Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszła mamusia

Wrześniówki 2017

Polecane posty

Mnie pobolewal brzuch nieraz ale teraz raczej bardzo sporadycznie.już mi nie twardnieje.kilks razy tak mislam i wzielam spazmoline rozkurczowa przrpisana przezgin nA taką okolicznosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
Mi brzuch nie twardnieje, ale co jakis czas pobolewa w dole, juz sie przyzwyczailam. Nad imieniem intensywnie myslimy ale na razie pustka w glowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boicie się porodu? Ja zawsze zwlekalam z zajściem w ciążę, na samą myśl o porodzie aż mi nie dobrze się robiło i słabo. Teraz czytam przebieg porodu i jestem przerażona :( wątek np rodzenia łożyska itd mnie obrzydza. Też tak macie czy ze mną jest coś nie tak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Ja już wiem co mnie czeka.! Trzeba być dobrej myśli. Pierwszy poród był dość długi i bolesny Ale jak tylko corka się urodziła wszystkie bóle przeszły momentalnie. Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo osób porównuje poród do silnych bólów okresowych, ja takowe mialam co miesiąc wzywana karetka bo z bólu mdlalam, nie raz zostawiali mnie w szpitalu bo ciśnienia nie mogli wykryć. Jakbym wiedziała że bede w ciąży to trzymalabym te papiery.a tak to nie wiem co się wydarzy na tej sali porodowej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku najdziwniejsze jest to ze ja przed ciaza go jak mi krew pobierali to plakalam a do ginskologa wcale bie chodzilam tylko kikka razy raptem bo jak mitam w środku p rzyrzadami Machal to mdlalam żyłam w świadomości cesarki bo mi kiedyś okulista powiedział że będę raczej miała.okazało się ze nie mam aż takiej wady żeby było to konieczne a gin przekonała mnie ze naturalny poród jest o wiele bezpieczniejszy i żeby próbować a cesarka zawsze jest ewentualnosvia.i wiecie co odkąd jestem w ciąży to się wcale porodem nie przejmuje ani bólem ani niczym.skoro tyle kobiet ns świecie codzień nie rodzi to przecież i my damy radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie tez nie czuje stresu przed porodem - martwie sie tylko tym, zeby trafic na dobrą opiekę na sali porodowej bo mam wrazenie ze od tego bardzo duzo zalezy... na pewno nie chcialabym wrocic do domu z jakas traumą :) wierze w szybki i bezproblemowy porod bez komplikacji i tego na razie sie trzymam, chociaz jak ostatnio poczytalam o wyproznianiu sie podczas porodu to zrobilo mi sie po tym jakos slabo bo uswiadomilam sobie jak malo o porodzie na razie wiem :D tak wiec jak same widzicie na razie nie mysle o bolu, a raczej o roznych innych krepujacych rzeczach ktore nas czekaja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no mi nie jedna koleżankaopowiadała ze doszło do tego na sali....to naturalne przy parciu....no cóż...heh nagorsze dla mnie jest ze przy tym będzie mój facet. no ale co zrobić, nic sie nie poradzi, moze nam sie nie przytrafi haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mające problem z tarczycą - czy chodzicie z tym do endokrynologa? Bo jak na razie to jedna wypowiedź mi się tylko rzuciła w oczy, że ktoś chodzi. I jak to jest, jak w koncu tarczyca jest w normie? Przestaje sie brać euthyrox? Czy się nadal bierze profilaktycznie? Redsky i Pazdziernik widze, że ładne wyniki już macie, to może się wypowiecie :) Ja nawet jakbym miała wolne 9 tys. to i tak by mi było szkoda tyle wydać na poród ;) Wolałabym coś za to kupić :P A1986 zacznij może stosować espumisan, mi pomogło :) a jeszcze jak przestałam jeść tyle smażonego to już w ogóle nie muszę go brać. Ewa na ten twardy brzuch to polecam MagneB6, a przy następnej wizycie koniecznie lekarzowi o tym wspomnij. gość - nie nakręcaj się porodem, tyle kobiet przeżyło, dasz radę i Ty :) Ja w poprzedniej ciąży bardziej niż porodu bałam się o zdrowie dziecka, bo miałam ciążę zagrożoną, ale specjalnie nie czytałam o porodzie, jego przebiegu itd., żeby się jeszcze bardziej nie stresować :) Teraz na szczęście będę miała cesarkę, więc przynajmniej w tym jednym aspekcie jestem spokojna, bo jednak poprzednio się trochę umordowałam zanim wzięli mnie pod nóż. Takich bóli krzyżowych nikomu nie życzę :( Pazdziernik2016 z tym wypróżnieniem się w trakcie porodu to niestety prawda, kiedyś obowiązkowa była lewatywa, nie było wtedy niespodzianek, ale teraz już jej nie robią. Moja znajoma miała taki poród rodzinny, że mąż się cieszył, że dziecko wychodzi, a tam kupa... :P No ale niestety wszystko się może wydarzyć, trzeba być przygotowanym na różne ewentualności ;) Ale i wtedy nie ma się co przejmować i przeżywać, położne odbierające poród niejedno już widziały... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Rozmawiałam właśnie z lekarzem o twardym brzuchu przepisał mi luteine plus właśnie magne b6 no i oczywiście L4 i leżenie dopóki się nie uspokoi to wszystko. A co do tarczycy początkowy wynik 3,55 dostałam od ginekologa eutyrox 25 kolejny wynik 2,28 i kazał gin dalej brać po jednej tabletce Ale nic nie mówił o wizycie u endokrynologa tylko co miesiąc mam kontrolować wynik tsh.Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
Hej dziewczyny ja biorę magne b6 brzuch mi rzadko twrdnieje ale na pocztaku ciąży bywał twardy. Paelka ja jako takiego problemu z tarczycą nie mam to bardziej sobie wkręcałam :P miesiac temu mialam 1,7 a teraz 1,9 wiec troche podskoczyła gin w sumie nic nie powiedzial ale na nastepna wizytę mam znow zrobic tsh. ja to teraz bardziej boje sie komplikacji okołoporodowych itd niz samego porodu.Mi tam robili lewatywe i to nic strasznego wole sie wypróżnic przed niz pozniej w trakcie poza tym gdy jelita sa oczyszczone robi sie wiecej miejsca i podobno to tez pobudza do akcji porodowej. ehhh zamówwiłam sobie pizze bo dzis caly dzien chodze głodna wyjadłam wszystko z lodówki i dalej jestem głodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny moje drogie ja mam wlasnie miekki brzuszek jak taki flak niewiem czemu byc moze jest to spowodowane tym ze mam nisko plod polozony a powiedzcie mi prosze macie czeste wizyty na siusiu w wc? Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ela.Niby w drugim trymestrze to mniej się siły chodzi bo macica się unosi i już tak nie ucusja na pęcherz.ja itak często chodzę zależy od dnia ale też dużo pije.Ty możesz też częściej chodzić bo vi dzidziuś ucusja na pęcherz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela, mi sie siku chce strasznie czesto, od pierwszego trym nic sie nie zmienilo ;) niezaleznie czy pije malo czy duzo to i tak latam do lazienki. Paelka, co do tsh- jak tylko gin potwierdzila ciaze od razu wyslala mnie do endokrynologa (tsh ok 3.7). Trafilam na naprawde swietna lekarke, jest bardzo dokladna, jestem u niej na wizycie co 1.5 miesiaca i za kazdym razem robie badania krwi (tsh, ft4, wapn, a wczesniej jeszcze skierowala mnie na wit d3 i jakies przeciwciala tarczycy zeby sprawdzic czy problemy z tarczyca sa u mnie uwarunkowane genetycznie i czy moge przekazac je dziecku- na szczescie wyszlo, ze nie). Potem skierowala mnie tez na usg tarczycy bo nigdy nie mialam. Najpierw bralam Euthyrox25 i tsh zaczelo od razu powoli spadac, ale lekarka powiedziala ze do konca ciazy bedziemy stopniowo zwiekszaly dawke bo im ciaza bardziej zaawansowana tym zapotrzebowanie na hormony tarczycy rosnie- teraz biore 5x w tyg Euthyrox50 i 2x w tyg Euthyrox75. Ostatnio rodzila siostra mojego meza i ona miala bardzo zblizone leczenie tsh podczas ciazy. A i tak z ciekawostek- miala lewatywe przed porodem wiec chyba w niektorych szpitalach robia- oby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy pewnie z tą lewatywa też od wielu czynników.umówmy się ze nieraz nie ma takiej możliwości.Zależy czy w terminie czy poród jest nagły jak jest zaawansowany.mo różne rzeczy pewnie mają wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a wy też spicie albo jak lezucie to tylko na lewym booku?bo tak przeczytałam w paru miejscach ze tak by trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja JESTEM zakochana w imieniu Alicja ale moja siostra rowno rok temu w marcu rodzila i wlasnie Alusie wiec u mnie imie Alunia odpada ,szkoda...:(:( Ja to ciagle sikam tez bez znaczenia czy pije czy nie pije Betka ja wlasnie slyszalam o tych pozach lezenia tylko ze ciagle o nich zapominam :( Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to w jednej pozir długo nie eyleze więc dla mnie to nierealne.zawsze spałam ns brzuchu teraz już nie choc ostatnio sie obudzulam spiac na brzuchu jskos nieswiadomie siw we snie przewrocilam.ale za to parę razy w nocy muszę się położyć na plecach i rozpristowacbo jestem zdrerwiala.a na plecach tonie mozna. Nie wiem już co ja mam robić.kręce się i krece w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A1986
