Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Justyna, jedno i drugie mam z Ikei (materacyk lateksowy Vyssa Somnat i łóżeczko Sundvik). Dodatków nie kupowałam za bardzo... Tylko prześcieradełka frotte i bawełniane. Do tego różne kocyki. Zrezygnowałam z ochraniacza na szczebelki, nie chcę też za dużo poduszek w środku. Zakładam wstępnie, że dziecko będzie spało raczej w śpiworkach. Jedynymi rzeczami extra są organizer na łóżeczko przyczepiany kokardkami do krótszego boku (szary w białe kropeczki) i szary przewijak w niebieskie wzorki. Pewnie dokupię też karuzelę z projektorem i pozytywką, jeśli nikt mi nie kupi w prezencie, ale to jest już taki nice-to-have :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Aha, i wymiary standardowe, czyli 120x60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syska84
Wiatam Was. U mnie wyprawka prawie gotowa tylko brak łóżeczka i rozka.Dziasiaj bylam na wizycie kwalifikacyjnej w Salve i na szczęście sie zakwalifikowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam już właściwie wszystko, za wyjątkiem wózka... syska84, o co chodzi z tą wizytą kwalifikacyjną? To do jakiegoś szpitala prywatnego? Czy któraś przyszła mama będzie używać chusty do noszenia dziecka? Ja cały czas rozmyślam na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syska84
Salve to szpital prywatnu z tym ze porody sa na NFZ.Aby tam rodzic musi byc wszystko ok z ciążą no i ciężarna musi byc zdrowa.A rodze tam bo u mnie w miescie jest jeden szpital ktory ma złą opinię i nie podaja znieczulenia zewnatrzoponowego.Myslalam jeszcze o Madurowiczu w Łodzi ale udalo sie w Salve. Co do chusty nie myslalam o tym.A wy bedziecie uzywac gruszki do noska ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Reox, myślałam dużo o chuście i jej alternatywach na pierwsze miesiące życia (tzn. szytej chuście Close Caboo i nosidełku Marsupi), ale zasięgnęłam porady doradcy chustowego i jednak poza chustą, mało który produkt się nadaje, zanim dziecko zacznie siedzieć. Chusta też może wyrządzić krzywdę, jeśli jest niepoprawnie zawiązana, a szczerze - nie wiem, czy chcę poświęcać całe godziny na naukę wiązań. Chyba przeczekam te pół roku, aż mały zacznie siedzieć i kupię sobie nosidełko Tuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora 1987
mam identyczne stanowisko, jak Obloki. Bardzo przydalaby mi sie jakas alternatywa, bo przy dwojce to az sie prosi..ale boje sie, ze chusta wyrzadze jakas krzywde.. (moze przesadzam ale to silniejsze ode mnie) wiec poczekam pol roku i jestem zdecydowana na tule. Chociaz zycie samo zweryfikuje. Corcia nie chce juz w ogole w wozku jezdzic tylko sama chce biegac, nosidelko (testowalam kolezanki) tez jej nie podeszlo, spacery nie sa juz taka przyjemnoscia.. bo musi wszystko dotknac, reki nie da...taka zosia samosia..wiec juz sie boje, jak to bedzie z dwojka ;) apropos Nosidelka, wszyscy mi mowia, zeby wczesniej tule z dzieckiem gdzies przetestowac, bo nie kazde chce niestety... i badz tu madry ;) z drugiej str moja corcia wazy 12 kg wiec jest co nosic.. wiec dobrze, ze chce sama chodzic. co do gruszki, ja bede uzywac aspiratora badz katarek. Gruszka dla mnie to jakas masakra (kupilam przy corci ale uwazam, ze to przezytek) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
