Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Starania o dziecko 2016 2017 cd cd

Polecane posty

Gość Paula 24
Mila już już nie pamiętam ile byłam wtedy na plusie jak znajdę chwilę to poszukam i sprawdzę :) Ja też na początku przyjmowałam tylko folik później witaminy chyba to było centrum dla kobiet w ciąży, i magnez i hepatil bo miałam problemy z wątroba ale to już inna sprawa, Witam nowe dziewczynki :) i powodzenia wam życzę, Gościu najlepiej jak zrobisz test my tu możemy tylko przypuszczać, test Ci prawdę powie :) U mnie dopiero 12 dc nie wiem czy miałam Już owu czy dopiero będzie nie sprawdzam w tym miesiącu a od tego bromka to wszystko może się zmienić... Działamy cały czas w razie w hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paula no to 3mam kciuki:) teraz juz musi sie udac:) ja jestem w 22 tyg ciazy i przytylam 3.30kg. Do tej pory mialam brac kwas i teraz mam dokonczyc opakowanie i juz nie kupowac. Przyjmowalam przez miesiaz zelazo ale wyniki nic sie poprawily caly czas na granicy i powiedziala mi ze widocznie mam taka urode skoro nic nie pomogly. I tez nie kupowac. Na wlasna reke bralam femibion 2 ale tearaz mam przyjmowac tylko DHA raz dziennie. Mila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ! Co sądzicie na temat testów LH .? Sprawdzają się ? Czy któraś z Was używała .? Czy to nie jest tak że pokazują one że owulacja nadchodzi ale nie koniecznie musi do niej dojść .? Pozdrawiam i ściskam :) oraz gratuluję mamusiom z dwiema kreseczkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KateA92
Linla co do testów LH to jest tak właśnie jak mówisz, dlatego prócz testów dobrze jest mierzyć temperature - wtedy masz pewność czy owu wystąpiła czy nie ;) Mila ! 3,3kg ?!!! Boziu dziewczyno ty mnie w kompleksy wpedzisz :O juz przestałam się swoją waga przejmować, a teraz jak widzę Twoje 3,3kg to znowu zaczynam rozmyślać o swojej wadze... wrrr... Ja dziś zapisałam siebie i męża do szkoły rodzenia - kurs organizowany jest w klinice w której chcemy rodzic :) zobaczymy co tam będzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas. Starania trwały 1,5roku rok temu we wrzesniu poronilam przez rok zajść w ciaze nie mogłam na poczatku wrzesnia poszlam do gina stwierdzil ze mam brak owulacji i kazal pic miovarian 2 razy dziennie okresu nie dostalam test zrobilam i jeem w ciazy beta w pon 307 dzisiaj 766 za tydzien odw do ginekologa nie wiem czy to miovarian czy to ze lakarz pow ze owulacji ww tym cyklu nie bede miec i odpuscilam wazne ze jest malenstwo i teraz zeby wszystko bylo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KateA92 Jak mierzysz temperaturę .? Czy w trakcie owu miałaś bóle podbrzusza .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A własnie jak ze śluzem .? Widać znaczącą różnicę w trakcie .? Czy po prostu czuć wilgoć.? Kiedy "badacie" śluz.? (Jestem 23 letnim świeżakiem ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KateA92
Linla ja mam 24 lata ;) Temperaturę mierzysz rano, tuż po przebudzeniu. Obojętnie jaki termometr. J używałam zwykłego, szklanego. Ważne, aby mierzyć codziennie o tej samej godzinie (+/- 30min) po minimum 4 godzinach snu. Miej termometr gdzieś koło łóżka, na wyciągnięcie ręki, tak abyś nie musiała wstawać i zbędne się ruszac. Uprzedzam, że nawet na siusiu iść nie można najpierw - budzisz się, bierzesz termometr, mierzysz i dopiero wstajesz. Mierzymy temp błon śluzowych, a więc pod pachą nie mierzymy ! Albo w pochwie (wtedy mierzysz od pierwszego dnia po okresie), albo odbycie (mało kto tam mierzy) albo w ustach, pod językiem ciagle w tym samym miejscu. Ja mierzyłam w ustach cały cykl, podczas okresu tez. Przed owulacja temperatura jest niższa, a gdy nastąpi następuje jej skok o min 4 kreski i utrzymuje się na wyzszym poziomie aż do miesiączki. Przed okresem temperatura spada i cały cykl się powtarza. Spadek temp przed okresem zależy od danej kobiety - czasami spadnie w dzien okresu, czasami dzień przed a niektórym juz 2 dni przed. Od