Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszła mamusia

Wrześniówki 2017

Polecane posty

Gość nicky lauda
Faktycznie, chyba masz rację :) dziękuję za wsparcie :) Na kiedy masz termin? Ja mam na 20 września. Jak się teraz czujesz? Wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
nicky lauda - betty ma racje :) ja tez czekam spokojnie na nastepna wizyte i musi byc ok skad jestes i ile masz lat to dopisze cie do tabelki :P ja teraz mam paranoje ze raz mam mniejszy brzuch a raz wiekszy hehe :P a jak u was z brzuszkami widac juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha redsky hahaha....ja tak samo. jak wstaje to mowie..ja pierdziele brzucha nie mam...ale w ciagu dnia mnie wzdyma...a brzuch mam lekki ale gin mowil ze dopieo teraz brzuch zaczyna rosnąć a jak narazie to bardziej od wzdęć miałam.ale mnie nieraz coraz b ardziej swędzi brzuch ...boki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nicky lauda....ja mam termin ok 27-29 września. ja troche przeszlam ostatnio, angine mialam, bakterie w moczu...ogolnie zle sie czulam, narazie jest lepiej. choc choroby chłone jak gąbka:( no i na prenatalnych mi wyszła niedomykalność zastawki trójdzielnej u dzidziusia, ale podobno moze to byc od przechodzonych infekcji i mam to monitorowac bo to nic strasznego nie oznacza. Jednak zastawka to jeden z głównych markerów genetycznych wiec musiałam zrobić dodatkowo testy PAPPA, które wyszły o wiele lepiej, jestem w ryzyku pośednim, choć dwie trisomie wyszły bliżej granicy ze ryzyko niskie, a ostathnia troche mniej ale itak w miarę wysoko ale to przez stwierdzenie tej zastawki. jednak PAPPA wyszła mi jak najbardziej na korzyść co do statystyk. Dziś idę do okulisty po zaswiadczenie czy moge rodzic naturalnie czy musze miec cesarke ze względu na wade wzroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicky lauda
Mam 30 lat, jestem z Warszawy, to moja pierwsza ciąża :) Mam już brzuszek. Tzn. ja go widzę, mój mąż też ( on wręcz twierdzi, że z dnia na dzień mam coraz większy). Ale w domu różnie się ubieram. Otoczenie dostrzega raczej mniej :) Po pierwsze noszę ( i nosiłam wcześniej) raczej luźniejsze ciuchy. A druga sprawa to jestem po prostu grubsza, noszę rozmiar 46-48, mój brzuch wcześniej też nie był płaski jak deska, także tego… ;) Ostatnio moja przyjaciółka na początku naszego spotkania stwierdziła, że nic nie widać. Później zjadłam u niej obiad i jak siedziałam, to mówię jej : „no i zobacz ” stwierdziła, że faktycznie teraz widać, dotknęła i orzekła że to ewidentnie brzuch ciążowy ( sama przeżyła 2 ciąże, wiec raczej się zna). :D Bettyzgr – no to faktycznie sporo przeszłaś, współczuję. Bądź dobrej myśli! Ja sama bałam się tych prenatalnych, ale z drugiej strony myślałam sobie, że nawet jeśli coś wyjdzie, to co? To jeszcze nic pewnego. A po drugie – i tak nie mamy na pewne rzeczy wpływu. Nie można zamartwiać się na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz...to tylko statystyka.Ale można dzięki temu nieraz coś zaradzić a nieraz wiedzieć jak postępować tuż po urodzeniu dziecka z jakąś wadą.Ale podobno itak polowkoww jest o wiele bardziej miarodajne bo wtedy już dzidziuś jest wykształcony i mozna więcej powiedzieć.także czekam na polowkowe cierpliwie.najważniejsze że dzidziuś rozwija się ok a niedomykalność to podobno ns dużo ludzi a nawet o tym nie wie.Ale mam nadzieję ze z czasem to się domknie.nieraz nawet bywa tak że dopiero po porodzie dziecku się domyka .takze kazda ciaza jest inna.ja na polowkowym robie od razu usg serca zeby miec wszystko dokladnis sprawdzone.ja też mam kobiece kształty i brzuszek miałam przed