a co do poscieli, mam kolderkr, plaska poduszke, 2- posciele (jedna tez szara w biale kropki a druga biala w szare gwiazdki) i do tego mam ochraniacze. Z dosw moge powiedziec, ze ladnie wygladsja, ale nie sa koniecznoscia. Dziecko potem ma sie czum bawic, sciaga. Plus taki, ze przy zdobyciu umiejetnosci krecenia w lozeczku nie obija sie o szczebelki ;) na poczatku tez zalozylam go tylko z jednej str lozeczka, zeby dobrze widziec dziecko. karuzeli nie mialam przy corci ale teraz chyba kupie ;) ale to pozniej. ogolnie jest zasada (kazda polozna, ktora przyjdzie do domu pewnie to powie),ze im mniej w lozeczku tym lepiej ;) zapomnialam sie poskarzyc, od 2 tyg mam zgage- na poczatku ciazy nie mialam a teraz mnie meczy.. co za Zycie! a ktoras bierze prywatna polozna? czy tylko ja tak szaleje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgosia2626
To odwodnienie wyszło mi w badaniu moczu z tym ze tutaj to spr moczu to po prostu zanurzenie probnika w pojemniczku.. wyszlo ze jestem silnie odwodniona. Teraz pije wodę hektolitrami chociaż wcześniej też sporo pilam, a teraz to non stop po 2-3 razy się wracam do toalety bo wiecznie musze siku.. zdecyduje się na pewno na prywatne usg bo oszaleje do końca w takiej niepewności.. do tego wszystkiego u nas znowu upały a mnie dopadło bolące gardło i katar macie jakieś pomysły sposoby czym się kurowac bo pomysłów u mnie brak a gorąca herbata z cytryna przy 30 stopniach nie zdaje egzaminu.. Jutro idziemy kupować wózek z mężem i jaram się strasznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Co do chusty przy córce zakupiłam miała może wtedy z 3miesiace. Użyłam tylko raz. To motanie..... Za każdym razem miałam wrażenie że coś jest nie tak. Więc teraz napewno nie kupię ee właśnie nosidelko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślałam o warsztatach, na których instruktorka uczy jak zawiązać chustę prawidłowo. Istnieje też opcja by taka instruktorka przyjechała do domu i pokazała na własnym dziecku jak wiązać/dobiera się też odpowiednią chustę. syska84, ja nie polecam gruszki, wolę aspirator do noska. kora - ja nie planuję brać prywatnie położnej. Ile taka przyjemność kosztuje, jeśli można zapytać? Małgosia - pochwal się, jaki wózek wybraliście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
Ja jestem z nowosadeckiego, tutaj 500 zl. nie wiem, ale mi to daje jakies poczucie bezpieczenstwa, przy 1 corce tez bralam. Mega mi pomogla, od samego wejscia na porodowke. Z innej beczki, wyskoczyly mi plamy na buzi, wielkie czerwone plamy na policzkach, martwic sie? orientujecie sie? czy po prostu to zmiany hormonalne? troche pieka, o kwesti wizualnej nie wspomne ;/ takie wykwity..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Wow, to tanio. U mnie w mieście ceny za położną wahają się od 800 do 1500 zł w zależności od szpitala. Ja płacę 1300... Do noska mam już kupiony aspirator "Katarek". Zastanawiam się, czy nie kupić też nebulizatora, ale nie wiem, czy warto coś takiego nabywać na zapas... Może się nie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1994
Kora, ja tez jestem z nowosądeckiego :) Mam juz kupione wszystko, w poniedziałek odbieram wózek i foteliki. Walizka do szpitala spakowana teraz tylko czekać aż sie zacznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuka3
