Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

kto rozumie o co chodzi z trójcą św.

Polecane posty

Gość Nautil
Co do patentów i kosmitów dodam jeszcze że to takie fantazje, bo patrząc na to co mówI Biblia to Antychryst po prostu będzie pozował na Mesjasza. Dla Żydów którzy go przyjmą "objawiony" po raz pierwszy, dla pozostałych którzy go przyjmą jako powtórne przyjście Mesjasza, które nastąpi, ale dopiero po Armageddonie, na koniec panowania Anty-chrysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety mylicie duch sw jezus i jahve maje te same przymioty np wszechwiedze wszechobecność wszechmocwieczność Dzieje 5:3-4, BW: „Okłamałeś Ducha Świętego Nie ludziom skłamałeś, lecz Bogu” Jezus zabraniał oddawania sobie pokłonu gdzie to powiedział bo np tomasz odał mu cześć pan mój i bóg mój Jezus nie zabraniał mu tego nie wyprowadził go z tego błędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nautil
Aha, i właśnie Antychryst zaprowadzi na Ziemi rzekome Królestwo Niebieskie, dosłownie wprowadzając rządy żelaznej laski, a tak naprawdę twardej pięści, tj. WielkiUcisk. Jakoś będzie musiał uzasadnić ucisk za pomocą wersetów Biblii, ale i tak będzie chciał odmienić wszystko. I wielu myśli nawet dziś że Królestwo Niebieskie to światowy rząd na wzór tych ludzkich (tylko niby lepszych) wśród takich miast jak teraz, w podobnie wyglądającym systemie. Tyle że wg takich ludzi Jezus to ma być taki lepszy Salomon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojciec, Syn i Duch posiadają te same atrybuty wieczność,wszechmoc,wszechobecność,wszechwiedzę 1 Koryntian 12:13, BW: „Bo też w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno ciało – czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni, i wszyscy zostaliśmy napojeni jednym Duchem”. Skoro Duch Święty jednocześnie mieszka w chrześcijanach rozproszonych po całej ziemi, to znaczy, że faktycznie jest wszechobecnyApostoł Piotr zarzuca Ananiaszowi: „okłamałeś Ducha Świętego”, a za chwilę uzupełnia: „Nie ludziom skłamałeś, lecz Bogu”. Gdyby Duch Święty nie był Osobą Boską, apostoł Piotr nie mógłby stwierdzić, że okłamanie Ducha Świętego jest zarazem okłamaniem Boga. Mateusza 12:31, 32, PE: „Dlatego mówię wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą ludziom przebaczone, lecz bluźnierstwo przeciwko Duchowi Świętemu nie będzie przebaczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nautil
@merkaba11:45 To chyba nie do mnie piszesz. Nie wiem, bo nieco nieskładnie, jakby w pośpiechu. Więc chyba nie do mnie bo dla mnie Bóg, Syn i Duch Święty to trzy różne osoby, ale w jedności duchowej. Stąd są jednym Bogiem, bo ich natura jest taka sama i się przenikają. Okej, uciekam, bo muszę lecieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pismo sw pisze o antychryscie kto nie uznaje jezusa za boga ten jest antychrystem np woda jest w postaci lodu wody i pary i tak to mozna zobrazowac trujce albo na materiale 3 fałdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g0śc
Trójca to nie jest jak jeden materiał i trzy fałdy bo to sugeruje że Bóg nie jest odrębny od Jezusa i DuchaŚw, a przecież jest pod trzema postaciami, bo Trójca to są trzy różne osoby. Podobna analogia to jajko (skorupka, żółtko, białko), co sugeruje że Bóg ma części. Ale powiedzmy że Bóg to lud, Jezus to woda, a Duch to para (jak wskazałaś). Z tym że mogą się przenikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g0śc
