Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MAJÓWKI 2017

Polecane posty

Gość gość
Mm nadzieje ze mnie nie dopadnie ta cukrzycą :( Jak tak czytam Wasze wypowiedzi o dietach to ja bym nie dala rady :-\ Jeszcze 8 godzin do wizyty :( Chyba pójdę spać by mi to zleciało :-\ aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćK
Tą dietę mam narazie od 3 dni i testuje co mogę a co nie a uważam na to co jem już prawie 3 tygodnie od wyniku krzywej cukrowej. Na czczo normę mam do 90 narazie dwa razy mierzyłam rano i jeszcze nie przekroczyłam a za to po pierwszym i drugim śniadaniu mam za niski cukier bo mniej niż 90 a normę mam od 90 do 120 narazie chleb jem ten co zawsze tylko mniejsze ilości bo po innym wymiotuje, pielęgniarka w poradni kazała testować. Jeszcze jestem trochę skołowana i wystraszona tą cukrzyca muszę się przyzwyczaić do tej sytuacji mam nadzieję ze nie będzie źle i narazie pije tylko wodę:) A z wagą startowałam 62 kg teraz jest 55 kg i diabetolog będzie się przyglądał aby za bardzo już nie spadało, chociaż w pierwszej ciąży chudlam do 17tygodnia ale wtedy nie miałam tej cukrzycy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Ja na początku po białym chlebie a taki jadłam zawsze miałam wyniki 130 i wyższe więc musiałam zmienić. Ciemny powodował odruchy wymiotny więc jadłam mało i dlatego też schudłam. Koniecznie musisz jeść więcej na śniadanie. Nie możesz mieć takich niskich cukrów chociaż te 91 po jedzeniu żeby było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoscK... 55.. ojojoj, to ty super kruszynka musisz byc :) Ja niestety mam za duzo kg wiec tez sie martwie. Po badaniu krwi 29.09 nie mowili nic o cukrze wiec pewnie jest ok poki co. W 1 ciazy chociaz tez mialam nadwage, to cukrzycy nie bylo. A ja myslalam, ze na to glownie narazone sa pulchniejsze mamusie. Na razie jem tak roznie, ale w miare zdrowo. Roznie raczej dlatego, ze ciagle mam mdlosci. Jem w pracy lunch - moze zostanie w srodku :( Panicara juz jestes po wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćKasia
Dziękuję za rady, zawsze tak lepiej się robi jak ktoś pomoże w jakiś sposób:) a trzymasz się idealnie godzin posiłków bo przyznam że nie mogę nic sobie zaplanować ani wyjść bo albo jest pora posiłku a zaraz pomiar cukru. Aga nie martw się poradzisz sobie, chociaż ja przez pierwsze dwa tygodnie leżałam i płakałam ze strachu jak to będzie i dalej się boję, na wizycie u diabetologa było bardzo dużo kobiet z cukrzycą ciążowa w zaawansowanej ciąży a ja chyba jako jedyna byłam w tak wczesnym etapie co mnie też podlamalo, tylko że ja niestety jestem z tych osób które słabo sobie radzą ze stresem i wszystkim za bardzo się zamartwiam co też mi nie pomaga:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezus kobitki! Prawie zawału dostałam! Mianowicie: czytam tu wasze posty o cukrzycy ciążowej i troszkę się przestraszyłam więc postanowiłam zmierzyć sobie cukier glukometrem (mam w domu swój-po jednorazowej akcji z hipoglikemią milion lat temu). Poczekałam więc do ok 45 min-godz po jedzeniu ( a zjadłam dwa pączki i drożdżówkę z makiem i lukrem - wiem! lipa ale nie mogłam się powstrzymać :( ) no i po tej na oko godzinie cukier mi wyszedł 210! możecie sobie wyobrazić moje przerażenie, ciśnienie mi tak skoczyło, że chyba temperatury dostałam! Stwierdziłam ze poczekam jeszcze chwile i zobaczę czy przy drugim pomiarze będzie ten cukier spadał (wtedy znaczy, że trzustka daje radę z insuliną). No i po 35 min od tamtego pomiaru (nic w międzyczasie nie jadłam) mam cukier 92. Teraz mi powiedźcie: glukometr mi się zepsuł czy co ? To możliwe że do godz po jedzeniu mam cukier 210 a po 35 min spada do 92?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panicara