Pisałyscie o tym mierzeniu brzucha. Powiem wam na własnym przykładzie, że to kiepska metoda kontroli. W pierwszej ciąży niby miałam podręcznikowo, a jak mówiłam, że mi się wydaje, że mam za duży brzuch, bo w 7 miesiącu wszyscy myśleli, że to już końcówka i mieściła się jedynie męża koszulki xl a normalnie noszę w. No i okazało się na USG, że mam wielowodzie i urodziłam przed terminem. Także USG moim zdaniem podstawa, ale wymiary dziecka to taka trochę zgadywanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
Obłoki Magellana, nebulizator zawsze zdążysz kupić, potrzebny jest przy infekcjach. Różnie może być, możesz go 2-3 lata nie potrzebować... Kuka3 - ja się zgadzam z Tobą, że mierzenie brzucha to nie pomiar...To w UK tak robią.Ja bym się bała na tym polegać i pobiegłabym prywatnie na USG. Rozumiem dziewczyny, że boicie się że położna pełniąca akurat dyżur w szpitalu nie zajmie się Wami wystarczająco dobrze? Ja poprzednio miałam cc, teraz chcę rodzić sn, ale rodzę w małym powiatowym szpitalu, gdzie rzadko się zdarzają 2-3 porody jednocześnie, więc tak naprawdę położna pełniąca dyżur jest cały czas z jedną rodzącą.Szczerze mówiąc nie słyszałam tu w mojej okolicy, by ktoś opłacał sobie położną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Się opisałam i zniknęło. karola1994, Malgosia Jake wózki wybralyscie? kora1987 to może być alergia lub hormony. Ale ja ci nie zniknie po kilku dniach to lepiej do lekarza, tylko nie smaruj tłustymi kremami bo zatkasz pory i skóra nie będzie się mogła się oczyścić. A już mam prawie wszystko gotowe. Do szpitala tylko kosmetyczka to w każdej chwili spakuję. Tylko synów muszę spakować jak by gdzieś trzeba było podrzucić, bo nikt nie dałby rady przyjść. Co przygotowujecie dzieciom na wyjście ze szpitala? U mnie upałów nie będzie, bo teraz nawet tylko kolo20. Ale się zastanawiam czy sam pajac i kocyk wystarczy? Bo jak później mąż ma sam przygotować to wolę nie być zaskoczona jak przy poprzednim dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Ja w zeszłą niedzielę robiłam zakupy wyprawkowe :) była to dla mnie mega przyjemność :) Nigdy wcześniej nie miałam okazji kupować czegokolwiek dla małego człowieczka i nie wiedziałam, ze jest tyle pięknych rzeczy dla noworodków i nie tylko. Podczas gdy ja oglądałam i kupowałam drobniejsze rzeczy mój mąż wybrał wózek i po 3 dniach był już u nas w domu. Dobrze, ze nie zwlekaliśmy z tym do końca tak jak chciałam bo okazało się że większość firm (przynajmniej te które były dostępne w Galerii w której ja realizowałam wyprawkę) idzie na urlop w lipcu i produkcja wózków chwilowo zostaje wstrzymana i wyprzedają sklepy to, co jest w magazynach. My mamy taki http://www.adamex.pl/sklep/barletta-deluxe/menu/46 do tego jeszcze dokupiliśmy fotelik z tej samej firmy i stoi w przedpokoju czeka na Małego. Na dniach muszę jeszcze dokupić mega ważne rzeczy mianowicie koszule do porodu i po porodzie. Są okropne z wyglądu i wiem z góry, ze będą mi służyć tylko w te dni w szpitalu ale wiadomo że trzeba, choć i tak mam w planie wziąć do szpitala piżamy w sensie ze dół spodenki a góra jakaś koszulka z guziczkami, bo nienawidzę koszul nocnych i są one po prostu brzydkie wizualnie. W najbliższym czasie też muszę kupić łóżeczko i to prawdę mówiąc z najważniejszych rzeczy byłoby tyle. Resztę mam, kupiłam dużo pięknych ciuszków codziennie je oglądam bo nie mogę się powstrzymać. Przydałby mi się też taki rogal/poduszka do karmienia, wiecie żeby położyć na tym małego. Macie takie poduszki na swojej liście?? A rożki kupiłam dwa myślę, ze wystarczy bo po pierwsze nie wiem czy się sprawdzą a po drugie dziecko chyba szybko wyrasta