@merkaba Co do antychrysta to wyżej mowa o Antychryście i znamieniu Bestii, a ty piszesz o małych antychrystach (że tak to ujmę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Je/zus Chrystus przyszedł w ciele, ten nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym już słyszeliście, że ma przyjść i teraz już jest na świecie. Dzieci, wy z Boga jesteście i wy ich zwyciężyliście, gdyż Ten który jest w was, większy jest aniżeli ten, który jest na świecie. Oni są ze świata; dlatego mówią tak jak świat i świat ich słucha (1 List Jana 4:1-5)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g0śc
@merkaba13:25 Ale o co chodzi? Kto tu tak KONKRETNIE pisze że Jezus nie przyszedł w ciele? Przyszedł w ciele. I złożył je raz w ofierze. Ale nie był w ciele od początku, bo Jezus istniał zanim powstała materia i cokolwiek cielesnego. Przy czym teraz Jezus siedzi po prawicy Boga w Niebie. I będąc jeszcze na Ziemi powiedział że ciało nie zbawia. Bo w jego ofierze chodziło o wymazanie listu dłużnego. Odkupienie grzechów. I nastał czas zbawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedno pytanie merkaba. Gdzie jest w Biblii napisane by Maria matka Jezusa wniebowstąpiła? Jak na przykład Jezus lub Eliasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g0śc
@merkaba13:29 W BT słowa antychryści (dotyczące głosicieli fałszywych nauk) mam napisane małą literą, a dużą gdy chodzi o tego który obwoła się Bogiem. De facto Mesjaszem (Zbawicielem). Może też podać się za Chry/stu/sa. No na pewno oznajmi że jest Bogiem. Jedni przyjmą pieczęć na czoło (w wiary), a drudzy na ramię, ze strachu, lub z głodu, bo bez znamienia nikt niczego nie kupi (Apokalipsa 13/16-17). Więc będzie to powiązane ze światowy systemem finansowym, a nie stricte z ateizmem, czy materializmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g0śc
@merkaba13:29 Bo w Antychrysta jako Mesjasza wielu uwierzy i przyjmą pieczęć na rękę ALOB czoło. Twój link opisuje liczbę 333 w barwny sposób, ale bez podania wersetów, a liczba 666 dotyczy Antychrysta (fałszywy prorok), jednego konkretnego człowieka (nie ludzi, nie małych antychrystów - Apokalipsa 13/11-18), który razem z tzw.Bestią zostanie wrzucony do jeziora ognistego (Apokalipsa 19/20-21). Wtedy TysiącLat Królestwa. I po tym obaj (zierzę i prorok) będą męczeni potem razem z Diabłem (Apokalipsa 20/7-10)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g0śc
@merkaba13:29 Bo w Antychrysta jako Mesjasza wielu uwierzy i przyjmą pieczęć na rękę ALOB czoło. Twój link opisuje liczbę 333 w barwny sposób, ale bez podania wersetów, a liczba 666 dotyczy Antychrysta (fałszywy prorok), jednego konkretnego człowieka (nie ludzi, nie małych antychrystów - Apokalipsa 13/11-18), który razem z tzw.Bestią zostanie wrzucony do jeziora ognistego (Apokalipsa 19/20-21). Wtedy TysiącLat Królestwa. I po tym obaj (zierzę i prorok) będą męczeni potem razem z Diabłem (Apokalipsa 20/7-10)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g0śc
@merkaba13:29 Link który podałaś opisuje rok 1998. Nic takiego się nie wydarzyło jak to tam opisano. xx Interpretacji Biblii można dokonywać w oparciu o Biblię, która mówi że prosty (Dzieje4/13) a nawet prostaczek (Mt13/25-26) może ją zrozumieć, zwłaszcza że większość wersetów jest pisana wprost, po ludzku. Jest też napisane by nikogo nie nazywać nauczycielem. Co do tradycji KK to poczytaj wersety napisane po ludzku (Kol od 2/11 do 3/13, Galatów od 3/1 do 4/10 oraz 5/1-26). A o skale i Duchu w Dzieje 4/7-16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g0śc
