Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Nie stosuję żadnych witamin w ciąży, oprócz kwasu foliowego.

Polecane posty

Gość gość
Skąd wiedziałaś, że masz niedobory witamin? Robiłaś jakieś badania? Mi lekarz mówił, żebym brała folik i nie wspominał o innych witaminach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trellka
u mnie było to samo mój ginekolog prowadzący od razu zalecił branie foliku, no i oczywiście kazał o siebie mocno dbać bo ciąża to przecież szczególny okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie Mamy! ( które urodziły nie później niż 7 miesięcy temu) Bardzo proszę o wypełnienie ankiety dotyczącej stosowania suplementów diety w ciąży. Ankieta jest anonimowa, a jej wyniki zostaną wykorzystane w celach naukowych. Z góry dziękuję za pomoc! :) https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSep7xm1INQ1Y0Q7GLLqNOTVvZsfjlxHPoEwoXKcRaMzfWYk2w/viewform?c=0&w=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulejka
ja uważam, że kwas foliowy to podstawa ja brałam folik i nawet się nie zastanawiałam nad tym czy powinnam czy nie brać go, dla mnie to była podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli wyniki mamy dobre to nie musimy ogólnie nic brać. Ciąża - czas szczególny- wiadomo. Kwas foliowy podstawa- macie rację. Dla świętego spokoju można brać też inne witaminy, ale bez przesadyzmu. W sumie Folik Mama - ja brałam - taki właśnie jest- ma to co potrzeba, nic więcej. Bez faszerowania się innymi rzeczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trampeczka
kwas foliowy to podstawa, ja brałam folik przed, w trakcie i czasie ciąży, chciałam się odpowiednio przygotować na ten szczególny czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaK9
No to stosujesz, czy nie? :D Ja z tego co pamietam to bralam pregne plus, przed zajsciem w trakcie i podczas karmienia. Wyniki mialam caly czas dobre a dzidzia urodzila sie zdrowiutka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trampeczka
no przecież piszę że folik towarzyszył mi praktycznie cały czas, przed, w trakcie i po ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
FOlik mama w swoim składzie maja tylko to co na prawdę jest potrzebne kobiecie w ciąży tj. np. kwas foliowy, jod czy DHA. Jeśli kobieta ma złe wyniki to wtedy lekarz ewentualnie wypisze jakieś inne witamin itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vastenia
Mi w ciąży wystarczył suplement http://mamadha.pl który zawiera wszystkie najwazniejsze skladniki dla matki i plodu wiec bralam i faktycznie wszystko bylo okej dzidzius urodzil sie zdrowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folik Mama też ma w składzie wszystkie niezbędne składniki dla prawidłowego rozwoju dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Folik ma to co potrzeba i co ciężko uzupełnić samą dietą i to mi się właśnie podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak nie bierzcie żadnych witamin. Po ciąży będziecie mieć tak wyjałowione kości, że zęby wam wylecą. Foliany, wit D, jod, magnez - to podstawy. Do tego cholina i DHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suwakk
witaminy trzeba brać , zeby dziecko urodziło się zdrowe, do tego żeby i swój ogranizm zabezpieczyć i dostarczać mu witamin, ja biorę właśnie folik mama 2/3 bo zaczęłam II trymestr ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Folik to podstawa, kwas foliowy zapobiega powstawaniu wad cewy nerwowej, trzeba o to zadbać jeszcze zanim zajedziemy w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też nie brałam żadnych witamin, mam dzieci z różnicą wieku 2,5 roku. Zęby mi nie wypadły, wręcz przeciwnie, zero ubytków, a karmiłam oboje długo. Wyniki w ciążach super. Wszystkie składniki odżywcze miałam ze zbilansowanej diety, z naturalnych źródeł, a nie syntetycznych specyfików. Jak ktoś się źle odżywia to niech bierze suplementy, inaczej to niepotrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simoneczka
moim zdaniem to bardzo nie odpowedzialne nie brał foliku, bo można naradzić dziecko na wady cewy nerwowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli zamiast tego slawnego foliku posiadasz wiedze, ktore produkty spozywcze sa bogate w kwas foliowy, i je spozywasz, to o jakich wadach mowimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simoneczka
a według Ciebie jesteś w stanine pozyskać jedynei z warzyw i owoców niezbędną ilośc witamin któe zapewnią prawidłowy rozwój Twojego dziecka. Dodam tylko, że większość warzyw przed zjedzeniem poddajemy obróbce termicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trampulka
ja uważam, że tylko stosując dodatkowo suplementy jesteśmy w stanie zapewnić naszemu dziecku prawidłowy rozwój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grupeczka
ja jak starałam się o maluszka to podeszłam do tematu z rozsądkiem, zaczęłam po prostu łykać kwas foliowy, zdrowo się odżywiałam, trochę ruszłam jadłam zdrowo i wyszło Nam to na zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja z kolei łykam od samiutkiego początku ciąży Mama DHA premium plus, ma większą dawkę wit D3 i kw. DHA no i oczywiście też jest tam i kwas foliowy, same niezbędne składniki, nic więcej nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piloteczka
ja postawiłam na mama dha premium, bo jest rekomendowany przez PTG poza tym w składzie zawiera kwasy DHA które są bardzo ważne z punktu widzenia rozwoju dziecka, dlatego ja łykałam je regularnie bo wiem jak ważne było zdrowie mojego dziecka, poza tym w ciąży jakoś nie mogłam jeść za dużo warzyw i owoców więc tą drogą nie byłam w stanie pobierać odpowiedniej ilości witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi ginekolog odradzil brania witamin i innych suplementow. Kazal brac wyłącznie kwas foliowy i dobrze sie odżywiać. Dziecko urodzone bez problemow zdrowe, mi też witamin nie zabraklo. Wszystko zalezy od diety i wynikow krwi. Branie witamin na sile moze czasem zaszkodzić dziecku bo niektorychvwitamin nie powinno sie przedawkowac zwlaszza na etapie wczesnej ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mój lekarz ma zupełnie inne zdanie. opiera się na międzynarodowych badaniach i twierdzi, że przez działanie hormonów potrzeba suplementować niektóre witaminy i inne skłądniki w ciązy. dlatego ja łykam mama dha premium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruźka

