Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MAJÓWKI 2017

Polecane posty

Gość Matylda123
To po ciąży będziesz większa laska niż byłaś :D Ja idę na połówkowe do tego samego lekarza. Do innych już nie chodzę bo mam różne doświadczenia, a mój przyjmuje mnie prywatnie i ma dobry sprzęt. Jest dość młody więc czasem mam wątpliwości jak z jego doświadczeniem, ale staram się nie podawać go w wątpliwość bo oszaleję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No juz dodzwoniłam się do lekarza i nie muszę przyjezdzac jeżeli ten lekarz drugi wszystko opisze ;) U mnie 4-5 kg na plusie , ale sie nie przejmuję będę miała czas by wrócić do formy ;) aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawkowa82
widzę, że wszystkie będziecie miały badania połówkowe wcześniej... No cóż, nie pozostaje mi nic innego jak zrobić je w 23tc, już nigdzie nie ma terminów wolnych wcześniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panicara
Dziewczyny ja mialam ostatnia wizyte jakos 20 listopada. I prowadzaca powiedziala mi zebym wziela nastepna wizyte po swietach. Najwczesniej mi dali 10 stycznia i juz bede w 24 tyg. Wiec nie wiem co z tym polowkowym. Moze tutaj jest innaczej. Ja mieszkam w Hiszpani i niewiem czy oni tu prowadza ciaze tak jak w Pl. Ufam jednak mojej ginekolog bo slynie na cale miasto z tego ze jest doswiadczona i swietna. Dziewczyny ja mam na plusie 6 kg, to troche nadwaga ale staram sie ograniczac. Jastem w 19 tyg. Przeszlam na diete bez chleba majaronow i ziemniakow i bez slodyczy... Chociaz musze sie przyznac ze wczoraj nir wytrzymalam i dobralam sie do czekolady. I mam wyrzuty sumienia teraz.... Jak u was z zebami? Ja ide dzisiaj do dentysty, strasznie mnie boli zab a w drugim plomba wypadla. Podejrzewam ze nie ciekawie bedzie. Myslicie ze zabiegi dentystyczne sa bespieczne w ciazy? Np kanalowe? Albo wyrywanie... Bo z tym bolacym zebem nieciekawie. Wczoraj nie wytrzymalam i wzielam paracetamol ktory jako jedyny jest "dozwolony".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Ja już parę razy brałam paracetamol bo mam częste bóle głowy :/ co do zębów to ja nie mam problemów ale też idę na kontrolę w poniedziałek. Ogólnie zasada jest taka , że najlepszy czas na naprawy zębów to właśnie 2 trymest także spoko. Można robić kanałowe, są specjalne znieczulenia. Wyrywania nie polecam bo po, bardzo boli a z lekami trzeba uważać :/ no chyba że trzeba, to wtedy nie ma co czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panicara
Wlasnie wyszlam od dentysty, nie zrobia mi kanalowki bo to zab madrosci.... I kanalowki sie nie robi tylko sir usowa. I dentysta odmowil zabiegu, tutaj sie takich zabiegow w ciazy nie robi. Bo to za duze ryzyko i nikt sie nie podejmuje.... Niewiem jak ja wytrzymam do konca a to dopiero 19 tydzien. Jak sie dostanie zakazenie to juz w ogolne bedzie... Zalamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
O kurcze to współczuję :( w Polsce wyrywają właśnie że względu na ryzyko zakażenia. A jest jakiś stan zapalny w zębie? Może zrób morfologię żeby zobaczyć jak to wygląda we krwi. Ja też mam jeszcze 8 do wyrwania ale nic się z nią nie dzieje więc jej nie ruszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panicara
No wlasnie stanu zapalnego tez nie moga sprawdzic bo musieliby zrobic xray a tego tez nie robia w ciazy. Przy stanie zapalnym chyba bylaby goraczka a nie ma, tylko bolalo wczoraj, dzisiaj nie jadlam ta strona i nic nie czuje wiec niewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez byłam ostatnio i lekarka powiedziała ze w 2 trymestrze robi się większość zabiegów. Mnie bolą dziąsła strasznie i cos sobie zrobiłam z plombą bo tez boli także na Styczeń umówione mam 3 wizyty ;) Dziewczyny chwaliła któraś z Was quinny mood, ja bylam wczoraj w sklepie i ten wózek jak dla mnie za lekki, miałam wrażenie ze na większym wietrze wózek pofrunie, pięknie wygląda ale jakiś taki jak dla lalek do zabawy . aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panicara
No to ja sie chyba dp innego dentysty jeszcze wybiore bo zwariuje. Ta dentystla to smarkula jakas nie miala wiecej niz 25 lat... I sie przestraszyla jak powiedzialam ze w ciazy jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
No najlepiej zdjęcie zrobić ale stan zapalny wyjdzie też w morfologii jeżeli jest powazny. Zdjęcia nikt nie zrobi chyba że w wyjątkowym prZypadku ale unikają bo może to wpłynąć na dzidzie. Zdrowe zęby nie bolą wiec coś musi być na rzeczy. Najlepiej idź faktycZnie do jakiegoś innego na konsultacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabelka09210
