Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość MagicznyCzassssss
Dziewczyny co to za troleee! U nas zima.tez okropienstwo. Tak się cieszę ż Tobą sierpniowa mamo ,ze znów masz maleństwo w sobie:))) zazdroszczę Ci, ale tak pozytywnie:)) u nas zębów brak ,mala pelza, ale szykujemy się do chrzcin, jest trochę tego, więc powoli się szykujemy do malej uroczystości:-))) te nasze maluchy , tak szybko rosna a my juz nie planujemy więcej dzieci, wiec tak smutno ze juz maleństwa nie będzie pod moim sercem:-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cecysia, pytalas o wit. D. Ja zwiekszylam do 800 bo mojemu synkowi sie pocily stopki i glowka a to moze swiadczyc o niedoborze. Pediatra stwierdzila zeby zwiekszyc bez badania poziomu wit. D, bo to jest dawka, jaka dziecko w tym wieku moze spokojnie przyjmowac. Ale mu zbadalam tez poziom i mial w normie, ale przy dolnej granicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A podajecie wit d z kwasami dha? My tak mielismy na zaleceniach ze szpitala i nadal tak podaje. Moj chyba znowu zaczyna pokaslywac. Niepotrzebnie wczoraj wyszlismy. U nas snieg lezy i ciagle wieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MagicznyCzass kiedy chrzcisz? Ja dopiero na poczatku czerwca ale powoli zaczynam myslec. Kupilas w sklepie stacjonarnyn ubranko dla bobasa czy net? Mayoral ma fajne ciuszki. Dziewczyny co robicie w swieta? Jak widze jak moj synek sie czasami obsrata to mysle ze jajka na wielkanoc mamy pomalowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cecyssia kabaret byl niezly, po 7 miesiacach w pieluchach nawet gdyby byl tragiczny to pewnie by mnie zachwycil. He he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna 33
Dzień Dobry Jeśli czasami sledziłyscie moje wpisy to wiecie, że synek nie jest fanem mleka, ostatnio doszło do tego, że wypija raz lub drwa razy na dobe. Nie dość że mało to jeszcze w ilościach śmiesznych bo zazwyczaj 90ml do max 120ml , czy isc do lekarza? Dwa miesiące temu byłam z tym problemem ale wtedy pil trzy razy wiecej mleka a i tak wydawało mi się że pije mało, doktorka nie widziała problemu bo dobrze wygląda i pewnie lubi inne rzeczy etc ale do mnie to nie przemawia, dziecko chyba musi pic mleko. On pije więcej wody niz mleka. Woli wszystko inne, kilka nocy juz przesłał całych pomimo, że naprawdę nawet z głodu powinien się obudzić. Np dzisiejsza noc, wieczorem wypił 90 ml i spal do 7 rano, a budząc sie sam by sie nie upomnial i mleko tylko leżał i sie bawil. No ale zrobilam 120 wypil odziwo i szybko poszlam dorobić 50 to już szczekoscisk. Teraz najpredzej wypije aż wieczorem albo dopiero w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie dziewczyny jestem na etapie rozszerzania diety mojemu synkowi czy mogłabym prosić was o radę? Prowadziłam mu już marchewkę dynie brokuł zoemniaka i nie wiem co dalej czy mogę już podawać mu juz kleik , kaszke ? jaki sposób rozszerzać tą dietę :(:( prosze pomozcke obecnie ma ponad 5 miesiecy karmiee mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka, moja kolezanka 5 lat temu musiala wrocic do pracy po pol roku, takie bylo prawo. Karmilam piersia o 7 i dopiero o 16. W dzien opiekunka dawala obiadki, deserki itd. jej corcia na butle nawet nie chciala patrzec. Wychowala sie bez mm. Rosla zdrowo i dobrze sie rozwijala. Jesli sie martwisz idz do lekarza ale mysle ze nie ma czym. Gdy urlop trwal pol roku to sporo dzieci musialo przetrwac bez mleczka i maja sie niezle. Moze cie to uspokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
Witam się po przerwie... sierpniowa mama - gratulacje. Dbaj o siebie, bałagan i pranie są teraz na końcu jeśli chodzi o priorytety... Aga - ja od razu skojarzyłam sytuacje o synowej, mamy podobne poczucie humoru. Też mieszkam na wsi i chwalę sobie:-) Jak pisałam na forum jak byłam z dziewczynkami w ciąży to niestety trole rozwaliły forum, przeniosłyśmy się na forum prywatne. Najlepiej w ogóle nie reagować na ich zaczepki. Karmią się ode odpowiedziamy i tym, że udaje im się siać zamęt... U nas synek ma 2 zęby, wszędzie go pełno, raczkuje, próbuje wstawać, nie mogę go spuścić z oka na sekundę. Cieszczie się dziewczyny