Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszła mamusia

Wrześniówki 2017

Polecane posty

Gość gość
Jedyny problem który wyszedł na początku ciąży to niedoczynność tarczycy i od razu leki Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziudziulkowo
Dziudziulkowo,pierwsza ciaza,termin 20.09, wielkopolskie, i chyba najstarsza jestem 33l. ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
łłłooo matko to ja na pierwszy ogien chyba ide :P Betka mnie tez denerwuje wszystko:( Schowalam sie kurtke i niewiem gdzie :P W dodatku zle sie czulam cala niedziele dzisiaj caly dol brzucha mnie bolal...:( Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paelka
Druga ciąża, 31 lat, termin 18-26.09 (nie sprecyzowane, bo inny termin z miesiączki, inny z usg, na usg prenatalnym podał mi lekarz mniej więcej po środku). Poprzednie dziecko urodziłam miesiąc szybciej, więc całkiem możliwe, że teraz będzie podobnie. Dziewczyny a czy miałyście tak jak ja, że zaczyna was rano brzuch boleć po skorzystaniu z toalety? Bo pisałam ostatnio, ale nikt nic na ten temat nie odpisał, to możliwe, że jestem sama... Betty z tymi nerwami doskonale Cię rozumiem, 2 dni temu też doszłam do wniosku, że najlepiej mi się samej ze sobą spędza czas, bez nikogo więcej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćPaulina
Paulina. Termin 10 wrzesień. 25lat. 2 ciąża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
Paelka, nie mialam jeszcze takiej sytuacji zeby bolal mnie brzuch po skorzystaniu z toalety, ale za to czesto mam tak, ze brzuch zaczyna mnie bolec jak mam pelny pecherz ;) na szczescie pojscie do toalety szybko niweluje ten problem i kłócie ustaje. Dziewczyny, zaczelam 17 tydzien i wczoraj mialam pierwszy CAŁY dzien bez mdlosci od 7 tygodnia ciazy ;) oby utrzymalo sie jak najdluzej! A wczoraj kupilam swoje pierwsze w zyciu spodnie ciazowe :p wreszcie waga ruszyla troche do przodu, nadrobilam juz 1.5kg ktore schudlam przez wymioty, a nawet nadrobilam troszke wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
nick | wiek | termin porodu | województwo ELA | 30 lat | 3 września | pomorze PAŹDZIERNIK | 28 lat | 9 września | mazowieckie PAULINA | 25 lat | 10 września| REDSKY |30 lat | 15 września | małopolskie EWA | lat | 15 września | wielkopolskie PAELKA | 31 lat| 18 września| DZIDZIULKOWO| 33lata | 20 września| wielkopolskie BETTYZGR |28 lat | 29 września | łódzkie czesc nowe dziewczyny :):P Ewa masz termin na ten sam dzień co ja ile masz lat jak mozna wiedziec to wpisze do tabeli :) Paelka skąd jesteś to uzupełnie tabelke,wpisałam ci 18 wrzesien termin ja tez mam termin miedzy 10 a 15 pierwsza corke tez urodziłam 3 tyg wczesniej no ale zobaczymy ja bedzie tym razem :) Paulina napisz skad jestes i jak tam u ciebie ciąża przebiega bo chyba nic jeszcze nie pisałaś oczywiscie jesli chcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćPaulina
Zapomniałam:) lubelskie. Ciąża dobrze przebiega choć od początku biorę luteine i kwas foliowy w większej dawce. Trochę nie mam czasu odpocząć bo 9 miesięczny synek jest bardzo energiczny i nie da poleżeć:) Paulina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick | wiek | termin porodu | województwo ELA | 30 lat | 3 września | pomorze PAŹDZIERNIK | 28 lat | 9 września | mazowieckie PAULINA | 25 lat | 10 września| REDSKY |30 lat | 15 września | małopolskie EWA | lat | 15 września | wielkopolskie PAELKA | 31 lat| 18 września| mazowieckie DZIDZIULKOWO| 33lata | 20 września| wielkopolskie BETTYZGR |28 lat | 29 września | łódzkie Już się poprawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam drogie Mamy! Jestem studentką Żywienia Człowieka (SGGW) i razem z prowadzącym zajęcia przeprowadzamy badanie na temat suplementacji w ciąży. Jeśli urodziłaś nie później niż 7 miesięcy temu to zachęcam do udziału w anonimowej ankiecie. Bardzo nam to pomoże w interpretacji wyników Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSep7 xm1INQ1Y0Q7GLLqNOTVvZsfjlxHPoEwoXKcRaMzfWYk2w/viewform?c=0&a mp ;w=1 Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehehe ja już w 7 tygodniu kupiłam dwie pary spodni ciążowych bo były fajne w lidlu i tanie..ale są jeszcze przydużźe ...czekaja na swoją chwilę...ja narazie przytyłam tylko 1 kg...a nie