Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość gość
Dziewczyny bralyscie leki w ciazy? Biore Apo napro przy niskim cisnieniu za zgoda lekarza. Zawiera on naproksen. Czytalam ze mozna go brac, raz wyczytalam ze nie. Ktoras brala?17 tydzien u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Fakt mdłości mi przeszły ale właśnie ból krzyża wieczorami ból podbrzusza.....jedno się kończy a inne zaczyna:)a co do wielkości brzucha to ja mam ogromny.Czytałam ze wielorodka tak mają.W 3miesiacu wygladalam jak w 5 zresztą teraz tez tak wyglądam.Tez się martwię co to będzie w lipcu.Zamówiłam sobie jeansy ciążowe bo nie ma mowy abym wlazla w jakieś stare spodnie.Narazić chodzę w legginsach bo mam długa kurtkę ale jak się zrobi cieplej to lipa....zresztą w kurtce juz tez na sile się dopinam.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
17 tydz to na kiedy masz termin? Ja tylko ap ap ale powiem wam ze w 1 ciąży kiedy jeszcze nie było wiadomo co można a.co nie jak bolał mnie ząb brałam ibuprom i to sporo i z małym wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam termin na 12 sierpnia. Na prenatalnych wyszlo ok. Ale martwie sie bo naczytalam sie ze leki zle wplywaja na plod. A teraz pogoda ciagle sie zmienia i cisnienie takze. W styczniu bralam dwa razy naproksen a w lutym tylko raz , po jednej tabletce. Tylko przy duzym bolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Wiesz czasami kobiety biorą leki na nerki czy inne choroby i wszystko jest ok z dzieckiem Ty nie brałam tego dużo wiec myślę że jest ok i nie masz się czego obawiać.Ja od roku leczylam się na depresję.Brałam leki i na początku ciąży nie wiedząc że w niej jestem też brałam dość silne leki.Jak tylko zrobiłam test wyszły dwie kreski to zadzwoniłam do mojego dr i kazał natychmiast odstawić. Pierwsze dwa tyg to był koszmar ale dałam rade.i jak narazić wg wszystkich badań wszystko jest ok.I tego się trzymam. Ps ja mam termin na 9 08 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgosia2626
Witam w klubie ja też na 12 sierpnia mam termin :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgosia2626
3Justyna33 ja też mam taką wysypke właśnie w zgieciu łokcia - fakt ze mam alergie na cytrusy ale ostatnio ich nie jem a pojawiła się ta wysypka zupełnie nie wiem od czego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastka, ja mam delikatny brzuszek, spokojnie mieszczę się jeszcze w zwykłe spodnie. Jeśli chodzi o żelazo to najlepiej się ono wchłania z witamina C. Warto do posiłku dorzucić jakiś owoc lub wypić świeżo wyciśnięty sok owocowy. Dużo żelaza jest w burakach, szpinaku, owocach suszonych, mięsie. Pokrzywę można jak najbardziej pić w ciąży, tez zawiera mnóstwo żelaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś mam wizytę u gin popołudniu, już nie mogę się doczekać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastka 212
reox super daj znac po wizycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Hej dziewczyny :-) Mówią że jak 18tc i 5 miesiąc to nie mam aż tak dużego brzucha a mi się wydaje że jest wielki :-( Dziewczyny martwi mnie trochę fakt że on nie jest taki twardy ostatnia ciąża 5 lat temu więc prawdę mówiąc zapomniałam już jak to jest ;-) Doskwiera mi ból kręgosłupa i drętwienie prawej nogi a do tego od lat mam rwe kulszowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Ja też 12.08 z USG, a z kalendarzyka 15.08 :) Ciekawe, czy któraś się wstrzeli :D U mnie brzucha jeszcze nie widać. Trochę się wydął, ale nie widać, że jestem w ciąży. Ja widzę zmiany, mój mąż też, ale inni nie i pytają: "No i gdzie ta ciąża?". Ciągle chodzę w normalnych ubraniach (z tym, że są to głównie dość luźne sukienki, spodnie-legginsy noszę tylko po domu, bo zawsze było mi niewygodnie w spodniach), tylko spódnice zapinające się w talii na mnie nie wchodzą. Przytyłam za to trochę w udach i straciłam talię (a to był zawsze największy atut mojej sylwetki, bo nawet kiedy przybierałam na wadze i tyłam w nogach, pupie czy ramionach, miałam ekstremalnie wąską talię, w okolicach 60cm; teraz jest już ponad 70). Czeka mnie leczenie