owulacji do miesiączki (faza wyższych temperatur) jest stala u danej kobiety i wynosi od 10 do 16 dni. (W książkowym cyklu 14dni, ja miałam zawsze 12dni). Co do śluzu to na ogół kobieta ma sluz kremowy, taka ciapka niczym rzadki balsam, albo w ogóle tego śluzu nie ma. Na kilka dni przed owulacja organizm zaczyna wytwarzac sluz plodny - z dnia na dzień staje się on bardziej rozciągliwy i bardziej przezroczysty, aż w pewnym momencie jest on już zupełnie przezroczysty i tak rozciągliwy, że między palcami rozciagnie się na kilka cm niczym białko jaja kurzego. Niestety nie można powiedzieć kiedy owulacja jest na 100%. Mówi się, ze w dzien szczytu takiego śluzu i jednoczesnie w ostatni dzień niższej temperatury. Ale zdaza się, że owu następuje w pierwszy dzień po takim szczycie śluzu, gdy sluz zaczyna już zanikac albo w pierwszy dzień wyższej temperatury. Także zawsze te plus/ minus 1-2 dni trzeba brać tolerancji. Powodzenia w pomiarach i obserwacjach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KateA92
A co do bólów podbrzusza to ja osobiście takich nie miałam, ale wiele kobiet w okresie okoloowulacyjnym ma bóle podbrzusza czy też klucia jajników. Ale to też pewnosci nie ma czy brzuch boli bo jajeczko rośnie i dojrzewa czy też może juz pękło i ten wylany płyn sprawia ból. Najlepiej obserwować wszystko na raz, nanieść na wykres i wtedy jak wszystko razem się pokrywa można wyciagnac jakieś wnioski i ustalić 1-2 dni kiedy najprawdopodobniej była owulacja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KateA92 Nie dziękuję ! Ale dziękuję za pomoc :) Wiele czytałam i dużo sprzecznych zdań widziałam więc słowa osoby która "próbowała" Wiele wyjaśniają :) Niby jestem po zwiększeniu LH (tak pokazał test) Ale mimo wszystko zacznę od jutra rana :) Nie widziałam zmiany w śluzie po za tym że czułam wilgoć ,więc chyba owulacji nie było . Zobaczymy czy @ przyjdzie ,chociaż mam małe nadzieje że miałoby jej nie być ... Życzę dużo zdrówka Tobie i maleństwu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KateA92
Zdarzają się kobiety, że nie mają takiego rozciągliwego przezroczystego śluzu tylko właśnie bardziej wodnisty.. musisz poobserwowac siebie parę cykli a na pewno wszystko Ci się rozjaśni ;) Co do testów LH to pamiętaj, że ta druga kreska pojawia się na kilka dni przed owulacja, a dopiero gdy ta testowa jest taka mocna jak kontrolna, gdy obie są grube o wyraźne, wtedy można powiedzieć że najprawdopodobniej w ciągu 24h nastąpi owulacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia_Ksawusia
u mnie jedna kreska :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KateA92
Mamusia Ksawusia a który to Twój dzień cyklu ? Wiesz kiedy była owulacja ? Może test negatywny, bo jeszcze za wcześnie ?? Póki nie ma @ jest nadzieja ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KateA92 Własnie taką miałam :) Przed wczoraj pojawiły się dwie wyraźne kreski ... Wczoraj już jedna mniej intensywna . Dziś jeszcze nie robiłam . Wszystkie testy robię w godzinach popołudniowych ... W poprzednim miesiącu chyba przegapiłam bo jak już pojawiły się dwie to jedna była mniej widoczna ,dlatego miałam odrobinkę nadziei w tym cyklu ... z tym że tak jak już pisałam żadnych innych objawów nie miałam oprócz bólu podbrzusza... Cóż... korzystam z Twoich rad i do przodu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w pierwszej ciazy chodzilam do szkoly rodzenia przy szpitalu w ktorym rodzilam ale bylam tylko na zajeciach teoretycznych praktyczne nie byly obowiazkowe. Chodzilo mi o porod rodzinny ale i tak zakoczylo sie cc wiec meza przy mnie nie bylo. Ale fajne kobitki poznalam milo bylo porozmawiac i powymieniac sie opiniami i zdaniami z nimi kazda w podobnej zaawansowanej ciazy. Milo wspominam. W pierwszej ciazy na tym etapie mialam +6kg a teraz mimo ze jem wszystko o ktorej tylko mi sie zachce wczoraj przed 1 w nocy smazylam frytki i nie stronie od slobyczy codziennie cos musi byc to nie moge nabrac nic kg. Zaczynalam z waga 47,7 a teraz waze 51. Ale wiem ze pod koniec ciazy najwiecej sie przybiera. Moj synek 3 tyg przed porodem wazyl 2.300 i gin mowilo ze to troche przymalo a urodzil sie 3.200 w 3 tyg tyle nabral wiec wiem ze jeszcze troche i bede jak balon. Choc brzuszek mam duzy. Mila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia_Ksawusia