wymiotowałam w ogole. ale juz z natury mała nie jestem wiec to dobrze. i itak bylam w szoku bo bylam pewna ze przez to siedzienie w domu ciagle to na bank o wiele wiecej waze...przeciez krwiaka mialam to lezalam caly czas, pozniej te chorobska to tez nie wychodzilam zdomu...prawie wcale ruchu...a tu prosze...duzo nie poszlo do przodu...chyba tez przez ten stres zwizyny z tą zastawką niedomykającą się...ale uz mi lepiej...lekarz powiedzial zeby sie tym nie stresować i rozmawialam z kolezanka z pracy co tez jest w ciazy akurat i co prawda nie jej dzidzius ale sama ona ma wrodzonbą niedomykalnosc z fala wsteczną i normalnie korzysta z zycia...wiec nie taki diabel straszny to raczej uznawane jest z wadę bardziej kosmetyczną niz jakas groźną...ale i tak mam nadzieje ze wszystko sie podomyka i bedzie dobrze. a co do pęcherza...to ja nie czuje pieczenia, nawet jak mi wykryli bakterie w moczu to co dziwne nie czulam ani bolu ani pieczenia pęcherza tylko podbrzusze mnie bolało...dopiero raz jak wlozylam takie globulki od gin z witaminą c...to jak sikałam to myslalam ze umre ze szczypania...ale juz jest git. nieraz też miałam takie krótkotrwałe szczypanie po współżyciu na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.fotosik.pl/zdjecie/9ed08b50615156aa to mój pympolek. tylko wam wyskoczy ze tresci niby sa dla osob pełnoletnich i czy jestes pewien ze chcesz wejsc. niechcacy zaznaczyłam cos dodajac fotke do linku. nie bojcie sie nic tam nie ma złego :) fotka slabej jakosci. na polowkowych beda juz fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Cześć dziewczyny. Redsky zapomniałam dopisać swojego wieku. Mam 29 lat. Pierwsza ciążę przenosilam o tydzień więc zobaczymy jak będzie teraz, która z nas pierwsza urodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
A co do spodni ciazowych noszę od tygodnia dlatego że jest mi tak wygodniej A brzuszek już mały jest.Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
Betty piekna dzidzia :) ja juz nie moge sie doczekac polowkowego badania 4d :) co do tycia w ciazy to ostatnio znajoma ktora urodzila jakis czas temu chwalila sie ze w ciazy przytyla tylko 10kg- z tym ze ona juz przed ciaza miala duza nadwage (z tego powodu ma problemy z kregoslupem i podczas porodu nie mogli jej sie wbic ze znieczuleniem) wiec teoretycznie w ciazy powinna nie tyc wcale, ewentualnie jakos minimalnie, tak twierdza lekarze ;) chociaz moze nie powinnam z tego zartowac bo niezaleznie od sylwetki ciezko przewidziec ile przybedzie nam na wadze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nick | wiek | termin porodu | województwo ELA | 30 lat | 3 września | pomorze PAŹDZIERNIK | 28 lat | 9 września | mazowieckie PAULINA | 25 lat | 10 września| lubelskie REDSKY |30 lat | 15 września | małopolskie EWA | 29 lat | 15 września | wielkopolskie PAELKA | 31 lat | 18 września| mazowieckie DZIDZIULKOWO | 33lata | 20 września| wielkopolskie BETTYZGR |28 lat | 29 września | łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej! Dzisiaj strasznie zle sie czuje przez ten ucisk na pecherz:( Martwie sie zeby mi nic tam nie popekało:( Jesli chodzi o poranne bole brzucha po toalecie to mam takie i to czesto ze musze sie potym plozyc na conajmniej 30 minut i skulic nogi Od 4 miesiaca bede musiala lezec non stop podobno :( Ela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A1986
Ania/31/pierwsza ciąża/8.09/Mazowieckie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela to widzę, że te bóle mamy wspólne. Ja poprzednią ciążę przeleżałam jakoś od połowy, w 29 tygodniu dostałam zastrzyk na rozwój płuc w razie, jakbym miała zacząć rodzić... I byłam kilka razy w szpitalu pod pompą z magnezem, bo wcześnie miałam skurcze. Ogólnie miałam nadzieję, że ta ciąża będzie normalnie przebiegać, ale kolejny dzień strasznie mnie boli brzuch... I boję się, że znowu będzie to samo :( A co najlepsze to żaden z lekarzy nie potrafił powiedzieć, dlaczego tak się czuję, bo z dzieckiem było w porządku i wyniki badań też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej dziewusie...mam nadzieję ze wam przejdzie.ja odpukać czuję się najlepiej jak dotychczas pod względem bólów brzucha itd.Mi prawie nie pobolewa.Ale osłabiona jestem przez antybiotyki bardzo i zatoki mnie dziś pobolewaha.mam nadzieję że z rana bol ustanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicky lauda
