Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszła mamusia

Wrześniówki 2017

Polecane posty

Gość Kuleczkaaaaaaa
Dziękuję Bety:))) mi się chyba też bardzo podoba Tina:)) nawet bardzo;-) zresztą kobitki wiecie każdy ma swój gust:)komis się może nie podobać a komus bardzo:))) ale już zostanie Tina:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaaaa
Dziewczyny a teraz trochę się WAM wyzale:(( odebrałam mała wczoraj ż przedszkola i miała tem nie duża bo 37,5 Także luz ale na wieczór wzrosła jaj do 39,6 przez godzinę jej zbijalam noc nie przespana bo czuwałam nad moją corcia:) i od 3:00 w nocy znów to samo 39,8 Tak bardzo się balam:-(pogoda na zewnątrz nie pomaga przy temperaturze:( masakra. Dziś jest ok mam nadzieję że nie podrośnie znów tak bardzo:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja wlasnie czekam w swojej przychodni na wizyte u ginekologa i zaraz bede miala pierwsze ktg :) ciekawa jestem jak to wyglada. Dzis mam 35tyg+4dni i teraz juz ktg bede miala przed kazda wizyta. Ciekawa tez jestem co lekarz mi powie na temat szyjki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuleczka, ale wysoka goraczka, musialas sie przez noc niezle denerwowac... i jeszcze ta tempwratura za oknem nie pomaga. Oby Twoja mala czula sie dzis juz dobrze, trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okłady zimnym ręcznikiem pomagają. Ktg wygląda tak że takie dwie pluskwy do brzucha podpinaja i w ręce trzymasz przycisk. Słychać szum a na wykresie widać skurcze.przy każdym ruchu dziecka wciskasz przycisk.trwa to 30 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja byłam podpięta z 40 minut tak szalał w brzuchu synuś że głowa mała do tego tabnie wygodna kozetka. Mój się przeziębił na szczęście miał tylko stan podgorączkowy ale katar taki że co się przebudził to płacz i dopiero na ramieniu zasypiał a jak próbowałam usiąść albo go odłożyć to płacz. Na szczęście mu przechodzi. A do tego jeszcze zęby trzy naraz mu idą:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaaa
Dziękuję październik:) były okłady bez nich było by pewnie pogotowie:( dziś się bawi :) nie jest źle, ale wiadomo na wieczór rośnie temperatura:( ale ż każdym dniem wiem.ze będzie lepiej:) ale wiecie dziecko chore to tragedia:( pogoda masakra:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaaaa
Myślicie że dziewczyny z innych topikow zaglądają do nas czy już urodzilysmy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kosmetyki z musteli, co kupić dla niemowlęcia? Albo z innej firmy. Dziś jadę kupić a nie chcę by mi coś nie potrzebnego wcisnely. Na pewno zaglądają tylko nie wiadomo w jakim celu. Czytałaś jakiś goscgosc2 się mądrze udzielał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli zalezy Ci na dobrym skladzie to wiem ze na pewno szampon w piance z Musteli ma bardzo dobry :) na razie z tych kosmetykow to duzo nie potrzeba chyba. Ja mam plyn do kapieli Hipp a na odparzenia Bepanthen. I do kapieli co jakis czas zwykly naturalny olejek migdalowy. Zastanawiam sie czy jakis balsam do ciala dodatkowo sie kupuje? Jestem juz po ktg, mala byla dosyc spokojna,a ja sie wynudzilam ;) polozna powiedziala zeby przed kolejnym ktg zjesc cos slodkiego, zeby dziecko bylo bardziej aktywne, a nie przysypialo :) teraz czekam na wizyte. Kuleczka, jak mała sie bawi to znaczy ze czuje sie lepiej, moze goraczka juz nie wroci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny mam dramat przepraszam was na początek ze tak na smutno ale jakas infekcja mi się na pochwie zrobila mam peknieta..leze na patolce od wczoraj.... daja mi antybiotyki taka mala draska jak oddawałam mocz i tam podleciało na ta draske to jeden wielki ogien bol nie do przeycia poszlam do ginki i zapalenie pochwy spowodowany ciężarem ciąży...i tym polozeniem plodu ze tak nisko,,, Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paelka gratilacje a myslalam ze to ja [pojde na pierwszy ogien z 3 września :) Kochaj ciesz się i wracaj do nas!!1 Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bettyzgr