póki co spokojem, bo jak dzieciaki ruszą to już go nie będzie:-) Kora, łączę się w bólu z nockami, u nas są tragiczne, pobudki co godzinę. Często myślę o Tobie, jak wstaję do synka, że masz podobnie. Może trochę to śmieszne i dziwne ale mi raźniej jest, że nie jestem sama. Pytałam pediatry co może być przyczyną, bo synek na pewno nie jest głodny, stwierdziła, że on się błyskawicznie rozwija, więc musi sobie to wszystko w główce poukładać i stąd jego odreagowywanie w postaci pobudek. Sama nie wiem co o tym wszystkim myśleć, wiem że przejście na mm nic nie da. Wieczorem padam razem z nim o 20-stej...Naprawdę nie wiem jak ja funkcjonuje w dzień, dziwię się że jeszcze się nie przewróciłam ze zmęczenia.... Pozdrawiam Was wszystkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Justyna...dziecko powinno pić mleko ze względu na duże zapotrzebowanie wapnia i składników odżywczych. Skoro Twój synek je prawdziwe posiłki pozostałe to nie ma obaw, że ich nie dostarczasz mu w diecie. Postaraj się by wapnia dużo było w diecie, możesz podać jogurt naturalny z owocami...Na siłę mu nie wepchniesz tego mleka, również znam sporo dzieci, które mleka nie lubiły, niektóre po roku już w ogóle go nie piły, są zdrowe, dobrze się rozwijają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weszlam na wage a tam 47 kg. No zalamalam sie. Kupa osci bo nawet nie kosci. Gdzie moj tylek, gdzie sadelko. No? No spi obok w lozeczku pijawa jedna mala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagicznyCzassssss
Aga83 Wow zadro z tą waga , u mnie 6kg na pulsie i nie wiem jak to zrzucić, nie mialam zadnych problemów przy dwoch ciazach, a nawet mogę śmiało powiedzieć że waga się normowala od razu po wyjściu ze szpitala.:-))) chrzcimy w czerwcu w połowie, sukienki ż Mayoral tak są piękne, ale ja zakochałam się w takiej jednej :))) może uda mi się linka wrzucic:-))) to zobaczysz sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagicznyCzassssss
Nie uda mi się z tym linkiem:-((( ale napisze Ci adres Venika.pl ja zakochałam się w sukience Michaline ,kolor kość sloniowa :-))) dla mnie wymiata plus dodatki, balerinki i opaska również ż jej strony:-) zobacz sobie może i Ty coś tam znajdziesz:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reox, wczoraj myslalam o Tobie, ze cos cie nie ma dlugo. MagicznyCzass juz szukam tej sukienki, moj wampirek spi. Ja na chrzest chcialam jakis kombinezon zeby ukryc chudosc, ale teraz to chyva skafander kosmonauty albo to wdzianko co ma ludzik z opon Michelina by mi pasowalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piekne te sukienki, ale czy ona w czerwcu jak bedzie juz np siedzaca, raczkujaca to czy szalu nie dostanie w tej sukience jak ja bedzie ograniczala. Wiesz o co mi chodzi? Sukienka dluga a jak to bedzie maly wiercik i przefroteruje w niej pol kosciola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magiczny czas- córka miała bardzo podobną sukienkę na chrzcie, tyle że tiul miała do kolan, ale miała wtedy 2 miesiące więc leżała tylko. Agama rację, że przy prawie rocznym dziecku to nie wiem czy dobry pomysł z taką suknią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
Czesc dziewczyny, dawno mnie tu nie bylo ale nadrobilam Wasze wpisy :) moja mala skonczyla 6.5mies, wazy prawie 8.400, zaczyna pelzac do przodu- niestety robi to napierajac twarza w ziemie wiec przesuwa sie powoli :p Od 3 tygodni rozszerzamy diete, wcina wszystko ze smakiem, jedynie jablko srednio jej smakowalo. Ale cycek nadal najlepszy :) Od ok miesiaca nasze noce sa straszne, mala potrafi budzic sie 10razy nawet i to z krzykiem i tylko piers ja uspakaja wiec spi z nami. Pediatra twierdzi ze to zeby ale na razie zadnego nie widac. Pociesza mnie nieco ze nie tylko u nas noce takie ciezkie :) od 3 dni podajemy na noc kaszke ryzowa Holle ze zblendowanym bananem i pobudek jest mniej, wiec licze ze bedzie lepiej i pelny brzuszek poprawi jakosc snu malej :) Wczoraj szczepilismy na pneumokoki wiec dzis odpuscilam spacer. Na razie goraczki brak, humor dobry, ale stresuje sie tak jak po kazdym szczepieniu. Od tygodnia mala za to reaguje rykiem na kazda nowa osobe ktora zobaczy... az dziwne, bo