ciaza ale teraz się robi coraz bardziej taki inny...twardszy i w ogole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez ma zylaste piersi juz i takie juz wyrabiajace sie sutki ze tak powiem. Mi ginka juz nie pozwolila wspolzyc ze wzgledu na niskie polozenie plodu... Betka jak Twoj kaszelos?i gardziel?:0 Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mie juz widac widac brzuszek ale zracji tego ze mam problemyz polozeniem plodu,jest nisko wiec wyglada jakbym miala oponke:( Ela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszel już lepiej,dzięki.może już będzie ok.byłam i okulisty i okazuje się ze nie mam poważnych schorzeń i mogę rodzić sikani natury:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
betka super!! u mnie nieiwme jeszcze co do porosu bo jest sporo czasu a;e wstepnie 3 kwietnia bede wiedziala moze ginka powiedziala i plec moze wtedy uda sie tez rozszyfrowac a ja dzisiaj kaszle jak opetana :( A ja ma takie pytanie wspolzyjecie jeszcze?mi ginka zabronila poki co :( Ela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nick | wiek | termin porodu | województwo ELA | 30 lat | 3 września | pomorze ANIA | 31 lat | 8 września | mazowieckie PAŹDZIERNIK | 28 lat | 9 września | mazowieckie PAULINA | 25 lat | 10 września| lubelskie REDSKY |30 lat | 15 września | małopolskie EWA | 29 lat | 15 września | wielkopolskie PAELKA | 31 lat | 18 września| mazowieckie DZIDZIULKOWO | 33lata | 20 września| wielkopolskie NICKY LAUDA | 30lat | 20 września | mazowieckie BETTYZGR |28 lat | 29 września | łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak nuc napierwszy ogien ide nic sie nie zmienilow widze dzieki za tableczke :) Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
ja tam bym chciala na pierwszy ogien :P ale i tak wszystko mozliwe że ktoś Cię wyprzedzi wiec spokojna twoja głowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czas do porodu niby jest.Ale warto zobaczyć czy się coś tam w oku nie odkleja i zbadać dno oka przede wszystkim bo jak się coś odkleja to nie wskazany jest poród normalny bo może wzrok się bardzo pogorszyc.ja mam też astygmatyzm itd.i mi kiedyś lekarz powiedział z 10lat temu ze przez cesarke się rodzi w takich przypadkach ale lekarz dzis powiedział żeto nie jest dużo wada.ela to niedobrze zemasz kaszel.ja mam chwrype cały czAs i mnie pobolewaja zatoki.żeby Ci się tylko to nie rozwinęło jakoś.co do seksu to js jak miałam krwiaka to nie mogłamuprawiac ale tyko tydzień hehtakto nie Mam przeciwwskazan.i robilam to jsk dotad chociaz oststnio nie mam parcia na to...ze względu na ciagle wkurzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak i wlasnie w piatek ten ide do okulisty a3,04 do ginki hihih jasne ze spoko ze wcale nie musze byc pierwsza :P:P:P ja to juz bym chciala miec to za soba :PP Ela. A sluchajcie dzisiaj znajoma chcciala sprzedac mi swoj wozio,myslalyscie juz o mercedesie dla malenstwa? Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam sponsorke na wozekw postaci mojej mamy naszczesvie.jej pierwszy wnuk więc się rzuci.Ale ja to docieplejszych dni ze wszystkim czekam.wtedy będę kupować. Jak już będę płeć wiedziała.kasę jakąś mam odłożone więc na porządne zakupy się pojedzie.maj ,czerwiec jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zakaz współżycia, bo mam polipa... Lekarz mi już powiedział, że będę miała cesarkę (pierwszy poród też się skończył cięciem), więc przynajmniej o to jestem spokojna ;) Co prawda po naturalnym porodzie dziewczyny w szpitalu na drugi dzień już normalnie chodziły, a ja z trudem się z łóżka podnosiłam przez kolejne 2 tygodnie, bo tak strasznie mnie rana po cesarce bolała. Znowu moja siostra się dobrze po cesarce czuła, więc to też pewnie od osoby zależy. Jeszcze któraś z Was wie, że będzie miała cesarkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Ja pierwszy poród siłami natury choć nie było najłatwiej i liczę że drugi tez się tak zakończy choć różnie się układa Ewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