Ela :( trzymaj się tam. gorąco jest i to sprzyja też infekcją...mi też się coś zrobiło znowu, ale póki co nie ma tragedii ma nadzieje ze zaraz minie. moja gin nawet o ktg nie wspominała póki co. za tydzien ide do niej moze cos sie dowiem. musze jeszcze zrobic gbs za trzy tygodnie póki co. stwierdziuła ze skoro eble powyieniałam wszedzie to kupie jeszcze zestaw wypocxzynkowy bo łózko mamy stare i nie duze i nawet dzidzie wziąć do łózka to bedzie tragedia. niewygodne i w ogole. całą ciąze sie meczyłam tylko na tym łózku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże i jestem cała mokra, najchetniej bym pod prysznicem przesiedziała.tragedia jakas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
Elka ty to zawsze cos masz biedulko trzymaj sie! oby ten wrzesień juz nadszedł i wszystkie szybko porodzilysmy bo ja tez juz nie mam siły i te upały... Ja na ktg sie nie wybieram na razie.mój lekarz twierdzi że ktg w 38 tyg dopiero i wogole nie jest konieczne jak z dzieckiem wszystko ok to nie trzeba robić.Zamierzam dzis dzwonic do poloznej i umowic sie z nia na przyszly tydzien w szpitalu porozmawiac o planie porodu no i o jej opiece podczas porodu. Ostatnio grzebałam w dokumentacji z poprzedniej ciązy to wtedy miałam łożysko na przedniej ścianie a teraz mam na tylnej dlatego tez jest taka róznica w odczuwaniu ruchów,wczoraj aż nagrałam filmik bo normalnie jakbym jakiegoś obcego miała w brzuchu jeszcze takie dziwne te ruchy takie szybkie no naprawde jestem w szoku czasami:) No i pierwsza córke urodziłam 12 dni pozniej od tego etapu na ktorym jestem dzisiaj w ciąży.a lekarz potwierdzil ze jesli pierwsze urodzilam wczesniej to prawdopodobnie to tez bedzie wczesniej :D Kuleczkaa ja taki dramat albo nawet wiekszy przezywalam z córka w kwietniu-maju miala chyba 3 razy goraczke po 39-39,5 antybiotyki i niewiadomo co jej było odchodzilam od zmysłow goraczka nie spadala jak powinna...juz nawet na specjalistycznych konsultacjach byłam dwa razy prywatnie na usg brzucha itd no dramat nie chce juz sobie tego przypominac.chore dziecko to najgorsze co moze byc.także szybkiego powrotu do zdrowia dla małej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktg powinno się robić jak czujesz zmniejszone ruchy, siostra sama od siebie pojechała i od razu cesarka bo owinelo się pepowina. Także raz na tydzień wydaje mi się ze jest nawet wskazane tym bardzo ze ktg jest darmowe. Nie wiedziałam że można popekac od ciężaru płodu. Trzymaj się i lez dużo w takim razie. Chociaż ja nie mogę leżeć jak mnie mocno kopać. Mam pytanie cała ciążę nie spozywalam miodu, A chciałam zacząć pić na czczo szklankę wody z miodem. Podobno jest super na zaparcia i zgage. A poza tym ma wiele witamin. A mam akurat miód z pasieki. A nie wiem czy to nie zaszkodzi dziecku jak tak nagle wprowadzenie do jadłospisu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe czy przy karmieniu można pić bo to alergen jest. Ogólnie po roku można dziecku dawać pic. Mam nadzieję że witaminy się nie zdubluja z witaminami ciazowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie tak. Choć teraz to pewnie na sierpniówki zaglądają na nas we wrześniu będą ;) trzymaj sie tam Ela. Moja siostra też właśnie chyba po 38 tyg dopiero ktg miała ciąże bezproblemowe. A ja już muszę od 36tyg co tydz latać. Teraz w środę będę miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krem