Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kto ma kredyt na dom i ile.Chcemy wziac 300tys na 5lat

Polecane posty

Gość gość
Olsnilo mnie. Oni mają kasę na ten dom ale czesciowo(a może w całości) z szarej strefy. Kredyt to przykrywka dla skarbowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
laski ale nikt o dochodach rzędu 5 tys nie kupuje sobie takiej jadalni ;], ale za to znam takich ludzi z takimi dochodami którzy porywają się na budowę domu o dużej powierzchni ;] to są dopiero marzyciele i optymiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może być, kiedyś miałam klienta (pracuje w banku) który brał kredyt na chatę, wszystko jedno mu było jaki okres. miała się skarbówka nie przywalić i tyle ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie które się burzą jak można brać tyle kredytu na lata i porywać się na coś takiego... prawda jest taka, że same w życiu byście takiego kredytu nie dostały bo Was po prostu nie stać. Powodzenia w dalszym wylewaniu swojej frustracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam taki kredyt na 5 lat 320 tys. Zostało do spłaty jeszcze 2 lata. Kredyt wzięty na mieszkanie. Mieszkamy zagranicą. Ja i mąż pracujemy. Jak na kraj gdzie mieszkamy jesteśmy średnią krajową jeżeli chodzi o zarobki. Mieszkanie wynajmujemy, ale nawet 1/3 nie bierzemy za wynajm tego co musimy spłacać. Zdecydowaliśmy się ponieważ przy takim okresie kredytowania odsetki były do zniesienia. A z mężem nie jesteśmy ludźmi, którzy taką kwotę miesięcznie odkładaliby. Co tu dużo gadać, zawsze jakiś wydatek się znalazł a tak trzeba spłacać i koniec. W kraju w którym mieszkamy mamy kredyt równowartości prawie 2 mln zł na dom na 25 lat.Do tego jeszcze jakieś 300 tys na wkład własny z gminy na bardzo niski procent. Czy można być jeszcze bardziej zadłużonym??? Tak, mamy jeszcze auto. Kredyt miesięcznie około 3 tys. Zostało nam 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam dom ponad 300m2 i nie uważam ze to "wielka hawira" bezprzesady gdzie wy mieszkacie? :o dla mnie mieszkanie 45m2 to klatka..... moje pierwsze mieszkanie miało 37m2 i nienawidził go.... od tego czadu dążył do własnego domu i to dużego. Mam 300m2 bez kredytu a jestem po 30 ;) kredyt brała bym maks na 10 lat ale wolałabym na 5 i przy maks. wpłacie własnej. Gdyby było mnie stać tylko na kredyt 30 letni to zostałaby na wynajmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko pięknie i ladnie tylko akurat tej pani co napisala ze urzadzila dom za 45 tys to w zyciu nie uwierze. Mimo wyliczen co do kazdego pomieszczenia to jakos to wszystko zbyt optymistycznie. Mi za sama kuchnie zaspiewali 15 tys plus agd z sredniej polki (o ile nie niskiej tzn electolux- whirpool) 8 tys. Pomiam kwestię lamp, karniszy, gnazdek elektrycznych, jakies krzeslo plus stół, i jakies szklo lub plytki na sciane nad blatem.To sama kuchnia. Owszem mozna kupic nawet i za 1000 zl pare szafek w BRW ale nie wiem czy akurat mowimy tu o takich rozwiązaniach. Same schody zabiegowe 17 stopni -8 tys. Drzrwi wewnetrzne 4 pary - 3 tys. Łazienka lekko 10 tys. (Glazura, fugi, klej, mozaika, lustro, lampy, toaleta, kabina . brodzik, geberit, umywalka, baterie, meble, grzejnik, no doslownie wszystko plus koszty fachowcow- hurdaulika i glazurnika). Zazdroszczę tym co udaje im sie tak wszstko tanio zrobic. Tak właśnie myślał moj mąż gdy zaczynaliśmy budować dom tzn ze to wszystko idzie taniej zrobic tylko trzeba chciec. Szybko zderzyl się z okrutną rzeczywistoscia i w oto w taki to sposób budujemy juz 6 rok i konca nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Przyszlam z pracy i oczom nie wierze tyle wpisow...Dzieki za odpowiedz. Jednak niektorzy to sa wredni,az dziw bierze. Nie komentuje. Kredyt moze wezmiemy na wiecej lat ale mamy spokojnie mozliwosc 350tys w 5lat odlozyc.Nie chwale sie czy zale-jestem tu anonimowa wiec moge posac szczerze.A czekac i odkladac nie chcemy bo miejsca chcemy miec wiecej. Pracujemy zyjemy uczciwie i to zalosne ze