Jej dziewczyny!! Tak juz po wizycie :) wszystko dobrze kryszynka ma 4cm wiec z wyliczen to 11 tydzien mniej wiecej, strasznie sie krecilo malenstwo wiec nie mozna bylo zadnego fajnego ujecia na esg zlapac, ale niesamowite jak sie rusza :) prawie byl placz ze wzruszenia razem z moim meszczyzna. Jutro ide zrobic wszystkie badania krwi( powtorka, bo te co robilam wczesniej zabrali z publicznej) w kazdym razie to samo co wczesniej czyli przeciwciala na zakqzne, analizq krwi, potwierdzenie rh I proteiny ktore razem z nastepnym USG (za dwa TYG) wykluczaja wady genetyczne typu zespol downa itd. Bardzo zadowolona, lekarka swietna, klinika super I co najwazniejsze rozwialy moje watpliwosci. Teraz tylko was czytam I tez w szoku jestem z tym cukrem. Jutro tez mi beda robic z krwi... A I ja mam tez sport apetyt I podjadam sobie niezle, ale waga od dwuch TYG nie poszla w gore dzieki bogu bo juz mialam 4 kg na plusie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panicara gratuluję! :) ja badanie w przyszły weekend dopiero mam i już tupię nóżkami :) chcę już też mieć za sobą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panicara
Dziekuje! Ja chce miec za soba to prenatalne juz za dwa TYG zeby miec wiecej spokoju :) dzisiaj bylo smiesznie, bo niedosc z dzidzius nie wiercil caly czas to moj narzeczony zaczal smieszne miny robic I dostalam ataku smiechu I juz w ogole obrazu dobrego nie bylo haha ale cudowny moment zobaczyc jak malenstwo sie rusza I macha raczkami, az ciezko uwierzyc ze to Cale przedstawienie w moim brzuszku :):):) ehhh fajnie jest rozwiac watpliwosci I wrocic do domu w takim blogostanem ze wszystko dobrze. Obiecalam sobie ze nie Bede wiecej czytac tematow o poronieniach komplikacjach itp bo niepotrzebnie sie denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też wychodzę z tego założenia, że nie ma co się negatywnie nakręcać. Co ma być to będzie, 99% poronień to płody z wadami genetycznymi. Trzeba o siebie dbać i wszystko będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćKasia
Panicara gratuluję też wczoraj widziałam jak moj dzidziuś tak się ruszal przecudowne uczucie ja za tydzień idę na te lepsze usg już się nie mogę doczekać:)i te czytanie tych złych tematów nic nam nie pomaga chociaż sama już wszystko chyba wyczytałam i tylko nie potrzebny stres dla siebie i dziecka tak że tez już przestaje nie potrzebnie się nakręcać. emkrk nie potrafię Ci jeszcze doradzić bo sama się dopiero uczę tych norm i tego wszystkiego ale raczej to dobrze że tak ładnie ten cukier spadł. Kama aż taka kruszynka to nie jestem ale powiem że taka waga by mi po ciąży bardzo odpowiadała bo te 62 to już mi trochę przeszkadzało. Nie nakręcajcie się dziewczyny tą naszą cukrzycą mam nadzieję ze już żadna z Was jej nie będzie miała..A ja sama się łudze że może jej nie mam i wyniki mi źle wyszły, ale teraz czas i glukometr wszystko zweryfikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Co do sprawy z pączkami :) ja też ekspertem nie jestem ale jedno wiem słodycze podnoszą cukier ekspresowo ale też ekspresowo obniżają tzn ja jak zjem tort to po godzinie cukier mam w normie. Tylko że po 15 min pewnie z 200 dlatego wykluczamy słodycze bo dla dziecka najgorsze są takie skoki cukru. Glukometr to zawodne urządzenie więc na pewno nie można na nim opierać diagnozy cukrzycowej. Wiarygodne są badania w laboratorium. Jeżeli chodzi o godziny posiłków to ja stosuję się do zasady ze przerwa między posiłkami nie może być dłuższa niż 3 h. Kilka poprzednich tyg tego pilnowałam bardzo bo miałam mdłości i musiałam się zmusić żeby zjeść. Dziś po 1,5 h od jedzenia znowu jestem głodna więc jem nawet częściej :p włączył się wilczy apetyt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Panciara gratuluję :) super jest zobaczyć swojego maluszka. Moja dzidzia była spokojna, machała tylko czasem nóżką albo raczka ale robiliśmy wszystkie pomiary i nie chciała się odwrócić żeby zmierzyć przeziernisc karkówka. Musiałam wstawać, kłaść się i tak kilka razy aż maluch raczył się odwrócić :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Oj tak :D jeszcze zrobiłam dwa przysiady. Wizyta trwała ze 40 min :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
