Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ZAMKNIĘTE SKLEPY W NIEDZIELĘ za czy przeciw?

Polecane posty

Gość gość
A ja uważam,że wszyscy którzy są przeciw,to ci którzy całą rodziną spędzają w niedziele w galeriach i ich to najbardziej boli.Nie potrafią dzieciom zorganizować czasu i wyjście do galerii,to dla nich jedyna deska ratunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:12-niby dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś akurat pracuje w sklepie ale w niedziele mam zamknięte od roku czasu :) a jak wcześniej miałam otwarte to był taki muł że nie było sensu siedziec bo takie niedziele już sa oczywiscie pomijając galerie. Aha i nie narzekam mówie ogółem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w niedzielę sklepy OTWARTE !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obok mnie też jest sklep osiedlowy,najpierw skrócili godziny pracy z 22 do 21,a jakoś na początku wakacji zamknęli w niedziele.Też były próby otwierania na święta,zatrudnili specjalnie studentki,ale już też to odpuścili.Aha i nikogo nie zwolnili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamknąć -ludzie też chcą odpocząć i spędzić czas z rodziną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tymi studentkami, które specjalnie zatrudnili? A ja jeszcze raz spytam, dlaczego czas pań (i panów, ale mówicie tylko o kobiecych relacjach rodzinnych) i ich wolne niedziele mają być bardziej wartościowe od czasu pań z kin, lodziarni, muzeów i pubów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brokeninside87 - Akurat właśnie zauważ, że pomimo częstego wykorzystywania zwłaszcza przez prywaciarzy, użeranie się z klientami bo są naprawdę różni, niską wypłatą bo zazwyczaj to najniższa krajowa itp nie było dawno słychać o strajku jak co niektórzy w danych zawodach z wyższą stawką i warunkami itp. Ja ludzi szanuję między innymi kasjerki które są dla niektórych pośmiewiskiem itp i podziwiam je, że nie skorzystały z jakiegoś buntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamknac sklepy w niedziele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ogóle nie rozumiem, co to ma być za rozwiązanie. Zamiast postulować, żeby przestrzegano prawa pracy, za weekendy i nadgodziny płacono więcej, nikogo nie zmuszano do warunków, na które się nie godził - należy pozbawić możliwości pracy w niedziele te osoby, którym ona odpowiada, bo niektóre kobiety nie potrafią "walczyć o swoje". To jak zabijanie muchy krzesłem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak zamnąć sklepy w niedzielę to zamknąć też kina - pracownicy kin też chcą mieć wolne, rewtauracje i macdonaldy - tam też niech pracownicy mają wolne, taksówkarzom i kierowcom mpk też należy cię wolne - przecież nie trzeba jeździć w niedziele. Pondto uczelnie zaoczne - wykładowcy, woźne i portierzy - im też należy się wolne. Oczywiście muzea też Parki linowe i wesołe miasteczka też - przecież tamtejsi pracownicy też powinni mieć wolne niedziele. Dlaczego tylko sklepy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polska to jedynie handel. Matki do domów w niedziele, do rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś W większości sklepów i galerii w moim mieście sprzedawczynie zarabiają powyżej 2000 na rękę. Wiem, bo mam tam kilka znajomych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brokeninside87 - taa podwyższyli ogólnie a nie ze względu, że ktoś ma zawód kasjerki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś bo temat dotyczy sklepu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
inaccessible89 dziś bo to zależy od miasta... ja mieszkam w miasteczku moja koleżanka w lewiatanie zarabia 2200 zł a druga zaś w prywatnym sklepie 1450 zł to też zależy od pracodawcy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę jak ktoś pracuje w niedzielę to wypada jedna niedziela na miesiąc, lub dwa. W zamian za to jest dzień wolny w tygodniu. Nie ma tak, że ktoś obrabia 4 niedziele w miesiącu. Czy to tak trudno pojąć? Aha, jeszcze stacje benzynowe niech w niedziele zamkną i wszelkie centra edukacyjne dla dzieci. A co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto im zabroni? x jestem pewna, że to będzie sprawdzane i karane. jestem pewna, że to po to jest zrobione, żeby zarabiać na karach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Otwierać. A argument że na zachodzie sklepy w niedziele zamkniete to z d... argument. Na zachodzie sa tez wyzsze pensje ale o tym sza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja obrabiam 4 niedziele w miesiacu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś - no niestety stacja paliw jest bardzo potrzebna i moim zdaniem jeśli są tam nocki itp pracownicy powinni być tam godnie wynagradzania, ale słyszałam że niezłe kwasy są na takich cpn....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ja obrabiam 4 niedziele w miesiacu smutas.gif Ale masz w tygodniu za to wolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 22:33 coś się tak tych studentów przyczepił?Ze studentkami było już dawno i to dawno je zwolnili.Teraz nikogo nie zwolnili,mimo że sklep zamknięty w niedziele.Co do studentów,to nie rozumiem dlaczego ich tak bronisz?Jest caaaaaała masa ofert pracy dla studentów!W moim mieście na Olx,jest właśnie więcej ogłoszeń dla studentów niż dla zwykłych ludzi.Jeszcze się napracują w swoim życiu.Wszędzie zniżki mają i jak zwykle narzekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co z tego że na wolne w tygodniu?? W tygodniu dzieci są w szkole czy przedszkolu,a rodzina w pracy. Druga rzecz jeżeli zostawić handel w niedzielę to zagwarantować pracownikom większe wynagrodzenie za niedziele i ustawowy nakaz że dwa weekendy muszą mieć wolne. Nie tak jak dzieje się w tej chwili w marketach gdzie większość rzuca ochłap co tdzeci tydzień wolna niedziela. Chcesz robić zakupy w niedzielę musisz liczyć się z tym że nie będzie tam tylu pracowników co w normalny dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To z tematu bliźniaczego,zalożonego,dzisiaj-"To powinni pootwierać urzędy,fabryki,wszystkie drobne firemki,warsztaty,szkoły bo dlaczego ma być zamknęte. Może ja chce pójść sobie do urzędu,naprawić auto czy zapewnić dziecku świetlicę jak będę w pracy..." Jestem ZA a wy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z podobnego tematu,założonego dzisiaj-"To powinni pootwierać urzędy,fabryki,wszystkie drobne firemki,warsztaty,szkoły bo dlaczego ma być zamknęte. Może ja chce pójść sobie do urzędu,naprawić auto czy zapewnić dziecku świetlicę jak będę w pracy..." Co,wy na to?Ja jestem ZA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś "Druga rzecz jeżeli zostawić handel w niedzielę to zagwarantować pracownikom większe wynagrodzenie za niedziele i ustawowy nakaz że dwa weekendy muszą mieć wolne." - To jest dobre rozwiązanie, w odróżnieniu od likwidacji handlu w niedziele. Argen dziś "a choćby prace biurowe." Jakie biura są czynne w soboty i niedziele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×