jakas frustratka nas od glupkow czy leni i dzieciorobow wyzywa... Przed snem poczytam reszte wypowiedzi bo doszlam do kilku. Obowiazki wzywaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ta głupia od jadalni za 17 tyś. Niczym się nie zachłysnęliśmy, mamy plan na życie i przyszłość. Jakbyś nie doczytała to ponad 500 tyś mieliśmy swoich w gotówce, więc do plebsu nie należymy. Może i jeździsz na wyższym koniu ale nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Nie wystarczyło nam 500 tyś i musieliśmy dobrać kredyt. Zapomniałam o 80 metrowym garażu z pomieszczeniem gospodarczym. Każdy ma swoją ścieżkę życiową,a mi nigdy nie brakowało odwagi. Zresztą to nie jest duży dom, zabrakło nam 1 pokoju. Mamy 2 pokoje dla dziecka, 1 dla nas, garderoba, biblioteka, telewizyjny, jadalnia, salon, 2 łazienki, kuchnia, spiżarnia. Brakuje pokoju do spania dla gości. Praktycznie wszystko co kupujemy ma wartość. Każdy mebel, obraz ma swoją cenę. Większość to antyki gromadzone przez lata. Gdyby naprawdę coś się stało to mamy co sprzedawać. Zresztą mamy 1 drzewko na działce oszacowane na grubo ponad 100 tyś zł, to drzewo widziało niejedno. Ma z 250-300 lat. Także idiotką nie jestem, moja hawira - jakie brzydkie słowo- to moje życie i szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No a po co miałabym kłamać że za 45 tys urzadzilismy parter. Podkreślam parter. 70 m kw paneli po 40 zł za metr to 2800 zł plus ta folia to 3000 kafelki do kuchni, przedpokoju, kotłowni i garażu z klejem 2 tys farby 1000 zł za kuchnia 12 tys zł w sumie, łazienka 10 tys zł , do sypialni kupiliśmy łóżko z materacem i komode za 3000 tys, do tego garderoba 3 tys zł, do pokoju dla gości kupiliśmy sofę rozkładaną za 1200 i komode za 300 zł. U córki w pokoju jest łóżko, szafa i komoda. No i salon 2500 z czego 1800 to narożnik. 700 zł za stół + 4 krzesła ale to już rabat bo krzesła były gratis i stolik i półki pod tv były gratis za to że wszystko kupiliśmy u jednego gościa . Za 1000 zł kupiliśmy rolety i pierdoły. Jeszcze półki w spiżarni za 500 zł. No i co niby w tym brakuje? Co w tym jest nie tak? Reszta to robocizna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
panele po 40 zl/m i wszystko jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:12 To już nie są takie najgorsze panele. Nie przesadzaj. Poza tym za taką cenę często sa dobre panele i jest to cena promocyjna po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co ty chcesz od paneli za 40 zł / m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na 5 lat??? pogłupieliście??? rata będzie bardzo wysoka, i ryzyko bardzo duże. Kredyt bierze się na maksymalny okres czasu żeby zminimalizować ryzyko problemów ze spłatą w razie czego - I PO PROSTU SPŁACA WCZEŚNIEJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:69 "Zresztą to nie jest duży dom, zabrakło nam 1 pokoju. Mamy 2 pokoje dla dziecka, 1 dla nas, garderoba, biblioteka, telewizyjny, jadalnia, salon, 2 łazienki, kuchnia, spiżarnia. Brakuje pokoju do spania dla gości." X X X 320 m2 to nie jest duży dom?! Takie domy budują gwiazdy Hooolyw :-D wręcz kameralny, przytulny, że szukacie się pół godziny a sprzątacie 2 dni :-D Tobie jeszcze zabrakło 1 pokoju, no qrwa dramat życiowy! Poprawiłaś mi humor, leżę i leje ze śmiechu :-D Qrwa muszę se zapisać w ulubionych buhahaha A w WC kort tenisowy :-D Spiżarnia w lochach, garderoba w wieży, ale dla gości zabrakło pokoju, wuj będą spali w namiocie jak wypadnie spontaniczny grill :-D Kocham kafe! Dawno się tak nie uśmiałam :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pani od 45 tys . czego brakuje? Mnóstwa rZeczy np. Drzwi wewnetrzne, gniazdka elektryczne, lampy, parapety, nawet koszt paneli niby 2.800 plus ta folia iles tam, a koszt listw przypodlogowych? To dziadostwo w stosunku do kosztow podlogi jest dopiero drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak bierzesz 300 tys, to do spłaty masz ok 500. Skoro chcecie tyle odpłacić w zaledwie 5 lat, to chyba lepiej poczekać