Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

muusia

sierpniowe mamy 2016 cz. III

Polecane posty

Gość gość
co wasze dzieci potrafią z taki prostych rzeczy jak robienie "papa" czy "brawo" i inne tego typu rzeczy? Bo oglądam zawsze na yt taką babkę, która pokazuje swoje dziecko co miesiąc i teraz oglądałam 8 miesiąc życia i ta mała już pokazuje takie właśnie rzeczy plus mówi mama, tata, ale nie przypadkowo tylko powtarza po mamie, a moje tylko robi papa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
qaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZSowa jak Ty podgrzewasz te duze sloiczki? bo mi te male wchodzily do podgrzewacza, a te duze nie w ogole zrazilam się troche bo te z miesem tak niefajnie pachna. tez macie takie wrazenie? w ogole szkoda, ze tych duzych nie ma bez miesa bo przeciez nie codziennie dziecko musi jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Kurczę napisałam sie napisalam i straciłam łączność z netem i posta szlag trafił . F**k!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up up up up up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
gosciu moj to gadula, powtarza po mnie mama, czasem mam wrazenie jakby mnie wolal ale brawo i papa nie robi. czytalam gdzies, ze niby juz powinien w 7 miesiacu. ja czesto mu pokazuje jak to się robi, ale on jeszcze nie załapał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc. Ja nie mialam sily wczesniej tu zagladac. Nic srednia bo o 2 mleko. O 5 wstala i jakis o 6 usnela ale syn sie obudzil. Ona juz to potraktowala jako pierwsza drzemke i do 8 spala. Potem od 11:30 do 14:30 i tym sposobem o 18 poszla spac na noc. Ja troche sie zdrzennelam tez bo syn tez mial drzemke. Moja bardzo lubi sie turlac wiec w obie strony sie obraca. Z ubrankami nie wiem co zrobic:( Mize poszukam na olx kogos kto potrzebuje. Mize jakas mega pake zrobie i za pare zlitych sprzedam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mojej zakladam spiochy do spania po synu lub po synku mlodszej siostry. Moja papa nie robi. Tez dzos malo co chciala lezec i sie bawic sama. Musialam.ja nisic duzo. Czasami to dlugo kezy sobie i wyjmuje po koleji zabawki z pudelka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia nie musza siadac z raczkiwania. Ha widze ze moja bardzo chcialaby usuasc. I takie szpagaty cuduje. W wanience prawie jej sie to udaje z moja pomoca. Sierpniowa to wczoraj miala krotkue drzemki ale wczesniej napisalas ze ma 3 drzemki ktore trwaja 1 5-2h kazda! No nie wazne. Tak czy siak szczerze powiem ze mnie to taki post irytuje jak ktos niesiac czy dwa nie pisze potem pojawia sie i wszystko jest super Super super Nawet zabkowanie super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Monia gerber wypuścił serie bez mięsa w dużych słoiczkach. Z zielona nakrętką. Ja podgrzewam w mikrofali . Atecortin to krople do oczu uszu i nosa. Sterydowe. Na bakterie alergie i wysięk. W skrócie. Ubranka do chrztu to rozmiar 92. Corka miała 22 mce wtedy. A sukienki ze smyka 110 . Małego coraz bardziej bierze przeziębienie. Co stosujecie w takiej początkowej fazie choroby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćXXXV
Mój nie robi nic z tych rzeczy, papa brawo i daleko mu do tego. Nie powtarza też po mnie mama tata. Tylko naśladuje niektóre rzeczy np. Brrrr czy pokazywanie języka i bawi się w akuku tzn sam ściąga ze mnie albo z siebie pieluszke- jego ulubiona zabawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Idę spać. Mały juz kilkakrotnie marudził. W tej chwili śpi w lezaku. Az sie boje tej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez atecortin stosuje czesto 7 syna. To masc sterydowa. A czy u takuego przed rokiem mozna stosowac to nie wiem. Rzosowa a jakie ma twoj objawy? Mojej tez troche katar sie zaczynal bo mnie zlapalo przezienienie i syn tez sie smarkal. Daje wtedy blf 100 Zaczynam wtedy przypominac sobie o wit d:/ I teraz tez daje wit c w kroplach i synowi i corce. Synowi daje elopiryne sama tez biore i to chyba pomaga . Psikam.tez woda mirska i corce sporadycznie nasivon w kroplach Synowi tez nasivin dawalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Narazie psikalam nasivinem. Atecortin przepisala nam lekarka ma sorze jak maly byl chory na zpluc. Troche pokasłuje i wtedy i jeszcze przy płaczu zaczyna mu słychać taki pogłos od krtani/ tchawicy. Jutro albo lekarz albo tylko apteka. Moze jakiś syropek. Caly czas mysle i szukam poeudu dlaczego on tak śpi w nocy a raczej nie śpi. I tak teraz pomyślałam ze moze on potrzebuje ciasnoty. Uspokaja sie jak go przytule. W leżaku te ma raczej " ciasno" i śpi w nim w miare spokojnie. I właśnie zimą byl mocniej przykrywany do spania. A po chorobie przestalam go tak otulac. Mogłabym spróbować wrócić do tego ale teraz to mu bedzie za gorąco. Czym wiec można go otulic by bylo.mu ciasno ale nie gorąco. Bo on tak po tej chorobie zaczął z tymi nockami wariować. Jeszcze pomyślałam o mleku 2. Ale w dzień pije i jest spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa moja prrzy zpluc taku dziwny stlumiony placz miala. Taki podobny do tego jak sie urodzila. Rzosowa poczytaj o kocu obciazeniowum. Moze yo byloby rozwiazaniem. A co z tym diablem teraz? Co z wosku wyszedl? Ja sie klade. Moj m gdzies o 2 w nocy bedzid. Pewnie bedzie odsypial hutro. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc dziewczyny. Takze jester sierpniowa mama. Moj syn Urodzil sie 27 sierpnia. Czytam Was od dluzszego czasu. Karmie piersia I od niedawna zaczelam wprowadzac pierwsze jedzenie. Tu gdzie mieszkam lekarze ostrzegaja, aby Nie podawac kaszek ryzowych i produktow z ryzu ze wzgledu na wysoka zawartosc arszeniku. Tu jest artykul. http://www.cnn.com/2016/04/25/health/arsenic-rice-cereal-baby/ Jesli ktos bedzie miec problem z an gielskim, moge przetumaczyc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
hej dziewczyny, u nas noce spokojne, maly budzi się tylko na karmienie kolo 4/5, ale za to tak dziwnie charczy myslalam ze to kwestia powietrza, ale dzis byl wlaczony nawilzacz i maly dalej charczal w dzien tak nie robi, nosek ma czyszczony po kapieli i czasem w nocy po karmieniu, ale to nic nie daje, a odgos taki jakby mial nosek zatkany moj niestety nie kuma zabawy w akuku i w ogole sie nie smieje. zabawek tez nie wyciaga z pudelka. muusia a jak Twoja sie wtedy utrzymuje? musze sprobowac mu podstawic bo w ogole mam wrazenie, ze on malo umie jak na swoj wiek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
muusia moj ostatnio ma bardzo czesto takie fazy, ze nie chce sie sam bawic, ani lezec i trzeba go nosic. najlepszy pod tym wzgledem byl okres od 4 do 6 miesiaca, najwiecej sam sie bawil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia mysle ze nasze dzieci maja teraz ten skok rozwojowy i po tym skoku beda 7mialy i raczkowac lub sie czolgac i same siadac!:) Ja szczerze mówiąc troche juz swoja sadzalam bo jejnsie ta pozycja podoba ale nie dluzej niz 5 min7t tak ja sadzam. Monia moja sibie przewala pudelko no i na brzuchu lezy i wyciaga. Troche na wyprostowanych przedramionavh troche na lokciach. Dzis chyba pojde na planeta dziecko . Ciekawe jakie tematy beda. Macie jakies problemy zywieniowe czy inne to puszcie. Zapytam ekspertow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