ogólnie to byłam na tabletkach anty do czerwca, potem dostałam tylko plamienia, potem cisza.... okres wywoływany miałam i 6.09 miesiączka przyszła, teraz cisza..... nie wiem co jest grane, nigdy nie miałam regularnej miesiączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KateA92
Miła no to tylko pozazdrościć... bo ja właśnie się pilnuje, nie jem po nocach, zero słodyczy, czasem tylko jakieś domowe ciasto ale to tylko 1 kawałek na dzień (!) Jem regularnie, frytek czy czegoś innego na glebokim oleju w ogóle nie jem i co ? Startowałam z 56kg a już mam 67.. a przede mną jeszcze ostatnie 3 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KateA92
Miła no to tylko pozazdrościć... bo ja właśnie się pilnuje, nie jem po nocach, zero słodyczy, czasem tylko jakieś domowe ciasto ale to tylko 1 kawałek na dzień (!) Jem regularnie, frytek czy czegoś innego na glebokim oleju w ogóle nie jem i co ? Startowałam z 56kg a już mam 67.. a przede mną jeszcze ostatnie 3 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula 24
Hej właśnie zakupiłam sobie testy owulacyjne, w życiu tego nie używałam, zrobiłam jeden nie dawno tak żeby zobaczyć jak to działa, kreska testowa Wyszła troszkę jaśniejsza niż kontrolna no może o jeden ton :) ale ze w instrukcji pisze ze kreski mają być tak samo intensywne lub testowa mocniejsza uznaje wynik za negatywny, dziś moj 13 dc, śluz Przezroczysty, rozciągliwy itp, jutro powtórzę ten test i zobaczymy na ile jest wiarygodny :) Dziwi mnie tylko że boli mnie podbrzusze jak na @ dziwne.... To dopiero połowa cyklu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profesjonalna Doula 7 dni w tygodniu 24h na dobę Możesz zadzwonić o każdej porze Nie masz wsparcia bliskich? Chętnie Ci pomogę 697 843 769 doula24h@gmail.com tylko 200zł miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KateA92
Paula no według instrukcji test negatywny, ale z tymi testami różnie bywa.. fakt jest taki, że owu zbliża się dużymi krokami ! :D a jeśli sluz jest przezroczysty i rozciągliwy i boli podbrzusza to tym bardziej :) także działajcie z mężem nawet codziennie teraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula 24
Mamusia Ksawusia ja też miałam wszystko rozregulowane po hormonach z tym że ja brałam zastrzyki ( najgorsze co mogłam sobie zaaplikowac) ale właśnie gin regulowala mi cykle tabletkami anty, może powinnaś zrobić badania hormonalne? Takie wahania cykli to napewno rozregulowane hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula 24
Hehe Kate już dzwoniłam do niego i uprzedziłam że dziś jak wrócę po pracy to ma nie spać i mieć na sobie tylko perfumy haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ej dziewczyny od ktorego tygodnia ciazy zaczyna sie 6 miesiac bo roznie pisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KateA92
6 miesiąc ciąży zaczyna się od 23 tygodnia ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia_Ksawusia
Dziewczyny, może nie wszystko stracone, ostatnia @ była 10.09, a nie jak podałam wcześniej 6.09, więc jest jeszcze szansa :D testować muszę dopiero po 20.10, trzymajcie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia_Ksawusia
Paula24 no właśnie badania miałam robione, hormony są w normie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula 24
Mamusia Ksawusia to powtórz test może rzeczywiście nie wszystko stracone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny wlasnie mialam kontrole drogowa i dostalam opieprz ze jezdze w pasach w takiej widocznej zaawansowanej ciazy. Wszedzie pisze ze tak bezpieczniej a jednak.... od teraz jezdze bez pasow. Milego dnia:) Mila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×