i odłożyć gotówkę. My tak robimy, bo wychodzimy z założenia, że bez sensu wyrzycać pieniądze w błoto. Czas strasznie szybko leci, my zaczęliśmy 1,5 roku temu. Kupiliśmy już dom w stanie surowym, zamkniętym. Teraz zaczniemy go wykończać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kuchnie za 17 tys robi mały odsetek? Co ty za bzdury piszesz. Tyle conajmniej kosztuje kuchnia w nowym domu! Coś się składa na te conajmniej 350 tys, które kosztuje dom. Moi rodzice naorawdę oszczędzają na budowie; mają określon pulę kasy i finisz, bo poza tym mają po 1000 emerytury, kończą budowę i kuchnia wyszła ich po kosztach 20000. My zamawiamy za ok 22. Tyle kosztuje kuchnia pod zabudowę z wyposażeniem, podłączeniem wszystkiego itp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taka kwota o na 5 lat to ponad 8 tysięcy miesięcznie do spłaty. Musicie mieć legalnych dochodów ok 30 tys żeby mieć zdolność i osiągnąć kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj 17:28 Taaaa... Ty chyba masz grzyb w tej swojej norze, w której mieszkasz albo coś bierzesz...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorka M-cznie mozemy powiedzmy 7,500tys.Legalne dochody spokojnie:)Maz odprowadza takie podatki i Zusy ze wola to o pomste do nieba.Ja zwyczajne pieniadze ani duzo ani malo nie wazne. Nie intetesowalam sie tym ze trzeba splacic...500 jak sie bierze te 300 na np.5lat..Oczywistym jest ze wtedy mam takie cos w d***e. Zreszta nie wiem ile doplacimy biorac tyle na np.25lat a splacamy w 5...Dlatego najpierw bank ale chcialam tu zasiegnac jezyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile macie oficjalnego dochodu, bo dziwnie napisałaś...7500? I z tym chciałaś brać 300000 na 5 lat? A życie? Utrzymanie tego domu jak już powstanie? Macie dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawt gdyby nie było oprocentowania to rata wyniosłaby 5000. Po pierwsze nawet jak nie macie dzieci to z takimi dochodami w życiu nie dostalibyście kredytu, bo rata nie może przekroczyć określonego procentu dochodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stwiedzam , ze Polki nie umieja czytac ze zrozumieniem, umieja tylko natomias wyzywac , krytykowac , ponizac, itd. Ile macie oficjalnego dochodu, bo dziwnie napisałaś...7500? I z tym chciałaś brać 300000 na 5 lat? A życie? Utrzymanie tego domu jak już powstanie? Macie dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet 5 lat by nie czekali bo przeciez biorac 300tys kredytu splacaja prawie drugie tyle w tym czasie. Czyli gdzies w 3 lata by sami odlozyli, no glupota z tym kredytem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja od 45 tys zł. nie wiem gdzie robicie zakupy ale ja zawsze cene negocjuje. i tak kontakty z włącznikami akurat mamy od firmy robiącej instalacje, parapety na jednej fakturze z oknami, lamp nie mamy, wszędzie są ledy, drzwi w domu to już raczej nie etap wykończenia tylko stanu surowego ZAMKNIĘTEGO , i też kupowane z drzwiami wejściowymi i bramą garażową. fakt o listwach zapomniałam ale z tego co pamiętam za listwy z łącznikami i rogówkami chyba 1300 zł. wy kupujecie pewnie wszystko na bieżąco, ja zawsze myślę na zaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10:07 drugie tyle kredytu to spłacasz biorąc go na lat 30. Przy krótkim okresie kredytowania jest mniej odsetek. Tyle, ze przy dochodach rzędu 7500 raczej nikt nie udzieli kredytu na 300 tys. na 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do pani od 45 tys kupujemy zapewne w podobnych sklepach co pani i równierz upominamy sie o rabaty, z ta różnica, że można kupić i panel za 45 zł a można kupic panel za 120 zł. i uprzedzam,różnice widać w jakośc***anela bo takie tanie g****o za 40 zł mam właśnie w sypialni i nigdy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
również miało być, nie przez rz. bo zaraz wypomną, że ortografii nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem zadowolona, jak się dba tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×