Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zimowita

Przed pięciesiątką i chetne do gubienia kilogramów

Polecane posty

Gość lilka_69
Baju, napisz jak zupka Ci wyszła i smakowała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka_69
Oczywiście, ogóreczkiem startym, nie starym;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka-zupke bede mogla zrobic dopiero w poniedzialek,bo weekend mam pracujacy. A ten wege smalczyk robisz dodajac rowniez zwykly olej? Bo taki przepis znalazlam,a nigdy nie robilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka_69
Chciałam się z Wami jeszcze czymś podzielić. Moi chłopcy poszli na piłkę, ja usmazyłam te schabowe i spędzam czas z córką. Ona puszcza na telewizorze kawałki z youtuba i tańczymy razem! Jest super:))) Jestem szczęśliwa!:) Co Wy robicie w piątki i soboty?:) Jak spędzacie czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka_69
Nie, tylko koko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowita
Tort makowy Przepis na małą tortownicę (w nawiasie na dużą) Składniki: Ciasto 25(50) dkg maku 8(12) jajek 6(9,0) dkg bułki tartej 25(40) dkg cukru pudru 1,5 płynnego miodu naturalnego 2 łyżeczki proszku do pieczenia Masa kawowa 3(6) jajka 20(35 )dkg cukru pudru 1,5(3)kostki masła śmietankowego (nie mixu!) kawa rozpuszczalna, ok.5-6 łyżeczek Poncz do blatu to albo woda z miodem i cytryną jak spożywają dzieci lub cytynówka jak dla samych dorosłych. Wykonanie Ciasto Mak zalać wrzątkiem, odstawić na godzinę, odsączyć na sicie i zemleć ze trzy razy. Włączyć piekarnik, żeby był gorący na zakończenie przygotowywania ciasta W dużym garnku żółtka utrzeć z cukrem pudrem. Ubić pianę z białek dodając szczyptę soli. Na utarte żółtka wykładać po trochu warstwami mak,pianę z białek, miód, bułkę, uprzednio wymieszaną z proszkiem do pieczenia oraz aromaty Lekko przemieszać łyżką, wyłożyć do natłuszczonej i wysypanej bułką tartą tortownicy i upiec. Masa kawowa Kawę rozpuścić w minimalnej ilości wrzątku, dosłownie w jednej-dwóch łyżeczkach wystudzić Jajka wbić do garnka, dodać cukier puder. Garnek wstawić do większego garnka napełnionego ciepłą wodą i postawić na kuchence. Podgrzewać ciągle mieszając, najlepiej mikserem. Trwa to długo, ale opłaca się... Gdy masa bardzo zgęstnieje, garnek przykryć i wystudzić. Utrzeć masło z margaryną, dodając bardzo powoli jajka i kawę. Tort przekroić na 3 części .Blaty nasączyć ponczem. Przełożyć kremem, posmarować boki i wierzch. Przybrać dowolnie, ale polecam dekorację bogatą, na bokach również, żeby masa zawsze "świeżo" wyglądała. Ja obsypuję boki wiórkami a wierzch też jakoś tak. Przydają się konfitury z wiśni, to dobre połączenie., jest potem jeszcze lepszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowita
Jutro do Was napiszę bo teraz siedzę i przeglądam zdjęcia z całego roku. Zawsze robimy kalendarze ze zdjęć naszych dla rodziców,potem się bardzo cieszą. 90% zdjęć to mojego ogrodu :) hahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luka67
To ja podrzuciłam przepis na chleb:)Widze,ze forum przynosi same krzysci-jedne panie chudna,drugie zaciesniaja znajomosci w realu,poza tym mnostwo fajnych porad i przepisow-słowem piszcie dziewczyny,piszcie.Lilka,widze,ze mamy bardzo podobny sposob odzywiania.Masz szczescie,ze mezowi smakuje,bo ja dla swoich gotuje tradycyjnie.Udało mi sie kupic na dzisiaj bilety online na Wołyń w bardzo korzystnej cenie,ale drukarka mi wysiadła:(Pokaze bileterowi pendriva;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc. Luka-no na pendriva to do kina jeszcze nie wczodzilam. Nie wiem czy dziala. Lilka-tak sobie mysle,ze pytalas o moja wczorajsza zupe a nie o dyniowa. Szkoda,bo nawet nie wiem czy jest dobra,bo jej nie sprobowala. Wpieprzylam kebaba od aTurka. Dobry byl,ale cierpialam do wieczora. Oj,jaka ja glupia. Stara baba,a nie rozumie. Nie mam sily sama do siebie. A masz jakis wyprobowany przepis na ten smalczyk? Do czego go pozniej uzywasz? Milej niedzieli wszystkim zycze i prosze nieobecne o jakas wiadomosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luka-dzieki jeszcze za przepis. Czy ty pieczesz wedlug tego przepisu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka_69
