znaczy, że umierasz ale lepiej być przygotowanym na najgorsze i wtedy podjąć najskuteczniejszą walkę. Koniecznie zmień dietę. Poczytaj o żywieniu przy nowotworach. Twoja dieta jest naprawdę niedobra...Dla dziecka i dla Ciebie. Zadbaj o siebie bo mam wrażenie, że do Ciebie nie dociera, że jesteś chora. Nie chcę Cię atakować ale Twoje podejście jest mocno infantylne. Obraziłaś się na lekarzy i teraz w ogóle nie będziesz do nich chodzić? Powinnaś mieć wcześniej rozwiązaną ciążę. Mogą rozwiązać ją nawet w 34 tyg. i przy podaniu sterydów dziecko wyprowadzi się na prostą, a Ty będziesz mogła podjąć leczenie. Jak możesz tak beztrosko podchodzić do sprawy? Chcesz osierocić dzieci? Przepraszam Cię, że tak na Ciebie naskakuję ale po prostu nie mogę przejść obojętnie. Wszystko jest w Twoich rękach. Nie lekarzy, nie Boga. Twoich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga musisz zacząć działać. Forum Ci nie pomoże! Dieta serio niezbyt. Dziewczyny właśnie, napisze jak wygląda wasza dieta. Przeciętny dzien. U mnie: (bez imprezy, "obżarstwa" świątecznego) Rano owsianka na wodzie albo pol bulki wieloziar. Albo jajecznica Herbata z mlekiem i miodem+szkl wody Obiad: Miseczka zupy(zazwyczaj wszystko blenduje, krem z białych warzy, barszcz, dynia, cebula) ( gotuje wiecej rosołu czy na wędzonym, porcjuje i zamrażam, codziennie inna zupa- bardzo lubię zupy) Drugie: Ze 4pierogi na slodko, slono albo mięsko z warzywami albo dania jednogarnkowe bo mam szybkowar i to jest proscizna albo mięsko gotowane z zupy. Herbata z imbirem i cytryna+woda (nie bylam chora od wakacji) Kolacja: Jajecznica albo ryba z puszki albo grzanke z czosnkiem albo pomidory z mozzarella Szklanka soku zblendowanego 1banan2jablka2sliwki2daktyle(zostały mi ze swiat)szkl soku z pomaran/ jabka i z takich proporcji wychodzi po szkl dla mnie i mężusia. Czasem nie jemy kolacji bo ten sok to bomba. W ciagu dnia jeszcze przekąski: Migdaly 10szt, jabłko, mandarynki 2 szt, (bierze mnie na słodkie to albo żelki, korsarze,słonecznik, mleczna kanapka albo co znajdę:) mam jeszcze pierniki ze swiat) staram się słodkie ograniczać ale zawsze gdzieś sięgnę po cos. Zawsze parze kubek mięty, butelka wody w ciagu dnia mi pójdzie. Wyczytalam kiedys w ciąży 0,5kg warzyw i 0,3gk owocow. Staram sie, ale nie zawsze mi sie uda. Robię sobie jeszcze grzybka tybetańskiego to dziennie szklanka kefiru. Jeszcze bym cos napisala ale juz moze tego za duzo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×