Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy duphaston powoduje spodziectwo u chlopcow?

Polecane posty

Gość gość

Pytanie jak w temacie. Moj synek urodzil sie z lekka forma spodziectwa. Pediatra zasugerowal, ze przyczyna mogl byc duphaston, ktory bralam bedac w ciazy. Polecil mi zapoznac sie ze statystykami i zwrocic uwage na ogromny wzrost przypadkow spodziectwa u noworodkow w ciagu ostatnich 20 lat. Co o tym sadzicie? Prawda czy kolejna teoria spiskowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet na ulotce od duphastonu jest napisane, ze niewielkie ryzyko istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obiło mi się to o uszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli jest brany w pierwszym trymestrze to jest takie ryzyko. Bardzo bardzo niewielkie ale jest. Tu chodzi o progesteron. Z luteiną jest podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja brałam cala ciążę duphastonie i luteiny. Mam syna i wszystko jest wporzadku. Niby na ulotce pisze ze ryzyko istnieje ale znam też kobiety co nie brały progesteronu w ciąży i maja synów ze spodziectwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka: a czy, któraś z Was, zainteresowanych, posiada link lub inny odnośnik do artykułów lub jakiś rzetelnych wyników badań na ten temat? Bo ja od kilku dni przekopuje wyniki w google, ale wszystko co przeczytałam opiera się na spekulacjach i przypuszczeniach. Szukam konkretów! Proszę o pomoc i dziękuje za wasze odpowiedzi! Chociaż muszę przyznać, że nawet te niepotwierdzone oficjalnie informacje zaniepokoiły mnie dość mocno :( Duphaston jest na dzień dzisiejszy zapisywany kobietom profiaktycznie (tak było u mnie, ponieważ mój starszy synek urodził się jako wcześniak), nie tylko w razie kłopotów z hormonami, a tak naprawdę nie do końca wiadomo jaki wpływ może mieć na zdrową ciążę. Proszę podzielcie się swoim doświadczeniem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×