zęba :/ Podobno znieczulenie miejscowe nie szkodzi dziecku, ale i tak trochę się obawiam. Btw. Przeczytałam dzisiaj o dwóch poronieniach Lilly Allen (w tym o uduszeniu się dziecka pępowiną w 6-tym mc i oczywiście znowu nakręciłam sobie ostrą paranoję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Mama32, mój brzuch też nie jest w ogóle twardy - całe to "wydęcie" czy zaokrąglenie tułowia wygląda raczej jak galaretowate otłuszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Ja pytałam dentystę czy można do dentysty on powiedział że lepiej w drugim trymestrze i ze ma delikatniejsze znieczulenia jednak się nie zdecyduje bo to nic pilnego i myślę że do sierpnia dotrwam i nie pogorszy się nic znacznie. Mój brzuch jest lekko wzdęty i jak ktoś nie wie to się nie zorientuje, że jestem w ciąży. Chodzę w tych samych spodniach póki co ale są już w pasie opięte i nie powinnam już w nich chodzić. Muszę pokusić się o kilka par leginsów i tuniki jakieś choć nienawidzę takiego stylu. Ja jeszcze talie mam widzę, że u mnie raczej przybywa niżej niż w tali tak na wysokości boczków tak zwanych. W sobotę urodziła moja koleżanka i dzisiaj juz rano była w domu. Jestem w szoku, że po cc tak szybko wyszła. Jeszcze nie miałam okazji z nią rozmawiać a ciekawa jestem czy to normalne, że tak krótko ją trzymali. A wiecie że przytyła w całej ciąży niecałe 6kg. Dziecko 3kg. To tez mnie zdziwiło, bardzo Malo przytyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Przepraszam za składnię mojej wypowiedzi ale piszę z telefonu i na "raty" bo co chwila ktoś dzwoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey! To mozna powiedziec, ze kolezanka schudla w ciazy ;) ponoc caly ekwipunek, dziecko, wody, lozysko... to min 8 kg.. najwazniejsze, ze dziecko zdrowe. Mi tez krzyze napitalaja okropnie, niestety im dalej tym bedzie gorzej.. chociaz z poprzedniej ciazy najgorzej wspominam bol kricza z oststniego trymestru. Jalekow nie musze brac to nie bore, ale stresuj sie to byly take male ilosci, ze bez jaj. Co do leczenia zeba, czasem trzeba przeleczyc i lekarz pewnie dobierze odpowednie znieczulenie. Obloki nie czytaj takich rzeczy! Reox dzieki za info, Bede popijac sokiem z pomaranczy obiad, Bo ta anemia mine niepokoi. Co do brzuszka, man widoczny dla siebie I meza, poza tym nie dozorientowania raczej. Abisiowa-oby depresja nie wrocila!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) u mnie już 16 tc, wczoraj widziałam się z koleżanką która jest w 23 tc i mam większy brzuszek od Niej. Chodzę już w spodniach ciążowych, będę musiała się wybrać na zakupy bo coraz mniej ciuchów które mogę ubrać. Mdłości jeszcze są ale nie wymiotuje, w następnym tygodniu idę na usg już nie mogę się doczekać. Dziewczyny powiedzcie proszę jak wyglądają Wasze wizyty w ramach NFZ, bo ja ze swoich jestem bardzo niezadowolona, lekarz bada tylko tętno dziecka, nie powie mi ile waży, jaka długość czy odpowiadają wymiary tc, zwłaszcza że muszę uważać bo z synkiem miałam hipotrofię wewnątrzmaciczną. Gdybym nie chodziła jeszcze prywatnie to nic bym nie wiedziała. Mam dwie karty ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
U mnie jeden prowadzi ciążę i dba o wszystko i tłumaczy :-) a że nie ma w gabinecie USG więc trzeba się zapisywać i inny lekarz ginekolog robi u mnie nie stety jest taki starszy i pisałam Wam ostatnio jak robił mi USG to mówi coś nie wyraźnie widzę ale chyba z dzieckiem jest ok więc tak się zdenerwowalam że poszłam prywatnie jeśli teraz 13 marca też tak odwali to znów będę szła prywatne bo to do CH.....ja Pana nie podobne by wszystko na odwalke. A co do prowadzącego ciążę lekarza nie mam rzadnych on jest też onlologiem i on kierował mnie na laparaskopie bo miałam już podwyższone parametry rakowe przed menopauza i po niej choć jej nie przechodziłam więc na biopsję czekaliśmy pełni w nerwach tym bardziej że u mnie w rodzinie 80%to rakowce nawet moja mama.A tu wynik ok i ciąża ;-) Więc z jednego przerażenia w drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