z takiego rożka. Z żali to mogę napisać, że dzisiaj spuchły mi stopy, nie jakoś masakrycznie bo dużo leżę, ale strach pomyśleć co by to było gdybym długo była na nogach i druga sprawa, mam w nocy skurcze łydek (a biorę Mg) a nie wiem dlaczego. Są tak bolesne, że mąż mnie ratuje dosłownie, musi szybko rozmasować bo nie wiem co bym poczęła. Ja na wyjście ze szpitala kupiłam taki komplet kaftanik z pajacem i myślę, ze to i kocyk wystarczą w końcy nie będę jechać autobusem do domu prawda...a to ma być sierpień więc nie przewiduję chłodu. Jezeli popełniam błąd to mnie oświećcie, bo nie znam sie własciwie, ale nie wiedziałam żadnych kurteczek takich malutkich....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1994
Kuka, ja mam Adamex Aspena i foteliki z BeSafe. Łóżeczko z firmy Klupś model Radek 4 w kolorze białym do tego materac lateksowy, rożek mam jeden od siostry tak samo jak ubranka dokupiłam tylko kilka mniejszych w rozmiarze 50, dostałam tez laktator, podgrzewacz do butelek i sterylizator do mikrofalówki. Mam tez jeden kocyk i śpiworek 0-6 miesięcy do tego planuje dokupić jeszcze kokon niemowlęcy. Do szpitala będę miała przygotowanego pajacyka i body z długim lub krótkim rękawem i do przykrycia pieluchę flanelową. U mnie w szpitalu w dniu wyjścia mówią jakie rzeczy trzeba zabrać dla dziecka do ubrania. Justyna, ja mam rogal w kształcie litery C w ktorym śpię od kilku miesięcy wiec mysle ze sprawdzi się tez do karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
kurcze, tez sie opisalam i wcielo mi post :/ Karola swiat jest maly :) Obloki, a skad Ty jestes? mega roznica, zdziwrstwo bym powiedziala. Ja tyle placilam rok temu, zalozylam, ze cena nie wzrosla. Reox, ja sie tyle nasluchalam roznych historii, ze wole miec swoja ale wiem tez, ze nie kazdy szpital akceptuje taki proceder. Moze u Ciebie tego nie stosuja. Kuka, dzieki za odpowiedz odnosnie tych zmian na buzi. W czwartek mam wizyte to niech oceni, nie smaruje tego niczym, przemywam tylko twarz, nie wychodze na slonce nawet.. bo mnie to piecze :/ dziadostwo jedno. Na wstepie pojawilo sie na jednym policzku, potem an drugim. nebulizator kupilam, jak Zuzia miala 15 miesiecy, bo wtedy katarku dostala i ani mi sie nie pzowolila poinhalowac... Masz czas na niego, ale uwazam, ze przy dzieciach przydatna sprawa. Ja tez na meza ni licze w kwestii ubranka dla corci i spakowalam osobna torbe i tam wlozylam body, kaftanik, spiochy, pajaca, czapeczke, niedrapki. Wole miec wiecej wrazie w, jak mi mala strzeli niespodzianke i uleje, zsika, czy kupka wystrzeli (tak mialam przy Zuzi haha) Pierwotnie mam zamiar ubrac w body, kaftanik i spioszki, czapeckza cieniutka i ewentualnie kocyk lub pielucha flanelowa przykryje. Tak wiec mysle, ze Kuka i Justyna mamy podobne stanowisko ;) Ja mam rogala z motherhood-polecam, nie wyobrazam sobie karmienia bez niego. W szpitalu karmilam 11 dni to tak mnie kregoslup bolal, jeszcze czlowiek obolaly.. Justyna proponuje, zebys zwiekszyla dawke magnezu, ja mam tak-jak tylko zapomne zjesc, a ajem 6tabletek dziennie! potem z dwa dni czuje udo lub lydke :/ okropne uczucie. co do koszul nocnych, ja zamowilam przez neta, najtansze z mozliwyxh bo tez nie znosze i traktuje je jako jednorazowego uzytku. Jednak w szpitalu po porodzie naturalnym, przynajmniej te pierwsze dni.. to mozesz zapomniec o spodenkach.. musi sie rana zagoic. Ja lezalam dluzej w szpitalu to gdzies