Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MAJÓWKI 2017

Polecane posty

To już pewnie mocno czujesz kopniaczki :) Ja mam na 17 maja, ale spodziewam się przenosić jak wszystkie, wiec moze zahaczę nawet o czerwiec. Wcześniej też miałaś cesarkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabelka09210
Moja 3,5 letnia córka chce braciszka bo siostra będzie jej zabierać sukienki i lalki :) Ja zaczynam w czwartek 19 tydzień ale u mnie to słabe te kopniaki. Poczekam jeszcze tydzień i przeprowadze z młodym poważna rozmowę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Twoja ciąża to będzie czwarta? Nie wczesniej rodziłam naturalnie, a teraz mam takie wskazania . Właśnie kopniaki są czasem fajnie wyczuwalne a czasem trzeba leżeć i sie wsłuchiwać. aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda123
Jak się czujecie kochane? Ja już czuję pierwsze nieśmiałe kopniaczki. W sumie to dopiero bo to już 19 tyd i 2 dzień. Ja będę miała chłopca, od początku czułam, że będzie chłopak i chcieliśmy z mężem jako pierwszego mieć synka, ale teraz trochę się boję jak to będzie :D Z dziewczynką chyba jest bardziej instynktownie. Nie mam pojęcia jacy są mali chłopcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mirabelko to mamy córki w tym samym wieku ;) Twoja córka przytula się do brzucha? Głaszczę? Bo u nas to każdego dnia mówi o dzidzi tylko ona, kto nie przyjdzie to wszystkim opowiada ze będzie kąpać, dupkę myć i jej bajki czytać ;) aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda123
Też bym chciała czwórkę dzieci!! Ale chyba za późno się za to zabrałam...Mam nadzieję, że może chociaż trójka :) Aga, a jak to wygląda od strony raka szyjki macicy? Czy on nie postępuje szybciej w ciąży? Czy wszystko jest pod kontrolą? Mam koleżankę, która ma duże ryzyko zachorowania i boi się czy powinna zachodzić w ciążę, czy to nie przyspieszy choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam córeczki 11 i 9 lat, synek ma 6, a ja 37 :) No i właśnie lekarz powiedział mi że może czas na czwartym poprzestać . Czuję się wspaniale jako mama, ale wróciłam do pracy po 8 latach przerwy (trzy lata temu) i teraz jest mi ciężko pogodzić tyle obowiążków. Chciałabym zrezygnować z pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabelka09210
Aga0205 u nas jest tak ze ja jej jeszcze nie powiedziałam o ciąży a ona ciągle o niej gada, że mama urodzi jej braciszka, że będzie pomagać itp. A jak się pytam skąd taki pomysł ze mama ma dzidziusia w brzuchu to mówi że mam taki duży brzuch więc muszę mieć dzidzie w brzuchu :) nie zaprzeczan ale też i nie mowie że tak faktycznie jest a to dlatego że ostatnio miała bardzo ciężko zapomnieć, a poza tym dla mniej to będzie bardzo długo czekać ale w czwartek mam wizyte i mam zamiar już jej powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
Hej u mnie chyba kopniaczki fikolki odczuwalne ale bardzo bardzo słabo. dziś kończę 19 tydzień do końca tygodnia powinnam zrobić krzywa cukrowa ale męczy mnie kaszel i pije syrop wiec... poczekam do piątku. może przejdzie. w poniedziałek badanie usg i może dowiem się czy będzie Agatka Czy Stasiu? . Sylwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matylda mieli mi wyciąć ale ja z mężem chcieliśmy mieć dziecko jeszcze wiec powiedzieliśmy sobie ze jeżeli uda nam sie do operacji zajść to Bog będzie czuwal;) I tak się stało. Lekarz powiedział ze narozrabialiśmy ale ze ważniejsza jest ciąża teraz , bo ten rak nie jest tak zaawansowany tylko w pierwszym tym stadium i rak nie rozwija sie szybciej wręcz w ciąży byly przypadki wycofania się. Także mam więcej badan dwie kliniki prowadza ciążę i juz bylam u 3 lekarzy także nic dla dziecka sie nie stanie, dla mnie tez. A operację przełożyliśmy na .... Jak odkarmię synka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj mąż to Staś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też już czuje pierwsze kopniaczki ale takie delikatne :) chce więcej! :) jestem 17d4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie dzieje widze!!!!! Witam nowe dziewczyny Dla przypomnienia ja "pisac" z Anglii i nie miec polskich znakow. Aga0205... troche mnie scisnelo w zoladku po tym co przeczytalam :( Rak i ciaza.. dzielna z ciebie kobieta!!! Wspaniale. W UK wazne sa badania polowkowe bo robi sie ogolnie badan duuuzo mniej. Mam scan w nastepnym tygodniu - na 20t+2 dni a potem juz wiecej nie!!!!! Polozna widzialam w 16 tyg a potem dopiero zobacze... UWAGA... w 28 tyg !!! Smiechu warte. Oczywiscie jakbym czula, ze cos jest nie tak to moge przyjsc do lekarza wczesniej, ale ogolnie przy normalnej ciazy duzo nie sprawdzaja :( Panicara w UK na diecie slimming world to mozna ziemniaki i makarony zrec do woli!! tylko bez tlustych sosow. Olg83.. ja chyba bede miala podobnie bo marzy mi sie druga corka... moja ma 8 lat, a czuje i inni tez gadaja ze bedzie chlopiec :( Moj men chce chlopca wiec bedzie ok ale chyba tez sie porycze.... wiec witam w klubie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabelka09210