No nie patrzyły na mnie przychylnie :p wiadomo że nie widać po mnie jeszcze ciąży więc się nie spodziewaly że będę tyle siedziec :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
Hej hej Co do tego cukru to taka możliwość jest bo słodycze robią duże skoki w pomiarach. Glukometr pewnie jest ok tylko czy 0aski juz nie po terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama AL a te pasik mają jakiś termin ważnośći? własnie sprawdziłam na opakowaniu pasków to jest tam jakaś data 2015.10.31 to to ? :P dziś rano pobrałam cukier na czczo to był 96, 88 i 100, a pobierałam minuta po minucie, więc coś nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Nic nie jest nie tak. Niestety tak działają glukometry że wynik może się różnić. Dlatego radziłam żeby nie sugerować się tym przy stawianiu diagnozy. Jeżeli chodzi o cukry na czczo to jest jeszcze zasada że musisz zjeść kolację ok 21:30-22 jeżeli kończysz jeść np o 19 to możesz mieć za wysoki cukier rano bo organizm zgłodniałam przez nic i następuje wyrzut glukozy. Stąd przy diecie cukrzycowej są te godziny posiłków których trzeba przestrzegać. Wracając do pomiarów dla lekarza najważniejsze jest pierwsze pobranie ( mówię o prowadzeniu dzienniczka wyników). Kolejna sprawa że nigdy nie można pobierać dwa razy z tego samego palca, w sensie minuta po minucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
Emkrk - mają datę ważności - właściwie nie one a ta substancja która jest przekaźniki. Wiec do kosza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
Kurczaki - czasem dodaje mi się tylko część tego vo napisałam. Emkrk zrób badania z krwi będziesz wiedzieć na czym stoisz obciążenie glukoza 75. ☺ sytuacja będzie jasna i pokieruje cie gdzie trzeba. Dobrego dnia Wszystkim mamusiu. Ja dziś spotkanie ze swoją fasolka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćKasia
A tak się zastanawiałam dlaczego ta późna kolacja jest tak ważna i myślałam wręcz przeciwnie że będzie mi ona podnosić cukier, dziękuję za rozjaśnienie sytuacji:) mama Al powodzenia u lekarza, pewnie każda mamusia czeka z niecierpliwością od wizyty do wizyty zobaczyć swoje maleństwo jak się rozwija i rośnie, za każdym razem się wzruszam. Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam :) Wczoraj na wizycie okazało się ze 94,1 glukoza która mi wyszła jest prawidłowa. Ze norma to 105 uznana za instytut diabetologów. Widziałam moje dzieciątko ale ani razu sie nie poruszyło mimo ze sie próbowałam ruszać i śmiać to nic nie zobaczyłam powinnam sie martwić? Lekarz mówi no dobrze zostawmy niech sobie śpi. Czuję taki niedosyt tej wizyty bo jednak bardzo chciałam zobaczyć jak sie porusza :( Serduszko bilo , mamy juz 5 cm i termin został wyznaczony na 05.05;) Za tydzień prenatalne więc będę czekać z niecierpliwością. Miłego dnia! Aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gooollll
Gratulacje Panicara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gooollll
Ehhh uciéło mi... innym dziewczynom też fajnie wam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
No to dzidzia faktycZnie pewnie spala :D polecam zjedzenie czegoś słodkiego przed nadaniem wtedy dzidzia będzie bardziej sZaleć. Co do normy cukru to nie wiem w jakim kraju ale w Polsce od kilku lat jest to 92 na czczo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
No to dzidzia faktycZnie pewnie spala :D polecam zjedzenie czegoś słodkiego przed nadaniem wtedy dzidzia będzie bardziej sZaleć. Co do normy cukru to nie wiem w jakim kraju ale w Polsce od kilku lat jest to 92 na czczo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja_815 nie miałam pojęcia o tym! Kolację jem o 18 30 ostatnią a badałam cukier o 7 rano, nie wiedziałam że nie można z tego samego palca pobierać.. mama_Al no teraz już wiem, dzięki :) w poniedziałek ide pobrać krew bo w sobotę mam wizytę i z wynikami ma przyjść. Powidzenia dziś na badaniu ! :D Zazdroszczę, że już ją zobaczysz, a ja jeszcze 8 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×