chyba w 5dobie ubralam spodenki..to dostalam mega opieprz, ze nie daje ranie oddychac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba w zadnym szpitalu nie pozwalają zakładać spodni po porodzie. Musisz być koniecznie w koszuli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Hej dziewczyny my już po przeprowadzce :-) Mam spuchnięta stopę lewa Słoniowa od prawie 2 tygodni do tego spuchlam też na twarzy :-( Brzuch mi się opuścił i wieczorne skurcze więc i torbę dziś spakowałam by była gotowa,ja wyglądam jak wieloryb w żadnej ciąży tak nie wyglądam jak teraz to jakaś masakra jest.Moja przyjaciółka do dziecka mówi Filipku bo nie wieży w to że będzie Ada i mówi puki się nie urodzi i potwierdzi że to dziewynka to jest Filipek ;-) Wózek mamy, łóżeczko turystyczne też przyszło w piątek i czeka już na maleństwo,kocyki to mam już 4, wanienka,rożek itp. też kupione został nam fotelik samochodowy ale to już mój gdzieś kupi i tyle.Reszta wyjdzie w praniu co będzie nam jeszcze potrzebne, butelki też mam bo nie wiem jak będzie z karmieniem bo najmłodsza córke to karmiłam piersią i dokarmialam butelka bo zbytnio tego pokarmu nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgosia2626
My tu w UK kupiliśmy silvercrossa, w PL tez są dostępne konkretnie ten kolor http://www.mothercare.com/pushchairs/silver-cross-wayfarer-pram-and-pushchair---sky-blue-and-chrome/psGE777.html?cgid=cat_prams#q=wayfarer&start=4 Kompletowanie wyprawki mnie bardzo rozczula malutkie ubranka, kocyki itd.. juz się tak doczekać nie mogę kiedy zobaczymy Malutka..w zasadzie wszystko juz pokupione co jedynie to jeszcze jakieś biustonosze do karmienia jeszcze musze znaleźć chociaż sama nie wiem czy może czekać i kupić po porodzie ? Nie mam pojęcia jaki wtedy rozmiar brać itd. Od wczoraj mi strasznie zaczęły dretwiec dłonie i palce zwłaszcza wieczorem.. czytałam o zespole ciesni nadgarstka ale nie wiem czy to to.. po spaniu mam takie jakieś zgrabiale ręce.. do tego zapuchniete stopy jak słonica :/ Jak ja miałam takie piekace plamki na twarzy to mylam twarz szarym mydłem z owsem i psikalan woda termalna i pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka33
Dziewczyny pod koniec sierpnia rodzę i tak sie zastanawiam bo biore pregne plus przez cala ciaze, dzidzia sie ładnie rozwija, ja czuje się dobrze, ale co z tymi suplementami? Moge je brac podczas karmienia? Jakie sa Wasze doswiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobno zaleca się branie witamin też podczas karmienia. Ja biorę mama dha Premium + i zamierzam brać je też podczas karmienia. Nie wiem czy ma to jaki kolwiek wpływ na jakość pokarmu, ale wiem że kobiety po okresie ciazy często mają problemy z wypadaniem włosów, lamliwymi paznokciami czy osłabieniem kosci (zębów ) więc myślę że mala suplementacja nie zaszkodzi a może pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
A ja odebrałam wynik i mam gbs dodatni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Abisiowa i co lekarz zalecił w takiej sytuacji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez mam gna dodatni. Podobno to częste i porostu podczas porodu podają antybiotyk aby dziecko nie zarazilo się podczas porodu. Gin mówił mi ze tego normalnie się nie leczy bo taki urok naszej flory bakteryjnej. Jeśli ktoś trafia na porodowke bez tego badania rowniez dostaje antybiotyk profilaktycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×