Witam! Zimowitko super przepis, dziękuje!:) Tylko mi jeszcze powiedz, bo przy masie napisałaś utrzeć masło z margaryną, ma być utrzeć masło z masą tą wystudzoną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luka67
to przepis Ziemowity, ja juz wyleczyłam sie z pieczenia chleba,bo pozniej musiałam go sama jeść.Za to dzisiaj produkuje sernik na kakaowym spodzie z kruszonka i krokiety z miesa rosołowego.Od jutra bede na zaległym urlopie,wiec chyba nawet pierogi zrobie ,pierwszy raz w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowita
hejka, Dziewczyny, które gdzieś się zapodziały, proszę się meldować, co u Was? Lilka super potrawy nam tu podrzucasz, może i mój się przekona do nich. Będę próbowała, gorzej z dziećmi. Jeżeli chodzi o ucieranie masła z margaryną to ja dodaje same masło, miękkie miksuje i jak już się" rozciapcia" to dodaje po woli resztę. Baja ja też wczoraj nie wytrzymałam i podjadłam trochę funde serowego. Chłopaki sobie zrobili a mi, ślinka ciekła. Oczywiście z chlebkiem gryczanym aby było dietetycznie. Też stara i głupia, nigdy nie zmądrzeje. Bardzo zaciekawił mnie smalczyk z koko. Chyba dzisiaj wypróbuje :) Luka ja już czekam na Wołyń na dvd. Ludzie po obejrzeniu filmu mają mieszane uczucia. Napisz jakie Ty masz wrażenia? Wczoraj oglądałam mnóstwo naszych zdjęć i jeden wniosek mi się wysnuł, jestem stara i gruba :) Ciężko mi przychodzi wybierać zdjęcia do kalendarza z moją osobą.Ale jakieś musiałam. Pozdrawiam Was, u mnie dla odmiany tylko leje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka_69
A i jeszcze 1,5 łyzki miodu? Napisałaś też, że na ubite białko wykładać warstwami mak, miód ale mam to potem wymieszać na gładko? Dopytuję, bo chcę zrobić na Święta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowita
Lilka tak 1,5 łyżki miodu. A na ubite żółtka z cukrem pudrem dodaje mak i resztę a na końcu białka i wtedy już lekko mieszam bez miksera. Przepisywałam z kartki jak leci.:) Jeszcze czasami robię wersję,że jeden krem cytrynowy, czyli odkładam trochę kremu bez kawy i dodaje startej skorki cytryny i soku z cytryny. W tedy jest takie przełamanie smaku, jest jeszcze lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka_69
Baja, smalczyk używam tradycyjnie jako smarowidło na chleb bg i ogóra kiszonego w plastry na to jeszcze kroję, pycha:) Luka podrzuć proszę ten przepis na sernik, ciekawa jestem czy da się zrobić bg i bl? Fajnie, że masz zaległy urlop, ja niestety będę pracowała aż do dnia przed Wigilią, więc wszystko będę wieczorami piec i gotować. Sprzątać za to nie będę, bo zamówiłam sprzątaczkę, która u teściowej sprząta, bo inaczej bym się nie wyrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka_69
Dzięki Zimowitko!:) Oby tylko mi ten tort wyszedł, szwagierka nie dała się namówić na bg i bl więc ona zrobi ze swojego przepisu, a ja z Twojego:) Zupka z soczewicy i dyni zrobiona i zjedzona, mąż 2 talerze wrąbał i mówił, że jeszcze by zjadł:) Trochę ją jeszcze zmodyfikowałam, ja tak mam jak coś gotuję, dodałam do niej jeszcze kukurydzy i warzyw na patelnię, żeby ładniejsza była, bo ja lubię warzywa w cząstkach, ale jak któraś z Was lubi to można ją zmiksować na krem i podać z grzankami czy groszkiem ptysiowym. Dzieci też wkręciłam, że będą tę zupkę dziś jadły, mina syna bezcenna;) Dostały ogórkową:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka_69
