Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ggoośśćć

Holandia życie i praca

Polecane posty

Gość ggoośśćć

Zacznę od początku. Mam 33 lata i chce wyjechać do Holandii. Nie po to aby się dorobić ale po prostu tam mieszkać i żyć . Mam sporo odłożone na start. Mam pytanie do osób co mieszkają w Holandii kilka lub kilkanaście lat jakie były wasze początki i jaka jest obecna sytuacja w Holandii bo z internetu nie wyczytam o codzienności życia w Holandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego konkretnie holandia? Kazdy ma prawo mieszkac I zyc gdzie chce, ale ja bym wolala mieszkac na stale w innym kraju. Jesli masz wszystko czego potrzebujesz do wyjazdu to wyjezdz I sama sie przekonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W kazdym kraju początki sa takie same, kasa na start, wyjazd znalezienie lokum, pracy, potem doksztalcanie sie jakies studia, poznawanie nowych znajomych, zakladanie rodziny albo sciagniecie reszty rodziny z polski, lepsze zycie I start dla twoich dzieci, spokojna I beztroska starosc, no i najwazniejsze znajomośc jezyka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest mały kraj, niby wszyscy mówią po angielsku ale jak nie znasz języka to ciężko będzie ci znaleźć inną pracę niż na produkcji chyba że masz konkretny i wszędzie porządny zawód typu inżynier, informatyk itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 20 lat i chce wyjechać do UK by tam zyc I mieszkac na stale, bo w polsce mlodzi nie maja przyszłości, skoczyć studia, zalozyc rodzine , zycze powodzenia I szczescia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggoośśćć
W Polsce nie jest mi źle ale Holandia mnie przekonuje w sensie pozytywnym a jest blisko rodziny, mentalność i tolerancja jest na innym poziome w Holandii niż w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggoośśćć
w Polsce też pracuje na produkcji mimo wykształcenia więc rodzaj pracy mi nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja żałuję że wcześniej nie wyjechałam. Łudziłam się że w PL można żyć normalnie. Bo niby co roku miało być lepiej i zarobki niby szły do góry. Ale rok za rokiem miał a tu jak było tak dalej jest. Nadzieja jest matką głupich. Tutaj nigdy nie było, nie jest i nie będzie normalnego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggoośśćć
angielski i niemiecki znam, nauka książkowa a codzienność to dwie różne rzeczy ale na dzień dobry się porozumiem a z czasem nawet holenderskiego się naucze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na początek angielski wystarczy a po roku dwóch podłapiesz holenderski i będzie ok. To nie jest trudny język.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggoośśćć
chętnie poczytam każdą opinie na temat Holandii, nie ważne ile ma się lat niech każdy próbuje lepszego życia po za granicami Polski, Polska nie jest złym krajem ale są lepsze kraje pod względem finansowym, mentalności i tolerancji niż Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggoośśćć
nie ma zbyt wielkiego ruchu na forum bo weekend więc można podyskutować od poniedziałku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Holandii do wladzy doszedl rzad antyemigrancki, Holendrzy tez maja po kokardki obcokrajowcow. To zly moment zeby tam jechac. Jesli chcecie bardzo jechac, to trzeba miec komunikatywny angielski. W przeciwnym wypadku mozna sie wpakowac w klopoty, bo jak nic nie rozumiesz, to....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najważniejsze że w NL pracy nie brakuje. Zarabia się na początku 2.000€ ale to początkowa stawka. Jak podłapiesz język (a to wcale nie jest trudne z łatwością zarobisz ponad 3.000€. Oczywiście wtedy już musisz mieć jakiś konkretny zawód. Holendrzy to bardzo sympatyczni ludzie. I płacą dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggoośśćć
Znam komunikatywnie angielski jak i niemiecki więc nie ma problemu. Gościu powyżej z skąd masz te informację o zarobkach bo na początek płacą ponad 1400 euro z czasem więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za 1.400€ to nikt normalny nie pracuje. Ja zaczynałem od 2.000€ przed rokiem (pracuję na wózku widłowym) a teraz po roku mam 2.450€/rękę. To jest przeciętna pensja. Trochę. już znam holenderski ale jeszcze wciąż tylko podstawy. Za mniej niż 2.000€ nie opłaca się pracować bo nic nie odłożysz i wszystko wydasz na bierzące wydatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggoośśćć
1400€ to jest najniższa krajowa w NL, super że tyle zarabiasz, przynajmniej wiem że są szanse na realne zarobki w NL, w PL od 13 lat zarabiam najniższą krajową. A możesz coś więcej napisać o swojej przygodzie w NL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Holendrzy są bardzo komunikatywni i łatwo z nimi nawiązać kontakt. Nie mają żadnych uprzedzeń do obcokrajowców bo to byłe państwo kolonialne. Są uczciwi i łatwo się tutaj żyje. Standart życia bardzo wysoki. Przyjeżdżaj bo każdy dzień w PL to dzień bezpowrotnie stracony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W NL tez mozna zarabiac najnizsza krajowa po 13 latach. Normalna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggoośśćć
jak się życie teraz i jakie były wasze początki wyjazdu do NL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Początki były skromne. Dostałem 2.000€/czysto i musiałem za wszystko zapłacić (mieszkanie, komunikacja, jedzenie) i z tej pensji niewiele mogłem zaoszczędzić (350-400€). Ale później już wszystko poszło z górki jak podłapałem język, nawiązałem dobry kontakt z Holendrami - na to potrzeba czasu i samo nie przyjdzie. Musisz chcieć. Dziś jestem szczęśliwy że wyjechałem z tego polskiego piekiełka. Żyję normalnie. Niczego mi nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze jedno: im później wyjeżdżasz tym gorzej więc decyduj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggoośśćć
Pojechałeś do znajomych/rodziny i tam szukałeś pracy i mieszkania czy zacząłeś już w PL szukać, jak długo zajęło szukać pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pojechałem do kolegi który już mieszkał rok i miał pracę za 1.900€. Pomógł mi w pierwszych tygodniach ale pracę znalazłem sam (angielski znam). Pracę jest łatwo znaleść bo ofert nie brakuje. Ważne jest to za ile i jaka odległość do pracy. Nie podejmuj źle płatnej pracy bo to psuje rynek dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno na powitanie nie dostane 1900 -2000€ bo nie mam uprawnień na wózek widłowy a na tym stanowisku więcej się zarabia. Na pewno nie przez agencje pracy. Czy lepiej już szukać pracy w PL czy dopiero na miejscu? Z lokum nie ma większego problemu bo w internecie jest dużo ofert i dobra cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggoośśćć
kiedyś była "dalej dalej" która mieszka w NL jeszcze przebywasz na tym forum, niech ktoś opisze swoje doświadczenie w poszukiwaniu pracy w NL i swoje początki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggoośśćć
czy naprawdę nie ma ludzi co wyjechali do NL? Ludziska odezwijcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baska2016ik
Ogolem w holandii masz lepsza perspektywy na zycie.. mieszkam juz tutaj 6 lat podoba mi sie to ze nie ma biedy i ludzie zyja dobrze ale teskno za polska i polakami .. co do holendrow sa rasistami i najwazniejsze bez znajomosci jezyka jestes tutaj spychany na bok ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggoośśćć
Basiu wyjechałaś przez agencje? Wiem że na początku nie ma możliwości pracy bez agencji. Chciałabym wynajmować pokój/mieszkanie sama a nie na firmowym więc moje pytanie czy lepiej jechać przez agencje i na początku mieszkać na firmowym mieszkaniu i na miejscu szukać pokoju/mieszkania czy już w PL szukać pokoju/mieszkania i pracy? Bo na internecie są ogłoszenia ale najczęściej jest tak że jak chcesz wynająć pokój to musisz mieć pracę a jak pracę to musisz już mieć pokój/mieszkanie (meldunek). Tak źle i tak niedobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Praca z Holendrami to czysta przyjemność. Są niekonfliktowni i można na nich polegać. Okazują respekt współpracownikom. Zupełnie inaczej niż w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×