Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Gorączka od poniedziałku bez innych objawów u 5 latki

Polecane posty

Gość gość

Córcia od poniedziałku po południu ma gorączkę 39-40 stopni. Wczoraj byłam u lekarza,gardło,oskrzela,uszy czyste. Dziecko nie ma kataru,nic je nie boli,kaszlnie dosłownie z 2-3 razy dziennie. Pije dużo,nie ma apetytu.Co robić?Moze jechać do szpitala?Pediatra ma mnie za histeryczkę,a dla mnie nie jest to normalne ze dziecko gorączkuje tak wysoko. Spotkaliście sie z czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, moja corka od niedzieli. Wczoraj popoludniu skonczyla jej sie wysoka temp na szczescie. Poczekaj jeszcze do piatku, wtedy idz ponownie do lekarza. Do szpitala? Zwariowalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale caly czas ma 40stopni?? Zbijasz to czy leki nie daja rady?? Bo to ze caly czas sie taka temp utrzymuje, cala dobe, to nienormalne ale jesli np taka temp soe pojawia woeczorem czy popoludniu to juz zupelna norma przy infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem może juz panikuje,ale córcia miała pare razy w życiu gorączkę Max 38.5 wystarczyła dawka leku i dziecko jak nowonarodzone,a tutaj dziecko jest zmęczone,senne,marudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbijam,w dzień syropami,w nocy czopkami (mała ich nie lubi,a w nocy sie nie obudzi podczas aplikacji ). Nie cała dobę ma 40 ,ale jest to tak,ze gorączka -> lek (działa Ok 4h ) -> gorączka i tak w kółko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wirusowki potrafia byc upierdliwe. Ale jak nic sie nie dzieje podawaj lek przeciwzapalny 3x dziennie, daj profilaktycznie cos p-wirusowego i witC. Zejdzie ta goraczka, zobaczysz. Zdrowka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Martw sie kiedy lek przestanie zbijac temp. Poki zbija, jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podawaj czopki lepiej i szybciej zbijają gorączkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wit C podaje. No to będę jeszcze obserwować mała. Czopków w dzień nie podaje,bo nie zauważyłam żeby zdecydowanie lepiej działały nic syrop,a dziecko płacze,wiec nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko nie chcę cię straszyć ale u mojego synka 4 letniego tak objawilo się zapalenie płuc. Zrób mocz krew i crp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapalenie ukladu moczowego . Dlaczego lekarz nie dal skierowania na badanie moczu i krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Srenie nie zapalenie. U mojej osmiolatki tak wlasnie od zawsze wygladalo normalne chorowanie wirusowe. Czego ja straszycie, tepe wrozki kafeteryjne? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie ten pediatra jest taki dla mnie dziwny trochę. Jest naszym pediatra od roku (przeprowadziliśmy sie ) i w sumie poza bilansem 4 latka nie mieliśmy z nim większego kontaktu. Może zrobić na swój koszt badanie moczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrobić zawsze możesz, to nie boli. Ale moja pediatra zawsze powtarza, że przy podawaniu leków (czy antybiotyku czy przeciwwirusowych) gorączka (GORĄCZKA, nie temperatura) utrzymująca się 4 dni nie jest anomalią. Także ja też bym się skłaniała żeby poczekać do jutra, ew piątku, żeby na weekend nie zostać z ręką w nocniku. (zapalenie dróg moczowych, płuc, gwałtowne obniżenie czerwonych krwinek, zaburzenia pracy trzustki, opony mózgowe- diagnoz wyłącznie z gorączką w tle może być tysiąc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:41 a ty nie wróżka? Sama stawiasz diagnozę tej małej na podstawie chorób własnego dziecka. Ja jej nie straszę, tylko mówię, że u mojego dziecko były to objawy zapalenia płuc. Też mi mówiono,ze to wirusówka i czekać, bo samo przejdzie. I co? I po 5 dniach temperatury szpital z bakteryjnym, płatowym zapaleniem płuc. Trzy wizyty u lekarza i zbywanie wirusowką, w końcu prywatnie zrobiłam badania i zapalenie było juz tak zaawansowane, ze crp wynosiło 163, a norma jest do 5. Nikt tu nie wróży, ale jak sama widzisz u twojego dziecka takie objawy to wirusówka, a u