Byłam dziś u nowego lekarza i pierwszy raz na nfz i powiem wam że tragedia! Już mnie nigdy więcej nie zobaczy. Ale on jak i poprzedni gin skierował mnie na szwy szyjki bo jestem obciążona poprzednimi poronieniami i profilaktycznie. A poza tym powiedział że jak mnie na szpitalu zjadają to sami zdecydują czy zakładać czy nie. Mam słabe wyniki krwi to powiedział że na szpitalu mi dobiera leki itp. Jednym słowem MASAKRA! Nawet nie zapytał jak się czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amich
Mirabelka ja mam założony pessar... Też profilaktycznie po poprzednich poronieniach i bardzo się bałam bo naczytalam się różnych rzeczy na ten temat... Ale po tygodniu noszenia muszę stwierdzić że w ogóle go nie czuje i tak jakoś trochę pewniej się czuje chociażby przy domowych obowiązkach : -) więc mam nadzieję ze i u Ciebie będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabelka09210
Amich a nie boli Ci? Długo leżałas w szpitalu zanim go założyli i wypuścili Cie? U mnie się okazało że szyjka ma 4,5 cm a nie jak mówił poprzedni lekarz 3,5 i wszystko jest ok. Mały jest o tydzień większy i waży 380g. Jutro ordynator ma podjąć decyzję czy będziemy coś robić w tym kierunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda123
Mirabelka a co to znaczy złe wyniki krwi? Masz anemię? Ja mam np. mocno podwyższone leukocyty ale mój lekarz się tym nie przejmuje za bardzo. Aga, ja też uważam że jesteś bardzo odważna! Podziwiam takie kobiety :) Ja już czuję pierwsze kopniaki i jestem z tego powodu przeszczęśliwa. Dziś trochę poćwiczyłam bo się zasiedziałam w tej ciąży i teraz mam dziwne kłucia, tak jakby szyjki. Nie mogę tak siedzieć tyle miesięcy bo potem nie dam rady urodzić! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Już po polowkowym :D wszystko wygląda super. Wyniki idealnie w normach na wiek ciąży czyli 20 tyd 1 dzien :) serduszko zbadane dokładnie, wykupilismy dodatkowo echo serca żeby mieć pewność :) Mały waży 345 gram i na 10000% chłopak :) ale jestem szczęśliwa :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Moj ważył 280 tylko a reszta dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc ostatni,.. pamietaj, ze tu mamy rozne daty porodu wiec wagi tez beda rozne na caly Maj 2017 Ja dzisiaj bylam placzliwa... jednak okres przedswiateczny daleko od rodziny nie jest latwy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ah
Czesc kobietki mam pytanie odnosnie twardnienia brzucha w nocy , jestem w 17 tyg i budzac sie w nocy mam twardy brzuch na dole od kilku dni czy jest to normalne jest to moja 1 ciaza i troche sie martwie .dodatkowo dzis w nocy mialam bole w lewym boku ktore byly dosyc silne bol sie powiekszal przy wdychaniu i promieniowal w gore Dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda123
Ja mam twardnienia od 17 tygodnia. Teraz jestem w 20. Okazało się że trochę mi się szyjka skróciła. Biorę duphaston, luteinę i magnez, dużo magnezu. No i muszę dużo leżeć. Trochę strachu się najadłam. Twardnienie to nic innego jak skurcz macicy.Na skurcze jest jeszcze trochę za wcześnie. Koniecznie zglos to lekarzowi. Będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Bóle z lewej strony promieniujace w górę są często spowodowane wzdeciami, to samo twardy brzuch (czyli wypełniony gazami). Ja osobiście zawsze miałam problem z jelitami (zespół jelita drazliwego) co teraz w ciąży się mogą spotegowalo. Codziennie rano po wstaniu mam bardzo wzdęty brzuch, twardy jak kamień, dopiero po wizycie w wc, wraca do normy. Tylko w tym wypadku po odgazowaniu się powinnaś czuć ulgę jeżeli tak nie jest mogą to być skurcze macicy i warto wybrać się na wizytę jak sugerują dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Kasiafasolka ;) Dziewczyny ja tez mam problem z twardym brzuchem ale wtedy kiedy pije gazowane ;) Rano jest dobrze ;) Ograniczamy gazowane ale czasami patrzy na mnie ta woda i krzyczy napij sie , jak się dorwę już to pije i piję . Zaczynam czuć częściej juz ruchy synka co mnie bardzo cieszy. Aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktos z Was pali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabelka09210
Mi twardnial brzuch ale zaczęłam brać magnez i się uspokoiło ale do szpitala nie wzięłam i wczoraj już ki znowu twardnial i dostałam zastrzyk. A dziś mąż mi przywiózł i już wzięłam dwie dawki i jest narazie ok. Ja nadal w szpitalu i tak się nudzę że masakra. Szkoda że się zgodzilam tu zostać na wyniki mogłam poczekać w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie czasem zapaliłam przy imprezie przed ciążą ale teraz nic. Moja siostra paliła w ciąży ale na szczęście wszystko ok. Mam 3 siostry 32,38,48lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mirabelko szybkiego powrotu do domku;* Ja tez palilam przed ciąża i juz teraz nie ;) Ale znam dziewczynę lat 30 jest w 3 ciąży i pali dalej, tamte dzieci juz maja po 8-10 lat i zdrowe i nigdy podobno nie chorują. Ja bym nie ryzykowała Aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×