Ja w sumie miałam szybki i można powiedzieć chyba lekki pierwszy poród no i chciałabym żeby ten był taki sam, tylko że tym razem mam mały problem z wysokim tętnem nie wiem czy to jest przeciwwskazanie no sn. jeszcze nie rozmawiałam o tym z lekarzem. córke urodziłam o 1 w nocy rano juz w miarę normalnie funkcjonowałam na drugi dzien to juz wogole ok także nie miałam na co narzekać.oby tak było drugi raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Ja liczę ze drugi poród będzie dużo szybszy bo pierwszy trwał 12 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Choć też bardzo szybko doszłam do siebie. Redsky ile wazyla Twoja córka jak się urodziła? Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Redsky
Ja na porodówce wylądowałam o 20 chyba tylko ze mi juz wcześniej wody odeszły ale nie miałam żadnych skurczy tylko rozwarcie na 4 cm no i była piłka,wanna jak wyszłam z wanny to dopiero odczułam lekkie skurcze dali mi oksytocynę o północy no i wtedy w godzinę rozwarcie max i urodziłam pare minut po pierwszej córka wazyla 3030 G można powiedzieć ze hol jako taki to tylko miałam godzinę, najgorsze było dla mnie w sumie parcie. To tyle z szczegółów mojego porodu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja 3,04 bede wiedziala chyba czy cesara czy nie zalezy od tego czy plod sie moze inaczej ulozyl bo jesli jest tak jak bylo to cesara jak nic Ela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Redsky 3030 to piekna zdrowa dziewusia!!1a jak ma na imie? Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się okulista zapytał jak wolę rodzić jakbym powiedziała że cesarka to na pewno by mi takie zaświadczenie wystawił heh...ja od 10 lat myślałam że będę musiała cesarka no mitak ktoś kiedyś powiedział i żyłam w tej świadomości i mi to nawet pasowało ale moja gin jak się pytałamto mi powiedziała że jak nie mam przeciwskazan to bez zastanowienia mam naturalnie rodzićbo cesarka to operacja i mi zaczęła opowiadać...ze nie zawsze później się to zrasta jak powinno i w ogole.ale wiele kobiet teraz cesarke ma...ja msm organizm gdzie mi sie wzxustko szybko zrasta i w ogole ale jak mi poeiedzisla sebym probowala naturalnie to tak zrobie...u niej w szpitalu będę rodzić więc jakieś wsparcie zawsze będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dla pewnosci zapisze sie chyba w lato jeszcze do jednego lekarza tak dla pewnosci zobacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
Jezeli nie ma wyraznych wskazan do cesarki to oczywiscie ze lepiek przynajmniej sprobowac naturalnie :) cesarka i tak zawsze moze sie skonczyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO właśnie.nigdy nie wiadomo jak to będzie. Cieszę się ze się robi ładnie i ciepłej choć podobno pogoda ns jeszcze zaskoczyć ale itak od razu człowiek inaczej się czuję.tylkokurtki wiosennej nie mam...a szkoda mi kupować chyba...w płaszcz się ledwo dopinsm bo miałam obcisly taki.miałam kupić sobie jakąś ala skórzana kurteczkeale to tez pozniej nie wiem czy bedxie dobra i noe eiem co robic.niby mam ksrdigan ale on jesy z golfem...hmm chyba już jakoś przechodzę w tym płaszczu bo w sumie nie wiem czy się opłaca coś kupować teraz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×