Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MAJÓWKI 2017

Polecane posty

Kobietki a co Wy myślicie o tej ustawie aborcyjnej? Nie boicie sie teraz będąc w ciąży, ze nie będziemy miały prawa decydować o tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakrk
To nie moze przejść ta ustawa. Byłam dziś na proteście mam nadzieje ze to cos da , ci wszyscy ludzie ....To jest powrót do średniowiecza jak dla mnie masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Ja osobiscie za aborcja nie jestem, podobnie jak procedura in vitro pozostawia wiele do zyczenia w kwestii zamrazania zarodkow, ale prawda jest taka, ze kazdy powinien o sobie decydowac. Jak pewne rzeczy nie beda legalne, to bedzie kwitlo podziemie. To tak jak z narkotykami. Gdyby je zalegalizowac, oclowac, pobierac wszelkie inne oplaty jak w przypadku papierosow chociazby, to podziemie by prawie zniknelo, a panstwo by sie wzbogacilo. No i moze by tyle uzaleznien nie bylo. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Ale fakt faktem panstwo w zbyt wiele rzeczy probuje ingerowac. Niedlugo staniemy sie drugimi Chinami - beda abortowac zenskie ciaze, zeby bylo wiecej mezczyzn. To wszystko idzie w zdecydowanie zlym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćK
Mi lekarz cytologii nie robił bo mam jeszcze aktualna mówił że w połowie ciąży zrobi. Weekend minął za szybko synek wczoraj świętował 4 urodziny:) W środę kolejna wizyta u lekarza z wynikami, tabletki na mdłości i wymioty troszkę pomagają. Czy lekarz poleca Wam brać wybrane witaminy czy same decydujecie? Ja brałam Femibion Natal 1 lekarz polecił Omega med optima dha.Szczerze nie wiem co myśleć w pierwszej ciąży u innego lekarza miałam brać jakiekolwiek witaminy dla kobiet w ciąży od 2 trymestru, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale chcę wiedzieć jak jest u Was?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosść
Ja nie dostałam zadnych tabletek od lekarza. Moze jak juz serduszko bedzie to bedziemy rozmawiac o jakis witaminach. Wszystkiego najlepszego dla syna :). Nasilaja sie u mnie oobjawy i dopadla mnie senność :/. Dzis jak maz jadł obiad to nie moglam przebywac z nim w tym samym pomieszczeniu:/ . Jedyne co bym jadla to zupa pomidorowa i pomidory z mozzarella ;) Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćK
Gosia dziękuję bardzo:) u mnie też zapachy są odczuwalne ze zdwojoną siłą mąż i syn przez to poszkodowani:) U mnie już ponad 3 kg na minusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakrk
hej dziewczyny ja poszłam do apteki i jeszcze przed wizyta kupiłam ten Femibion ale tam duzo kwasu foliowego i mało innych witamin...a kwas to ja juz mam;/ Mój lekarz mi polecał Prenatal uno czy jakos tak, tak samo jak w poprzedniej ciązy.na drugi trymestr sobie go kupie bo teraz mam jakies probki i kwasy foliowe dwa rodzaje bo folik podobno najgorszy b.mało kwasu zawiera a w ciąży potrzeba duzo wiecej podobno :/.... u mnie tez nadwrażliwość na zapachy, jeść mi sie chce akurat non stop ale tez mi często nie dobrze i czuje sie jak bym kaca miała co rano...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosść
U mnie waga stoi w miejscu narazie ;) jem ale tylko to na co mam ochote (pomidorowa i pomidory :D ) a słodycze to w ogóle pochwałam bo nawet patrzeć na nie nie moge. Ja w pierwszej ciazy bralam prenatal a narazie biore tylko kwas foliowy :) Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
Mnie też polecił prenatal uno to witaminy kwasy i oleje dedykowane do 12 tygodnia. Nie trzeba brać nic więcej. Bo wszystko jest. Podobny skład ma pregna. Po prostu warto przeczytać skład i wybrać to co wam najbardziej odpowiada. Co do cytologia to ja miałam w styczniu wiec powtarzał gdyby była w ciągu ostatnich 4-5 mc by nie robił. Wyniki w ciąży nie są zakłamanie tylko inne ale właśnie po to podaje się tydzień ciąży by dobrze die do tych wyników odnieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Kurde nie dodał mi się post :/ u mnie mdłości mnie wykańczają. Mam już -5kg. Ja biorę falvit mama plus kwas foliowy i witaminę d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćK
Ja_815 a lekarz nie dał Ci nic na mdłości? Mi polecił tabletki Prevomit z imbirem Wit B1,B6,C jest w nich też kwas foliowy biorę je od kilku dni i delikatną poprawę zauważyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćK
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi co do witamin:) Spokojnej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny ;) Śmieje się z tych pomidorów bo i u mnie lecą w kg razem z fetą ;) Rano wstaje o 7-8 a o 11 juz bym chęcią znów się położyła ;) Gosiu Wszystkiego Najlepszego dla synka ;) A inne mamy maja juz dzieci? Ja mam córkę 3-letnią, a teraz pragnę synka <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam 2 chłopcow 9 lat i 3 lata w piatek wizyta bedzie przełom 7/8 tyg trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Nic nie dostałam a jest w ogóle lek który hamuje mdłości? Bo ja ogólnie nie wymiotuje tylko ciągle mam mdłości i strasznie mi się odbija :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakrk
ja ma córkę :) 3 lata bedzie miała w styczniu i w sumie to bym chciała drugą dziewczynke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahaha kleszcz dzięki za mamuśki!!a co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Hej :) Ja w pierwszej ciazy bralam Femibion 1, a od drugiego trymestru to juz roznie, bo femibion 2 ma kwasy dha z olejem rybim, a ja bralam dha z alg morskich, wiec bez sensu bylo placic za cos, z czego polowa szla do kosza, a drugie tyle lasy trzeba bylo wydac jeszcze. Teraz te dha biore od poczatku. Co do dzieci, to mam coreczke, ktora ma 10 miesiecy, 15 listopada skonczy roczek :) U mnie dalej wymiotow brak, nudnosci tylko na samym poczatku ze 3 razy dokuczyly. Natomiast piersi zaczely bolec. Wczoraj bylam robic pierwsza bete, w srode powtorka. Zrobilam jeszcze do tego tsh, bo wczesniej mialam problemy z tarczyca. Zla jestem, bo w srode rano bede ta bete powtarzac, krew pobieraja do 9:30. Wyniki z tsh dopiero beda natomiast po 11, a beta nie wiadomo czy zdazy przyjsc. Takze nie wiadomo ile bede na wyniki czekac i czy srodowy wynik dojdzie na piatek czy dopiero na poniedzialek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosść
Hej :) ja mam córkę, w grudniu skonczy 4 lata :) i niestety dopadla ja choroba :/ a co za tym idzie mnie tez :( bylam wczoraj u lekarza i dostałam syrop prenalen (czy jakos tak) i tantum werde do ssania. Mam nadzieje ze na tym sie skonczy. Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
Hej. Ja mam dwoje 3.5 roku. Justa a czemu miały by nie dojść? Tak długo u ciebie na wyniki się czeka. Ja zazwyczaj do 9 robie pobranie to wynik tego samego dnia jest po 18 na komputerze a drugiego dnia na papierze jeśli chce mogę odebrać. Beta i tsh nie wymagają jakiegoś czasu specjalnego. Wiec spokojnie na piątek powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćK
Hej. Ja po wizycie i jestem załamana lekarz podejrzewa cukrzycę ciążowa glukoza wyszła 95 na wyniku pisze że norma do 99 a lekarz mówi że jest do 92 tak że sama nie wiem. Zlecił mi krzywa cukrową i nawet jak wyjdzie dobrze kazał jechać do poradni diabetologicznej tylko po co? Na kolejną wizytę idę za 3 tygodnie bo lekarza nie będzie, a krzywą zrobię w poniedziałek. Nie mam pojęcia o cukrzycy u mnie w rodzinie nikt nie ma w pierwszej ciąży wszystko było idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
No to witaj w klubie. Ja też mam cukrzycę. Norma jest na czczo do 92 dla kobiet w ciąży. Nie stresuj się na początku dostaniesz dietę i glukometr. Do poradni musisz iść bo już jeden nieprawidłowy pomiar z trzech wskazuje na cukrzycę. Ja miałam pełną krzywą czyli na czczo po 1h i po 2h. A może po prostu za dużo zjadłaś przed badaniem? Krzywa rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez mam termin na maj 2017...przeciwko mdłościom polecam wam opaskę uciskową na nadgarstek, można kupic np. na doz pl, kosztuje 37 zł, jest świetna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćK
Dzięki za odpowiedź. No raczej jadłam mniej niż 12 godzin przed badaniem i dzień przed byłam na urodzinach u chrzesnicy i tam też był tort. Mam tylko nadzieję że ta krzywa wyjdzie dobrze. Lekarz kieruje mnie do diabetologa oddalonego aż o 80 km od mojego miejsca zamieszkania:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosść
Hej dziewczęta :) mam problem w nocy złapał mnie ból prawej nerki. W pierwszej ciąży miałam wodonercze przez ucisk macicy ale było to dopiero po połowie ciąży. Teraz ratuje sie herbata z żurawiną i dużo wody pije. Może macie jakieś bezpieczne domowe metody? Dodam że nie boli i nie piecze przy siusianiu, jest lepiej jak leżę na lewym boku. Lekarza mam dopiero za tydzień. Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Gosiu ja tez mialam takie bole i tez jak juz ciaza byla zaawansowana, wiec nie wiem co poradzic. Piwo tez niezle filtruje nerki, mozesz sprobowac wypic szklanke takiego, ktore ma 0%. Mi za to tak krew zgestniala, ze dzisiaj mi pobrac nie mogla, bo nic nie chcialo leciec, az mi zyle rozwalila. I tak jak mowilam, z poniedzialku bylo tylko tsh (1,48), a bety jeszcze nie bylo. Takze dzisiejsza bete pewnie w poniedzialek dopiero zobacze :/ Jak mieszkalam w Rzeszowie, to tez wyniki byly nastepnego dnia. A tu takie zad***e, ze szok. Dzisiaj mi kobieta powiedziala, ze i tydzien moge na to czekac. Pogielo ich. Wy tez sie tak szybko meczycie? Ja non stop zadyszke lapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ;) Czekam z niecierpliwością na dzisiejszą wizytę ;) I tak się martwię ta cukrzycą:/ W pierwszej ciąży tez miałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Ja byłam już w 2 ciazach ale zawsze cukier idealny. Także nie ma reguły. Daj znać po wizycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Aga jak po wizycie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×