na początek jakiś malutki jak skóra jeszcze się łuszczy bo później to już nie potrzebny. Mojemu z między paluszków i na stópkach się łuszczyła i trzeba było mocno nawilżać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jaki krem? W ogóle wystarczy żel do kąpieli głowy i ciała. I balsam? Bo akurat znalazłam to w ofercie musteli? Oliwka jest potrzebna jakbym używała tego balsamu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki dziękuję za miłe słowa :) Malutka waży 2100g i ma 49cm, dostała 10 punktów. Ogólnie wyniki ma dobre, ale w ciąży prawie cały czas już w szpitalu miałam jakieś bakterie w wymazie z pochwy i dlatego musi zostać przynajmniej 2 tygodnie na obserwacji, mam nadzieję, że nic się nie przypląta, bo już zdążyłam się naczytać o groźnych powikłaniach po takich bakteriach, włącznie z sepsą :o Ale jestem dobrej myśli, powoli dochodzę do siebie po cesarce. Niestety pokarmu na razie nie mam. Życzę wszystkim zdrówka i szczęśliwego, jak najmniej bolesnego porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz teraz męczyć piersi żeby poszedł pokarm, może też jakas herbata laktacyjna. Poradz się położnej. Malutka ale szybko nadrobi wagę. Mnie lekarz opiepszyl że czytam w internecie. Sama musisz być dobrej myśli a będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miod całą ciąze spozywam.chyba bym zimy nie przetrwala bez tego. i ogolnie jem wszystko. wlasnie zjadłam frytki. chociaz oczywiscie tego typu rzeczy rzadko...ale nierawz sie zdarzy i dzis nadszedl ten dzien. pije duzo mleka i ogolnie produktow duzo mlecznych gdzie przed ciaza raczej nie lubilam. ja ostatnio mialam schize...bo na szkole rodzenia na poczatku byla mowa ze jak dziecko ma tzw ruchy motyla, czyli tak sie szamocze i trzepie prszez dluzszy czas to wlasnie moze byc pępowina...a ostatnio pol nocy ciagle odczuwałam takie ruchy...w miedzy czasie zasnelam a jak sie w srodku nocy przebudzilam to mialam jechac na szpital bo nie czulam ruchuow, az plakalam...ale sie uspokoilam i po pol h sie odezwala....nastepnego dnia tez sie zastanawialm bo mi sie wydawalo ze rusza sie mniej ale po poludniu juz zaczela bardziej, a nastepnego juz wszystko wrocilo do normy. ogolnie dzieci czesto sie zaplatuja w pepowine ale z reguly nie jest to grozne, a najczesciej jak sa jeszcze małe , pozniej juz trudniej. ale mam dxis wywalony brzuch, mała się tak wypina ze mam brzuch kwadratowy.ja powiem szczerze ze itak jestem w szsoku bo mam na przedniej łozysko i myslalam ze az tak nie bede czuła, ale czuje konkretnie mimowszystko i tak samo brzuch sie cały rusza. tylko ze ten mały bąbel zawsze jak włacze kamerke w tel to przestaje sie ruszac, jakby wiedziała ze bede filmowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paelka N pewno wszystko będzie dobrze.nie czytaj takich rzeczy tylko weź w rękę dobra książkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaaa
Gościu z musteli: Płyn do kąpieli możesz myć nim też główke Szampon dla noworodków w piance jest super Balsam do ciała jest bardzo wydajny Olejek do masażu (ja stosowalam raz balsam raz olejek) Krem do pupy chenng 123.. Ewentualnie olejek do kąpieli jest rewelacyjny Przy wyborze będziesz miała dwa rodzaje standardowe i takie niebiesko/żółte one sa dodatkowo nawilżające chyba:-/ I sztyft do buzi coś co musisz mieć rewelacja:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu, jak kupisz balsam to oliwke juz odpusc, nie bedzie Ci potrzebna. Poza tym oliwka wbrew pozorom wcale dobrze nie nawilza skory, tylko ja natluszcza. Ja juz po wizycie, szyjka dluga i zamknieta. Gin pobral tez GBS. Za dwa tyg kolejna wizyta i wtedy bede miec ktg i usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×