Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Nie stosuję żadnych witamin w ciąży, oprócz kwasu foliowego.

Polecane posty

Gość ninska

Suplementacja kwasem foliowym, kwasami dha i witaminą D nie jest wskazana, ale konieczna 😉 i to najlepiej na 2-3 miesiące przed ciążą żeby płód miał od początku szanse na prawidłowy rozwój i wszystko czego mu potrzeba. Reszta jest do ustalenia z lekarzem, ja np mam problemy z przyswajaniem magnezu (drżąca powieka, skurcze) i brałam całą ciążę mamadha premium, w innych tabletkach nie ma tego pierwiastka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Nie jest konieczna tylko wskazana.  Nasze babki i matki nic nie braly, a dzieci rodzily sie madrzejsze niz teraz.  To jest fakt, iloraz inteligencji spada bardzo szybko obecnie.  Witamin organizm przyswaja okolo 3-5% z tego co bierzemy wiec guzik to nam daje.  Dobrze jesc i kwas foliowy i starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irminka

W sumie to kwas foliowy, dha, magnez, jod np i wiele innych witamin jest potrzebnych dziecku, nalezy u lekarza dopytywac na co zwrócić uwagę, ale te składniki to także podstawa, ja brałam je w postaci suplementu mama dha. Trzeba zadbac o siebie, i konsultować z lekarzem wszelkie problematyczne kwestie, tak, aby niczego nie zabrkło naszemu dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi położna zalecała kwas foliowy tylko do chyba 4 czy 5 miesiąca. Później miesiąc brałam kwas foliowy z żelazem. Teraz biorę tylko witaminę D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesolka

suplementacja w ciąży to podstawa, warto o to zadbać. Ja stosuję Mama DHA Premium Plus. Zawiera kwas foliowy, żelazo, witaminę D, jod oraz kwasy DHA czyli wszystko to, co jest niezbędne dla mamusi i dla bobaska. Korzyści jest sporo: łatwa przyswajalność, obniżenie ryzyka powikłań czy przedwczesnego porodu. Nie dziwię się, że ginekolodzy ją rekomendują bo dostarczaja wszystkiego co potrzebne przyszłej mamie i maluszkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farafka

Warto jeść po prostu świeże produkty, pić dużo wody, ograniczyć słodycze. Mniejsze porcje a częściej. Ja jadłam dużo , kasz, chude mięso, warzywa. Czułam się świetnie. Zbilansowana dieta to podstawa. A z witamin brałam mama dha premium, krótki , dobry skład, polecany przez PTG.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A ja wzielam tylko jedno opakowanie kwasu foliowego w czasie ciazy i po 20 latach mam corke zdrowa i na studiach.  Moze urodzilabym geniusza gdybym szprychowala sie witaminami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

CIekawe, ze tyle walczy ze szczepionkami, a bierze witaminy czyli przetworzone i przyklepane sztucznymi srodkami zwiazki, ktore naturalnie wystepuje w zywnosci wraz z roznymi innymi skladnikami potrzebnymi do przyswojenia tych witamin.  Witaminy w czystej formie sa praktycznie nieprzyswajalne przez organizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ???

Niech mi ktoś wytłumaczy. Jakim cudem donosiły ciążę i  rodziły nasze matki j babki skoro nie lykaly kwasu foliowego i witamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fawortka

kiedyś były inne czasy, inaczej żyliśmy, nie było tyle chemii we wszystkich, dlatego ja uważam, że najlepiej sięgnąć po dodatkowe witaminy po konsultacji z lekarzem. Przeważnie bierze się kwas foliowy, a brałam jeszcze suplement zawierający DHA, zawiera w sobie najważniejsze witaminy, lekarz zalecił mi mama dha premium plus, sprawdziłam i jest rekomendowany przez PTG, wiec mu zaufałam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muślinkowa

W sumie to biorę tylko mamadha. Wyniki mam dobre i lekarz mówił, że na razie nie widzi potrzeby żeby wypisywać mi witaminy. Czuję się też bardzo dobrze, nie mdli mnie, mam sporo energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weni

To moja druga ciąża w której nie biorę żadnych "kompleksów" witamin, (wyjątkiem folik na początku ciąży) i wyniki mam książkowe. Żadne zęby ani włosy mi nie wypadły po pierwszej ciąży - jak to straszą niektórzy. Nie widzę sensu wydawania kasy i faszerowania się kolorowymi tabletkami, z których i tak niewiele się wchłania, jeśli badania są ok. Zamiast żreć słodycze i fast foody jedzcie zdrowe rzeczy i nie będzie problemu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×