Hej Dziewczyny :) Ja jestem w 14 tygodniu. Miałam USG genetyczne i test PAPPA i wszystko wyszło ok. Teraz się trochę martwię, bo w czwartek byłam u gin.i zrobiła mi cytologię, badanie czystości pochwy i dość doleśnie mnie ugniatała w brzuch podczas badania ogólnego :( Czy mogła zrobić krzywdę dziecku? Wczoraj miałam takie mikro plamienie i teraz zastanawiam się, czy nie iść jeszcze na usg, zobaczyć czy nadal jest ok. Jak myślicie? Do tej pory brałam luteinę do pochwowo dwa razy dziennie. Lekarze kazali mi odstawić po 13 t.c. - tak nagle, ale ja nadal biorę, tylko zmniejszyłam do 1 tabletki dziennie. A drugie pytanie - czy zaobserwowałyście może, że Wasze brzuchy "biją" ? - tzn. ja jak leżę, to widzę, jak brzuch regularnie się porusza, w rytm pulsu. Nie wiem, czy to mój puls, czy dziecka? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To raczej twój puls nie dziecka.pozatym puls dziecka na tym etapie jest przyspieszony z czasem będzie maleć.co do ugnisysnia to Ci żadnej krzywdy nie zrobiła.to normalne bo tak się bada.a co do plamienia go każde z nich lepiej skonsultować z lekarzem.raczej nie jest to nic złego go często się zdarza ale lepiej chuchac na zimne.ja hmowilsbym się ns wizyte lub chociaż zadzwoniła do lekarza swojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I zalezy czy ci te plamienia minely.jaki mialy kolor.czy byly skrzepy czy bolal cie przy tym brzuch....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nicky lauda
To byly doslownie dwa malutkie ślady na wkladce. Nie wiem,co o tym myslec. Czuje się dobrze,nic mnie nie boli. Wczoraj mialam lekkie wzdecia i zaparcie. Nie wiemczy to ma jakis zwiazek. Dlugo się staralismy o dziecko dlatego boję sie strasznie o te ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie moja gin mowi:póki to nie jest żywa krew i całą wkładką nie jest czerwona to o niczym złym nie powinno świadczyć.nie wiem jak bierzesz luteine,dopochwowa?może sobie p aznokciem z awadzilas i podraznila coś.raz też tak miałam.jak nic Cię nie boli i pc tamtej pory już nic Co nie leci go wszystko powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze wspolzylas przed tym incydentem? Rozne moga byc powody.wzdecia i zaparcia raczej nie maja zwiazku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nicky lauda
Tak, wspolzylam w niedziele. Plamienie bylo wczoraj. Luteine przyjmuje dopochwowo. Raczej staram sie delikatnie ja aplikować, ale moze to mialo zwiazek. Albo stosunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicky lauda
Tak, współżyłam. I tak - luteinę biorę dopochwowo, choć staram się aplikować ją bardzo delikatnie. Może to wszystko miało wpływ. z jednej strony dla świętego spokoju poszłabym na to usg, ale do Lux MEdu ( dla mnie bezpłatnie) oczywiście najbliższe terminy sa na maj, więc musiałabym znów zapłacić 300 zł (wizyta u mojego lekarza +usg). Z drugiej strony nie chce popadać w paranoję. Wiem, że muszę się uspokoić i być dobrej myśli. NIe mogę co 2 tygodnie latać na usg przez całą ciążę! Pierwszy trymestr był straszny - a to nie było zarodka - już lekarz rozkładał ręce, a to nie było słychać serduszka. Ciągłe nerwy. Ciagłe czekanie na usg ( było ich chyba ze 4). Dwa tygodnie temu, po usg genetycznym uspokoiłam się i byłam naprawdę dobrej myśli :) a teraz znów się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przestań.nic się nie stało dzidzi ns pewno od dwóch plamek.to nierealne.jateż jestem z 14tc i miałam 10usg....:/:/ale miałam krwiaka i kilka razy plamilam oraz zapalenie pecherza więc musiałam monitorować.i też pokazałam w paranoję.a teraz miałam 16 marca i będę miała wizytę 6kwietnia i chyba bezusg.następne polowlowe na początku maja.ale juz tak nie wydziwiam.14tc yo juz rozwiniety dosc plod i coraz silniejszy.ja tez sie marwie bo bralam dwa antybiotyki no bylam strasznie chora ale mysuslam strasznie mnie oslabily i tez sie martwie ake co mam zrobic...sa rzeczy na ktore nie mamy do koncs wplywu.na pewno wsxystko jwst dobrxe.od dwoch plamek dzuecku nic sie nie stalo.po seksie tez czesto tak jest.tymbardziej jsk sie cos dopochwowo przyjmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×