warto konsultować z lekarzem jakie witaminy należy uzupełniać żeby dostarczyć dziecku wszystkie witaminy, ja jak zaszłam w ciaze to od razu poszłam do lekarza na konsultacje bo przy pierwszym dziecku to człowiek nie ma aż takiego doświadczenia, mi lekarz zaleciła mama dha premium plus, uzupełnia wszystkie braki mi w ciąży nie wszystko podchodziło nie mogłam jeść szpinaku który normalnie uwielbiam a gdybym nie brała mam dha to musiałabym go jeść kilka kg dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna K

Według mnie wszystko zależy od tego jak działa Twój organizm, pewnie robiłaś badania, wiec tym powinnaś się sugerować, ja niestety nie mogłam jeść wszystkiego, bo bardzo mnie modliło, wiec suplementacja była niezbędna, ale brałam tylko mamę dha i nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeterka

najlepiej moim zdaniem kompleksowo uzupełniać braki witamin, ja od razu postawiłam na mama dha premium + bo zawieraja wszystko czego potrzebuje dziecko, kwas foliowy, jod, witaminę D, kwasy omega, poza tym jest rekomendowany przez PTG, więc mam gwarancję, że to dobry wybór dla mojego dziecka. Zawsze można też pójśc do lekarza zanim kupimy witaminy, żeby przekonać się, że dokonujemy słusznego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina

We wszystkich 3 ciążach wymiitowalam po witaminach za przeproszeniem jak kot Mój gin nie mógł się nadziwić Próbował różne, w końcu stwierdził Nie brać, organizm nie potrzebuje Brałam tylko żelazo, gdy spadała morfologia i magnez Nigdy żadnych witamin nie będę brać Siostra pracowała na prochach i robiła suplementy Masakra co to za świństwo!!!!!!!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×