Ja biorę Eutyrox 50, TSH mam 1,5, kontroluję co miesiąc, gdybyś odstawiła zaczął by rosnąć.Najlepsza pozycja na lewym boku bo nie uciska się żyły głównej i dzidziuś jest lepiej dotleniony, ale też nie dam rady całą noc wyleżeć w jednej pozycji,staram się po prostu dłużej leżeć na lewym boku niż w innych pozycjach i jak się budzę to znowu myk na lewy boczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, juz byl tu ten temat- koniecznosc spania na lewym boku to mit, nie ma takiego przymusu. Spijcie tak jak wam wygodnie i tyle. Najlepsze krazenie faktycznie jest na lewym boku (taka juz anatomia) ale absolutnie nie jest to jedyna pozycja "dozwolona" w ciazy. To kolejny mit taki jak ze kobiety w ciazy nie moga podnosic rak do gory czy nosic chustek na szyi. To glupoty. Ja nadal spie na brzuchu ;) jezeli pozycja bedzie zla to organizm sam da nam znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny, powstała nowa grupa na fb, rodzę w wakacje 2017 śląsk, serdecznie zapraszmy do dołączenia!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiedzcie mi czy sól morska moge brać do nosa bez konsultacji lekarza?cały tydzień chorowałam ale mam teraz strasznie zapchany nos, jak smarkam to az strzela mi w uszach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można sol morska spokojnie.albo kup sobie sprej prenalen dla ciężarnych.albo olejek olbas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na fb na razie chyba nie chce znajomym oglaszac ze jestem w ciazy i dolaczac do takich grup ;) moze pod koniec dolacze to sobie poczytam wpisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie itak wszyscy z pracy wiedzą więc już się każdy hehe także mi bez różnicy.Ale nie jest ciekawa ta grupa chyba zbytnio.zbytni zamęt tam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie itak wszyscy w pracy wiedzą więc znajomi też także mi bez różnicy już powiedziałam o tym głośno.Ale itak ta grupa taka średnia zbytni zamęt tam:)a moj jest chory...i mnie też bierze jestem osłabiona i gardło mnie boli.Ale walczę żeby mnie nie dorwalo bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wlasnie daelj mam wymioty i katar :/ i czuje ze jakas temperaturka mnie mnie bierze ...o losie... A tez Was bolą piersi? Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paelka
Mi to się w ogóle nie podoba, że jak na fb coś skomentuję to wszyscy znajomi to od razu widzą, a moja koleżanka była właśnie w takiej grupie w ciąży i wszystko każdy widział - a to jak się o upławach żaliła, a to że ma zaparcia... Tak że ja dziękuję ;) Wiem, że to jest niby normalne i ludzkie, ale jednak wolę sobie popisać tutaj anonimowo :) Strasznie boli mnie brzuch od rana, normalnie nie wiem, co z sobą zrobić :o Może to wina tego, że wczoraj byłam z mężem i synkiem na wycieczce takiej małej i sobie trochę pospacerowałam, nie wiem... Jak się wieczorem położyłam to strasznie mnie krzyże rozbolały, aż mąż mi termofor przynosił. A dzisiaj to w ogóle prawie cały dzień leżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie mam takie same odczucia co do facebooka :) Musze sie Wam pochwalic ze juz od kilku dni mialam wrazenie, ze czuje jak dziecko "plywa" w brzuchu... nie wyczekiwalam tego, bo nastawilam sie na ruchy dopiero w okolicach 20-21 tyg a jestem w 19 i wmawialam sobie ze moze to jelita czy cos, mimo ze wyraznie czulam to w dole brzucha. Ale dzis dziecko chyba postanowilo udowodnic ze to nie zarty i jak siedzialam u rodzicow to poczulam delikatne "pukanie" od srodka, w dole brzucha- jak podnioslam koszulke to az bylo widac falowanie pwierzchni skory :D bardzo delikatnie, ale nawet mama to widziala, wiec chyba sobie nie wmowilam ;) ciekawe kiedy sie powtorzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×