@merkaba13:29 Piotr i Jan nie byli uczeni i byli prości (Dzieje 4/7-16, szczególnie Dzieje 4/13). To Paweł był uczony i biegły w Prawie, bo przed nawróceniem należał do najsurowszego stronnictwa faryzejskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
maryja była wniebowzieta Św. Paweł zaś mówi o sobie: „której głosicielem, apostołem i nauczycielem ja zostałem ustanowiony”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g0śc
@gość19:05 O Pawle podaj werset, bo pamiętam że nigdy nie nazwał siebie tak wprost. To jedno. Drugie, że nawet gdyby nazwał się nauczycielem wprost to i tak zda sprawę za uchybienia o czym sam pisał. Acz raczej nie grozi to mężą bożym opisanym w Biblii. Trzecie nikt go tak nie nazywał i Paweł nikomu nie dawał się tak nazywać (wspomniał o tym sam o sobie tak mówiąc, raz), bo on mówił o "ojcostwie" dla nawróconego przezeń. Ale lepiej podaj werset. Bo mogę podać werseo Jezusie poruszającym tę kwestię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g0śc
@gość19:05 A wersetu o Marii nie znajdziesz, ani Ty, ani ksiądz, ani papież, bo takiego wersetu nie ma. Maria nie doznała wniebowstąpienia. Jezusa opisano dokładnie (na oałokach), Eliasza (na rydwanach), a nawet Enocha (który był i potem go nie było, czyli zniknął). Co nie znaczy że Maria nie pójdzie do Nieba. Z Biblii wynika że pójdzie. Acz w Biblii napisano aby nie mówić kto pójdzie, a kto nie, spośród tych którzy nie wstąpili do Nieba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g0śc
* na obłokach xxxxxxxxx Myślę że w tej kwestii nie nuszę podawać wersetu o Jezusie, ale ad nauczycielstwa mogę podać co on mówił. Tylko poszukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g0śc
Prócz tego fatimskie cytaty mówią że Maria jest współzbawcą ludzkości. Dzieje 4/9-12 mówi że nie ma innego imienia danego ludziom, przez które mogliby być zbawieni. A Jezus mówił wyraźnie że on jest droga i nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przez Niego. Maria nazwała Jezusa swym Panem i Zbawcą (Łuk1/46-47). Po co Marii miałby być potrzebny Zbawca skoro według KK była ńa bez grzechu pierworodnego. Mamy Trójcę, a nie Czwórcę. Zobacz też Efezjan 2/8-10. Zaś uczynki są owocami wydawanymi przez zbawionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g0śc
Nie można oddawać czci stworzeniu, którym jest Maria. I prawda jest taka że fatimskie cytaty pokazują zupełnie inny charakter Marii niż Biblia. Maria była pokorna, acz na tyle odważna by stać pod krzyżem gdzie był jej syn. I to wtedy jej duszę przeniknął miecz. Obrazowo, ale to co czuła było realne, bo jej sym umierał. Bo choć Maria nie jest matką Boga Jezusa, to była matką Jezusa Człowieka. Ale nie cierpiała dla naszego zbawienia. Cierpiała bo kochała swego syna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2Tm 1:11] Ja na to zostałem ustanowiony kaznodzieją i apostołem — prawdę mówię w Chrystusie, nie kłamię — nauczycielem pogan w wierze i prawdzie. a 4 przykazanie czcił ojca i matke jezus na krzyzu odał nam ja za matke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trójca święta jest jednomyślna w ratowaniu i zbawianiu ludzi , gdyż posiada wiedzę absolutną i dlatego w starym testamencie mówiło się o Nim jako o jednym Bogu z powodu jednomyślności w wielu sprawach . Ale do Abrahama Bóg przybył w trzech osobach i zapowiedział mu , że doczeka się syna Izaka mimo , że jego żona Sara miała już ponad 80 lat. Abraham przyjął Boga i przygotował przyjęcie dla przybyłych trzech osób w bieli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×