Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

kto rozumie o co chodzi z trójcą św.

Polecane posty

Gość gość
"17 Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?» 18 Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg5." x Jezus się jakoś nie uważał za Boga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość De Vis
Chodzi o to, że jest jedna boska natura, która objawia się w trzech postaciach - Duch, Ojciec i Syn, z których każda jest wyraźnie odrębna, ale wszystkie 3 są jednym i tym samym Bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"28 Rzekł więc do nich Jezus: «Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że JA JESTEM i że Ja nic od siebie nie czynię, ale że to mówię, czego Mnie Ojciec nauczył. 29 A Ten, który Mnie posłał, jest ze Mną; nie pozostawił Mnie samego, bo Ja zawsze czynię to, co się Jemu podoba». " x Jezus pełnił nie swoją wolę ale Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
De Vis dziś Yyyyyy czyli to znaczy że jest trzech bogów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Dokładnie, tego typu cytatów w biblii jest zatrzęsienie. Skąd pomysł na na trzech bogów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mało tego jeśli Jezus jest bogiem to znaczy że aniołowie też bo są postaciami niebiańskimi dokładnie taki jak Jezus, a nawet są od Niego potężniejsi aniołowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"31 I znowu Żydzi porwali kamienie, aby Go ukamienować. 32 Odpowiedział im Jezus: «Ukazałem wam wiele dobrych czynów pochodzących od Ojca. Za który z tych czynów chcecie Mnie ukamienować?» 33 Odpowiedzieli Mu Żydzi: «Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga». 34 Odpowiedział im Jezus: «Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście?6 35 Jeżeli nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże - a Pisma nie można odrzucić - 36 to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: "Bluźnisz", dlatego że powiedziałem: "Jestem Synem Bożym?" 37 Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie! 38 Jeżeli jednak dokonuję, to choćbyście Mnie nie wierzyli, wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu». 39 I znowu starali się Go pojmać, ale On uszedł z ich rąk. " x a to jest esencja bóstwa Jezusa żydzi zarzucają mu że nazywa się bogiem w sensie dziecko Boga dziedziczy naturę boską i staje się bogiem czyli bogami w biblii nazywano aniołów inaczej też synami bożymi i pierwszego człowieka Adama bo byli bezpośrednio stworzeni przez stwórcę a człowiek nie Jezus przytacza tu psalm Jesteście Bogami gdzie Bóg Ojciec który jest jedynym Bogiem nazywa ludzi swoje stworzenie swoimi dziećmi i tu człowieka się wywyższa i na tym polega całe chrześcijaństwo i przesłanie Jezusa że Bóg jest naszym ojcem i nas kocha dla niego jesteśmy ważni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość De Vis
Nie, jest jeden i ten sam wszechmogący i wszechwiedzący Bóg, ale w trzech osobach. Zarówno Jezus, Bóg Ojciec jak i Duch Święty są jednym i tym samym Bogiem, mimo tego że między sobą są odrębni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mówi o naukach, o tym że Bóg przez niego mówi, a nie że jest Bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrozumta ciemne ludzie że Jezus jest takim samym dzieckiem bożym ja my czy anioły a Stwórca tej planety i wszystkiego jest jeden Bóg posłał Jezusa abyśmy poznali że Bóg darzy nas ogromną miłością i mimo że jesteśmy słabi i grzeszni nazywa nas swoimi dzidziusiami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
De Vis dziś Teraz powiedz że sama to rozumiesz, albo że można to rozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ew. Mat. 19:5? Jestem jedną osobą w dwóch z żoną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ew. Mar 16:17, 17:5,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ew. Mat 18:19, Ew. 18:20 to ciekawe, 19:16-19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" 54 Odpowiedział Jezus: «Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym10. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza, o którym wy mówicie: "Jest naszym Bogiem"," x :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość De Vis