muusia ale Twoja Lila to juz się tak ladnie trzyma i podnosi pupke, tak się gibie do przodu i do tylu, wiec pewnie zaraz poraczkuje. moj tak nie robi niestety. moj dopiero kreci sie wokol wlasnej osi, ewnetualnie przesuwa do tylu, wiec chyba mu jeszcze daleko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
muusia ale jak ja sadzasz to ona juz sie utrzymuje? bo moj nie, leci na boki albo do przodu pewnie, ze nie wolno sadzac dziecka na sile ale mysle ze tu chodzi o takie posadzenie, podparcie poduszkami i niech siedzi, jak sie na chwile posadzi albo wezmie na kolana to nic sie nie stanie, nie dajmy się zwariowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
dziewczyny ile razy w tygodniu dajecie dziecku jajko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Hej, nocka kiepska ale spokojniejsza niz ostatnie. Maly spal od 24 do2 z nami w łóżku. Potem niestety sie obudzil i półtorej godziny nie spal i go caly czas bujalam. Przed 4 dalam mleko i odpozylam do lezaka i spal do 7. Niestety chorobska sie rozwija. Wyciągnęłam juz kartę do lekarza. Katar, czasem kaszel i ten dźwięk taki głuchy jakby od pluc. Przy płaczu go slychac. Muusia diabeł jest i miałam wam zdjęcie wrzucić. Moze dzis. Nie wiem czy cos się z tym woskiem robi. Poprostu ma się info co przestraszylo dziecko. Tylko gdzie mój syn takiego diabla widział :p Mój tez śmiej sie i bawi w akuku. I zabawki z pudelka tez wyjmuje....by sie pustym pudelkiem pobawić. Monia wszystko w swoim czasie. Doczekasz sie wszystkiego. Potem tylko zatęsknisz ze czasem jak maly bezczynnie lezal i nic nie robił. Bardzo czesto tak jest ze dzieci nabywają umiejetnosci by je po pewnym czasie utracić czy się zniechęcić. Np mówią mama a po jakimś czasie przestają by wróci do tego po kilku tygodniach. Moze u twojego syncia z tym leżeniem na brzuchu jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Klaudia
ale popisałyście :D dzień dobry :) Monika ja mam 29 lat w tym roku :) Ja słoiczek wkładam do kubka z wrzątkiem i mieszam, żeby podgrzać :) Ja jeszcze żółtka nie dawałam. Ani masełka. A Wy? Monika moja Milka robi tylko chowa się pod koc i na akuku odkrywa :) Nie robi papa choć ciągle to jej powtarzam. Ani nawet kosi łapki choć non stop to wałkujemy. Nie mówi mama ani nic. Po swojemu. Także spokojnie. Za to jak pytam gdzie są kwiatki to patrzy na kwiaty. Jak pytam gdzie jest Bozia to patrzy na obrazek. A dzisiaj moja mama pokazała swoim palcem "tutaj lala ma oko"...potem zapytała gdzie lala ma oko a Milka wzięła ręke mojej mamy żeby pokzała gdzie jest :D no i jak pytam gdzie jest Spajki to patrzy na psa...a jak pytam jak robi Spajki to mówi "łułułu" :P Wszystkie dzieci w innej kolejności robią różne rzeczy. Także nie martw się :) RZSowa ja na początek jakiejś choroby zawsze zaczynam inhalować 3 razy dziennie solą fizjologiczną. Milka często łapie katarek, ale dzięki inhalacji nigdy nie zeszło na płucka. Na kaszel też pomaga. Może spróbuj ubierać Tymka lżej i opatul kocykiem, żeby nie było za gorąco :) U nas dzisiaj leje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Klaudia
a dajecie już gluten?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Dzieci niby spały ładnie a ja jestem niewyspana:/. Jak to jest w waszych okolicach z prezentem od zajączka? Bo np u mnie zawsze dzieci dostawały słodycze, jakieś czekoladowe jajka czy zające a mój m zna to ale nigdy u niego tego nie obchodzono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mala tez nie robi "pa pa" czy "kosi kosi".Mowi mama baba, ale tak nieswiadomie, poprostu wypowida ciagiem sylaby. Jak ja posadze to sie giba na boki,wiec narazie siedzi na kolanach czasani.Martwie sie troche,ze tak malo lezy na brzuchu.Ja ubranka po malej zostawiam,moze komus sie przydadza,bo nie planuje wiecej dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×