A i Zimowitko w jakiej temp. pieczesz, na środkowej półce, funkcja pieczenia góra i dół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esawka70
Ja chora jestem. Niedobrze mi mam sraczkę i jestem mocno osłabiona. Chciał nie chciał teraz to waga pójdzie w dół. Zajrzę jak odzyskam siły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luka67
Witajcie!Miłosc i sraczka przychodzi znienacka,a nas to juz tylko sraczka moze zaskoczyc;)Esawka,kuruj sie kobitko i wracaj do nas.Wołyn zrobił na mnie piorunujace wrazenie,nawet łezka mi poleciała i ogólnie wróciłam przygnębiona.Ale były emocje i długo bede pamiętac ten film.Na swieta jakos specjalnie sie nie szykuje,bo i niespecjalnie je celebruje i czesciowo w pracy je spedzimy i wyleczyłam sie juz z szykowania duzych ilosci jedzenia,bo M tez ostatnio dba o linie.Zrobie barszcz z uszkami,wedliny mam z własnej wedzarni,M zrobi sałatke pieczarkowa,ja upieke chyba ten placek http://gotujmy.pl/kora-orzechowa-z-delicjami,przepisy-ciasta-z-kremem-przepis,244635.html jakas rybe sie usmazy z fileta,a na obiad swiateczny krolik w smietanie i tyle. Lilka,sernik robiłam taki http://durszlak.pl/przepis/sernik-kakaowy-59b879be-644d-41e3-890e-cbe1489a87e8?c=tag&t=sernik-kakaowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzenie68
Witajcie najpierw musiałam nadrobić zaległości w czytaniu , teraz napiszę co u mnie. Już po chrzcinach wnuka , spędziłam 3 dni w kuchni , na dodatek dopadło mnie przeziębienie z ogromnym katarem w sobotę. Na szczęście dałam radę, dzisiaj jeszcze jestem słaba i boli mnie głowa ale mogę sobie poleżeć i odpocząć. Miałam dzisiaj opory stając na wadze po wczorajszym torcie i kremówce , ale jest dobrze -1,4 kg a łącznie - 4,5 kg. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowita
Hej, Lilka piekę na środkowej półce, termoobieg 180st około godziny. Do suchego patyczka. Wstawiam do nagrzanego piekarnika. Esawka życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Żołądkówka może osłabić organizm.Kuruj się. Luka widzisz co człowiek to inne zdanie. W takim razie czekam z niecierpliwością na film . Marzenie Tobie też życzę zdrowia. Dobrze,że już po chrzcinach a Córka ma taką wspaniałą Mamę, która tak się poświęciła w kuchni.Gratuluje też spadku wagi. Ja po weekendzie też się zważyłam i na szczęście ani w górę ale też ani w dół. Jeżeli chodzi o przeziębienia to zauważyłam,że jak zaczęłam regularnie chodzić z kijkami to żadne przeziębienie mnie się nie ima. Nawet jak w domu przetaczała się żołądkówka to tylko ja jej nie miałam. Z potrawami świątecznymi też nie szaleje. Wigilie mamy składkową. A na dwa dni świąt coś tam upichcę, nie lubię dojadać resztek ze świat w nieskończoność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luka67
Marzenie,super ze sie impreza udała.Własnie zastanawiałam sie co u Ciebie i u Nowaja. Ziemowita,mojemu M tez sie nie podobał,ale jemu ciezko ostatnimi czasy dogodzic-ciagle nabzdyczony i krytykancki:(Mnie tez na razie omijaja infekcje i zastanawiam sie czy w sauna i sok imbirowy ma na to wpływ. A pogoda za oknem ohyda-szaro,pada i wieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowita
I nastało słońce, które obnażyło moje brudne okna :) jestem już po trzech oknach i 3 drzwiach.Zrobiłam kawę i mam małą przerwę. Ale lecę zaraz dalej bo mam wenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka_69
Dziękuję bardzo za przepisy na ciasta! Są super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esawka70
hej, chyba jest lepiej. Pozbyłam się chyba wszystkiego z kiszek bo ważę 2 kg mniej. Równo 80. Nie zaliczam tego do schudnięcia, raczej odwodnienie organizmu. Sprawdzę w piątek. Dziś mój nie poszedł do pracy, a raczej poszedł i zaraz wrócił do domu i tak już został spędzając większość czasu na kiblu. Teraz jego męczy sraczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×