innego zapalenie płuc. Lepiej podpowiedziec autorce wszystkie możliwe opcje, by niczego nie przeoczyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak już bym miała cokolwiek badać to prędzej antybiogram i crp bo przynajmniej w razie czego od razu włączysz antybiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu wyżej, ty nie zasugerowałaś. Ty napisałaś wprost: "zakażenie układu moczowego". wow. może mi wywróżysz czy sprzedam mieszkanie za pół roku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak do jutra temperatura nie spadnie to zrobię małej rano badania krwi i moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak żyję (a mam dwójkę dzieci, 12 i 16 lat) nigdy w życiu nie dostałam przy infekcji skierowania na krew czy mocz od lekarza. NIGDY. Nie nazwałabym tego "zbywaniem". Równie dobrze mogłabyś mieć pretensje, że cię zbył, bo dał skierowanie na morfologię i mocz, a nie dał na usg jamy brzusznej (gdzie zawsze widać początkowe stadium poważniejszych chorób, które też zaczynają się od gorączki). Bez przesadyzmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 17:01 jesteś nienormalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DoktorTataPL
Cześć. Jestem lekarzem, ale i tatą więc doradzę Ci jakbym zachował się dgyby to mój syn miał takie objawy. Jełsi Twoja córka gorączkuje, nawet tak wysoko, to niestety jest to prawo dzieci. Dzieci gorączkują dużo wyżej niż dorośli. Ważne jak dziecko zachowuje się gdy nie ma gorączki. Czy leki p/goraczkowe zbijają temperaturę? Jesli dziecko poza szczytem gorączki zachowuje się normalnie to nie masz się czym martwić. Jeśli mimo to wciąż jest apatyczna rozważ wycieczkę do lekarza. Najczęstszą przyczyną takich gorączek jest tzw trzydniówka, niegroźna choroba wirusowa. Jeśli wciąż czujesz się zaniepokojona a masz dostęp do laboratorium które jeszcze jest otwarte idź zbadaj mocz dziecka. Nie jest to drogie badanie, a czasem potrafi odpowiedzieć na wiele pytań. Mieszkasz w dużym mieście czy w małej miejscowości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj synek 4 letni dopiero co przeszedl jakas dziwna infekcje wlasnie z sama goraczka. Trwala 3 dni i objawiala sie gorączka 39, nic poza tym. Zbijalam i tak w kolko, az przeszlo po 3 dniach jak reka odjal. A po zbiciu goraczki mala jak sie zachowuje ? Caly czas jest osowiala ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Córcia jak spada jej gorączka to zachowuje sie normalnie,bawi sie. Ale jak juz ma skok temperatury to od razu robi sie czerwona,zimno jej i sie kładzie,jest marudna. Laboratorium mam czynne do 17,ale jutro od 7 czynne wiec najwyżej jutro dziecko zabiorę na badania. Mieszkam w dużym dużym mieście powyżej 100 tys mieszkańców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ona ma jakies zapalenie. Zrob badania moczu i krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DoktorTataPL
To spokojnie możesz przeczekać do jutra. Jeśli jutro gorączka przejdzie a na ciele pojawi się wysypka to znaczy że zaliczyliście trzydniówkę. Jeśli mała jutro wciąż będzie gorączkować wybierzcie się do swojego lekarza. Gorączka powyżej 3 dni zawsze wymaga poszerzonej diagnostyki. Jeśli w nocy zauważysz jednak jakieś bardzo niepokojące objawy jak np szczekający kaszel udaj się do Nocnej I Świątecznej Pomocy Doraźnej. zapraszam na mojego bloga: doktortata.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuj***ardzo,tak zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko czy mała poci się w nocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie,nawet jak ma 40 stopni to nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny,mała dostała o 17 nurofen (syrop) a teraz ma 39,5 mogę podać teraz kolejna dawkę? Bo wiem ze można po 4h paracetamol a potem ibuprofen,a po 3 nie będzie za szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podaj jesxcze jedna dawke. Idz jutrodo lakarza bo jej cos dolega:( to jest za wysoka temp.i za slabo reaguje na lek . Moje dziecko mialo zapalenie ukladu moczowego i takie same objawy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×