Tego nie powinno się próbować zrozumieć, bo Boga nie da się ogarnąć umysłem. Próbowanie zracjonalizowania wiary jest głupotą, bo to są kompletnie dwa różne światy. Dla mnie akurat Trójca Święta ma sens i jest dość oczywista...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
De Vis dziś Ok, czyli mam nie rozumieć Boga, który życzy sobie żeby go poznawać, a biblia tym że zaprzecza istnieniu jasno i wyraźnie boskości Jezusa kłamie bo kościół mówi inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" A na jej czole wypisane imię - tajemnica: "Wielki Babilon. Macierz nierządnic i obrzydliwości ziemi". " x :D tu masz swoje tajemnice macierz matka kościół nierządnica bo sprzedała się a zad trzyma na siedmiu górach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość De Vis
Szczerze mówiąc w Trójcy Świętej nie ma dla mnie nic specjalnie niezrozumiałego...To tak jakby 3 aspekty tego samego Boga, mówiąc w dużym uproszczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie nie otworzysz biblii tam jest powiedziane że nie ma Boga ponad Jahwe (biblia tysiąclecia bo w warszawskiej już kościół wymazał imię Boga) a w nowym testamencie że Jezus jest synem Bożym nie bogiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
De Vis dziś Nie wydaje Ci się że jedność Boga i Jezusa jest przenośnią dla zobrazowania nauk które pochodzą o d Boga, o czym notabene bez przerwy Jezus przypominał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
De Vis dziś Między aspektem a odrębną osobą jest różnica. Aspektem mogą być cech charakteru, zachowania, wyglądu, a osoba to osoba, boska czy nie. Bóg namawia do poznawania jego cech, to jaki jest czym się kieruje, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żydzi spokój. Tylko Chrystus prowadzi do Boga. On nie jest tym czym są inne stworzenia. Możecie go dalej odrzucać. Jak widać Żydzi niczego się nie nauczyli :D Ale czy kogoś to dziwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość De Vis
W Biblii znajduje się wiele cytatów potwierdzających jedność Boga Ojca z Jezusem, chociażby te: "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" (J 10,30); "Ja jestem drogą i prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca; Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście". Zaskoczony wypowiedzią Filip odpowiada: "Panie pokaż nam Ojca i to nam wystarczy". Na co Jezus odpowiada: "Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz "Pokaż nam Ojca"", a zaraz potem dodaje: "Czy nie wierzysz, że ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie?" (J 14,6-10)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
De Vis dziś Ok, ja z żoną też jesteśmy jednością. Jezus mówi i naucza to czego nauczył go Ojciec i są w tym jednością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość De Vis
Gdyby rzeczywiście chodziło o naukę, to Jezus nie mydliłby oczu Apostołom takimi wypowiedziami, tylko stwierdziłby wprost, że On jedynie głosi Boże Słowo i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym nie można porównywać mistycznej, duchowej jedności Osób Boskich do fizycznego zjednoczenia, więc wypowiedzi w stylu "ja i żona jesteśmy jednością" nie mają tu nic do rzeczy. Jezus miał w sobie zarówno pierwiastek Boży, jak i ludzki, który został zniszczony na krzyżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
De Vis dziś Dokładnie to robił, oddzielał siebie od ojca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie da si e dyskutować...napisałam i uznało za spam. Dla dociekliwych polecam stronę w obronie wiary Bednarskiego oraz stronę Piotra Andryszczaka(nigdy nie był ŚJ, więc SJ mogą czytać jego publikacje bez obawy o wykluczenie) Gdyby po analizie tych polecanych stron wciąż były niejasności wtedy może wejdę do dyskusji, nie udowadniam tez udowodnionych przez podanych wyżej...Pozdrawiam. Na koniec cytat ze strażnicy: "Ciało Kierownicze nie jest natchnione przez Boga ani nieomylne. Dlatego może popełnić błąd przy wyjaśnianiu spraw doktrynalnych lub udzielaniu wskazówek organizacyjnych" strażnica luty 2017 strona 26...?????? wniosek- a może jutro będziecie głosić zupełnie coś innego ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spoko, przyznawanie się do niedoskonałości nie jest chyba złe, gorzej ogłosić sie nie omylnym (papież). P.s nie jestem Świadkiem, nie jestem nawet ochrzczony, mam mózg i go używam tak jak nakłaniał do tego Jezus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×