Panicara ja nie chcę straszyć nikogo ale ja ostatnia ciążę najprawdopodobniej straciłam przez zęby.... Dostałam takiego stanu zapalnego że po wyrwaniu bolało mnie tydzień a jak przystało to zaczął boleć mnie następny. I tak to w 15 tygodniu odeszły mi wody. W badaniu histopatologicznym wyszło ostre zapalenie łożyska z naciekami i lekarz stwierdził że na 90% przyczyną był stan zapalny zębów. Ja o zęby dbam ale w ciąży bardzo mnie bolą. Już byłam dwa razy na sprawdzeniu czy wszystko jest ok. Niech Ci daje znieczulenie i chociaż go oczyścić żeby bakterie się nie tworzyły nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panicara
no to teraz to juz po twoim poscie sie przestraszylam bardzo. Ale ty mialas ta infekcje bo ruszylas teho zeba czy dlatego ze za dlugo zwlekalas? Nie mam pojecia co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panicara
Skoro nie moga mi zrobic zdjecia to chyba raczej nie moga zobaczyc jak wyczyscic tego zeba. A antybiotyk bralas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabelka09210
Mnie zaczął boleć ząb gdzieś w 10 tygodniu i poszłam do dentysty i robił to co mógł ale q rezultacie chyba w 12 tygodniu błagam go żeby mi wyrwał zęba bo miałam taki ból że taki zwykły paracetamol to mi nie pomagał. Po wyrwaniu nie było lepiej bo tydzień wylam z bólu. I po kilku dniach znowu zaczął mnie boleć ząb obok tego wyrwanego i znowu to samo. Tylko nie czekałam dwóch tygodni tylko po tygodniu wywala tego zęba bo u dentysty byłam codziennie. Jak poronilam zaczął boleć mnie kolejny! I wtedy okazało się że mam poważny stan zapalny po prawej stronie i bakterie przedostaly się do krwi. Nie miałam żadnego antybiotyku tylko znieczulenie jak.mi coś robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panicara
Boze.... To niezle sie wymeczylas.. Biedna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panicara
Boze.... To niezle sie wymeczylas.. Biedna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emkrk
mirabelko, współczuję... to straszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oglądałam dziś na TLC program ,,9 miesięcy in vitro" - ciekawiło mnie jak wygląda cesarka od a do z . No i dzis zobaczyłam jak wyciągają z brzucha bliźnięta ;) Próbuje się psychicznie nastawić już ale może wyniki bede miała dobre i będę mogła rodzic naturalnie ;) juz jutro poznamy naszego malca ;) aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka_21
Ja tez dziś idę do lekarza i może w końcu on mi powie co z ta moja cytologia... do tej pory nikt mi nie chciał nic powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Natka nie przejmuj się , ja mam raka szyjki macicy od roku i to nie przeszkadza w byciu w ciąży póki nie będzie dość zaawansowany ;) Tyle ze więcej lekarzy ma kontrolę. Wszystko da się wyleczyć i zatrzymać ;) aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie po wizycie. Badania połówkowe w normie 286 g ;) Lekarz znalazł coś w mózgu dziecka, powiedzial ze to się pojawia i ze powinno zniknąć i trzeba dzieciątko obserwować ale nie jest to wada . Mam na zdjęciu mozg i zaznaczona ta czarna plama w nim. I będzie chłopczyk ;) aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Kolejny chłopak :D super :) fajnie że już po badaniu jesteś. Ja czekam jak na szpilkach do piątku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, gratuluję Wam! Przyłączę się do forum, bo też oczekuję maleństwa w maju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olg 83
Ja dziś na wizycie dowiedziałam się że będzie chłopie i jak wyszłam to strasznie sie poryczałam, tak bardzo chciałam mieć drugą dziewczynke pierwsza ma już 7 lat i też bardzo chciała siostrę. Teraz już mi przeszło i wiem że to głupie ale taka była pierwsza reakcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wszystko było "na odwrót". Postanowiłam sobie, że pierwszy będzie chłopiec (była dziewczynka), nawet za drugim razem nie doczekałam się chłopca. Za trzecim razem to juz chciałam dziewczynkę a był chłopiec :) Teraz wszystko mi jedno i nie mam żednych przeczuć. Kłopot w tym, że dziewczyny wolą siostrę a syn chce brata, więc muszę ich przygotować, aby nikt nie miał do mnie pretensji w dniu porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córeczka też chciała siostrzyczkę, mąż też dziewczynkę a ja wiedziałam od początku że bede miała wywarzonego synka ;) Wczoraj po wizycie odrazu usiadłam i kupiłam wózek ;) aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na 4 Maja. Ale prawdopodobnie cesarka więc nie wiem jaka odległość od tego terminu wstecz . Aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×