U mnie z kolei jest 100% udarowców-wylewowców. To aż niesamowite, że KAŻDA osoba z mojej rodziny, która zmarła, zmarła na wylew. Co najlepsze, u mojego męża jest dokładnie tak samo. Co do prowadzenia ciąży, prowadzę prywatnie w Medicover, bo dopłacam sobie jakieś grosze (chyba 130zł/m-c) do pakietu wykupionego przez pracodawcę i mam w tym lekarza rodzinnego, wszystkich specjalistów (w tym ginekologa i endokrynologa), badania (morfologię, badanie moczu, badania tarczycowe, USG i inne) i wizyty domowe. Jestem zadowolona. USG robi mi inny lekarz niż ginekolog, ale do niego też nie mam zastrzeżeń. Zawsze wszystko dokładnie tłumaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
Hej, wczoraj byłam na wizycie u gin, wszystko ok, kazała mi się umawiać na połówkowe w ramach badań prenatalnych. Powiedziała, że mam bardzo twardą macicę i żebym łykała magnez, jak nie pomoże to nospę. Ilość wydzieliny ok, pod warunkiem że jest bezbarwna i nie śmierdzi - czyli tak jak mi tu pisałyście. Ja chodzę prywatnie do gin , w ramach ubezpieczenia z pracy, czyli nic nie płacę. Wizyta to zawsze badanie ginekologiczne, pomiar ciśnienia, ważenie, przegląd badań, rozmowa i tyle. Nie mam dokładnego usg na każdej wizycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Ech, zrobiłam dziś badania i znów spadły mi wartości hemoglobiny (11g/dl) i hematrocytu (31%), pomimo suplementowania żelaza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obłoki Magellana - sztuczne żelazo się ciężko wchłania. Masz może wyciskarkę lub sokowirówkę? Najlepiej by było robić sobie świeże soki: szpinak +jabłko+ cytryna lub burak + jabłko. Bardzo szybko podnosi się wtedy żelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Nie mam właśnie, ale chyba będę musiała zainwestować. Upatrzyłam sobie taką porządną wyciskarkę Omega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyciskarka jest dużo lepsza niż sokowirówka, także jeśli co kupować to właśnie ją. Ja mam już 5 lat i korzystam na okrągło. Dzieciom robię dużo soków, bez porównania z tymi sklepowymi. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Wiem właśnie, miałam sokowirówkę i oddałam rodzicom, bo nie miałam z niej żadnego użytku. Mnóstwo soku zostawało w pulpie - szkoda mi było tak marnować warzywa i owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
Ja ostatnio mialam 10,2 hemoglobine :/ w przyszlym tyg ide zrobic badanie, oby sie podnioslo. Ja zawsze, jak mi take spadnie to jem Mega duzo burakow, brokul plus suplementy I jakos sie podnosilo, oby teraz tez... I chyba kupie tez ta wyciskarke, Bo u mine jeszcze nocne karmienie ze mine wyciaga... a nijak nie umiem jej oduczyc... Mama32 ja tez mialam marker podniesioe I tez mnue straszyli rakiem... mialam 25 lat! Okazalo sie NA szczescue, ze to tylko (I nietylko!) Endometrioza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Co do urban, ja pomimo, ze mieszcze sie w dzinsy jeszcze ale jakos mine take opinaja I niewygodnie mi, ze dzis pojechalam I obkupilam sie w dresy I getry... I Boze, jaka wygoda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama26 Hej. Tyle napisalyscie ze po czytałam I zapomniałam. Zapadł mi w pamięci temat imion bo jedna z was być może wybierze imię takie jak my jeśli będzie dziewczynka oczywiście to Kaja, A jak chłopiec to chyba Mikołaj bo nic mi się nie podoba ale to jeszcze będziemy myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama26 Ja mam duża nadwagę wiec brzuszka ciążowego u mnie nie będzie do maja nawet widać chyba ale te mnie spodnie zaczęły cisnac. Tzn wcześniej też ale teraz to tak ze jak długo siedzę i te spodnie sa wcisniete w brzuch to zaczyna mnie po bolewac I tak ciężko się czuje. Także nie ma co dziecka cisnac, spodnie ciążowe mam po ciąży z synkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastka 212
A ja sie dzisiaj troche pochorowałam katar i gardełko trzymaja mnie z samego rana. Masakra! ale nagrodą jest to ze kopniaczki sa coraz czesciej i super to uczucie, no i ciągle po prawej stronie :) jeszcze 2 tyg i będziemy wiedzieć co siedzi w środku. Wy też piszcie jak u was po polówkowych. Miłej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×