wczesniej albo sie usmiechala albo obserwowala zdziwiona. Mam nadzieje ze jej to minie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu- myślę, że spokojnie możesz podawać kleik i kaszki bezglutenowe. Możesz też już chyba podać obiadek z mięsem. Dziewczyny, zaskoczyłyscie mnie z tą witaminą D. Siostra ma córkę, która ma rok i 3 miesiące i lekarka dopiero po roku kazała podwoić dawkę. Ja się nie pytałam lekarza, bo byłam pewna, że mam czas na zwiększenie. To w końcu ile jednostek podajecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgo, ja bym dawala dalej 400 jesli nic sie nie dzieje i lekarz nie zalecil zwiekszyc dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pazdziernik - to normalne ten płacz na inne osoby, u mnie córki tak miały i przeszło. Był też u nich etapo tzw. lęku separacyjnego, wtedy chciały tylko do mnie, jak znikałam z pola widzenia, to płakały okrutnie. Gdzie kupujesz te kaszki holle? Nie widziałam u mnie ani w rossmanie ani w marketach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagicznyCzassssss
Aga83 te sukienki babeczka szyje na zamówienie, więc możesz zamówić krótką do kolanka i będzie doborze:-))) zakochałam się w tych sukienkach:-))) są mega piekne;-))) mojej nie przeszkadzało a raczkowala córka pierwsza:-))) uszyta sukienka tzn kupiłam w sklepie Wójcik byla do kolanek i było ok:-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sowa- tak właśnie zrobię:-) Ale ja się cieszę, że chrzciny mamy już za sobą. W ciągu ostatnich 4 dnich córce wyszedł pierwszy ząbek, zaczęła raczkować i dziś pierwszy raz usiadła. Co prawda jeszcze słabo jej to wychodzi, ale dzielnie ćwiczy cały czas :-) jak nic to nic, a jak postęp, to wszystko na raz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna 33
DZięki za odpowiedzi o tum mleku trochę mnie.to uspokoiło. Zazdroszczę, że wasze dzieci już pełzają, siadają, raczkują. U nas nic nowego się nie dzieje od miesiąca, zero postępu od tamtego czasu a naprawdę synek bardzo duzo leży na brzuszku. Nie wiem dlaczego tak jest. Manualnie bardzo dobrze sobie radzi, ma sprytne rączki, bardzo zwinne paluszki ale z motoryką ciała naprawdę jest na bakier, ja juz pomagam jak mogę ale nie da się pewnych rzeczy pokazać, nauczyć, musi sam do tego dojść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
Haha Reox, tez myslalam o Tobie ostatnio. u nas idzie 2 jedynka... Mi zie wydaje, ze takie nam sie dzieci trafily, pewnie odreagowyuja tez, ale cycoholiki i tyle hehe. pierwsza corka do 15 miesiecy tak spala.. odstawilam i zaczela przesypiac noce. takie przytulasy. U mnie nie dosc, ze noce kijowe to pobudka 4-5. mega sie ciesze, jak pospia do 5 30 ale to rzadko.. jak nie jedna, to druga... No ale maz mi zaczal wieczorami pomagac, bo bywalo goraco, doslownie chcialam uciekac ;) Co do ilosci snu. Ja tak przywyklam do malej ilosci snu, ze jak odstawilam Zuzie, to i tak sie budzilam przez jakis czas, co godz.. haha organizm sie przeprogramowal. Aga, moja przyjaciolka tak chudla, w koncu gin kazal przestac jej karmic. a Ty do kiedy chcesz? zastanow sie bo 47 to juz nie jest fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna, tak jak pisza dziewczyny, podawaj zamiennik, jogurty naturalne. a za jakis czas sprobowalabym zwykle mleko. ja corce podalam na 11 miesiecy, rozrzadzalam z woda. mm nie chciala pic i tyle, probowalam ja odstawiac - z miernym skutkiem. Moja tez leniwa, nawet na brzuszku lezec. nie chce, vo odrazu bije buzia, najlepiej by chciala zeby ja nosic, a klocek ciezki nadgarstek prawy mi wysiadl :o nie martw sie jeszcze Cie syn zaskoczy, moze wcale nie raczkowac a odrazu wstanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspolczuje Wam dziewczyny tylu pobudek nocnych. U mnie dzisiaj bylo to samo. Maly obraca sie na brzuch a na plecy nie umie. Tej nocy co chwile plakal bo byl na brzuchu... co chwile chodzilam go obracac. Jestem dzisiaj jak zywy trup. Naprawde nie wiem, jak mozna tak funkcjonowac. Ja co prawda od czasu narodzin synka mialam moze z 2 noce przespane, wiec na nadmiar snu nie narzekam, ale kurde takie wstawanie co chwile to jakas masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×